Kosa
  • Koliko često perete kosu?

    Glasanje se završava pre 15 godine

    svaka 1-2 dana
    26
    54%
    svakih 3-5 dana
    18
    38%
    jednom nedeljno
    4
    8%
     
    Ukupno glasova: 48
  • blinkivinki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od blinkivinki » pre 12 godine

    Da li ste čuli za tretman ispravljanja kose brazilskim keratinom?

    Ja sam ga radila pre 2 nedelje i zadovoljna sam postignutim efektorm.
    Kosa mi je zaista ravna bez feniranja, samo je operem i osušim fenom uz par poteza češljem.
    Doduše, čitala sam mnogo različitih mišljenja od toga da je štetan do toga da je super za kosu... :D
  • amber
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od amber » pre 12 godine

    Ja sam zadnjih 10 godina nosila kratke frizure uglvnaom varijacije pažanajduža mi je bila do ramena, onda su me prijatelji nagovarali da pustim i ja sam je puštala sa šišanjem oko godinu i po.

    Sada mi često dođe da je odsečem jer se na temenu strašno mrsi, jednom sam baš merila kada se očešljam koliko će joj trebati da se umrsi tačno 2 sata :shock:

    Baš sam juče slikala da uporedim kakva je ova palete sa BioKap, pola godine sam se farbala sa BioKapom 5.06 da bi mogla da imam dugu a neoštećenu kosu.
    Onda nisam nešto imala para da je kupim pa sam morala da uzmem neku jeftinu i štetnu drugstore farbu i kupim PaleteDeluxe. Jeste da imam prejak miris, ali sama boja traje i traje sa manjim ispiranjem sve dok se ne pojavi izrastak i pokriva sede, dok se BioKap ispira mnogo brže, mada i ako se brzo ispira ostane divan bakarni pigment pa nije ni ona loša.

    Sa kratkom kosom nisam morala da koristim ništa sem šampona i malo regeneratora.

    Sada je to porces, prvo šampon portiv ispiranja boje menjam fructis, poenkad dove, (nivea ne volim), elseve crveni i roze su dobri...
    Prošli mesec sam otkrilla crni glis kur nekada su mi njihovi proizovdi mastili kosu sada su super, ne feniram kosu kada je pri kraju prirodnog sušenja (od 3 do 5 sati se suši) naprskam
    rozi glis kur pa raščešljam, imam i nivea sprej rozi za sjaj i neki soys ali oni ne deluju samo još više ukrute kosu kao da sam prskala lak.
    Kad imam vremena stavim penu i navijem, jer su mi krajevi neposlušni, ovde na slici se vidi kakva je bez stilizovanja, možda treba da se skrate krajevi za 3,4cm koliko mi se čini ali to kada budem stigla...

    boja na dnevnom svetlu je crvenija tj bakarnija dodala sam da vidite farbu
  • amber
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od amber » pre 12 godine

    Pogačice divne su lokne :D takvu frizuru bi i ja volela,
    ali kada navijem sipralne lokne one se raspadnu zapar sati i totalno su neuredne, a presu&uvijač nisam probala da neštetim

    krawica
    Probaj Redkn i Revlon pakovanja i dvofazni sprej za suvu kosu
    http://www.alpel.es/REVLON-EQUAVE-2-PHA ... _6986.aspx
    ima ih kod Cvrleta u Beogradskoj i Nušićevoj, skuplji su ali dugo traju, Glis kur je jefitnija varijanta...ali ga ne vole zobg slikiona meni od toga slikona nikad ništa loše nije bilo a već dve godine koristim šampone koji ga imaju, kada sam koristila Alverede pre par godina bila sam kao metla.
    Ako voliš priodnu kozmetiku porbaj nerafinisano kokosovo ulje meni je lepo delovalo bude svilenkasta kosa od njega. Probala sam i orahovo ali ono mi mnogo zamasti.
  • Teta Neda
    Amater
    Amater
    Postovi: 133
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od Teta Neda » pre 12 godine

    Pozdrav svima

    Ja imam problem sa Seboreicnim Dermatitisom vec godinama. Kosa se masti i ako ne koristim sampon iz apoteke (Rekonazol, Mycoseb i sl) pocnu da mi se stvaraju ljuspice i pocnem da se ljustim, cak i po obrvama i iza usiju :( Znam da je seboreja neizljeciva i da se samo moze drzati pod kontrolom.. Problem je u tome sto taj sampon treba koristiti samo odredjeno vrijeme, a onda odrzavati tako sto se kosa s njim pere samo jednom u 2 sedmice ili cak jednom mjesecno. Eh, ja ako promjenim sampon, seboreja mi se MOMENTALNO vrati. Pokusala sam sa baby samponima, samponima protiv peruti, pa baby sampon sa AD kapima.. nista mi ne odgovara. Prije sam je prala svaki dan, sad svaki 2 iako taj drugi dan ne izgleda bas najbolje. To je zato sto sam cula da cestim pranjem samo jos vise izazivam zlijezde lojnice.. Inace, imam dugu kosu, do pola ledja, prirodno svijetlu i ponekad samo napravim pramenove ali farbom. Pravo farbanje ne dolazi u obzir jer nista osim tog sampona ne smije dodatknuti moje tjeme (lakovi za kosu, kreme, gelovi..). Zapravo, jos jedino sto mi ne smeta su Selective ampule, one za profesionalnu upotrebu. Njih koristim otprlike jednom u 2 sedmice. Ostale dane garnierov regenerator u kremi, ali samo na vrhove. Prvi dan nakon pranja, kosa mi je lijepa i zdrava ali drugi dan se vec prilicno umasti i potamni.

    Zna li neko slucajno neki prirodni lijek za seboreicni dermatitis?
    Slika
    Moje fotke u trudnoci (lozinka- trudnjaca): http://s1303.beta.photobucket.com/user/ ... /TRUDNJACA
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Kosa

    od dudank » pre 12 godine

    Jedan od najboljih prirodnih lekova za seboreju je tinktura belog luka (u domaćoj verziji beli luk s komovicom ;) ) i mnogi šamponi protiv seboreje i peruti se zasnivaju na istim tim sulfidima kojih ima u luku, ali pošto nije prijatno za okolinu, a ni za glavu (zna da pecka), probaj sa uljem čajevca (tea tree), on se sve više forsira za lečenje seboreje. Isto je veoma korisna tinktura propolisa, zato što propolis istovremeno odstranjuje mrtve ćelije, sprečava prekomerno neprirodno stvaranje novih i ubija nepoželjne mikroorganizme i gljivice. Kažu da još bolje deluje propolisova mast, kad se utrlja u kožu glave (malo se ostavi tako, pa se posle normalno opere kosa), ako možeš negde da je nabaviš. A možeš i da je napraviš ako imaš gde da kupiš čist propolis, recept je prost da nema kud prostije. Propolis pomaže čak i kod psorijaze, pa ti vidi koliko je moćan. :)
  • Teta Neda
    Amater
    Amater
    Postovi: 133
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od Teta Neda » pre 12 godine

    Dudank, hvala ti do neba!
    Pokusacu s ovim uljem cajevca, jer mi je ono najdostupnije trenutno (narucicu ga na net-u). Miris mu je odvratan (barem meni) ali ako daje rezultate nemam ja tu sta pametovat :D A propolis cu pokusati da nadjem kad odem kuci na odmor. Mnogo, mnogo ti hvala :009:
    Slika
    Moje fotke u trudnoci (lozinka- trudnjaca): http://s1303.beta.photobucket.com/user/ ... /TRUDNJACA
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Kosa

    od lasata » pre 12 godine

    I od mene preporuka... Samponi nisu namenski za tvoj problem (zapravo ovaj drugi i jeste namenski) ali su sjajni i ne verujem da bi ti pravili bilo kakve probleme, mogu samo da pomognu... Ajurvedski proizvodi su cudesni... :)

    http://www.ekoiko.com/preparati/proizvodi/sidha.php
    http://www.ekoiko.com/preparati/proizvo ... biskus.php
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Teta Neda
    Amater
    Amater
    Postovi: 133
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od Teta Neda » pre 12 godine

    Ma :009: travarku nasu! HVALA!! Linkovi idu prijateljicama u Bg, da me to ceka kad odem na odmor :D
    Slika
    Moje fotke u trudnoci (lozinka- trudnjaca): http://s1303.beta.photobucket.com/user/ ... /TRUDNJACA
  • Mohita
    Amater
    Amater
    Postovi: 154
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od Mohita » pre 12 godine

    Imam masnu kosu i pre neku godinu je počela i da opada, pa neko sitno perutanje, pravi haos na glavi. Moja majka uvek nabavlja neku hemiju od tih silnih proizvoda, uvek zagleda po rafovima, tako da sam svašta probala. Što prirodnim putem (razne maske), što pomoću tih preparata, šampona... Pre nekog vremena sam naletela na jedan šampon, ali kako mi je više dosadilo da stalno isprobavam i doživim slom živaca jer mi opet sve to napravi neko čudo s kosom, uzela sam sa nekom rezervom, razmišljajući kako opet dajem novac za neku glupost.
    Oprala sam i nakon prvog pranja, videla sam da kosa ima onaj svilenkasti odsjaj, da je mekana, kako je prolazilo vreme videla sam i da mi se manje masti, da je perutanje uklonjeno, da nemam neki svrab kako zna da me spopadne. Tako da bih svima, sa sličnim problemima, preporučila ovaj:

    Slika
    http://www.kozmetika-afrodita.com/content.php?section=nega_las&page=429

    Samo pazite da se ne pređete, postoji i varijanta sa pantenolom, a meni on stvara perutanje (+kože, kose, nekoliko puta sam se opekla sa proizvodima koji ga sadrže);
    Ova varijanta je kopriva+biotin;
    Slika
  • Teta Neda
    Amater
    Amater
    Postovi: 133
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kosa

    od Teta Neda » pre 12 godine

    Hvala puno na savjetu! Link sacuvan, obavezno cu da probam i ovaj sampon.
    Slika
    Moje fotke u trudnoci (lozinka- trudnjaca): http://s1303.beta.photobucket.com/user/ ... /TRUDNJACA

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost