Odgovori 389 postova
Kada želudac nije na svom mestu...
  • Salino
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Salino » pre 8 godine

    Pozdrav svima,imam 40g.i prvi put se susrecem sa JAKIM bolom u stomaku,radio sam...
    Ultra zvuk abdomena sve OK...
    Radio 17.01. gastroskopiju i
    Fizikalni nalaz glasi: GASTRITIS BILIARIS
    Dijagnoza: Jednjak: znaci ezofagitisa grad. A
    Kardija inkopmpetentna. Indirektni znaci manje hijatalne hernije- Hill I.
    Želudac sa manjom kaskadom. U želucu manja kolicina zucnog sadrzaja.
    Od kardije do pilorusa sluznica bez defekta epitela. Peristaltika želuca u celini očuvana.
    Bulbus grubljih edematonihnabora bez ulceracija.
    Dalje do D3 nalaz uredan.
    Terapija:
    1. Omeprol 20mg. 2x1 4 nedelje, posle 1x1 ujutru 4nedelje.
    2. Gastroperidon 10mg. 2x1 4 nedelje.
    Bolovi su mi jaki pri unošenju hrane... Jedino kratki obroci me spašavaju... Kazite mi Molim Vas koji su razlozi ovakvog stanja(dijagnoze),da li je to stres,podizanje tereta,prejedanje u kasne sate i leganje sa punim želucem.... ??? Šta jos treba da primenjujem pored dobijenih lekova kako bi sto pre ozdravio i šta treba da izbegavam da mi se ne bi više ovaj problem pojavljivao... Hvala puno na odgovoru! Pozdrav!
    Nemam problema sa povracanjem,dijarejom...sve OK samo JAKI bolovi posle obroka koji traju po 3/4/5 sati ne podnosljivi bolovi gde u tim trenucima bola tera me i na stolicu po 2/3 puta...
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Cao Salino,

    U sustini sve sto ne trebas da radis si nabrojao - pocevsi od obilnih obroka, do fizickog naprezenja. Dakle, sada kada si na terapiji mozes da promenis i zivotni stil: vise manjih obroka, dobro zvakanje, izbegavanje industrijski procesirane hrane, u pocetku svi obroci treba da su termicki obradjeni, smanjiti sve vrste masnoca na minimum, u popodnevnim i vecernjim satima jesti uglavnom lake proteine (belo meso, riba)... i to je to uz postojecu terapiju. Takodje je zgodno i da pratis i vidis sta ti prija a sta ne i prema tome da sastavljas jelovnik.

    pozzz
    M
  • Salino
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Salino » pre 8 godine

    HVALA NA BRZOM ODGOVORU!
    Aj da predjemo na TI jer kako kazes u jednom postu: Ovde svi bolujemo od iste ili slicne bolesti :oops:
    POred terapije i dijete i utvrdjenih promena navika koje moram da primenjujem,da li mislis da ove vezbe koje ste postavili na YouTube treba da radim i da li bi mi pomogle???

    Evo postavicu jos jedan post sa drugog foruma pa mi kazi kakvo je tvoje misljenje.... ??? Hvala unapred na odgovoru!!!
    ***POST:
    Zelim da sa vama podelim svoje iskustvo vezano za problem sa zeludcem i možda da ovim činom nekome pomognem koga boli želudac ili ima problema sa želudačnom kilom. Prvo da kažem za ovo ne trebaju nikakvi sintetički lekovi vec se ovo rešava potpuno prirodnim putem. Evo kako.

    Pre nego što krenem u priču o želudcu, važno je da znate ovo. Želudac hoće da zaboli, pomeri se ili da dobijete želudačnu kilu iz 3 razloga:

    1. TERET (ako ste podizali nešto teško)
    2. HLADNOĆA (nazeb, noćna hladnoća od hladnog kreveta, hladnih nogu preko dana i sl.)
    3. SEKIRACIJA (sekiracija zbog nečeg, stres, briga i sl.)

    Od ove tri stvari može da se podigne želudac da vam se propne među rebra, tako da počne da lupa da ne možete da dišete, jedete normalno, spavate opušteno i sl. Kada se želudac propne lekari to zovu "želudačna kila" odnosno da "želudac prolabira u grudni koš iz trbuha, kroz otvor na dijafragmi". Kada odete lekaru oni ce vas uputiti na snimanje i reci treba li ili ne da idete na operaciju (u vecini slucajeva reci ce ne) i da treba da jedete manje i setate posle obroka i sl. Vraticete se od lekara isto sa problemom koji imate. MEDJUIM, to nije tacno da ne mozete ovo da resite. Postoje odredjene tehnike koje vam mogu pomoci da se zeludac vrati na svoje mesto i da nastavite normalno da zivite. Kada se propne zeludac vi nemate vazduha, osecate bol u ledjima, i ne mozete nista da jedete, dobijete ubrzan puls, aritmiju, tahikardiju, srce pocne da vam preskace i sl. To se sve desava jer zeludac nije na svom mestu i ne moze da normalno vari hranu, pa cesto podrigujete, stucate, hladne su vam ruke i sl., mozda cak dobijete i nervozu zbog svega toga jer vam je nelagodno. Ovo je resenje moje bake i majke koje su mi prenele znanje, pa ja sada vama prenosim. Sastoji se iz tri vezbe. Za prvu vam treba mala pomoc druge osobe, a ostale dve mozete i sami. Ako nemate nikoga, radite ove dve ostale ili zamolite prijatelja/cu da vam pomogne za prvu. Tehnika koja ce vam pomoci da vam se momentalno stanje popravi je sledeca:

    PRVO PRAVILO: Ovu tehniku morate primenjivati minimum 3x dnevno 10-15 dana. Tehnika se sastoji od tri vezbe, za prvu vam treba pomoc jos jedne osobe, ali ako je nemate radite druge dve sami. Nije nista tesko, da se razumemo. Vec od prve vezbe ce vam biti bolje, i "progledacete na oci", ali morate da nastavite zato sto se zeludac vraca i propinje se gore. Ne smete odustati, glavna caka u ovome je BITI UPORAN!.

    TRI TEHNIKE / TRI VEZBE KOJE SE RADE JEDNA IZA DRUGE SVAKODNEVNO:

    PRVA VEZBA:

    Lezite na krevet na trbuhu (stomaku), znaci glava okrenuta u levu ili desnu stranu, kako vam je lakse. Neka vas neko izmasira, imaju dve zile koje su vam natekle, one se krecu uz kicmu, jedna osoba treba prvo da vas izmasira makar 5 minuta (ako ne moze duze) i proba da malo povlaci te zile na gore (znaci ka plafonu). Malo nek ih pomera. U pocetku one su otecene i napete, ne mogu ni da se pomere, a posle pocnu da se opustaju.

    DRUGA VEZBA:

    Lezite na krevet na trbuhu (stomaku), znaci glava okrenuta u levu ili desnu stranu, kako vam je lakse. Ruke stavite ravno pored tela. Sada vratite noge nazad i uhvatite ih rukama, drzite ih cvrsto tako da vam pete udaraju u zadnjicu. Oseticete kako su vam zile u nogama zategnute i imacete utisak da hoce da "puknu", to je prvi znak da zeludac nije na svom mestu. Drzite ih tako sto vise mozete. Ovom vezbom vracate zeludac dole (ka pupku). Drzite tako koliko god mozete duze da izdrzite. Oseticete kako vam lupa zeludac jer nije na svom mestu, ali ga ovom vezbom vracate.

    TRECA VEZBA:

    Veoma vazna, ali mora se raditi posle ove prethodne jer ima bolje dejstvo. Okrenite se iz lezeceg polozaja na trbuhu na stranu, malo odmorite. Potom neka vas neko pridigne i postavi da lezite na LEDJIMA dva jastuka (blagi nagib) kako zeludac ne bi istao u grudi) ili se vi sami pridignite polako ako nemate nikog na ta dva jastuka. NOGE malo SAVIJTE u kolenima, onako napravite blagu "planinu", kao kada citate knjigu sa kolena i sl. Onda uzmite jedno lonce ili siroku od keramike šolju, MORA BITI ŠIROKA, velicine recimo lončeta za vodu. Onda napipate želudac gde lupa i gde je, i na go stomak ispod zeludca stavite šolju i OKRENITE 1 PUN KRUG, kao kada pravite krofne i tako DRŽITE minimum pola sata ili 45 minuta. OBAVEZNO: Pokrijte se jorganom ili cebetom za vreme ove vezbe jer vam je stomak otkriven i videcete kako vam prija toplota i ta vezba. Kada skinete lonce ili solju sa stomaka okrenite se bočno na levo recimo i tako sa savijenim nogama malo se skupite i odlezite malo. Nemojte naglo ustajati. Najbolje da vam neko pomogne posle da se pridignete sa kreveta ako morate ustati. Nakon ove vezbe osecate se preporodjenim jer se on malo spustio i moci cete da disete, bice vam lakse i sl. Ovo morate svakodnevno ponavljati sve dok on ne dodje na mesto, tj. dok ne smeksaju zile u ledjima, i dok on ne dodje na pupak, treba da prodje 10-15 dana, ali svakim danom ce vam biti dobro ako ovo budete radili i na kraju necete ni znati sta je to zeludac i zeludacna kila jer ce sve biti ok.

    VAŽNO: Teret ne smete podizati jer se on diže kad god uzmete bilo šta teško (npr. flaša vode, podizanje jorgana, jastuka i sl.), zato je bolje da vam neko pomogne od ukucana za tih 10-tak dana dok vam ne bude bolje.

    PRAKTIČNO POSLE VEŽBI: Ovo ne morate, ali ja sam radila jer mi je koristilo - praktično bi bilo da parite noge u toploj vodi u kojoj dodate morsku so sa mirisom lavande to opusta misice i ako ste ozebli pomoci ce.

    ISHRANA: Mali a češći obroci. Blago bez soli, ljutih i jakih začina. Npr. pirinač sa sitno seckanom barenom šargarepom, spanać, malo kuvane piletine, kompot za užinu, plazmice uz kompot, meki hlebovi, blage domace supice od povrca, voćni sokovi (ništa kiselo), banane.

    U početku sam pila i po neki Ranisan za snižavanje kiseline, a posle sam izbacila i taj lek i samo vežbe radila.

    NI SLUČAJNO: Kafa, gazirani sokovi, alkohol.

    Nadam se da ću ovim bar nekom pomoći. Meni je ovo bilo 100% uspešno. JAVITE MI KAKO STE PROŠLI! Ako imate neka pitanja, tu sam da pomognem i objasnim. Pozdrav svima i ŽIVELI!
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Cao,

    Mislim da nemas potrebe da radis posebne vezbe za namestanje zeluca buduci da je tvoja dijagnoza jasna:GASTRITIS BILIARIS sto ce reci gastritis sa izlivanjem zuci u zeludac sto jos znaci, kada se doda hrana, postaje prilicno bolno, ali traje dok hrana ne napusti zeludac. A tu je i blago kaskadni zeludac sto znaci da ima oblik broja 8 i da se sadrzaj ne krece normalno kroz zeludac vec "preliva" preko te kaskade. U praksi, najveci broj ljudi sa kaskadnim zelucem se vidja medju onima koji su dosta osetljivi na psiholoskom planu i od detinjstva "gutaju" primdbe drugih na koje je trebalo da reaguju.Dakle, tebi nije zeludac pomeren (bar ne u znacajnoj meri / simptomi su drugaciji) vec u zapaljenju. Zato ce terapija koju si dobio mnogo vise pomoci od fizickog namestanja.
    BTW, kod posta koji navodis, za drugu vezbu se moze reci da nije ni malo naivna, naime postoji opasnost od povecanog pritiska na srce i pluca sto kod pojedinih ljudi moze da izazove dodatne probleme. Postoji u jogi slicna poza koja ima isti efekat ali je blagotvornija - ne lezi se na stomaku i dizu noge gde se dodatno opterecuje ugrozena regija, vec se u u pozu ide iz klececeg stava. Dakle, klekne se, ruke se opuste pored tela, a zatim lagano pravi luk izbacivanjem pupka napred i zabacivanjem glave unazad. Sakama se lagano kretati po potkolenici sve dok se ne stigne do pete. Ostati u tom polozaju par udisaja/izdisaja. U ovoj pozi nema opterecenja stomaka vec samo njegovog sirenja.

    Toliko od mene...

    pozd
    M
  • Salino
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Salino » pre 8 godine

    Hvala jos jednom na odgovoru!
    1.Kako se žuč uopste i pojavio u želucu?
    2. i kako ce nestati...?
    3.Koji je razlog prelivanja zuci u zeludac?
    Ja sam 4 dana pod terapijom i uopste mi nije bolje,cim pojedem vise od ~10 zalogaja bolovi su nesnosni,dok,kako kazes,hrana ne napusti zeludac... 4.Koliko vremena treba da prodje da mogu bar mallo malo normalnije da jedem i zivim i funkcionisem???
    Jer od kad sam dobio terapiju ne idem na posao,nisam sposoban.
    Ovo je haos, od 29.12.sam na dijeti (plazma,supe,caj,kefir...)
    Od tad sam smrsao 5-6kg.sad imam 83kg.! Mada,kada sam pitao doktora posle Gastroskopije,sta moram da jedem,rekao mi je da nemam tu ogranicenja,samo, moram da jedem po malo 5-6puta na dan i da posle jela ne smem da legnem 1,5sat...
    5. Kako to da mi nije rekao za posebnu ishranu kad je u pitanju gastritis??? Molim te ako mozes odgovori mi na sva 1,2,3,4,5 pitanja. HVALA puno!
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Ok... 1 i 3 su slicni: zuc se pojavljuje jer se deo izlije u tanko crevo a deo u zeludac (visak). Budici da zeludac na prelasku u dvanestopalacno crevo ima jak kiseo sadrzaj a da je zuc alkalna... eto nama radosti - dolazi do jedne vrste neutralizacije koja dovodi do ostecenja okolne sluznice, pojacavanja kiseline (kompenzacija neutralisanog dela) i smanjuje protok zeludacnog sadrzaja u dvanaestopalacno crevo. To je ono... u grubim i kratkim crtama sta se desava.

    2. U vecini slucajeva ovaj poremecaj dobro reaguje na prepisanu ti terapiju i poboljsanja su vec za par dana ali samo izlecenje moze da traje i nekoliko meseci.

    4. Neces ti druze duze vreme moci da normalno jedes... mada mi je to normalno uvek sumnjivo jer sto je za jednu osobu normalnu za drugu nije. Ipak, sa dobrom dijetom, moci ces vrlo pristojno da zivis to jest da se osecas dobro - mozda jedino malo uskraceno za odredjene namirnice.

    5. Treba da postujes pravila i ogranicenja a najbolje je da pratis dijetu za GERB / https://www.dijeta.net/ishrana_dijeta_hi ... a_gerd.htm

    pozdrav i javljaj kako si
    M
  • Salino
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Salino » pre 8 godine

    Hvala ponovo na odgovoru...

    Skoro da sam u potpunosti razumeo tvoj opis oko zuci u zelucu...
    U ovoj mojoj dijagnozi koliko mogu da primetim imam problem i sa:
    -Jednjakom,jer pise"znaci ezofagitisa grad."
    -Kardija inkompetentna.
    -Manja hijatalna hernija.
    -Kaskada i
    -Zuc u zelucu ...

    1.Da li svi ovi poremecaji meni staraju JAK bol posle jela ili samo ovaj opis oko zuci u zelucu?
    2.DA li ova terapija sa OMEPROLom i GASTROPERIDONom uklanja sve ove probleme ili samo zuc iz zeluca?
    3.I molim te kazi mi koliko imaju ova dva leka stetna dejstva jer sam negde na netu procitao da su bili zabranili GASTROPERIDON jer je stetan za srce pa su ga opet pustili u koriscenje??? Gastroperidon mi je prepisan 1mesec a Omeprol 2 meseca. 2x1tableta.

    Inace ja sam danas i juce prosao sa bolovima ali koji su podnosljivi s'razlogom da koliko pojedem toliki mi je bol.Bukvalno moram da jedem po par gutljaja i da prekinem i tako svaka dva sata. Takvom isharom bol je podnosljiv.Ne daj Boze malo vise pojesti,bolovi su ubitacni kao pre 3 dana kada sam umirao od bolova od 22h-05h.Strogo vodim racuna od tad.
    Pozdrav i hvala unapred za odgovore!!!! :headbang:
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    ok...idemo:

    1. da
    2. uklanjaju uglavnom simptome ali ne i uzrok... ali to ces vec sam morati promenom stila zivota kada ti se stanje poboljsa (prakticno to vec radis izborom namirnica i kolicinom hrane koju unosis). Kombinacija lekova koje spominjes grubo receno sluzi da ti drzi kiselost zeluca na odredjenoj pH vrednosti duzi deo dan i ubrza prolaz hrane kroz zeludac. E taj deo vezan za brzi prolaz kroz zeludac znacajan je i za zuc koja ce nastaviti normalno da se izliva u tanko crevo.
    3. Ne brini za Gastroperidon - kratko vreme ces ga piti i neces imati ama bas nikakve posledice.


    pozd
    M
  • Salino
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Salino » pre 8 godine

    Da li je odgovor DA pod 1. Za sve poremecaje ili samo zbog žući u želucu?
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Svi poremecaji kada se skupe... sama zuc ne bi pravila toliko problema... Ovde imas i zapaljen jednjak i h.herniju i kaskadu i reflux i zuc i svasta nesto... E to kada se sve sabere daje upravo to sto imas...

    pozd
    M


    PS - da nisi programer? vecinom oni boluju od ovakvih kombinacija :)
  • Salino
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Salino » pre 8 godine

    Poslao sam ti poruku u PP , ne znam da li si dobio??? Proverio sam u PORUKAMA i smeštena je u "za slanje" ne znam zasto ne stoji u "poslate"!
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Tek kada preuzmem poruku onda je poslata ... tako da je sve ok :)
  • Dominus4pb
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Dominus4pb » pre 8 godine

    Pozdrav svima, dosao sam i ja da se pozalim i rezimiram sve ono sto sam shvatio u poslednje 2 godine, u nadi da ce se naci neko ko je prosao kroz iste probleme ili moderator posto vidim da je strucan reci kako da resim problem.

    Simptomi:

    1. Otezano disanje, zeđ za vazduhom, gutanje vazduha, nemogucnost punog udaha
    2. Zevanje, zevanje je nepotpuno, mehanicko otvaranje usta bez cirkulacije vazduha, kao da postoji blokada, nedostaje osecaj olaksanja, postoji potreba za serijskim zevanjem
    3. Bol u ledjima, grcevi misica, najjaci grc izmedju lopatica sa desne strane, bol u desnom rebarnom luku (na dnu) pri dubokom udahu.
    4. Postoji osecaj da ce biti lakse ako skljocnu ledja, ali ne polazi za rukom, tacnije ledja krckaju ali nedovoljno
    5. Na pocetku je postojala tahikardija i visok pritisak, a sada uglavnom samo aritmija tj preskakanje srca pri promeni polozaja iz lezeceg u stojeci i obrnuto
    6. Ujutru ispod desnog rebra u stomaku osecam neki cudan pritisak, nije bol, vise neprijatnost
    7. Psihicki problemi izazvani visegodisnjim nedostatkom vazduha-depresija, razdrazljivost...
    8. Mislim da se simptomi disanja pogorsavaju pri konzumiranju alkohola i u periodu nakon toga
    9. Pri rotaciji tela i disanju postoji cudan zvuk u plucima, poput suma

    Treba napomenuti da sam sportski tip (bio sam na pauzi 2 godine bez treninga zbog povrede donjeg dela ledja) medjutim 3 meseca sam aktivno trenirao pre nego je krenulo gusnje, bez ikakvih zdravstvenih problema, ne pusim, alkohol jednom u 3 meseca, star sam 26 godina 1.95 m, 97 kg.

    I pri ovom disanju sam u dobroj fizickoj formi, nakon perioda ocajavanja nastavio sam trening bez obaziranja na probleme, dok plivam, trcim, radim vezbe osecam se bolje i sposobno, cim zavrsim i ohladim se osecam se kao da imam 80 godina, tesko disem, sve me boli...

    Od lekara sam bio kod lekara opste prakse, pulmologa, alergologa, interniste, kardiologa, fizijatra, 3 kiroprakticara (akupresura, klasicno namestanje prsljenova, namestanje zeluca)...

    Od pregleda sam obavio: Pregled krvi (poviseni holesterol i gvozdje za po 10-15%, pritisak povisen u pocetku, sada normalan, ekg-tahikadija na pocetku sada normalan, UZ srca - ustanovljen prolaps mitralne vulve, spirometrija i alergotestovi uredni, RTG snimak pluca uredan.

    Kardiolog smatra da su problemi izazvani stresom, prepisao terapiju xanax, propranolol, andol, lekovi su smanjili otkucaje srca na 60, i puls na 110 sa 60, a ostavili probleme sa disanje aktivnim nakon 10ak dana upotrebe, tako da sam prestao sa konzumacijom, pritisak se vratio u normalu, a puls je oko 80.

    Istrazivanjem interneta dosao sam do zakljucka da ovi problemi mogu biti izazvani pulmoloskim, kardioloskim, alergoloskim, psiholoskim, gastroenteroloskim i fizijatriskim problemima.

    S obzirom na moje stanje pre ovih problema, psihicku stabilnost, odlicnim rezultatima spirometrije, odbacio bih sve sem kardioloskih, gastroeteroloskih i fizijatrijskih problema, sumnjajuci pogotovu na hiatus herniu i ukljesten nerv na kicmi.

    Iskreno ne razumem povezanost kucanja u stomaku i polozaja zeluca, ali bih napomenuo da mi je "kucanje" jako visoko i iz tog razloga sam posetio kiroprakticara koji se bavi namestanjem zeluca, napomenuo bih da smatram da nemam problema sa varenjem, kiselinom i slicnim stvarima tako su kucanje i disanje jedini simptomi pomerenog zeluca, takodje kada poredim male prste na rukama izgledaju identicno. Od terapije namestanja (masaza i vakum) je proslo 2 dana, skinuo sam pojas kojim me je podvezao, ali nazalost disanje se nije popravilo, imam zakazan jos jedan termin kod njega, pa me zanima da li bih trebao nesto da mu napomenem ili da radim nesto u medjuvremenu sto bi njemu olaksalo posao kao i da li smatrate da je moj problem izazvan zelucem kako bih znao na sta da se koncentrisem?

    Unapred zahvalan :)
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    - komunikacija ce biti nastavljena preko PP -
  • Gingerka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Gingerka » pre 8 godine

    Postovani, zanima me vase misljenje. Vec godinu dana imam probleme sa zeludcem. Tacno pre godinu dana sam radila gastroskopiju gde je vidjen reflux ezofagitis gr. A, hijatus hernija paraezofagealna velicine manje sljive i gastritis chr. Uradjen clo test na helikobakteriju koji je bio negativan. Dobih sabax da pijem dva meseca, koji mi nista nije pomogao. Okrenem se alternativi i cajevima, al zbog stalnih tegoba obratim se drugom dr gastroenterologu, koji mi je samo prepipao stomak i na osnovu simptoma prepisao omeprol i gastroperidon mesec dana. I nakon toga nije bilo nista bolje. Prve simptome sam dobila u novembru 2014. nakon kiretaze. I od tada imam gadnu gorusicu, tup bol i pritisak ispod grudne kosti vise sa desne strane, lupanje srca i ponekad nemogucnost dubokog uzdaha. Kako sam ranije bila mnogo aktivna, ovo je pocelo da me sputava i postala sam razdrazljiva i bezvoljna. Jednom prilikom zbog jakog lupanja srca i straha otisla sam kod interniste koji mi je uradio uz stitne zlezde na kojem je video manju cistu za koju smatra da je urodjena, a rezultati hormona su mi bili T3 1,68, T4 114,6, TSH 1,46, Tpo at 5 i tg at 12,12. Dala mi selenijum da pijem i objasnila kako sam razdrazljiva zbog blagog hipertireodizma. Kontrolu sam trebala da uradim u oktobru, no nisam. Zbog jos jedne dijagnoze u nizu ( imam 30 god, pre toga kod lekara sam bila jedino zbog trudnoce- zdrava ko dren) postala sam jos vise depresivna pa su mi prepisali mirtazapin Remirtu, koji sam pila sest meseci. Posle dva odradjena tretmana kod kiroprakticara za namestanje zeludca, meni bilo bolje, raspolozenje se popravilo, tegobe se smanjile. Al ne lezi vraze, odjedared, vratise se svi simptomi u novembru 2015. + vrtoglavica ( ustanovljen polozajni vertigo). Uzeh ja na svoju ruku controlok koji sam pila do pre neki dan. Kiselinu mi je drazao pod kontrolom. Sad osecam da mi se opet vracaju simptomi jedan po jedan. Od lupanja srca i pritiska ispod grudne kosti dolesa desne strane, ja nekad ne spavam. Po Vasem misljenju, zasto ne mogu da smirim kiselinu i kilu. Da napomenem da jedem uglavnom kuvano, i pazim da nije previse slano, masno, ljuto i ne volim. Hvala unapred :)
Odgovori 389 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju