Odgovori 7 postova Stranica 1 od 1
Solarni pleksus - "spusteni zeludac - podignuti zeludac
  • nikola2002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    Solarni pleksus - "spusteni zeludac - podignuti zeludac

    od nikola2002 » pre 15 godine

    Pozdrav,

    evo trazeci po internetu nadjoh ovde ono sto me zanima :) (nadam se)

    Interesuje me to "namestanje solarnog pleksusa" ili tacnije, mene interesuje "namestanje zeluca"

    vec, ni sam neznam koliko "nesto mi stalno smeta". simptomi:

    - Prvo mi smetala gorusica (ne nesto prejaka, ali)
    - Imao sam osecaj "preskakanja srca"
    - podrigivanje
    - zatim osecaj, kao da mi nesto stoji (knedla) izmedju stomaka i rebara, na sredini
    - u zadnjih par dana, ne smem da pojedem puno, a ni "normalno" jer kao da mi zeludac nece da krene sa varenjem.
    - tada dodje i do , uplasenosti, nervoze...

    sta sam radio:

    Regularna medicina
    - pre par godina, snimanje zeluca, sa gutanjem barijuma - rezultat - malo povecana kiselina i mala nervoza zeluca
    - pre par dana, snimanje ultrazvukom, rezultat, sve je u redu...jedino nisam siguran da li je doktor spomenuo da imam kaskadni zeludac, ili je spomenuo da mozda za mesec dana probamo da snimimo i vidimo da nije to. Dobio sam da pijem Nexium. Pijem i sta znam kao da je isto. Popio vec jednu kutiju.

    e, sad :)

    Narodna medicina
    - Juce sam bio kod jedne bake koja "namesta zeludac" i rekla mi je da mi je "zeludac otisao u grudni kos" I baka mi je od prilike radila ono sto sam i nasao na netu, dugo masiranje, opipavanje pulsa u pupku, masiranje izmedju palca i kaziprsta, stavljanje lonceta ipod stomaka i zavracanje nogu prema napred.... Medjutim rekla mi je da je kod mene malo problematicniji slucaj i da ce prvo morati da mi "omeksa" nateklinu izmedju stomaka i rebara, da opusti zeludac pa da tek onda proba da ga vrati u normalno stanje.

    - Idem i danas na (nadam se) finalno namestanje

    E sada mene interesuje sta vi mislite o svemu ovome? I ako je moguce da zamolim Admina posto je on pisao o Solarnom pleksusu da mi kaze gde je to on procitao i gde moze da se nadje vise o tome?

    p.s. gde sam citao ovde o solarnom pleksusu (vec sam probao sa dizanjem nogu 2 jutra, pre dorucka, ali puls jos nije u pupku)
    https://www.dijeta.net/forum/viewtopic.p ... t=solarnog

    S' postovanjem
  • Katrin
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Katrin » pre 15 godine

    Moja sestra je imala isti problem i alternativni lekar joj je "namestio" želudac. Sada je sve u redu, sem što je otprilike mesec dana jela swe 100% zdrawo, a sada jede i zdrawo i nezdrawo i ništa joj ne fali :D
  • nikola2002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od nikola2002 » pre 15 godine

    Katrin napisao:Moja sestra je imala isti problem i alternativni lekar joj je "namestio" želudac. Sada je sve u redu, sem što je otprilike mesec dana jela swe 100% zdrawo, a sada jede i zdrawo i nezdrawo i ništa joj ne fali :D


    Jeli joj "zelidac namesten" u jednom odlasku ili je isla vise puta?
  • Katrin
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Katrin » pre 15 godine

    Išla je jednom, ali moraš uzeti u obzir da je owaj lekar stwarno :013:
  • Pedja Jo
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 15 godine

    Pomoc

    od Pedja Jo » pre 15 godine

    Da li mi neko ko je namestao zeludac moze dati kontakt osobe kod koje je radio namestanje. Imam uzasnih problema, pa da olaksam sebi zivot.

    mail: [email protected]
    tel 062/224-874
  • loli
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Solarni pleksus - "spusteni zeludac - podignuti zeludac

    od loli » pre 14 godine

    Pozdrav svima na forumu
    Takodje bih zamolila za kontakt nekoga ko namesta zeludac vise sam ocajna, molim vas ako neko zna neka mi posalje na mail ili ovde hvala unapred
    [url][email protected][/url]
  • Eva2308
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Solarni pleksus - "spusteni zeludac - podignuti zeludac

    od Eva2308 » pre 14 godine

    Mooolim vas, ako neko moze da mi odgovori...pomogne sta god...
    Vec godinu dana osecam bolove u stomaku...prvo je pocelo u vidu neke nelagodnosti i pecenja u centralnom gornjem delu ispod grudnog kosa da bi se od februara meseca na neki nacin pogorsalo, prosirilo... Pored bolova i gasova nakon jela, teze sam vrsila nuzdu,creva su mi propevala (ako znate na sta mislim, bluckuris nakon jela i sl.) da bi na kraju osecala ogromnu tezinu. Dijagnoze su razne, od iritabilnog kolona do pomerenog zeluca. Ja se NADAM da mi je zeludac pomeren, jer se sve poklapa....sve je pocelo nakon trcanja,skakanja i prezderavanja... doktorka iz Doma zdravlja kaze da je najverovatnije to to, jer mi pulsacija nije na pravom mestu.... ocajna sam. U poslednje vreme sam depresivna i nije mi ni do cega...a imam samo 16 god. Nadam se da ce mi neko dati pravi odgovor. P.S Radila sam i ultrazvuk,vadila krv i urin, uglavnom je sve OK. . . Unapred zahvalna. :)
Odgovori 7 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju