Kosa
  • Koliko često perete kosu?

    Glasanje se završava pre 15 godine

    svaka 1-2 dana
    26
    54%
    svakih 3-5 dana
    18
    38%
    jednom nedeljno
    4
    8%
     
    Ukupno glasova: 48
  • Anchi87
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Anchi87 » pre 15 godine

    Vidim da dosta devojaka nije zadovoljno svojim kovrdzama... Ja ih obozavam! Samo za maturu sam pokusala da ih ispravim :D Ne znam za vas, ali ja izgledam dosta starije kad mi je prava kosa. Zahtevaju dosta pazenje i nege, ali vredi. Po nekad spavam "na nosu" da ne bih pokvarila loknice :roll: Inace mi je kosa dosta gusta i masna :shock: , to je jedina stvar sa kojom mi je tesko da se izborim. Sva sreca, pa se ne mrsi tako lako. Zna li neko koji je preparat dobar za oblikovanje kose? Meni jednostavno nista ne deluje ...
  • lawica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 15 godine

    od lawica » pre 15 godine

    a ima li neki preparat za uvijanje koseeeeeeeeeeeeeee :-P :-P meni je previse prava kosa.....a da i protiv opadanja sta bise mi preporucili jer mi katastrofalno opada :o
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    Ja sam nekada sa svojom kosom bila kao Samson. Imala sam dugu (do guze), gustu, crnu, kovrdžavu kosu. Što bi moja koleginica rekla: ide prvo kosa pa ja, a onda moja čuvena prva trudnoća koja ne samo da mi je donela duplo više kila već mi upropastila kosu, odjednom je počela da sedi, suši se i lagano ispravlja, nestale su moje spirale, stvorili se valovi i blage kovdže, počela da opada i ja se pred drugi porođaj ošišam, prvi put u životu na skorz kratko i sada sam seda više nego bake od 70 god. Farbam se u violet ali pošto sam prirodno crno-seda kosa dobije interesatan preliv pa svi misle da mi je frizer uradio neku kombinaciju. Zadovoljna sam ali isto kao Samson, sa mojom kosom otišao je moj ponos i moja snaga :cry:
  • sanndra
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 79
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sanndra » pre 15 godine

    A shto se tiche tog ispravljanja kose, shta onda predstavlja ono kad kod frizera pishe da ima trajno ispravljanje kose? Malo kasnim na temu, al eto da pitam.. Nije da ja moju zhelim da ispravim, ali recimo moja sestra svaki dan pegla..a mislim da pegla oshtecuje kosu, pogotovo tako chesto.. pa me zanima za nju.. Ako iko zna..
    Shto se tiche moje kose, stalno menjm shampone i svi su mi dosada bili dobri..a biram ih po mirisu :) I koristim neki nivein sprej za sjaj, a na krajeve stavljam neki silikon da se ne bi oshtetili, i redovno ih shisham..
  • dzejn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dzejn » pre 15 godine

    molim vassssss :cry:
    ja sam prije 4 mjeseca stavila minival i bip je super! citavo ljeto sam imala super kosu i odrzavala je bez mnogo muke, makar bez fena svakako:)
    ali...uvijek ali :oops: sad zelim da promijenim frizuru, tj da vratim moju pravu kosu jer mi ova vec pomalo dosadjuje iako jos uvijek izgleda super..postoji li neki nacin da to ucinim, nekakav kontra-minival efekat? inace, moja je kosa zdrava, redevno je pazim i njegujem i prije minivala je bila prava ali ne slijepljena vec je imala bas ql volumen..
    ako nesto o ovome znate pls help :009:
  • Natalija
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 69
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Natalija » pre 15 godine

    Perem kosu svaki drugi dan i skoro svaki put feniram. Iako se cesto feniram, kosa mi nije ostecena. Imam dugu, bujnu i jaku kosu, malo suvlju. Koristim Garnier-ove sampone i balzam, i Niveino pakovanje za suvlju kosu. Ono pakovanje sto se drzi samo 10 min. pa se ispere.

    Jako sam zadovoljna, i ponosna sam na svoju kosicu :D
  • sanndra
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 79
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sanndra » pre 15 godine

    dzhejn.. ne znam stvarno.. Moracesh da sacheksh da prodje minival.. Jedino ako uspesh da isfenirash na ravno ili da peglash.. Al peglu bash ne preporuchujem chesto
  • Mirka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Mirka » pre 15 godine

    Imam zdravu kosu, sjajnu, prirodno ravnu, smedju... Nikad se nisam farbala ni ne nameravam. Perem je na svaka dva dana, nekad 3 - 4 kad sam kuci i ako se ne izmasti puno. Leti je perem nekad svaki dan. Ne volim zapustenu kosu, retko kad mi je vezana i masna. Do 5 puta godisnje max, u opravdanim situacijama.
  • Mimmy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re:

    od Mimmy » pre 14 godine

    jedna mala napisao:ja imam jako suvu i kovrdzavu kosu tako da vecito imam problem sa njom i nikako da nadjem preparat za koju mogu da kazem da je super tek kad stavim 10 preparata oni izgleda da kazem normalno :cry:



    Imamo isti problem..i meni je kosa kovrdzava,i nekad sam koristila sunsilk kremu za kovrdzavu kosu..Lokne su mi bile prelijepe! Ali,vishe se ne proizvodi! :cry:

    Jesi li nasla nesto sto pomaze!? Meni nijedna krema ne daje lijepi,mokri oblik loknama....
  • pogachica in love
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kosa

    od pogachica in love » pre 14 godine

    S obzirom da imam dugu kosu, prilichno tretiranu (farbanje, feniranje) pochela je prilicno da mi opada,pa sam dobila jedan recepat, koji nije uopshte skup, a ima odlichne efekte... potreban vam je jedan
    KOSILI bebi shampon (500ml),
    AD kapi (cela bochica),
    KOPRIVA kapi (cela bochica) i
    PANTENOL rastvor (50 ml)

    To dobro promuckati i koristiti pri svakom pranju kose, posle pranja pakovanje ili balzam mozhe i ampula (ja koristim Semi di lino, plave, koje se ispiraju, za farbanu suvu kosu)

    Evo i slichica ozdravljenja :oops:
    Prikačeni fajlovi
    joknice.jpg
    joknice.jpg (27.64 KiB) Pogledano 8933 puta
  • Mimmy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kosa

    od Mimmy » pre 14 godine

    O,majko moja.. Pogachice.... :010: Bez teksta sam..Kosa ti je vrh!!! :headbang:

    Vrijedi pokusati...A reci mi,je li umjesto kosili sampona moze Johnson...Cula sam da je kosili isusuje... :?
  • pogachica in love
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kosa

    od pogachica in love » pre 14 godine

    Hvala Mimmy :oops:
    Zaista ne znam, ti probaj sa johnson shamponom, to za isushivanje prvi put chujem, ali verovatno ima veze i sa tipom kose, mada mozhda bash sa tim dodacima (ad kapi, pantenol i kapi od koprive) napravi balans, pa ne bude isushivanja. :)
  • aca
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kosa

    od aca » pre 14 godine

    Pogacice kakva divna kosa :o
    nekad sam koristila taj recept sa kosili samponom, ..sad si me podsetila na njega :skakutalo:
    http://www.sasvimslucajno.blogspot.com
  • purple_diamond
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kosa

    od purple_diamond » pre 14 godine

    Da li ste cule za NUTRIVAL kapsule? Juce sam ih kupila i popila prvu kapsulu, apotekarka mi je preporucila. Pije se jedna da dan a ima ih 30. Iznenadna smrt u porodici je prouzrokovala naglo opadanje kose i bez puno raspitivanja okolo sam odlucila da pitam apotekarku....
  • Cveja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 64
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Kosa

    od Cveja » pre 14 godine

    Ja mojoj kosi posvecujem najvise paznje posto imam dugu kosu koja nikada nije farbana niti sam se ikada fenirala niti uvijala kosu.Koristim loreal elseve komplet kolekciju (sampon, balzam, masku i regenerator u spreju za lakse rascesljavanje).Dva puta nedeljno idem kod frizerke na dubinsko pranje i na svake dve nedelje skratim kosu samo krajeve.Imam jako gustu kosu i jako kvalitetnu.Ne bih se nikada ofarbala niti izvlacila pramenove.
    Dozivotno zaljubljena

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost