Odgovori 8 postova Stranica 1 od 1
HIPNOTERAPIJA
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    HIPNOTERAPIJA

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Poznato je vekovima da je velika moć sugestije, koju naša podsvest pretvara u autosugestiju.
    Mislim da se ova metoda zasniva upravo na tome, ne nije to hipnoza gde ste uspavani i niste svesni šta vam se događa, kao u filmovima, na protiv, to je jedno vrlo prijatno stanje u kome terapeut deluje na našu podsvest.
    Slučajno sam saznala o tome, i kako sam bila očajna zbog ćerke, dogovorile smo se da probamo. Moja ćerka je toliko bolje da je to za mene pravo čudo, ali ne bih sada o detaljima.
    moja sestra od ujka je išla, takođe je oduševljena.
    Ja sam bila juče, poslednjih dana sam strašno loše, sa velikim teretom problema koji su me zagušili i koji su u meni probudili sve one tužne i ružne uspomene koje nosim sa sobom. Verovatno je to razlog što kod mene prva seansa nije bila baš uspešna, što nije postignuto to stanje opuštenosti i mira, ali nisam izgubila veru, ići ću ponovo i sigurna sam da će uspeti.
    Evo, ovde vam dajem nekoliko linkova o Tatjani Beočanin, a uskoro će ona biti ponovo gost u jednoj TV emisiji, javiću blagovremeno, a kasnije će imati svoju redovnu emisiju, a moja ćerka, koja nije htela da izadje u običnu šetnju jer joj je smetalo prisustvo ljudi, sada jedva čeka da se pojavi u toj emisiji.


    HIPNOTERAPIJA BEOGRAD

    Želim da Vam ovim tekstom maksimalno približim šta je to Hipnoza i kako uz pomoć Hipnoterapije možete ostvariti promene koje su Vam potrebne. Na ovaj način dobićete odgovore na neka od vaših pitanja u vezi Hipnoze koja ste verovatno imali na umu.
    Krenimo od definicije Hipnoze po Anglo-Saksonskom zakonu: "Hipnoza je zaobilazak Kritičkog Faktora Svesti sa ciljem uspostavljanja selektivnog razmišljanja". Što će reći: Hipnoza je namensko izazivanje našeg prirodnog stanja - raspoloženja, idealnog za promene.
    "Kritički Faktor Svesti" je deo Uma koji predstavlja most između Svesti i Podsvesti. Ovaj deo našeg uma je zadužen kako za informisanje tako i za čuvanje naše Podsvesti. "Kritički Faktor Svesti" održava aktivnim sva naša sadašnja razmišljanja, ponašanja i stavove koji su u nama stvoreni na osnovu naših životnih iskustava. "Kritički Faktor Svesti" funkcioniše tako što poredi sve nove ideje i sugestije koje čujete od drugih ili ih pak dajete sebi sa Vašim već postojećim stavovima u vezi te ideje ili sugestije.
    Kao što sam već rekao: "Svi vaši postojeći-sadašnji stavovi su nastali na osnovu vaših životnih iskustava". Na osnovu poređenja novih sugestija i već postojećih stavova "Kritički Faktor Svesti" te nove sugestije ili propušta u podsvest ili ih odbacuje. Odluku šta prolazi u podsvest, a šta ne "Kritički Faktor Svesti" donosi na osnovu sličnosti-saglasnosti tih ideja/sugestija sa vašim već postojećim stavovima. To znači da ako neka ideja ili sugestija bez obzira koliko vam se svesno sviđala, nije u skladu sa vašim već postojećim podsvesnim programom - Stavom, ona ne prolazi u podsvest i samim tim ne deluje.
    Ovo je odgovor na pitanje: Zašto je tako teško promeniti bilo koju lošu naviku ili stari način razmišljanja.
    Onog trenutka, kad se zaobiđe "Kritički Faktor Svesti" uspostavlja se selektivno razmišljanje, koje dopušta pozitivnim sugestijama da zamene postojeće loše programe, a novi pozitivni programi koji ih zamenjuju trenutno postaju vaša realnost. Zvuči prosto i jednostavno, zar ne?
    Ali, da je to tako jednostavno onda bi većina onih Holivudskih priča o Hipnozi bile istinite. Priče tipa: Ja vas potpuno kontrolišem i mogu da vam naredim sve što poželim. Da je to istina onda bih ja mogao da garantujem eliminaciju apsolutno svakog problema u roku od samo jedne seanse, zar ne? Dovoljno bi bilo da zaobiđem vaš "Kritički Faktor Svesti" i da vam kažem: "Od sad pa na ubuduće Vi se osećate sjajno"! I vi bi se od tog trenutka baš tako i osećali.
    Međutim istina je malo drugačija. Kad se zaobiđe "Kritički Faktor Svesti" Vi ste i dalje u potpunoj kontroli svega što se dešava sa vama. I dalje su prisutni svi vaši stavovi koji su stvorili problem zbog kojeg ste došli kod mene. To znači da je zaobilazak "Kritičkog Faktora Svesti" samo prvi korak do promene. U stvari tek tad nam predstoji pravi Rad sa situacijama i osećanjima koji su stvorili Vaše stavove koji izazivaju problem.
    Taj naš rad znači, da dok ste u Hipnozi Vi ne spavate kao što mnogi ljudi misle. U hipnozi Vi ste budni i potpuno Svesni sebe i svih svojih osećanja mnogo više nego ikad pre u svom životu. U stvari, za većinu ljudi to je njihovo prvo "Svesno Iskustvo sa Sopstvenim Osećanjima". Sad nas to dovodi do mnogo preciznijeg objašnjenja Hipnotičkog procesa u nama.
    Kao što vam je poznato, jedna od osobina našeg uma koju svakodnevno koristimo je sposobnost Uma da nas trenutno vrati u Prošlost te zamisli i oživi situaciju o kojoj u tom trenutku razmišljamo. Kad zamislimo neku prošlu situaciju Um trenutno stvori fizičke senzacije i osećanja u našem telu (uzbuđenje, strah, zadovoljstvo, itd.) iste one koje smo osećali kad nam se ta situacija desila. Pri tome imajte na umu da ta situacija uopšte nije realna, jer ne postoji nigde u sadašnjosti osim u Vašem umu. Ta situacija je gotova, zauvek završena i dešava se isključivo u Vašem umu, a Vi kao rezultat tog zamišljanja fizički osećate u sebi ista ona osećanja iz prošlosti. Šta mislite kako je to moguće?Moguće je zato što u trenutku dok o nečemu razmišljate(sećate se neke prošle situacije) Vi potpuno zaobilazite vaš "Kritički Faktor Svesti" i tad zbog tog "zaobilaska" Vi osećate ista osećanja kao i kad se situacija dešavala. Da li vas ovaj stalni proces zamišljanja i stvaranja prijatnih ili neprijatnih osećanja možda podseća na definiciju Hipnoze? - "Hipnoza je zaobilazak Kritičkog Faktora Svesti sa ciljem uspostavljanja selektivnog razmišljanja". Ne samo da podseća nego to i jeste Hipnoza u pravom smislu. Ovo znači samo jedno: "Hipnoza je Vaša unutrašnja komunikacija sa samim sobom putem Vaših osećanja''. I koristite je oduvek, zar ne?
    No, da biste još bolje razumeli kako Hipnoza rešava probleme i stvara pozitivne promene hajde prvo da pojasnimo naša osećanja.
    Na početku behu samo Osećanja!
    Sva naša životna iskustva generišu osećanja. Osećanja stvaraju naše Stavove o svim životnim situcijama. U procesu razvoja svakog čoveka, prvo je nastala sposobnost da oseća senzacije, a potom dolaze svesne analitičke sposobnosti. Naš nervni sistem prvo razvija sposobnost osećanja različitih senzacija. Te senzacije koje se fizički manfestuju u našem telu nazivamo Osećanjima.
    Na samom početku dok smo bili mali, imali smo isključivo sposobnost da osećamo “Fizičke senzacije u nama tj. Osećanja”, bez ikakve mogućnosti da ih svesno analiziramo ili tumačimo. Ovaj proces osećanja senzacija je i dalje prisutan u svakome od nas i potpuno se spontano dešava bez ikakvog svesnog učešća.
    Stavovi se Kreiraju kroz naša Iskustva i Uticaj drugih ljudi na nas!
    Uzrok - Posledica je prirodni zakon koji važi i u nama. Uzroci svakog našeg ponašanja i stavova o svemu u životu su Posledice naših iskustava i uticaja ljudi kojima smo okruženi.Kad se neko oseća loše(strah, strepnja, odbačenost itd.) u određenim situacijama tad znamo da po zakonu Uzrok-Posledica njemu se u životu već desilo nešto što čini da se oseća tako. Desilo se nešto što je stvorilo podsvesni “Neprijatno mi je”stav,kao nekakvu reakciju zaštite. Da nije tako, u tim situacijama bi postojao otvoren istraživački stav umesto tog neprijatnog.
    Stav koji u sadašnjosti izaziva neko negativno osećanje, a samim tim i reakciju programiran je prošlim iskustvima. Da nije tako jednostavno ga ne bi ni bilo. Neko ko ima napade panike i ne može da diše već je imao u svome životu neko loše iskustvo praćeno velikim osećanjem straha gde je pomislio da će umreti.
    Apsolutno svi naši stavovi, uverenja i reakcije su posledica naših iskustava, kako onih realnih tako i onih zamišljenih. Na osnovu tih i takvih iskustava formiraju se naši stavovi o svemu, a ti stavovi izazivaju naše reakcije, kako dobre tako i loše. Upravo zato je toliko teško promeniti stavove i reakcije svesnim naporom i logičkim razmišljanjem. Oni nisu deo naše svesti. Stavovi se nalaze u našoj podsvesti, a podsvest ne poznaje “Dobre ili Loše stavove’’. Ona poznaje samo naša iskustva sa situacijama. Pri tome naša podsvest pamti sva naša iskustva od trenutka kad smo rođeni sve do sad.
    Šta su to Negativna ili Loša Osećanja?
    * Negativna osećanja su ona osećanja koja čine da se osećamo loše. Da budem još precizniji, to su osećanja koja nas sprečavaju da se konstantno osećamo dobro i na taj način nam ne dozvoljavaju da budemo i radimo najbolje što možemo.
    * Negativna osećanja izazivaju neprijatnu telesnu reakciju. Ovakva osećanja su uvek praćena nekim oblikom tenzije, nemira i nelagodnosti u našem telu. Ona nam oduzimaju jasnoću misli, moć koncentracije i smireno logičko razmišljanje.
    * “Negativna Osećanja čine naš život nepodnošljivim sve dok ih se ne oslobodimo”.
    Ova zadnja karakteristika je ključna. Zato što naš otpor negativnim osećanjima je ono najbolnije u vezi njih. Svim drugim osećanjima koja nam prijaju mi potpuno automatski dopuštamo da ih osetimo i iskažemo i kao posledicu toga ona se oslobađaju i povlače nazad u ležište.
    Primer: Osećanje radosti, zadovoljstva, sreće, seksualnog uzbuđenja itd. Svim ovim osećanjima mi ne pružamo nikakav otpor, naprotiv odmah ih prihvatamo i iskazujemo. No, bez obzira koliko nam se ova osećanja sviđala, ona jako kratko traju i pošto smo ih osetili i iskazali ona se povlače.
    Ovo nas dovodi do sledećeg zaključka: Osećanja koja odbijamo da osetimo i iskažemo ne nestaju nego i dalje traju u nama, gomilaju se i traže da ih iskažemo u potpunosti. Znači sva osećanja koja ne iskažemo nego pokušamo da odbacimo ili potisnemo sve jače nas guraju iznutra da bi ih osetili i iskazali.
    Kao posledicu tog “Guranja iznutra’’ maksimalno osećamo snagu zakona “Uzrok-Posledica’’. Mi ne možemo promeniti svoje reagovanje na nešto sve dok držimo osećanja u vezi toga potisnuta i zarobljena u nama. Naša osećanja apsolutno uvek nadjačaju naše svesne misli i logiku. Zato svaki put kad dopustimo sebi da osetimo i iskažemo svoja osećanja automatski nestaje pritisak koji ona stvaraju dok ih ignorišemo i potiskujemo. Kad su osećanja jednom iskazana, tad i samo tad ona se povlače i onda naša logika ima punog smisla u definisanju situacije na način koji nama odgovara.
    Osećanja su sastavni deo Podsvesti i ona su njena reakcija na situacije!
    Naša Podsvest je posvećena očuvanju naših već usvojenih definicija sveta i života, čak i onih koji nam svesno deluju loše. Da bi se bilo koja naša definicija ili stav promenili, prvo je potrebno uspostaviti emotivnu harmoniju, a to se postiže oslobađanjem nagomilanih osećanja u vezi te definicije. Tek kad se uspostavi emotivna harmonija, moguće je promeniti naše postojeće definicije i stavove.
    Ovo je neophodno razumeti, zato što kad je neko osećanje u vezi nečega ili nekoga jednom prihvaćeno od strane naše podsvesti, ono je prihvaćeno kao zakon po kome baš tako reagujemo na sve slične situacije. To prihvaćeno osećanje od tog trenutka pa na ubuduće je naša “Automatska Emotivna Reakcija’’ koja izaziva određeno ponašanje u svim sličnim situacijama i to je tako. No, ono što većina ljudi ne zna je da skoro sve emotivne reakcije i stavovi koji nam se danas ne sviđaju, nastali su u vreme kad nismo imali dovoljno znanja i životnog iskustva da ih definišemo na ovaj logički način. U periodu od rođenja pa do 5-6 godine života.
    Što će reći, bez obzira šta naša svest misli o nekoj našoj emotivnoj reakciji, kad je neko osećanje izazvano dovoljan broj puta određenim situacijama ili uticajima to osećanje stvara naš program ponašanja za sve slične situacije. Pri tome naša podsvest stvara ove programe na osnovu naših iskustava, bez obzira da li su ona bila zadovoljstvo, bol, nešto dobro ili loše po sadašnjoj proceni naše Svesti. Naša podsvest radi na osnovu principa familijarnosti (šta joj je već poznato) i asocijacija, a ne na osnovu Svesne logike da li je nešto dobro ili nije.
    Zašto je važno osloboditi potisnuta osećanja?
    Svako naše sadašnje logičko razmišljanje u odnosu na situaciju u kojoj se nalazimo posledica je onoga šta osećamo u vezi te situacije. Upravo to osećanje koje imamo u nekoj situaciji, pokazuje nam kako naša podsvest doživljava tu situaciju. Što će reći naša podsvesna interpretacija situacije u kojoj se nađemo kontroliše naše intelektualno i logičko razmišljanje odnosno našu Svesnu reakciju.puštajući sebi da osetimo i iskažemo sva svoja osećanja kako pozitivna tako i negativna, dajemo sebi šansu da uspostavimo mir i harmoniju u nama. Menjajući naš inicijalni način reagovanja na negativna osećanja “Umesto dosadašnjeg odbijanja-Prihvatimo da ih osetimo-Iskažemo-Oslobodimo’’ izazivamo domino efekat koji u potpunosti ruši kulu sazidanu od naših negativnih osećanja koja se naziva Bolest.
    Problem je Otpor Osećanjima - Rešenje je Emotivno Pražnjenje
    Odupiranje i otpor našim osećanjima je daleko ozbiljnija stvar nego što većina ljudi misli. Sva naša osećanja su dizajnirana tako da se kreću ciklično: “Situacija - Osećanje – Iskažemo ga – Oslobodimo ga – Završen ciklus’’. Pokušavajući da “Ne Osećamo’’ neko naše osećanje automatski stvaramo pritisak i nelagodnost u nama.
    Održavanje ovog otpora i čuvanje osećanja potisnutim crpi ogromnu količinu naše životne energije. I kako se potisnuta osećanja gomilaju tako se sve više iscrpljujemo fizički i emotivno. To je kao da pokušavate non-stop da plivate uzvodno. Samo je pitanje vremena kada ćete potpuno iscrpeti svu svoju energiju i potonuti.
    Pružajući otpor sopstvenim osećanjima prekidamo naš prirodni ciklus kruženja životne energije: “Situacija - Osećanje – Iskažemo ga – Oslobodimo ga – Završen ciklus’’. Kao posledica ovog prekida kruženja energije, energija koja bi bila usmerena na održavanje savršenog rada svih sistema i organa našeg tela usmerava se na otpor osećanjima i to nas čini slabima. Ta slabost se potom manifestuje nepravilnim radom naših normalnih telesnih funkcija koji se naziva “Bolest’’.
    Emotivno Pražnjenje – Oslobađanje Nagomilanih Osećanja se može desiti samo ako Vi to želite i dozvolite ga sebi. Sva naša osećanja traju kratko, osim ako se odupiremo iskazivanju tih osećanja i time njihovom oslobađanju. Da zaključimo: Sva naša osećanja kako dobra tako i loša traju vrlo kratko, osim ako im se odupiremo.
    Hipnoterapija je Rešenje
    Kao što smo već videli analizirajući naš stalni proces sećanja i izazivanja osećanja, Hipnoza je Vaš prirodni način da uspostavite “Emotivni Fokus i ostvarite Emotivno Pražnjenje’’. Hipnozom se najlakše otkrivaju i najbrže oslobađaju potisnuta i nagomilana negativna osećanja skrivena duboko u Vama.
    Svi mi imamo iskustva sa nekim navikama ili ponašanjima koje je prosto nemoguće promeniti bez obzira koliko smo dobri i uspešni u svemu drugom. Možda i Vi imate problem sa: anksioznošću, samopouzdanjem, zavisnošću, itd. Osnova svih ovakvih i sličnih problema je u vašoj podsvesti i Vašim stavovima o sebi. Hipnoza je rešenje kako da promenite stavove u vezi sebe koji vam izazivaju te i takve probleme.Da li je svaka Hipnoza ista? Postoji mnogo tehnika Hipnoze i one su iste samo u kontekstu potrebe pristupanja podsvesti sa ciljem da se postigne pozitivna promena. Ja ću vam sad reći nešto više u vezi dve tehnike koje se najčešće primenjuju u svetu:
    1. Tradicionalna Hipnoza – Hipnoza Direktne Sugestije
    2. Hipnoterapija - Regresivna Hipnoza
    Tradicionalna Hipnoza
    Tradicionalna Hipnoza ili Hipnoza Direktne Sugestije je najčešće zastupljena tehnika Hipnoze. Ona je najviše poznata po odličnim rezultatima koje daje u ostavljanju pušenja, grickanju noktiju i sličnim problemima koji su samo navika. Hipnoza direktne sugestije se odvija tako što Hipnotizer vodi klijenta kroz proces mentalnog i fizičkog opuštanja do stanja maksimalne relaksacije sa ciljem zaobilaska “Kritičkog Faktora Svesti”. Kad se to postigne, Hipnotizer tad izgovara precizno formulisane sugestije sa ciljem da ostvari neophodne promene koje klijent želi. Ovo je malo spor i zastareo način, ali i dalje daje odlične rezultate sa blažim problemima koji se mogu njime eliminisati.
    Iako je Tradicionalna Hipnoza vrlo efikasna, ponekad su problemi mnogo dublji i njihovi uzroci su slojevito naslagani duboko u ljudskoj podsvesti. U tim i takvim slučajevima uzroci moraju prvo biti otkriveni, definisani i emotivno ispražnjeni pa se tek onda može ostvariti pozitivna promena. Kod ovakvih problema Regresivna Hipnoza daje fascinantne rezultate. U mojoj praksi Ja primenjujem obe tehnike Hipnoze, ali hajde da vam malo pojasnim ovu drugu tehniku koja rešava i najsloženije probleme.
    Hipnoterapija
    Savremena medicina, psihologija i psihijatrija rešavanju svakog problema prilaze sa premise “Aktuelnog-Svesnog’’, sad vidljivog simptoma, te se samo tim simptomom i bave. Ovo je površan pristup bez ikakvog dubokog upuštanja u otkrivanje i neutralisanje pravog uzroka tog sadašnjeg, vidljivog simptoma.
    Hipnoterapija pak sa druge strane ima holistički pristup čoveku i njegovim problemima pa u skladu sa tim “Vidljiva manifestacija nekog problema” je samo početni korak u otkrivanju njegovog pravog uzroka.
    U većini slučajeva, klijenti pričajući o svojim problemima imaju potpuno pogrešno mišljenje kad i zašto je nastao problem koji ih muči. To se dešava kao posledica gore navedenog medicinskog pristupa “Svesnom” razlogu njihovih problema. Moja praksa je pokazala da takav “Svesni” razlog skoro nikad nije pravi uzrok. Tako da sve dok se ne pronađe pravi uzrok, problem nastavlja da postoji i razvija se u sve više manifestacija-simptoma.
    Slika Obrnute Piramide “Problema i njegove Manifestacije’’
    Uklonite uzrok i problem nestaje
    Hipnoterapija je jedinstvena metoda pomoću koje se otkriva i eliminiše inicijalni uzrok problema. Eliminacijom uzroka automatski nestaju i manifestacije tog problema. Ova činjenica potpuno odvaja Hipnoterapiju od većine ostalih pristupa i metoda koje ste isprobali u potrazi za rešenjem svog problema.
    Kao što je prikazano na slici Problem koji sada osećate je počeo nekada davno od jedne situacije i razvijao se potom dodajući odozgo nove delove i sad je tu na kraju predstavljen čitavim nizom manifestacija koje "Svesno" deluju kao nezavisni problemi.
    Ta inicijalna situacija u vašem životu se kao po pravilu desila toliko davno da je prosto zaboravljena. Inicijalna situacija je izazvala u vama neko Negativno osećanje koje je stvorilo ideju da nešto nije u redu sa vama.
    U godinama vašeg života koje su sledile protkane pratećim sličnim situacijama (sledeći redovi blokova) pojačavalo se to inicijalno osećanje, a ona početna ideja je narasla i pretvorila se u Vaš stav o sebi koji imate danas.
    Zadnji red blokova na slici u vašem životu predstavlja sadašnje manifestacije prvog Negativnog osećanja koji se razvio iz jedne situacije, vremenom pojačavao i narastao u sve te današnje probleme. To mogu biti: nervoza, strahovi, glavobolje, napadi panike, tuga, depresija, nesigurnost, zavisnost od: hrane, alkohola ili droge, hronični bolovi, itd.
    Koristeći Hipnoterapiju i prateći Vaša negativna osećanja možemo pronaći tu prvu inicijalnu situaciju kao i sledećih nekoliko najbitnijih dešavanja koji su povezani sa njom te ih Emotivno isprazniti. Proces ponovnog prolaska kroz te situacije kao i čin emotivnog pražnjenja donosi vam oslobađanja od unutrašnjeg pritiska koji je stvoren gomilanjem Negativnih osećanja. Proces emotivnog pražnjenja vodi do promene vaših stavova i uspostavljanja vašeg prirodnog stanja - Zdravlja.
    Termin "Regresivna Hipnoza" koristi se da bi se pojasnio proces vraćanja kroz iskustva i situacije koje su vam se desile u bližoj i daljoj prošlosti. Ovo putovanje kroz vreme ima za cilj da vam donese olakšanje i stvaranje novog stava o vama u prošlim dešavanjima, a na osnovu vašeg sadašnjeg znanja, logike i razumevanja života.
    Kao što sam već spomenuo "Inicijalne situacije" se obično dešavaju u periodu Vašeg života kad niste imali dovoljno znanja ni životnog iskustva da ih definišete na ovaj sadašnji logički način. To je period života od dana rođenja pa negde do 5-6 godine života.
    Bez obzira u kom ste životnom dobu sad, da li ste u 20-im, 40-im ili 70-im godinama, ako bih vam ja sad rekao da ste glupi ili bezvredni Vi ćete se odmah i bez problema odbraniti od takve sugestije. Ali kad imate 2 ili 3 godine vi nemate znanje ni snagu ovog iskustva da zaštite sebe od takvih sugestija.
    U tom periodu vašeg života vrlo je lako uticati na vas, čineći da se osećate i mislite loše o sebi. Kad se te i takve sugestije ponavljaju Vi stvarate vrlo destruktivan stav o sebi. Takav stav i negativna osećanja koja ga prate vremenom se gomilaju i stvaraju neprijatne manifestacije u vašem telu koje Vi sada osećate.
    Kad se već vraćamo unazad, hajde da uradimo nešto korisno tamo!
    Hipnoterapija je jedinstvena metoda koja Vam pruža mogućnost da se vratite kroz vreme (u podsvest koja čuva sva vaša sećanja) sve do onih situacija i dešavanja koje su izazvale Negativna osećanja i pogrešne stavove u Vama.
    Radeći Hipnoterapiju koristimo neverovatnu sposobnost ljudskog Uma da ponovo oživi prošle situacije koje kao da se ponovo dešavaju i čisteći nagomilana negativna osećanja emotivno ispraznimo te stare situacije koje su izazvale sve ono što Vi danas osećate.
    Polazeći od sadašnjih situacija i fokusirajući se na Vaša osećanja u vezi njih krećemo iz sadašnjosti prateći trag negativnih osećanja. I što dublje ulazimo u prošle situacije trag osećanja je sve jasniji i nepogrešivo nas vodi do situacije gde je nekad i nastao.
    Sa svakom novom-starom situacijom kroz koju prolazimo osvetljavamo je vašim sadašnjim znanjem i životnim iskustvom. Koristeći Hipnoterapiju Vi dobijate jedinstvenu šansu da sve loše situacije u vašem životu Emotivno ispraznite. To emotivno pražnjenje menja u vama doživljaj te situacije, a samim tim se menjaju i vaši stavovi o sebi i životu.
    Uz pomoć Hipnoterapije vi dopuštate sebi da "Otkrijete - Iskažete - Oslobodite'' svoja negativna osećanja. Ovim putem se menjaja Vaš inicijalni način reagovanja na takva osećanja. Umesto dosadašnjeg odbijanja, Vi sad prihvatate da "Osetite-Iskažete-Oslobodite'' sopstvena osećanja. Ovo je proces kojim Hipnoterapija u potpunosti ruši piramidu sazidanu od Vaših negativnih osećanja koja se manifestuju problemom koji sada osećate.
    Kao rezultat ovakvog Emotivnog pražnjenja sva stara, nekad loša iskustva transformišu se u iskustva koja vam daju emotivnu snagu da preuzmete potpunu kontrolu nad Vašim životom. A, problem koji vas je mučio nestaje kao da nikad nije ni postojao
    Koristeći Hipnoterapiju obično je potrebno 4-6 seansi da bi se postigli izuzetni rezultati. U većini sličajeva treća ili četvrta seansa su "trenutak Istine'' kad klijent otkriva prave uzroke problema koji ga je mučio godinama, a često i decenijama.
    Najčešće ponašanje-stav koji viđam u radu sa klijentima je: "Njihovo ignorisanje osećanja u vezi prošlosti. Onih negativnih osećanja koja su potisnuli i za koja su ubeđeni da su ih odavno prevazišli time što su odrasli''. I upravo zbog toga smatraju da u njima postoje samo sadašnja osećanja. Međutim ta sadašnja osećanja su im toliko poznata da nisu ni svesni da ispod tih površinskih egzistiraju i ona davno potisnuta koja su uzrok njihovog sadašnjeg problema.
    Primer: Bes i srdžba koji izazivaju problem nasilja ili nekontrolisanih reakcija, često su samo prekrivač za osećanje straha ili ogromne tuge. Tako da ako mislite da je Bes uzrok problema, zašto se onda posle svake galame i svađe i dalje zadržava taj bes? Šta je to što ga iznova pokreće?
    Kad nervoznoj osobi kažete da je njeno ponašanje "preterano i dramatično'' ona vas pogleda u čudu i kažu: Kako to misliš? Zašto tako misliš? Njihova potisnuta osećanja koja izazivaju problem toliko su dugo već u njima da oni jednostavno nisu ni svesni njihovog postojanja.
    Jedan od ciljeva koji se ostvaruje Hipnoterapijom je pronalazak nečeg dobrog u situacijama za koje ste nekad mislili da su izuzetno loše. Duboko u vašoj podsvesti otkrićete stvari u vezi sebe za koje niste mogli ni pretpostaviti da postoje. Pri tome posebno mislim na Dobre i Pozitivne strane vaše ličnosti.
    Hipnoterapija je izuzetno interesantan proces koji donosi olakšanje, uspostavlja unutrašnju harmoniju i trajno razrešava negativna osećanja koja su vas mučila.
    Tako da ako ste spremni da preuzmete odgovornost za sopstveno zdravlje i sreću te da se razvijate na osnovu svojih prošlih iskustava za koja ste nekad mislili da su loša... Sjajno, jer uz pomoć Hipnoterapije otkrićete da vam upravo ta iskustva na kraju vraćaju Vaš izgubljeni mir.
    Vi sad nemate nikakve potrebe da žalite za bilo čime iz prošlosti. Sve što vam se ikada desilo u životu desilo se da bi vam pomoglo u razvoju Vas kao čoveka i vašem duhovnom razvoju. Nijedno od vaših prošlih iskustava ne definiše ko ste Vi ustvari. Međutim način na koji Vi tretirate ta iskustva i kako se na osnovu njih dalje razvijate Vas definiše u potpunosti. Čitajući ovaj tekst shvatate da je Hipnoza 100% Vaše prirodno stanje, odnosno način Vaše unutrašnje komunikacije sa samim sobom. Vi ste taj koji odlučuje da li će Hipnoza da vam se dogodi. Zato što je Hipnoza način vaše unutrašnje komunikacije pomoću sopstvenih osećanja. U celoj toj priči Ja sam samo vodič. Vi ovaj proces možete prekinuti u svakom trenutku čak i sa najmanjom idejom da ne želite da vam se on dešava.
    Želim da razumete sledeću stvar: Svako čiji je IQ preko 70 i želi da uđe u Hipnozu, uvek to može i da uradi. Verovatno se pitate - Koliko brzo? U roku od par minuta. Jedini razlog koji može nekoga zaustaviti da uđe u sopstvenu mentalnu superiornost je nedostatak želje ili nerazumevanje šta je Hipnoza i šta mu ona omogućava.
    Iako sam ovo već rekao, hajde da ponovim: Neki ljudi su u zabludi da čovek spava dok je u Hipnozi. Želim da shvatite, da stanje gde vaš um radi 300-500% brže i preciznije nego sad u ovom momentu, je toliko daleko od spavanja da ga ništa drugo ne može prevazići. Hipnoza jednostavno nema veze sa spavanjem.
    Neki ljudi su u zabludi da će otkriti neke svoje tajne dok su u Hipnozi. Zbog mentalne budnosti i superiornosti koju imate dok ste u Hipnozi, Vi ste potpuno u kontroli svega što pričate. Ako ne želite nešto da kažete Vi to nećete ni reći.
    Ljudi me često pitaju kakav je moj procenat uspešnosti sa problemima na kojima radim. Ja sam uvek iskren prema njima. Moj procenat uspešnosti je 100%. Zato što sam se Ja izuzetno dobro obučavao za bavljenje ovim pozivom. Potrošio sam mnogo godina u učenju i bavljenju Hipnozom. U svakom trenutku seanse Ja savršeno dobro znam šta treba da uradim i kažem svojim klijentima. Znači ja sam maksimalno uspešan. Pitanje je koliko ćete Vi biti uspešni.
    Kao što znate naš život se sastoji od neograničenog broja situacija. Svaka od tih situacija izaziva neka osećanja u nama na osnovu kojih je pamtimo. Ključ uspeha se ogleda u našoj svesnoj sposobnosti fokusiranja na Pozitivne aspekte situacija i time izazivanje dobrih osećanja u nama. Fokusirajući se na "dobro'' upravo to i dobijamo.
    Ako pak izaberete da tražite loše aspekte kao rezultat toga imaćete loša osećanja. No, pošto vam se takva osećanja ne sviđaju Vi ih potiskujete misleći da ih tako eliminišete. Međutim sva ta loša osećanja su i dalje u vama. Vremenom se ona gomilaju i izazivaju probleme u vašem telu. Dakle, većina fizičkih problema su samo Vaša osećanja koja traže da budu iskazana i oslobođena.
    Rešenje dolazi oslobađanjem potisnutih osećanja. Setite se mojih reči: "Sva naša osećanja kako dobra tako i loša traju vrlo kratko, osim ako im se odupiremo''.
    Mada ste to već videli iz moje priče hajde još jednom da ponovim:"Hipnoza je Vaša unutrašnja komunikacija sa samim sobom putem Vaših osećanja''. Tako da u skladu sa tim uspeh Hipno seanse ne zavisi od mene, on zavisi isključivo od vas i Vaše želje da se bavite svojim osećanjima. Jer su upravo osećanja Vaš fizički dokaz da imate neki problem, zar ne? Kako bi inače znali da ste: depresivni, anksiozni, zavisnik.... ? Znači, sve je u osećanjima, ona nam uvek pokazuju kako se osećamo.
    Hvala vam na trudu i vremenu koje ste izdvojili da pročitate moje objašnjenje Hipnoze. Ako postoji nešto nejasno u vezi Hipnoze što ovde nisam spomenuo budite ljubazni i zapišite, tako da to možemo razjasniti čim se vidimo.

    Ovo je jedan od tekstova koje sam našla na netu, i vi ih možete naći preko pretraživača-
    Ja sam poverenje poklonila Tatjani Beočanin, i evo nešto o njoj i nešto što ona piše.

    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/lola ... u+sve.html

    http://www.e-novine.net/zdravlje/vi-i-v ... vesti.html

    http://www.lisa.rs/svet-oko-nas/tema-ne ... vesti.html

    http://www.b92.rs/zdravlje/mentalno_zdr ... _id=408324

    http://onamagazin.com/pdf/0009/hipnoza.pdf

    Eto, to je to, negde mi se zagubio link za još jedan članak u časopisu ONA, bilo ih je više, ne mogi ni preko pretraživača da nađem, ali suština je tu.
    Verujte u sebe.
  • najdraza1969
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIPNOTERAPIJA

    od najdraza1969 » pre 13 godine

    Draga moja, ja sam dala 240€ (3x70€+30€ za seansu upoznavanja i pripremu) g-đici dr. Ljiljani Filipović (pojavljuje se na Studiu B) i ništa mi nije pomoglo. Da li je do nje ili do mene, ali mislim da tri seanse nisu dovoljne da se decenijske navike u ishrani iskorene ovakvom vrstom hipnoterapije. Ovca su za šišanje, oduvek bilo...!
    NE PREPORUČUJEM!
    NE PREPORUČUJEM!
  • Rea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIPNOTERAPIJA

    od Rea » pre 13 godine

    Upravo čitam ovaj tekst i smatram da je nemoguće da neko tokom hipnoterapije ima potpunu svest o svemu. Odnosno, moguće je, ali efekat ne može biti isti. Ukoliko se osoba hipnotiše, i ukoliko je 'svesnom Ja' oduzeta reč, tek se onda prave poruke ubacuju u podsvesni deo. Takodje, kako je Najdraža napisala, smatram da je za tako kratak vremenski period nemoguće eliminisati naše dotadašnje misaone šeme.
    Volela bih da pročitam iskustvo još nekoga.
    Slika
    "Ako želiš isceliti telo, najpre moraš isceliti duh." -Platon
  • najdraza1969
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIPNOTERAPIJA

    od najdraza1969 » pre 13 godine

    Upravo tako. Pomenuta terapeutkinja -psiholog nije imala u interesu moj napredak već samo da uzme lovu za tri dana! Bez ikakve garancije i povraćaja novca u slučaju neuspeha ne treba ulaziti u ovu priču.
  • Rea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIPNOTERAPIJA

    od Rea » pre 13 godine

    Možeš li nam samo okvirno opisati hipnoterapiju koja je primenjivana kod tebe?
    Slika
    "Ako želiš isceliti telo, najpre moraš isceliti duh." -Platon
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIPNOTERAPIJA

    od Nena3110 » pre 13 godine

    Zavisi od osobe, zavisi od terapeuta, zavisi koliko sebi dopustite da se prepustite.
    osoba je svesna jer zna sve vreme šta joj se događa.
    Iskustvo moje ćerke, koja je ozbiljno bolesna...neću da pišem, pojedini znaju koji su me pratili od početka, i moje sestre od ujaka je vrlo, vrlo pozitivno, a eto, kod mene nije uspelo, uopšte nisam ušla u stanje hipnoze, na tri seanse, jer sam jaka ličnost, pa imam i jake kočnice.
    Mislim da vredi pokušati, svaka osoba za sebe, a kod Tanje je tri hiljade dinara, ne mora da znači da su najskuplji i najbolji.
  • najdraza1969
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIPNOTERAPIJA

    od najdraza1969 » pre 13 godine

    Anny napisao:Možeš li nam samo okvirno opisati hipnoterapiju koja je primenjivana kod tebe?

    Ako je ovo pitanje meni upućeno, odgovoriću na pp.
  • Rea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIPNOTERAPIJA

    od Rea » pre 13 godine

    Da, tebi. U redu je, baš bih volela da pročitam, hvala. Slika
    Slika
    "Ako želiš isceliti telo, najpre moraš isceliti duh." -Platon
Odgovori 8 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju