Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1
Tamne fleke na licu
  • debela berta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    Tamne fleke na licu

    od debela berta » pre 16 godine

    Vidim medu nama ima i kozmeticara i frizera i ekonomista i pravnika i svega i svacega pa moze pitanje za one koji znaju nesto o mom problemu...

    Eh ovako ja sam rodila prosle godine i lice mi je bilo savrseno cisto do unazad nekih mjesec dva....pojavile su mi se fleke kao one u trudnoci znate ispod ociju i iznad obrva a malo mi je kao i clo isarano...onako smedkaste boje i uzasno mi je to za vidjeti.....Postoji li nesto prirodno sto bi to otklonilo,neka maska u kucnoj radinosti jer sam vec probala sa kremicama i inim glupostima ali bez uspjeha?

    Nemam pojma od cega se to pojavilo,ne izlazem se suncu uopce,koristim vec duze vrijeme samo Nivea visage kreme(sad sam prestala jer sam pomislila da je od njih jer su mi cudna ova nova pakiranja i miris se promjenio),promjenila sam puder jedino vec dva puta ali ja puder ne stavljam cesto samo u nekim izuzetnim prilikama tipa vecere neke negdje ili neke zabave....


    Ako ko ista zna o ovome bila bih zahvalna

    :wink:


    :009: :009:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Dok neki kozmeticar ne odgovori samo da pokusam pomoci.
    Koristim dr.Muradovu kozmetiku i bas sam zadovoljna. Oni imaju u kolekciji sa C vitaminom , te varijante protiv fleka. Mislim da im je sajt www.murad.rs ili tako nesto.
    Srecno :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • debela berta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    od debela berta » pre 16 godine

    Hvala Andjela :009:

    Nadam se da ce jos neko dati neki savjet jer me to uzasno nervira po licu kad se pogledam u ogledalo :roll:

    Probcu naci neku kremu sa vitaminom C,koristila sam nekada davno Nivea visage sa vit.C...mozda da je probam ponovo ili bolje neka druga...ma ne znam vidjet cu.....HVALA!
  • nemirna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    od nemirna » pre 15 godine

    eh ah (:
    tema nije bas bash skoro postavljena, ali ja moram ad odgovorim..
    FADE OUT krema...
    sve sam probala..od prirodnih preparata do exfoliaca...
    ili je preblago ili preagresivno...
    fade out me je spasio...
    fleke su pochele da blede vec posle 3 dana
    a za 10ak ih nisa vise ni imala..
    medjutim, cim sam prestala da je koristim, vratile su se
    ali cim sam pocela opet, nestale su...
    to je krema za sve vrste fleka..
    i pegice i one od trudnoce i od akni....
    ima je u svakoj boljoj apoteci i kosta oko 970 dinara obicna
    i 1350 sa extra negom, ima pantenol cini mi se
    ja sam koristila prvo prvu pa drugu
    obe su odlicne
    ova druga je za malo osetljiviju kozu...
    i zaista, mnogo je ljudi hvali...
    kazem vam - konacno sam uspela sa njom...
    efikasna je jer sadrzi 2 % hidrokinina...cudno mirise kad se stavi na lice, ali zavolite taj miris itekako kad vidite kako pomaze krema (:
  • mary
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mary » pre 15 godine

    Ok ovako , evo ga kozmeticar da odgovori..
    Moj savet je da ne koristis niveu jer na nasem trzistu te kreme koje se prodaju po prodavnicama nisu bas...
    Bolje pogledaj u apoteci nesto iz medicinskog programa vichy , sebamed i ostale..
    Inace sto se tice fleka , bilo bi dobro da odes do dermatologa jer ne mora da znaci da su pege moze biti da imas trenutno neko kozno oboljenje ili iritaciju od neke kreme li hormonsku reakciju..
    Ja ne mogu da pricam napamet dok ne vidim jer se te kozne stvari ne resavaju napamet...
    Najbolje idi dermatologu ,ne kozmeticaru ,nego dermatologu..
    Ona ce ti dati sigurna uputsva ..
    :009:
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    meni se svako leto pojave pegice i fleke po licu od sunca. Takva mi je koza samo ne znam sta bi mogla da mazem da bi se one smanjile?
  • mary
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mary » pre 15 godine

    Caos jedna_mala , evo i ovde da se malo druzimo..
    To su fleke koje i nastaju zbod sunceve svetlosti jer verovatno imas svetliji ten i osetljivu kozu , tu nema mnogo leka osim da ne ides na sunce ..
    One ti se vremenom povuku jel da???
    Mozes da koristis zastitni faktorna suncu za lice, neki jaci ili da ga izbegavas(sunce)..
    Ali u principu takve fleke se nakon leta povlace...
    :009:
  • mary
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mary » pre 15 godine

    a pojavom jačeg sunca, kod osoba sa svetlom kožom, crvenkastom kosom i najčešće sa svetlim očima, javljaju se svetlo braon pegice, po licu a nekada i po čitavom telu. Sa prolaskom leta i pegice se povlače. One predstavljaju najblaže, privremeno oštećenje od sunca
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Ja imam pjegice od rodjenja, i to je svima simpaticno sem meni naravno...
    Pa imas li neki prijedlog da ja to malo smanjim?
    :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • mary
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mary » pre 15 godine

    Pa ako su pegice od rodjenja ne mozes im nista tako je...
    Pegice tj fleke nastale od sunca alil dr. mogu se ukloniti na vise nacina...Sredstvima za izbeljivenja napr vocne kiseline , i to kod nekog strucnog kozmeticara jer tretmani nisu nimalo bezazleni..
    Ili laserom i sl..
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    mary napisao:Caos jedna_mala , evo i ovde da se malo druzimo..
    To su fleke koje i nastaju zbod sunceve svetlosti jer verovatno imas svetliji ten i osetljivu kozu , tu nema mnogo leka osim da ne ides na sunce ..
    One ti se vremenom povuku jel da???
    Mozes da koristis zastitni faktorna suncu za lice, neki jaci ili da ga izbegavas(sunce)..
    Ali u principu takve fleke se nakon leta povlace...
    :009:


    tacno tako kako si rekla cim krene hladnije vreme fleke se povlace a za lice sam ovo leto uzela deciji stik sa zastitnim faktorom 50 bas za lice izgledala sam ko duh kad ga namazem al nije imala bas nekog specijalnog efekta mazala sam i labelo sa zastitnim faktorom 25 al ipak mi se najvise fleka pojavilo bas iznad usne a to sams talno mazala
  • mary
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mary » pre 15 godine

    E pa da , iznad usana , ispod ociju , gde je koza tanja i jos osetljivija , posebno ako depiliras nausnice pa je jos osetljivija i brzo ilaze pege ...taj faktor moze malo pomoci da ublazi nastanak pegica , povucice se
    :009: :009: :009: :009: :009:
Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gosta