Odgovori 9 postova Stranica 1 od 1
Mleko za suncanje
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    Mleko za suncanje

    od jedna mala » pre 16 godine

    Koje mleko za suncanje koristite i koji zastitni faktor?
  • mille
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od mille » pre 16 godine

    Posto imam jako osetljivu kozu i posto mi cesto izlazi alergija na sunce bila sam odusevljena kad sam nasla Dr. Hauscka (ili tako nesto) kremu za suncanje. Potpuno je prirodna i ne iritira kozu. Prosle godine je postojao faktor 8 i 15.
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    videla sam reklamu za Niveu zastitni faktor 50 pa razmisljam dal uopste moze da se pocrni ako se mazemo sa kremam koje imaju tako veliki zastitni faktor?

    ja jedino sto uvek koristim je maslinovo ulje
  • magdalena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od magdalena » pre 16 godine

    Ja sam prosle godine kupovala kremu sa zastitinim faktorom 50+ Ne secam se koji proizvodjac,i zaista ne moze da se pocrni ali meni je bio cilj da ne izgorimo,jer smo svi bas svetlog tena,bili smo 10 dana na moru a vratili se skoro potpuno beli :D .A za dobijanje boje mislim da je najbolje postupno smanjivati faktor,recimo uzmes prvo 30 pa onda 25 pa 18 itd.Maslinovo ulje ima jako nizak zastitni faktor
  • astarta
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 16 godine

    od astarta » pre 16 godine

    nije bitno samo koliko je veliki zaštitni faktor već i koliko se često mažemo... čini mi se da na svakom preparatu piše da li se maže na sat dva ili tako nešto... inače ja vrlo lako pocrnim ali sam prošlog leta koristila zaštitni faktor 30 i nisam se sunčala na moru tj sedela sam pretežno u hladu i opet sam pocrnela :roll: verovatno zavisi od tipa kože :)
  • Norma J.M
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Norma J.M » pre 16 godine

    @Jedna mala,svaka cast na maslinovom ulju!!!
    Ja sam po receptu Nazarova napravila losion:50ml maslinovog ulja pomesala sa 50 ml vode u koju je dodata kasikica morske soli(ja sam dodala i 10ml lanenog ulja)....koza mi je od tog losiona preterana,mekana kao u bebe,a i odlican je za izbacivanje otrova iz organizma putem koze!I ima zastitni faktor 2!I za sunce je on preporucuje!
    Zastitni faktor jeste mali.....ali nista od tih krema za mackanje ne volim,a i Nazarov ih ne preporucuje.....samo prirodno! :009:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Moja koza je takva da mogu pocrneti dok prelazim ulicu...ok, preterivanje ali mi je pigmentacija takva. Do pre par godina nisam mnogo razmisljala o kremama za suncanje ali onda sam od jednom dobila alergiju . Lekari su mi rekli da je alergija na sunce i da to sto se apeluje na sve strane o nezdravosti suncanja (jakom izlaganju suncu) nije za badava. Predlozili mi Chicco emulziju sa faktorom ...cini mi se 35 .....i sumece tablete Ca + C vitamin....preporodila se i time se svi u kuci mazemo.
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • VipStar23
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 16 godine

    od VipStar23 » pre 16 godine

    upravo kao sto je astarta rekla - vazno je koji losion koristimo i koliko cesto ga obnavljamo...

    SPF se definiše kao broj koji pokazuje koliko puta duže čovek može biti izložen dejstvu UV zračenja uz primenu zaštitnog preparata nego bez njega, a da pri tome ne dođe do pojave prvog vidljivog crvenila na koži. Zaštitni faktor predstvalja odnos vrednosti minimalne eritemske doze (MED) za zaštićenu i nezaštićenu.

    ja koristim nivein sprej - zastitni faktor 12

    evo zanimljivog linka....
    http://www.badawi-su.com/yu/programi/sunce.php
  • CicibankA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od CicibankA » pre 16 godine

    Vec duze vreme koristim Dior, faktor 30.. Imam preosetljivu kozu i mogu reci da mi izuzetno odgovara..

    Bolje dati malo vise para, a biti u potpunosti zasticen, nego se patiti na suncu..
Odgovori 9 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju