Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1
Stomak i stomacne tegobe
  • nino74
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Stomak i stomacne tegobe

    od nino74 » pre 13 godine

    Pozdrav,
    Tacnije prije godinu i 3 mjeseca poceo sam osjecati kiselinu, mucninu, povracanje iza svakog obroka, malaksavost u rukama i nogama te i mantanje u glavi. Sve je to bilo propraceno velikim stresom na poslu. Otisao sam kod doktora i izvadio sam krv za h-pylory bakteriju i bio je pozitivan. Dobio sam antibiotike da pijem 14 dana. Poslije terapije bkterija se ocistila ali kiselina je jos uvijek bila prisutna i povracanje da bi nakon 2 sedmice uradio endoscopy i rezultati pokazali sve normalnosti. Poslije toga sam dobio prilosec tablete za kiselinu da pijem 8 sedmica. Situacija se popravila, kiseline vise nemam ali mucnina i tegoba u stomaku, malaksavost u rukama, nogama, povremeno povracanje i mantanje su prisutni najmanje jednom mjesecno. Tako da sam otisao da uradim i X-ray stomaka, sve ok. Kafu pijem 1-2 puta na dan a cigare sam konzumirao pola kutije na dan a sada samo uz kafu. Volio sam da popijem ponekad pivo, vino a i cisti alkohol, ali uzadnje vrijeme sve mamnje i manje. Volim slatko ali i to je sada u granicama normale. PS uvijek kuca iznad pupka ili sa lijeve strane malo kada na pupku. Momentalno neradim vec godinu dana tako da sada nemam nekog stresa da je povezan sa poslom.
  • Bobica_sad_ili_nikad
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Stomak i stomacne tegobe

    od Bobica_sad_ili_nikad » pre 13 godine

    Da li ste uradili sve analize krvi? Ultrazvuk jetre i pankreasa? Kazete endoskopiju, je li pregledan samo jednjak ili je radjena i gastroskopija? Da li su vam rekli da li je helikobakter ostavio neke posledice tipa gastritis, mozda imate cir?
Odgovori 2 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju