Saveti
  • Medeni
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    Saveti

    od Medeni » pre 16 godine

    Zamolila bih sve koji imaju neki savet sta jedete kada vas uhvati napad gladi, da nije kaloricno, da je koliko-toliko ukusno, a sto je najvaznije da vas zasiti? U jednoj od tema sam procitala moderatorov savet o koriscenju pirincanih galeta. Sve dolazi u obzir i slano i slatko i...
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Pa, i ja bih htela isto to da znam... Kad me uhvati napad gladi, ona pojedem samo jedan ili dva krastavcica ili pecurke iz tegle. Onda to, ipak nije dovoljno. Onda uzmem samo jos zalogaj ovoga i zalogaj onoga... To se na kraju nagomila na nekoliko parceta hleba (belog naravno) manazanim, najceske eurokremom, onda cokoada, a da ne spominjem Jaffa Pettit Buerre keks koji prelijem mlekom i "rasturim se". Ne stanem dok mi ne pozli, a onda se smirim :crybaby: :09: :12: :06: :11: :zid: Posle toga hocu da se upucam jer sam toliko pojela i osecam se gore nego kad me uhvatio napad gladi....fuj!
  • mila
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od mila » pre 16 godine

    jedino bi bilo pozeljno povrce.grickaj npr kelerabu,rotkvice,krastavac..!
    i naravno nalivaj vodom da umanjis glad :wink:
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Kada vas uhvati napad gladi prvo popijte čašu-dve vode i odmah uzmite da se zanimate nečim što će vam odvratiti misli od hrane.
    Kupite razno povrće koje se presno može jesti, iseckajte ga na kockice, štapiće, pomešajte i stavite u posudu poklopite, neka vam bude na dohvat ruke.
    Isto uradite sa voćem.
    Probajte i sa semenkama, bademima, ali 30ak grama u činijicu ne više.
    Žvaćite žvake bez šećera.
    Sve ostalo ne kupujte, pa kada nema u kući nema ni na trpezi.
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Potpisujem sve što Ella kaže. Plus ko je jako ljubitelj slatkog i obožava čokoladu neka kupi onu sa što većim procentom kaka, najmanje 70%.Gorak ukus od jedne kockice je dovoljan da ja ne mislim na čokoladu narednih 2 dana, a da budem iskrena čak i volim gorke stvari, ali te čokolade su :bas_tuzan:
    Slika
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Ella i Melisa su u pravu, ali nekada ni to ne pomaze.

    Moj savet je, da uvek, kada vam se nesto jede, a znate staje to konkretno, uzmite zalogaj-dva i zvacite, zvacite, zvacite.......i sigurno ce "ala" da se smiri :24: .
  • Milomir (Miki)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milomir (Miki) » pre 16 godine

    Asja napisao:Pa, i ja bih htela isto to da znam... Kad me uhvati napad gladi, ona pojedem samo jedan ili dva krastavcica ili pecurke iz tegle. Onda to, ipak nije dovoljno. Onda uzmem samo jos zalogaj ovoga i zalogaj onoga... To se na kraju nagomila na nekoliko parceta hleba (belog naravno) manazanim, najceske eurokremom, onda cokoada, a da ne spominjem Jaffa Pettit Buerre keks koji prelijem mlekom i "rasturim se". Ne stanem dok mi ne pozli, a onda se smirim... !


    Nemo' da se ljutiš... ali, lično mislim... da upaljena petarda, kada je progutaš... pravi manje problema od ovakvog "eksploziva" za stomak...

    PS
    Nemoj da isprobavaš sa petardom! Sa hranom još možeš i da popraviš nešto... :) Ja to samo navodim kao... metaforički primer... :)

    Povrće, kako ti je već rečeno, u presnom obliku, kockice, štapići,... može uvek, a voda je pokretač svega i "čistač" svega. Pre podne popi 1-1.5 litar, po podne takođe 1-1.5 litar, pred spavanje bar 2 dl... Naravno, često a "po malo"... nikako ne odjednom... na svakih 1-2 sata, jedna čaša vode... :pivo:
    Milomir Milovanović - Miki (Šiško)...

    "Herbalife" - Jeste li probali da mršavite na taj način?
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Ma nema ljutnje na ovom forumu! Naprotiv, poredjenje je vrlo interesantno i bas mi se svidja taj pogled. Sledeci put kad resim da ubacim gomilu ne spojive hrane u stomak, seticu se te petarde! Al, moram da priznam da mi se nesto desilo jer evo, vec, danima nemam potrebu za grickanjem gluposti. Juce sam, recimo, pojela jedan medenjak - a obicno ode cela kesa, ili isto tako sam pojela jedan kolacic... Pre neki dan sam uzela bananu umesto cokolade. Uf samo da me ovo drzi malo duze! :skakutalo:


    Slika
  • jaga
    Amater
    Amater
    Postovi: 360
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jaga » pre 16 godine

    :evil: najbolje je pojesti tada nesto sto najmanje volite :cry:
    Zdravlje i volja ce pokazati rezultate
  • Milomir (Miki)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milomir (Miki) » pre 16 godine

    Asja napisao:
    Ma nema ljutnje na ovom forumu! Naprotiv, poredjenje je vrlo interesantno i bas mi se svidja taj pogled. Sledeci put kad resim da ubacim gomilu ne spojive hrane u stomak, seticu se te petarde! Al, moram da priznam da mi se nesto desilo jer evo, vec, danima nemam potrebu za grickanjem gluposti. Juce sam, recimo, pojela jedan medenjak - a obicno ode cela kesa, ili isto tako sam pojela jedan kolacic... Pre neki dan sam uzela bananu umesto cokolade. Uf samo da me ovo drzi malo duze! :skakutalo:


    Ok... dosta si napredovala! Ali (uvek postoji neko "ali" koje zagorčava život), nikako celu bananu!!! Banana je ceo jedan obrok, kalorijski. Bez obzira što je to "veštačka" banana. Mislim, u odnosu na onu "svežu" sa drveta, ova je "plastična". Bere se zelena, putuje 7-10 dana do veleprodaje, pa još 5-7 dana u maloprodaji, gde konačno i sazri. U međuvremenu se prska raznim konzervansima, aditivima, šitovima i ostalim... da kada dođe "na trpezu" izgleda ko tek ubrana. I pored svega toga, ona ima veliku kalorijsku vrednost i posebno je opasna u dijetama. Ja nisam neki stručnjak, ali sam ovako shvatio ono što su mi drugi rekli ili što sam negde pročitao!... Banane i grožđe treba izvegavati ili odrediti neku količinu od 150 grama po obroku (4 banane su 1kg, prosečno), znači, 1/2 banane je već dosta...

    Možda je, u ovom slučaju, bolje bilo da si pojela slatkiš! (Naravno, možda...)... :D
    Milomir Milovanović - Miki (Šiško)...

    "Herbalife" - Jeste li probali da mršavite na taj način?
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Asja, banana ima samo 89 kcal/100gr, veca banana tezi 120gr, sto nas dovodi do cifre 106.8 kalorija - moras priznati da je to mnogo manje i zdravije, nego kolac koji ima oko 300-400 kcal i posle kog si i dalje gladna.

    Grozdje ima 54 kcal/100gr.........360gr grozdja je "tesko" 194.4 kcal.

    :)
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Ipak, slazem se da je mnogo bolje pojesti bananu nego kolac i ako je i ovo prethodno isto tako tacno! Mislim da su ove nase banane vestacke i to. Ali mislim da je mnogo manje vestacko nego parce kolaca sa, ne znam ni ja koliko putera, jaja, secera, itd.
  • tuzna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Saveti

    od tuzna » pre 16 godine

    Medeni napisao:Zamolila bih sve koji imaju neki savet sta jedete kada vas uhvati napad gladi, da nije kaloricno, da je koliko-toliko ukusno, a sto je najvaznije da vas zasiti? U jednoj od tema sam procitala moderatorov savet o koriscenju pirincanih galeta. Sve dolazi u obzir i slano i slatko i...

    hhm...ja ne bih jela nista...:010: kad me "napadne" glad,uzmem da radim nesto,ili popijem 3 case vode i zaboravim.
  • Milomir (Miki)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milomir (Miki) » pre 16 godine

    lilit napisao:Asja, banana ima samo 89 kcal/100gr, veca banana tezi 120gr, sto nas dovodi do cifre 106.8 kalorija - moras priznati da je to mnogo manje i zdravije, nego kolac koji ima oko 300-400 kcal i posle kog si i dalje gladna.

    Grozdje ima 54 kcal/100gr.........360gr grozdja je "tesko" 194.4 kcal.

    :)


    Nisam znao, da su banane oko 600 kcal a za grožđe znam da je oko 700 kcal ono koje ja volim da jedem, ali da se šećer iz tog grožga najbrže pretvara u čistu energiju. Znam da ostalo grožđe ima oko 400 kcal... za banane nisam znao tačnu cifru, ali u svim dijetama se preporučuje maksimalno 1/2 banane kao užina ili cela kao "ceo obrok"... posebno u mojim priručnicima...
    Milomir Milovanović - Miki (Šiško)...

    "Herbalife" - Jeste li probali da mršavite na taj način?
  • Milomir (Miki)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Saveti

    od Milomir (Miki) » pre 16 godine

    tuzna napisao:hhm...ja ne bih jela nista...:010: kad me "napadne" glad,uzmem da radim nesto,ili popijem 3 case vode i zaboravim.


    Ja, lično, koristim vodu kući, a na poslu vodu i Termojestic Čaj. Na sreću, i kući i u firmi imamo aparat za vodu. Kod kuće pijemo već više od 10 godina Zepter vodu (tako je zovem zbog prečišćivača) a na poslu La Fantane, voda sa Goča, iz Mitrovog Polja (otac mi je poreklom sa Goča, a majka sa Kopaonika, iz Jošaničke Banje)...

    Na svakih 1-2 sata je poželjno piti vodu, po jednu čašu ili manje, ali što više vode, jer organizam se, poput prljavih sudova "čisti" sa što više vode!...
    Milomir Milovanović - Miki (Šiško)...

    "Herbalife" - Jeste li probali da mršavite na taj način?

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 43 gosta