Sminkom do savrsenstva, istaknite svoju lepotu...
  • beatris
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    Sminkom do savrsenstva, istaknite svoju lepotu...

    od beatris » pre 16 godine

    Evo drage moje da otvorim ovu temu. Kao sto sam vec napisala u mom dnevniku ovde cu pisati kako ja isticem lepotu...
    Ne mogu da napisem sve sto znam jer bi mi onda trebalo puno stranica, pa zato predlazem da me jednostavno pitate sta vam nije jasno. Predpostavljam da ovde ima puno ljudi koji znaju i vise od mene i znam da ce ih biti, pa predlazem, kao i u drugim temama, da svako ko zna odgovor odgovori na postavljeno pitanje ukoliko nije usledio odgovor.

    Preparata za negu lica i ulepsavanje je puno na trzistu. Neki su kvalitetni a neki ne. Mi ih jednostavno kupujemo jer smo videli reklamu, po preporuci ili tako sto sami zelimo da probamo neki proizvod, kupimo ga, pa kako nam bude. Mnogi su probali odredjene preparate koji im odgovaraju i ne menjaju ih godinama. Sve je to korektno. Kao sto smo u svemu razliciti tako je sasvim normalno i to sto koristimo razlicite preparate, sminku i kozmetiku uopste. Prilagodjavamo se zeljama prema mogucnostima. Svako od nas je u razlicitoj finansiskoj situaciji pa nisu svima dostupne poznate marke. Ne ocajavajte! Licno sam se uverila da ima mnogo skupocenih proizvoda, na glasu, koji uopste nisu kvalitetni i ne vrede toliko kolika im je cena. Naravno, ima puno proizvoda kojima je cena pristupacna a veoma su dobri i kvalitetni.

    Ono sto ja koristim godinama i sto svima preporucujem je kompletna kolekcija kozmetickih preparata kompanije vichy. Moze se kupiti iskljucivo u apotekama. Tu je bogat asortiman preparata iz kolekcije vichy a sta ce te koristiti zavisi od tipa vase koze, godina starosti...

    Prvi korak, pre nego sto se nanese sminka, naravno, je ciscenje lica. Svoje lice cistim tako sto se umivam vichy normaderm gelom jer je moja koza osetljiva i problematicna. Na ocisceno lice nanosim normaderm kremu za dan.
    Drugi korak je nanosenje make-up-a. Ja koristim vichy aera teint fluid sa mat efektom.
    Treci korak je nanosenje rumenila koje moze biti tecno, u kremi ili u prahu. Vazno je da bude u istoj boji kao i ruz, mada ako vam je lep ten dozvoljeno je eksperimentisanje.
    Cetvrti korak je nanosenje trnsparentnog pudera u prahu sa velikom cetkom preko celog lica. Ja koristim ellen betrix loose powder.
    Nanosenje senke je individualna stvar. Zavisi da li je za dan ili za noc...
    Navescu jedan primer.
    Providne, sjajne senke lako se nanose, odgovaraju svakoj boji ociju, svakom pogledu dodaju iskru zavodljivosti. Tekstura praha ili kreme nanosi se na gornji kapak, na luk ispod obrva i na unutrasnji ugao oka. Oko izgleda vece, a pogled odmoreniji. Nijansu senke uskladite sa nijansom rumenila. Trepavice su ultradugacke i ultrasavijene, boja i kolicina maskare u suprotnosti je sa neznom senkom, a to pogledu daje sigurnost.
    Ruz sa primesom narandzaste boje i izdasnim slojem sjaja dace vasem licu svezinu i sjaj. Diskretno nasminkanim ocima odgovaraju istaknute, senzualne usne. Oivicene su precizno, nevidljivom crtom olovke, ali bez ostrih prelaza i kontrasta.
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Super Beatris>.. Jedno pitanje:imam izuzetno kratke i prave trepavice (sve sam probala, cak i ekstenzije) imas li ti neki savet?
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    Sunset,

    i ja imam kratke i prave trepavice ali ih uvijam i onda budu prelepe...

    evo jedne slicice (nije moja) da vidis kako to izgleda
  • beatris
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od beatris » pre 16 godine

    Draga Sunset, tvoje lice je lepo i negovano. Ako imas kratke i prave trepavice onda trebas da istaknes oblik oka tako sto ces ga oiviciti slojem svetlucave senke. Posle toga na gornji kapak izvuci tanku liniju crnog eyelinera da prati liniju oka. Zatim na aplikator za nanosenje senke stavi malo crne senke i izvuci diskretnu liniju na spoljasnjem uglu oka prema obrvi. Tako ces istaci oblik oka a trepavice ce biti u drugom planu. Dovoljno je da stavis malo crne maskare na trepavice i bices prezadovoljna.
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    bas dobra tema ja i nisam neki ljubitelj sminkanja a inace imam jako suvu kozu pa iskljucivo koristim nivea preparate a najvise para dam za preparate za kovrdzavu kosu sve sto vidim na reklami isprobam :(
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Ja sve savete u vezi sa kozmetičkim preparatima uzimam sa rezervom - ne zbog toga što sam paranoik pa sumnjam da savetodavac nešto reklamira iz ličnog interesa, već zbog toga što znam da su ljudi krajnje različiti. Potraga za odgovarajućim preparatom je mukotrpan posao, ali se na kraju višestruko isplati.

    Ja recimo imam masnu kožu. Kao klinka, problem sam rešavala apotekarskim Dr. Doroslovac losionom. Onda sam se navukla na kojekakve reklame, kataloge itd. Probala sam sve i svašta - nešto nije delovalo, nešto je previše delovalo, a najveći deo toga je bio priiilično skup. Onda sam se setila svog starog sistema i - super :D

    Ipak, treba napomenuti i da kožu prvenstveno hranimo iznutra, pa tek onda spolja. Od početka moje "akcije" primećujem da mi se T-zona više uopšte ne sija i da mi ten, čak i kad sam ja umorna, izgleda manje umorno nego ranije.

    Što se šminke tiče: uz malo veštine i tečni puder tj. podlogu u 3 nijanse (vaša, svetlija i tamnija) možete sve crte lica da popravite! Nanesite normalno vašu nijansu, a onda:

    - Podvaljak - nanesite tamniju nijansu na ovaj deo
    - Širok nos - malo tamnije nijanse na strane nosa
    - Mali, previše prćast nos - posvetlite ga!
    - Dugačak, špicast nos - tamnija nijansa na delove koji su istaknuti
    - Nisko čelo - premažite svetlijom nijansom
    - Isuviše jake jagodice - tamna nijansa će rešiti
    - Želite jake jagodice - "uvucite" obraze i po toj crti nanesite tamniju nijansu, a na same jagodice svetliju

    Generalno pravilo je da ono što želite da istaknete (učinite većim), premažete svetlijom, a što želite da umanjite tamnijom nijansom. Danas su na raspolaganju i svetlucavi bledi puderi-rumenila, ali pažljivo: svakako ne želite da izgledate kao novogodišnja jelka!

    Pravilo br. 1: Manje je više!
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Hvala na savetu. Malena i ja ih uvijam (i ponekad se tako gadno ustinem..) al nije to - to..Mislim da se sminkam prilicno slicno onom sto mi je Bea predlozila..al nekako kao da mi vise ne stoji..sledeci put cu doslovce primeniti instrukcije :wink: Hvala vam, divne ste :30:
  • beatris
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od beatris » pre 16 godine

    Draga Sunset, bices prezadovoljna jer imas predivno lice i oci. Vazno je da istaknes oblik tvog lepog oka kako sam ti napisala a trepavice ce biti nezne i mile, i ako su kratke, kad se na njih nanese crna maskara.
    Ja koristim maskaru maybelline jade volum`express vec godinama i zaista sam prezadovoljna sa njom. Kad budes imala vremena, isprobaj, pa nam javi kako si zadovoljna. :009: :009: :009:
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    ja maskaru i ne koristim,smeta mi a i onako su mi trepavice smesne,kratke.i ubijem se mazajuci ih po pola sata,i one ispadnu razlicite svaka dlaka vodi svoju politiku,i vuce na svoju stranu.ali se zato od crnog krejona ne odvajam,bez njega nisam nasminkana,a interesuje me da li je pametnije tecni puder mazati prstima ili tapkati sundjerom.?
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    koju bi maskaru vi preporucili? ja sam do sada koristila lorealovu onu sto ima dva kraja :D
  • VipStar23
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 16 godine

    od VipStar23 » pre 16 godine

    od sminke jedino koristim korektor za lice - max factor pa stick ...imate li neku preporuku da promenim??? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    jedna mala napisao:koju bi maskaru vi preporucili? ja sam do sada koristila lorealovu onu sto ima dva kraja :D

    Max Factor Master Piece Max...najbolja...
    Slika
  • beatris
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od beatris » pre 16 godine

    -Jedna Mala, ja koristim ovu maskaru koju sam napisala jer je postojana a jednostavno se skida, za razliku od mnogih koje sam probala, tako sto se umijem nekoliko puta dove sapunom. Dove sapun sa 1/4 hidrantnog mleka ne iritira kozu.
    -Mimi, tecni puder je bolje naneti prstima kao sto se nanosi krema za lice jer onda ga koza bolje upije pa se ne skida i duze traje. Crni kreon ili eyeliner istakne oblik oka u prvi plan pa se na taj nacin ublazava nesavrsenost trepavica bas kao sto sam i napisala. Dovoljno je naneti malo maskare na vec postojeci oblik trepavica da bi dobile boju.
    -VipStar, i muskarci treba da neguju lice i predeo oko ociju. To sto koristis, ako ti odgovara, sasvim je ok.
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Melisa i moja seka uvek koristi Max Factor

    Bea ne znam gde ima da se kupi ta maskara pogledacu po radnjama
  • Dragulj Medine
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Dragulj Medine » pre 16 godine

    Bea,imam nekoliko pitanja,a sva se tiču kože.
    Prvo,imam sitne bubuljicce po licu,nisu one klasične,nego veličine oko 1mm,ne primećuju se mnogo,ali kada se malo bolje pogleda izgledaju jaako neprijatno.E sad zanima me šta mogu da koristim za to.
    Takođe imam problem sa crvenilom kože.Naime,pri promeni temperature moja koža dobije crvenu boju.To i nije tako česta pojava,ali te molim da mi odgovoriš ukoliko znaš,a budući da si ti naša sveznalica :) znam 100% da ćeš znati odgovor i na moja pitanjca!
    Hvala unapred!
    Kada nas vole oprastaju nam sve nase zlocine. A kada nas ne vole ne oprastaju nam cak ni nase vrline.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju