Veštački nokti - da ili ne?
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    Veštački nokti - da ili ne?

    od melisa » pre 16 godine

    Ćao drugari...Evo malo da diskutujemo...Pitanje je: Da li imate čvrste nokte? Da li nadograđujete? Da li ste protiv nadogradnje?

    Odmah ću da iznesem svoj stav. :evil: Do pre pola godine sam bila jako protiv nadogradnje, jer ista uništava nokatnu ploču. :NN05: Tu naročito mislim na nadogradnju noktiju sa tipsama (plastičnim dodacima).
    Moji nokti su veoma tanki i pucaju kao ludi i nikada nisam usepevala da ih očuvam u duzini od 5mm.:cry: Lično sam protiv jako dugačih noktiju, jer me podsećaju na kandže i nisu mi lepi..E onda sam pre tih nekih 5 meseci čula za navodno neko ojačavanje noktiju gelom i otišla sam da vidim šta je to. :26: Naime, već neko vreme je trend da se nokti više ne nadograđuju tipsama jer iste uništavaju nokatnu ploču, već da se izlivaju gelovima. Ti isti gelovi se koriste i za ojačavanje noktiju kod onih ljudi koji mogu da puste svoje nokte ali ne mogu da ih očuvaju. Elem, gelovi se u više slojeva mažu na nokte i suše u UV lampi. Takođe, može da se uradi i trajni francuski tako da vam noki uvek izgledaju super negovano. Mnogo su čvršći, a sam gel ne uništava nokatnu ploču. Tako urađeni nokti traju od 3-6 nedelja zavisno od brzine rasta noktiju. Ukoliko rešite da ne želite da nastavite sa ojačavanjem istih, jednostavno odete kod svog kozmetičara i on vam skine samo površinski sloj gela i izpolira nokte. Vremenom sav gel izraste, a sa njim i nova nokatna ploča, tako da niste istu oštetili. Ja sam oduševljena, jer konačno imam lepe negovane nokte, a moji su i nisu veštački niti deluju tako. :skakutalo:
    Ono što je važno istaći da ima puno kozmetičarki koje rade sa nekvaltitetnim gelovima i ne znaju dobro tehniku rada, pa se gel počne ljuštiti i otpadati za nedelju dana. Imala sam loših iskustava dok nisam našla konačno osobu koja radi odlično...Zato ako budete ovo nekada radile pitajte svoju kozmetičarku koje gelove koristi (professionalnails su najbolji), pitajte je za garanciju tj. koliko dugo vam garantuje da ce nokti ostati i zapamtite ispod gela se ne sme uvlačiti vazduh, ni posle 5-6 nedelja, nego gel treba samo da izrasta zajedno sa noktom, pri tome sve kućne poslove mozete da radite, kao da su vaši nokti u pitanju.
    Takođe, nokte možete da lakirate kao da su vaši, samo oprez za skidanje laka koristite skidač laka za nokte bez acetona


    kuckamo se...
    Slika
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    obozavam duge nokte :) iako su mi nokti slabi stalno su namazani tako da ih to malo ocvrsne i trudim se da budu sto duzi al cim jedan pukne (a to obicno bude do zivca) onda se svi skracuju na tu duzinu
  • VipStar23
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 16 godine

    od VipStar23 » pre 16 godine

    kao muskarac, je ne volim videti na devojci predugacke nokte...nekako su mi bas sluty....fuj..kao iz vido produkcije zabranjene maloletnima (znate na sta mislim)..
    lepo je imati normalne, malo duze nokte i to je to..najprivlacniji mi je french manicure...nekako je bas lady-like i stylish....sa njim nikada nema greske... :D
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    ja imam cvrste nokte ali sam nespretna i uvek neki zakacim,ako cemo posteno nemam bas ni vremena ni zivaca za stalno turpijanje i bojenje,zato je spas gel,moje nokte mi ojacaju gelom,to bude french,malo su duzi(koliko to kucanje dozvoljava,idem jednom mesecno na korekciju,u medjuvremenu nekad namazem lak u nekoj boji ali najbitnije uvek izgledaju ureno i negovano,jer nije uredu zbog posla prvenstveno da budu neuredni ili prenapadni i predugi,a ja ne funkcionisem ako su kratki,smeta mi ne mogu nista da uhvatim u ruke,a protiv nadogradnje sam 100 posto,imala sam prilike da vidi kako izgledaju nokti kada se skine nadogradnja kao i rane na zanokticama koje ista ostavlja,zato ne,hvala.
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Moji nokti su trenutno "iskasapljeni do panja". Razlog: jedan se slomio, pa ja posekla sve! Moji nokti su baksuzi najgori - kad nema posebne prilike na vidiku, rastu i prelepi su. A čim nešto planiram, odma krenu da pucaju!

    Jednom sam imala izlivene nokte i bila oduševljena! Trajali su jače od 2 meseca uz sve žive kućne poslove, bez mašine za sudove i veš (crkla, a gazdu u prošlom stanu je zanimalo samo kiriju da uzima), plus 20 dana mora... Međutim, kad sam se vratila sa mora, saznala sam da devojka koja mi je radila nokte više ne radi u tom salonu i nisu hteli da mi daju broj :cry:

    Moja gazdarica je 100% domaćica - radi po kući, radi i u radnji, teglji i premešta kutije, a izliveni nokti joj stoje i stoje. Ide jednom mesečno na korekcije. Kad ovi moji mališani izrastu koji mm, idem i ja da ih sredim u istom salonu :D
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Lano ovaj prvi deo ko da sam ja pisala i moji su poseceni do zivca a krivac je kuglana cim odem tako posle prvog bacanja palac polomljen :(
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    ja sam za nadogradju, ali ne predugacke nokte...i kad god sam na odmoru uradim nadogradju, ovako zbog posla ne mogu..inace nokti su mi slabi, valjda i od dezinfekcije, tako da ih i ne pustam...
  • ribitza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od ribitza » pre 16 godine

    Pushtam svoje i bash mi lepo izrastu, skroz sam zadovoljna...Mada, nekad i nadogradim, lakshe ih je odrzhavati, oni mi ih lepo nalakiraju, ne moram da ih turpijam, stoje dovoljno dugo, tako da sam skroz za nadogradnju :wink:
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Nokti i trepavice su moja slabost :020: jednostavno: nemam ih!!Odnosno imam male, slabe, nikakve...Ali nadogradja za mene nije resenje. Kao sto kaze Melisa ne dopada mi se to sto se unistava noktna ploca i nekako vidi se da su vestacki..Ja sam stavljala nekoliko puta i na kraju odustala...I trepavice sam nadogradjivala jednom...Ovo sa gelom za nokte je nesto sasvim drugo, ali kad sam zadnji put pitala bilo je jako skupo i nekako nisam mogla da se resim.Verovatno je sad mnogo pristupacnije i verovatno cu da probam prvom prilikom..Jer mnoooogo volim da imam nokte, ali ne velike, tek malo iznad jagodica..Probacu ja taj gel :roll:
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Kod mene u gradu je oko 20Eura to sa gelom (ojačavanje), a nadogradnja gelom 30Eura, ali ekstra stoje...To je kvalitetnije, ima i za manje para ali otpadnu nokti za 5 dana.. :)
    Slika
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Ja kad sam pitala kod mene je bilo 100 eura, ali to je bilo pre dve godine, i samo sto se pojavila ta nova metoda, sada je sigurno toliko kao sto kazes...
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Slika
    ove sare su mi fenomenalne al na pravim noktima :)
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Slika
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    koju boju laka vi najvise koristite i koju bi marku preporucile?
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Ja najviše koristim Aura lakove za nokte i najbolji su mi... Takođe Rimmel nije loš, a ni Revlon...Ostali su mi svi loši..
    A što se boja tiče: bež, beli, braon, sivi, crveni...
    Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost