Odgovori 389 postova
Kada želudac nije na svom mestu...
  • majamaja16
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od majamaja16 » pre 8 godine

    Postovani

    Ocajnoooo molim za pomoc :bas_tuzan: :bas_tuzan:
    Imam 26 godina visoka sam 167 a tezina 52 kg
    Nedavno,tacnije pre godinu dana sam rodila devojcicu
    Porodjaj protekao super
    Nakon toga sam stalno imala nekakve bolove,ruke noge telo...Prepisala dojenju,nisam dovoljno jela,trcanje oko bebe manje spavanje,inace sam Vegeterijanac
    I tako to...Sve u svemu bilo je ok do pre 2,5 3 meseca kad sam imala neki stresan dan (imala sam ceste grlobolje i maticni lekar me uplasio na rak grla)
    nakon toga sam dobila zeludacni bol i do veceri uzasno jak bol u buubregu.Zavrsila u urgentnom i rekli kamen.Sutradan radila uz nije pokazalo nista i rekli mi da j everovatno kamen pesak ispao...al danima sam posle imala bol u donjem delu stomaka sto sad predpostacljam da je bio obicni cistit al naravno nasi doktori te samo plase,sumljali na slepo c i slicno...Ja sam to jako stresno dozivela,nije mogla da se uspostavi dijagnoza i od tada imam problema sa stomakom
    nije bilo s crevo,bila kod nekoliko gastro lekara koi su odmah dali dijagnozu NERVOZNA CREVA
    Nakon lutanja lekara,vadjenje k s stigla i do hematologa(istripala se na zlezde u preponama jer sam imala bol i napipala sitne kuglice)
    (naravno k slika u redu) vadjenje primerak stolice na parazite,krv za helikobakter sve ok naisla na nekog preporucenog starog GASTRO PROFESORA DOKTORA
    On me gledao na UZ i odma rekao ja i ti cemo se svadjati sta ti je sa stresom
    Imas uzasasn stres koji se vidi po zeludcu
    dijagnoza : elongatio et ptosis ventriculi.hyperaciditas.dystonio neurociruculatoria
    tacnije izduzen i jako spusten zeludac pun kiselina
    rekao mi je da ce se sve srediti samo moram uzimati lekove
    emanera 2 po 1,domperiodone 3 po 1 diazepam od 2 mg i asentu cetvrtina pre spavanja
    objasnio mi je da ce nakon ned dana od tableta meni prestati simptomi al da moram da pijem mes dana i da dojdem na kontrlou
    Problem je sto meni problemi nisu prestali evo vwc 12 dana pijem tablete (sem asentu) to treba prepisati psihijatar i izbegla sam isto
    sve dr pijem
    pocinjem da sumnjam ponovo da imam neki veci problem i bolest i da nije to u pitanju i strahujem(razmislljam dali da idem na rengen ili gastrosk sto ne zelim :(
    dodatni savet mu je bio da se udebljam i jedem 5 puta

    inace mene plase moji simpt i jednostavno ne mogu da verujem da psiha strah u sve to mozeuradiit
    a imam uzasan strah bolesti
    simptomi su mi
    stalna nadutost,tako neprijatni bolovi u donjem delu stomaka nekad preponama,jednostacvno tezina u donjem delu stomaka
    lekar je rekao da su se svi organi spustili
    ali sto onda ne deluju tablete


    izvinite na ovolikom postu nadam se za pomoc ili sl iskustvo :(

    hvala
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Cao majamaja16,

    Sve ovo sto pises odgovara slici maskirne depresije a glavni lek - antidepresiv (asenta) - nisi pocela da uzimas. Dakle, idi lepo do psihijatra, uzmi taj antidepresiv koji ti je vec prepisan, i onda se lepo naoruzaj strpljenjem (potrebno je nedelju-dve dana da AD "proradi"). Svakako da ovde poremecaji stomaka, bolovi i ostalo poticu iz nekih drugih izvora.

    Srdacno,
    M
  • majamaja16
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od majamaja16 » pre 8 godine

    Moderator napisao:Cao majamaja16,

    Sve ovo sto pises odgovara slici maskirne depresije a glavni lek - antidepresiv (asenta) - nisi pocela da uzimas. Dakle, idi lepo do psihijatra, uzmi taj antidepresiv koji ti je vec prepisan, i onda se lepo naoruzaj strpljenjem (potrebno je nedelju-dve dana da AD "proradi"). Svakako da ovde poremecaji stomaka, bolovi i ostalo poticu iz nekih drugih izvora.

    Srdacno,
    M


    Hvala na ogovoru
    Nisam verovala da emanera lek ne deluje,a diazepam uzimam
    Savet da odradim jos neku pretragu?Mislite da jw nesto drugo,a ne spusten zeludac?Hvala na odgovoru
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Nemas potrebu za pretragama... Tek posle kompletne terapije ces moci jasnije da osetis sta ti je (eventualno) problem.
  • MalaMasa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od MalaMasa » pre 8 godine

    Pozdrav svima. Vidim da ima dosta ljudi sa slicnim problemom pa rekoh da iznesem i svoj problem. Imam 26 godina, sina od 2,5 godinice i problem sa zelucem vec 6 godina. Pocelo je kisrlinom posle svakog obroka, smrsala sam 12kg. Pozitivan test na helikobakteriju. Terapija ispijena i bilo je malo bolje. Zatim postajem anksiozna i upadam u problem sa poremecajem u ishrani. Zbog simptoma sam jela sve manje jer imam i fobiju od povracanja sto mi jako otezava sve. Nadutost posle jela, gadjenje, nelagodnost u stomaku, krcanje u gornjem delu zeluca... Posto nisam htela na gastroskopiju zbog moje fobije uradjen mi je rtg zeluca. Kazu gastritis i spusten zeludac. Pisalo je nesto 4-6cm valjda. Dobila sam terapiju i bila disciplinovana. Nisam pusila, nisam pila alkohol, nisam se prejedala, bez slatkisa, bez mesnih preradjevina, bez kiselog, masnog, zacinjenog... nisam povratila kilazu, samo nekih 5kg koje sam opet izgubila. Jako sam mrsava, kad me vide pomisle na anoreksiju a stvarno nikad nisam imala problema sa kilazom, na 156 cm imala sam 46 kg. Uvek sam bila aktivna. Moram da napomenem da sam imala stresne situacije i psihijatri kazu da je moralo negde da ispliva to potiskivanje. U toku ovih 6 godina udala sam se , dobila sina, razvela se i nastavila da zivim. Svesna sam da ima dosta toga i sa psihicke strane ali zrludac mi ne da mira. Cini mi se da sam u kasnijoj trudnoci imala manje problema sa zelucem, cak i mesec, dva posle porodjaja. Kao da sam osecala da je zeludac na mestu pa se opet spustio. Pogresila sam sto nisam pojas nosila, moza bi ostao na mestu. Izvinjavam se zbog tolikog posta ali stvarno ne mogu vise.
  • MalaMasa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od MalaMasa » pre 8 godine

    Bila sam na klinici za poremecaje u ishrani i imala tri obroka i tri uzine, fino sam napredovala ali cim sam izasla sve se vraca polako. Znam da bi mi lakse samo da se izgube ovi simptomi sa zelucem. Stalno sam u grcu, stegnuta, cini mi se da ni ne disem vise normalno. Pila sam AD, jedno vreme udpevala bez lekova da funkcionisem ali sve se vratilo. Zaboravih da sam proveravala i pulsiranje u pupku i nije na mestu, iznad pupka pulsira i to nekad tako jako da mi ceo taj gornji deo pulsira. Bila bih jako srecna za neko misljenje ili savet..
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Cao MalaMasa,

    Na zalost, problemi sa zelucem su izgleda sekundarne prirode. Primarno je tvoje psihicko stanje. Medjutim, to ne znaci da ne mozes uraditi nesto i po tom pitanju - ako nista drugo namesti zeludac. I, da, proveri da nisi intolerantna na gluten - ovakva "slika" nekada odgovara glutenskoj intoleranciji.

    Pozdrav,
    M
  • MalaMasa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od MalaMasa » pre 8 godine

    Hvala na odgovoru. Ja ipak mislim da sam psihicki otisla u aut bas zbog zeluca jer imam i tu fobiju... Radila sam test, rezultat mi je bio 3,2 a videla sam da od 3,3 je vec netolerancija na gluten. Dr.mi je rekla da je ok rezultat.
  • majamaja16
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od majamaja16 » pre 8 godine

    ja sam bila da snimam zeludac
    dijagozna.spusten kaskadni zeludac
    i gasteritis hornicni
    sad pijem samo lanzul ujutru u uvece
    nerviram se smeta mi sve ovo
    meni je nadutost i nervoza u donjem delu stomaka,bas se plasim,nekad me cak i noge prepone bole
    nemogu da sredim ovo ljudi :(
    kazu da je od porodjaja jer sam smrsala dostsa
  • MalaMasa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od MalaMasa » pre 8 godine

    JA pored svega imam i panicne napade zbog zeluca, pila sam antidepresive ali prestala, pijem bromazepam po potrebi ali slabo deluje i on...
  • mtb
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od mtb » pre 8 godine

    zdravo
    imam 44 godine,imam želudacnu kilu već par godina,nekih većih problema nemam ,ponekad boli želudac pomeri se,malo kiselina,probadanje u grudima ja to sredim lekovima ishranom i vezbama.
    ALI već 10 dana mi se desava nesto sto dosad nije,želudac jeste pomeren to sam osetio po pulsu ali bolovi u grudima su izrazeniji
    Kad hodam ili sedim bolova nema ,ali zato kad legnem na ravno probada me leva strana,zatim kod ustajanja i pomeranja u krevetu isto tako probada,bol imam ponekad kad okrecem volan automobila ,kod dizanja tereta nemam problem,znači naj izrazeniji je kod lezanja na ravno i kod ustajanja,inace aktivno igram stoni tenis i tu me boli u nekim pokretima
    E sad sto je interesantno kad lezim duze na desnoj strani imam bol samo na dodir i to negde sa leve strane 30 cm ispod pazuha ,e sad kako se pomerim na ledja taj bol na dodir prelazi negde kod grudi i ide prema sredini grudnog kosa znači to je bol samo na dodir prstima.
    hvala i pozdrav
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    mtb napisao:zdravo
    imam 44 godine,imam želudacnu kilu već par godina,nekih većih problema nemam ,ponekad boli želudac pomeri se,malo kiselina,probadanje u grudima ja to sredim lekovima ishranom i vezbama.
    ALI već 10 dana mi se desava nesto sto dosad nije,želudac jeste pomeren to sam osetio po pulsu ali bolovi u grudima su izrazeniji
    Kad hodam ili sedim bolova nema ,ali zato kad legnem na ravno probada me leva strana,zatim kod ustajanja i pomeranja u krevetu isto tako probada,bol imam ponekad kad okrecem volan automobila ,kod dizanja tereta nemam problem,znači naj izrazeniji je kod lezanja na ravno i kod ustajanja,inace aktivno igram stoni tenis i tu me boli u nekim pokretima
    E sad sto je interesantno kad lezim duze na desnoj strani imam bol samo na dodir i to negde sa leve strane 30 cm ispod pazuha ,e sad kako se pomerim na ledja taj bol na dodir prelazi negde kod grudi i ide prema sredini grudnog kosa znači to je bol samo na dodir prstima.
    hvala i pozdrav

    Buduci da sam bio neko vreme odsutan pa nisam stigao da odgovorim... pitanje je: da li se ista promenilo ili je sitacija bolja?
  • Magdalina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Magdalina » pre 8 godine

    Evo mene ponovo, braco i sestre po bolesti..Imam jos jedno iskustvo da vam prenesem.Isla sam kod kiroprakticara da mi namesti zeludac.Situacija je bila dobra nekih mesec dana, a posle se zeludac ponovo vratio, kao da mi nije bio namesten..Znaci kad treniram i podizem nesto teze od 1 kg ja imam jake bolove i nagon za povracanjem..Za ovaj problem nema leka, zivecemo dozivotno kao biljke i nikada necemo osetiti srecu, to je fakat.Operisu ljudima rak, otvaraju mozak, pa se ljudi izlece, a za jednu obicnu zeludacnu kilu nema leka, kakav paradoks.Ostaje vam samo autosugestija,ponavljajte u sebi "Ja sam zdrava i srecna" ako vas ona ne spase nista nece.Hajd` ljudi i vi ostali, do novog iskustva sa verom u bolje sutra..:)
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 8 godine

    Magdalina napisao:Evo mene ponovo, braco i sestre po bolesti..Imam jos jedno iskustvo da vam prenesem.Isla sam kod kiroprakticara da mi namesti zeludac.Situacija je bila dobra nekih mesec dana, a posle se zeludac ponovo vratio, kao da mi nije bio namesten..Znaci kad treniram i podizem nesto teze od 1 kg ja imam jake bolove i nagon za povracanjem..Za ovaj problem nema leka, zivecemo dozivotno kao biljke i nikada necemo osetiti srecu, to je fakat.Operisu ljudima rak, otvaraju mozak, pa se ljudi izlece, a za jednu obicnu zeludacnu kilu nema leka, kakav paradoks.Ostaje vam samo autosugestija,ponavljajte u sebi "Ja sam zdrava i srecna" ako vas ona ne spase nista nece.Hajd` ljudi i vi ostali, do novog iskustva sa verom u bolje sutra..:)


    Nije sve baš tako crno... Evo upravo sam u društvu kolege koji je do pre tri godine imao slične probleme (teži oblik) ali je po nameštanju želuca nekih mesec dana bio vrlo neaktivan, što bi naši stari rekli "čuvao se" - ništa teže od kašike nije dizao. Zatim je počeo lagano da trenira, prvo hodanje, pa brzo hodanje, pa trčanje a posle 2 meseca prešao na vežbe u teretani sa akcentom na ojačavanje trbušnog zida. Promene je pratila i promena u ishrani - manje masnoća, više manjih obroka, dosta povrća (ali onog koje ne stvara gasove) kao i jedan prilično moćan a jednostavan lek: topla voda na prazan stomak. Dakle, dotični danas diže i velike težine i cepa drva i veoma je aktivan i NEMA nikakvih problema. Ovo je primer koji mi je bukvalno pred nosom a postoji i gomila drugih sličnih sa kojima sam upoznat...
    Kao zaključak: Nameštanje nije čudesni lek, već pomoć organizmu da se vrati u ravnotežu. Posle ovakve "intervencije" treba nastaviti sa brigom o sebi i ne vraćati se starim navikama jer, na kraju krajeva, one su i doprinele da do problema dođe...
  • Magdalina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Magdalina » pre 8 godine

    Ajde snimite zeludac pre "namestanja" i posle, da vidimo da li ima neke razlike.
Odgovori 389 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju