Solarijum
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    Solarijum

    od jedna mala » pre 16 godine

    Zanima me kakvo je vase misljenje o solarijumu?

    Ja sam isla par puta pred letovanje cisto da dobijem neku podlogu pred more imam jako beo ten i cim izadjem na sunce izgorim kao rak, tako da mi ovo sa solarijumom super resenje. Medjutim kako su krenuli sve vise da pricaju i pisu o stetnosti solarijuma i da osobe sa mnogo mladeza, sto je inace moj slucaj ne bi trebali da idu u isti uhvatila me panika, ne znam sta da mislim vise jer isto tako i sunce je stetno za mladeze zato bi da cujem i vasa misljenja na ovu temu
  • skubisa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 16 godine

    od skubisa » pre 16 godine

    da budem iskrena, ne znam sta da ti kazem.... nije zdravo ni jedno ni drugo.
    ja isto imam beo ten i to me jako nervira, idem u solarijum, ali ne tako cesto. to za mladeze sam i ja cula, cak su meni u tom salonu, gde idem u solarijum, skrenuli paznju da namazem kremu u debljem sloju na mladez na ruci, posto imam jedan veci....
    najpametnije bi bilo da se posavetujes sa nekim malo strucnijim, recimo dermatologom, mada ce ti verovatno reci da ne koristis solarijum.
    bas ti i nisam pomogla..... :?
    pozz
  • Maki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Maki » pre 16 godine

    Imaju flasteri za mladeze. Oni su mali i taman pokriju mladez i malo oko njega.

    Ja imam lose iskustvo sa solarijumom i vec 4 godine ne idem na kvarcanje. Isla sam redovno jednom sedmicno i inace imam taman ten, pa lako pocrnim. Jednom sam toliko izgorela, koza mi se skroz ispekla, a bio je dan kao i obicno, ni u cemu se nije razlikovao od prethodnih dana u ogdini. Taj salon gde sam isla je bio jako dobro opremljen i provereno znam da su lampe bile nove. Isla sam redovno, nijednu sedmicu pre toga nisam propustala, ali taj dan solarijum nije radio kako treba i dobila sam opekotine. Skoro 10 dana nisam mogla da podnesem brus na sebi, kao ni farmerice. Samo sam trenerke nosala, bilo je jako bolno.

    Rado bih krenula opet na solarijum, opet jednom sedmicno, ali me je strah. Ista stvar moze opet da se ponovi, na kraju krajeva, niko mi ne garantuje potpisom da sam 100% sigurna od kvara i opekotina.
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Maki ja kad bi izlepila flastera na sve mladeze ne bi trebala ni da idem u solarijum ne bi imalo sta vise da pocrni imam ih jako puno

    a u solarijum sam inace isla 4-5 puta pred more i to po 5 ili 10 minuta al to u onaj obicni ne turbo
  • Venoma :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 76
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Venoma :) » pre 16 godine

    Da, slusala sam svojevremeno predavanje o solarijumu-prednosti i mane-i prednosti, osim tena, jako malo ima... Naime, zamislite da izvucete X-B (ne hvatajte me za rec, ne secam se kako se zovu) zrake iz suncevog zracenja (to su oni najstetniji po kozu) i da ih uDVADESETostrucite i tako se 'suncate'. E, to vam je solarijum. To sam zapamtila.

    Smatram da nije zdravo suncati se, ali i ja zelim lep ten jer sam crnka a bledunjava, tako da ja idem jednom nedeljno da prosetam sat-dva na adi, i sada, posle tri nedelje, razlika je ogromna :) A i besplatno je :)
    Muku muci da ne jede previse :)
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    dobro setnja po Adi al onda boju dobijes samo na nekim mestima i bude jos gore kad odem na more sva sarena :shock:
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Ja imam takođe negativno iskusvtvo sa solarijumom , jer sam posle jedva kozu oporavila. Skroz se bila isperutala i ni na šta nije ličila. Katastrofa!!!!
    E sada to sa mladežima nije za zezanje, tako da ja da sam na tvom mestu ne bih isla.
    Slika
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Melisa a vidis meni koza iako jako suva kad sam isla u solarijum bila je super nisam imala nikakvih negativnih iskustva jedino eto zbog tih prica o maladezima pa mi sad frka
  • Venoma :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 76
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Venoma :) » pre 16 godine

    jedna mala napisao:dobro setnja po Adi al onda boju dobijes samo na nekim mestima i bude jos gore kad odem na more sva sarena :shock:


    sarena tek kada se skinem u kupaci :D Ovako, nosim majice na bratele ili oko vrata, pa se zapravo zbog linije i bas primeti da sam se suncala :) Suncam i stomak (podignem majicu) pa kad onako izviruje inace izgleda kao da sam cela osuncana, a podizem nogavice ili nosim suknjicu da malo smanjim razliku u boji na nogama :D Nije lose.

    Iskreno, kad je ovako vreme, ja se samo 15 min prosetam do kuce iz skole po najgorem suncu. I vala, svaki dan sam sve tamnija :)
    Muku muci da ne jede previse :)
  • Mia Chapalinkic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Mia Chapalinkic » pre 16 godine

    U solarijum ne valja ici konstantno(jedom nedeljno ili cesce.)Pred more je svakako ok ali po mom misljenju ne vise od 5-6 puta,cak se preporucuje osobama koje su prirodno bledog tena a imaju sklonosti ka alergijama(narocito na sunce),da odu pred more(ili bilo kakav drugiaciji vid izlaganja sunacu) 4-5 puta u solarijum.Naravno,moramo voditi racuna o drugim stvarima tj. kakav je solarijum i koliko je star(!!!!) jer lampe u njemu imaju vek trajanja i trebalo bi da se redovno menjaju(sto se u nasoj zemlji ne radi,cast pojedincima,i upravo zbog toga najcesce dolazi do svakakvih nezeljenih rekacija).Oduzih :roll:
    Prvi cilj......69kg
  • Nale
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Nale » pre 16 godine

    evo i moje iskustvo sa solarijumom.... :16: posto sam beeeelaa da belja ne mogu biti, a na moru nikad nisam bila, niti sam na bilo koji nacin kozu izlagala suncu (imam trip da u sred leta idem dugih rukava), odlucila sam da posetim solarijum... :D trebalo mi je dosta vremena da se nateram na taj cin, jer sam se tripovala da ne mogu da stanem unutra.... :oops: pa sam mislila izblamiracu se... ali eto odlucih da odem pa i po cenu blamiranja... :D cim sam dosla sa vrata sam ih pitala da li cu ja uci u taj sanduk :D da se ne skidam za dzabe... devojke su pocele da mi se smeju uz naravno konstataciju da sam luda, :16: i da cu naravno stati u to cudo... i nista... udjem ja unutra, sve oke, legnem, poklopim se, stala sam :013: ... hehe... i dobijem lupanje srca, uhvati me neka frka.. :16: :16: :16: istripujem se kako ce me ono sprziti, kako su se ugusiti i tako to... :shock: tih 5 minuta mi je trajalo kao vecnost.... :D kad se zavrsilo izletela sam kao munja... :16:

    eto, ne znam sad zasto sam ovo ispricala, ali ne skodi, a bogami i ne koristi bas.... :D

    sto se tice mladeza niko mi nije rekao da treba da ih zastitim... :? inace, nikada vise nisam otisla u solarijum, ne mogu da se nateram... :D a taj jedan put mi naravno nista nije znacio, doduse dobila sam neke sitne tackice po stomaku, valjda je to normalno, :? nisam pitala nikoga.......
  • Venoma :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 76
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Venoma :) » pre 16 godine

    E jesi me nasmejala :16: :16: Iskreno, samo totalna budala tj neobrazovan i neinformisan lekar moze u bilo kom trenutku bilo kome preporuciti solarijum-najgore sunce je ravno 20x zdravije od njega... No dobro, ko voli nek izvoli :)
    Muku muci da ne jede previse :)
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    U danasnje vreme nista nije zdravo....
    radimo mnogo stetnih stvari zarad lepote..........
    przenje u solarijumu svakako ne spada u ista zdravo...
    ja verujem da je veci problem ne strucnost osoblja nego sam solarijum,za nekog ko se nikada nije izlagao suncu 5 min je mnogo....poklopac ne mora da se spusti do kraja i onda nemate osecaj da ste u sanduku.
    moja komsinica ima salon lepote izmedju ostalog i solarijum pa evo njenog primera,
    postoje kreme koje se nanose na telo pre suncanja,ne umanjuju efekat a stite...koliko toliko
    postoje stitnici za bradavice,mladeze,oci.
    specijalna anti bakterijska tecnost kojom se cisti solarijum posle svake musterije.
    ona vodi svesku i ne pusta nikog da se sunca dva dana za redom...ne zeli zena odgovornost za bilo kakav problem pa uvek proveri kozu musterija,boju,tip,rane,oziljke,time stiti i sebe i ostale.
    ja svakako ne mislim da je zdravo...ali posecujem s vremena na vreme,mozda na godisnjem nivou odem 10-ak puta,sad se spremam da krenem jer me uzasno nervira sarenilo,odem ne prolece cisto da nemam razliku kasnije a i zato sto na prvo izlaganje suncu obavezno izgorim,ja krecem sa 3,preko 5 i 7 min.najvise 10 i tada prestajem ...razmak izmedju suncanja je po dva dana,na jesen mozda jednom ili dva puta,cisto da mi ostane boja...ne prelazim 10 odlazaka godisnje....
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Oduvek sam zazirala od solarijuma baš zbog svih priča i pisanja o njemu. A onda mi je dr preporučio par sunčanja zbog problema sa jajnicima. Bilo je to pre desetak godina. Imala sam vodene ciste. Raspitala sam se malo u koji da odem. Odabrala sam po preporuci jedan u kojem su navodno proverno nove lampe i u kojem se vodi računa o higijeni i svemu ostalom kao što je u Mimi navela. Išla sam svaki drugi dan ukupno 10 puta: 4x5', 4x10', 2x15'. Inače imam izuzetno svetao ten i "providnu kožu" sa pegicama. Mackala sam se kramicama nakon "sunčanja". Dobila sam lepu boju ali što je najvažnije i jajnici su se doveli u red, naravno pored sunčanja bila je i adekvatna terapija.

    Kasnije sam odlazila pred sezonu kupanja, obično u junu mesecu, na par sunčanja ali na 5-10 min jer stvarno nemam živaca da besposlena ležim duže.

    U savkom slučaju treba se posavetovati sa dermatologom, kozmetičarem,...Raspitati se o solarijumu, higijeni,...Ne preterivati...
  • mary
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mary » pre 15 godine

    Sto se tice solarijuma..
    Rec svih lekara dermatolaga je NE SOLARIJUMU!!!
    Svuda u svetu se vec solarijum polako izbacuje,jedino je kod nas popularan..Devojke koje steaju gradom zimi kad nema sunca su toliko crne os solarijuma da je to vec postala bolest..
    Moj savet je ne idite u solarijum mnogooooooo je opasan..
    Jedino najvise 5 puta za redom svaki dr da i to samo jednom do 2 puta godisnje , ako bas morate ..To je neka dozvoljena granica...
    Inace vosite racuna gde idete , birajte solarijume sa novim i slabijim lampama , jer sad stavljaju prejake lampe koje vas sprze za sekund i izgorite , a nise svesni sta znaci izgoreti u solarijumu , solarijum nije sunce !!!!!!!!!!!!!!
    Drugo vodite racuna da vam dobro pred vama ociste solarijum da nebiste dobili neko kozno oboljenje ili glivice sto je postalo sve ucestalije jer vlasnici salona ne odrzavaju higijenu kako treba..
    A sto se tice priporeme za more to je velika zabluda jer solarijum i sunce nemaju iste vrste UV zraka ...tako da ako pocrnite u solarijumu uopste ne znaci da necete izgoreti na suncu..
    Tako da je bolje malo na sunce po pola sata u dozvoljeno vreme do 12 i posle 16 ako vec hocete pripremnu za more...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost