Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1
Zaista, koliko godina imate? 8-)
  • Pufna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 16 godine

    Zaista, koliko godina imate? 8-)

    od Pufna » pre 16 godine

    Zaista, koliko godina imate? 8-)

    I ne mislimo na datum rodjenja koji pise u vasoj licnoj karti. :)
    Stvarne godine su odredjene kvalitetom zivota koji vodite, a od vas zavisi i koliko cete ziveti.
    Dakle, koliko je mlado nase telo? Koliko su zdravi nasi organi?

    "Zaradicete":

    9 godina - ako ste zena i 8 ako ste muskarac. Fizicka aktivnost tokom nedelje treba da obuhvata razlicite vrste vezbi: plivanje, voznju bicikla, vezbe sa tegovima, strecing, jogu. I pod obavezno, brzi hod svakoga dana 30 minuta.

    8 godina - ako ste pusili jednu kutiju cigareta dnevno, pa prekinuli. Za samo dva meseca nakon prestanka pusenja, osvojicete godinu vise. Za vise od 5 godina od prestanka pusenja - dobicete 7-8 godina zivota.

    8 godina - ako ne budete pod stresom i ne brinete neprestano.

    8 godina - ako se cesto smejete. Smeh smanjuje nemir, nervozu i strepnju.

    8 godina - ako imate redovan i kvalitetan seks. Uzivanje u njemu oslobadja od nervoze i odlaze starenje srca.

    7 godina - ako se drzite dalje od okruzenja pusaca.

    6,4 god. - ako vodite racuna o svojim zubima. Zdravi zubi - zdravo srce.

    6 godina - ako unosite vitaminski dodatak svojoj ishrani, koji sadrzi: magnezijum, kalcijum, vitamine A, C, D i kalijum, koji mozete uneti jeduci 4 vocke dnevno, narocito banane, avokado i dinje.

    5 godina - ako umanjite svoju telesnu tezinu za 10% od tezine koju ste imali sa 18 godina. Ovim cete smanjiti i pritisak, cime cete dobiti jos 2 godine zivota.

    4,4 god. - zene i 3,3 god. muskarci jeduci svakodnevno 30gr bilo cega od orasastih plodova.

    3,4 god. - ako koristite maslinovo ulje.

    3,2 god. - ako cesto unosite sok od kupine, maline, paradajza, jagode, jabuke, zeleni caj, brokoli, crni luk, crveno vino.

    3 godine - ako unosite onoliki broj kalorija koji odgovara vasim potrebama.

    2,8 god. - ako jedete ribu 3 puta nedeljno.

    2,5 godine - ako ucite bilo sta i nakon zavrsavanja studija.

    2,2 god. - ako zivite u nezagadjenoj sredini.

    1,9 god. - ako pijete 1-2 case crvenog vina svakodnevno - ako ste muskarac, ili 1/2 do 1 case, ako ste zena.

    1,2 god. - ako se svakodnevno izlazete suncu 10-20 minuta, ali leti ne od 10.00-16.00.

    1,2 god. - ako svakodnevno jedete 30gr cokolade od bar 70% kakaa.

    1 godinu - ako unosite hranom svakodnevno 1000mg vitamina C (pomorandze, paradajz, paprike).


    ("Armonia", prevela glavom i bradom, Pufna)
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Tamte-vamte, cas sam bila u plusu 8 godima, da bih zavrsila u minusu xx godina - nimalo pohvalno, ali ovo je zabava, zar ne? :cry:
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    auuuuuuuuuuuuu........pa mojim proracunima meni je rok trajanja isteko :) nego povadice me ova poslednja dva meseca kako-tako zdravog zivota(ako oduzmem cigarete)
  • Iki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Iki » pre 16 godine

    Otkud ja medju zivima...
  • lulu
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lulu » pre 16 godine

    Je li, trebam li da od svojih godina oduzmem godine koje sam zaradila ili ne?! Sta treba da se radi...?

    Ja sam zaradila 30.1god. znaci u minusu sam 2 god. i to znaci sta...?
    Slika
  • VipStar23
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 16 godine

    od VipStar23 » pre 16 godine

    ja izracunah 67,5..i sta sada?
Odgovori 6 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta