Depilacija
  • mary
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mary » pre 15 godine

    E ovako ...
    Kao prvo promeni salon ...
    Kao drugo podlivi???Ko ti je to napravio , to je sramota da taj uopste radi u salonu ako ne zna obicnu depilaciju da uradi..
    Moj savet ti je da mazes hepatrombin na podlive ...ali ako ti je i koza ostecena (skinuta) , posto mi nikako nije jasno sta su ti uradili , onda nemoj to mazati da te ne pece ...hepatrombin je za podlive znaci...
    Sto se tice depilacija :
    Topla depilacije jeste efikasna , ali je i nehigijenska , posebno zbog uslova u kojima mnogi saloni rade (mislil na nehigijenu,ne redevno menjanje voska i ne sterilisanje koze i voska)kao sto vidis i ne strucnost u radu...Dobro je da te nisu opekle , ima i takvih...
    Moguca su mnoga kozna oboljenja pa je stoga licno izbegavam..
    A sto se tice hladne, ona je jako dobra i higijenska metoda depilacije ..
    SAmo molim vas pazite kod koga idete da ne cijem da je nko jos dobio podlive..
    Podlive moze da napravi samo neko ko nema pojma..
    Aparat za depilaciju nije idealno resenje , dobar je za put i povremeno skidanje dlaka jer se pokazalo da dlake cesto urastaju i ostaju fleke.
    Takodje nakon nastajanja trenutnih fleka od cupanja nije pozeljno izlaganje suncu da te fleke nebi ostale trajno...
    Kreme se sastoje od kiselina i prilicno su slicne brijanju , oslabljuju tj kidaju dlaku ,ali ne i koren..mogu da izazovu alergijsku reakciju , i obavezno perite ruke ...Imala sam iskustva sa jednom devojkom koja je dosla sa opekotina izmedju prstiju i nije znala sta je , a onda se setila da nije lepo isprala kremu...
    Nadam se da sam nesto pomogla..

    :020: :009: :009: :009: :009:
  • cwetic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 16 godine

    od cwetic » pre 15 godine

    krawica napisao:cwetic moja drugarica je imala taj problem sa 'tachkicama' zato shto je previshe izbrijavala noge.probaj da ih obrijesh onako kako treba ( vuchesh brijach u smeru suprotnom od rasta dlake),a kad izbrijavash,prelazish drugi put,vuci brijach u smeru u kome rastu dlake.fora je u tome da ne nadrazhish mnogo kozhu.moja sanja ima mlechno beo ten i imala je tachke,ali sada je sve to sredjeno :)
    probaj pa javi da li je uspelo :)

    inache,ja za rodju dobila braunov silk epil i noge su mi mmmmmm glatke,ruke sam isto izdepilirala,ali sam napravila rusvaj...izashle su mi silne bubuljice i prosto ne znam kako da smirim kozhu...
    za prepone je vosak majka...skinesh i ne mislish :)

    Ma dzabe ja sam kupila neki philipsov ( mislis da je traj braunov bolji? ako jeste ajde i to da probam i ovako sam skoro sve metode probala). Nista drugo mi ne preostaje nego idem da navatam nekog drugog koznog lekalra :)

    Ne znam ali kod mene se tacno vide tackice i na to pizzdim da izvines....
    Mislim jeee sve lepo sredim i ako je onda i da kazem glatko, ja njih vidim proganjaju me hahahhahahaha
    Ne znam , mislim da bi uradila ono sa laserom da mi odstrani kad skupim pare ovako zajebancije sa tim nema sanse.

    A intimna da li je bolna kod kozmeticarke ? Ja znaci ne znam koliko puta sam krenula i ono uplasim se, ma nema sanse :)
  • Cveja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 64
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Cveja » pre 15 godine

    Ja svake 4 nedelje idem kod kozmeticarke na depilaciju vec skoro 4 godine i niti me boli a zadovoljna sam rezultatima.Nekad ne moram po 5 nedelja da idem.
    Dozivotno zaljubljena
  • Natalija
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 69
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Natalija » pre 15 godine

    Ja se cerupam sa Braun masinicom. Isla sam godinama na depilaciju kao tinejdzer, i super mi je proredila dlake. S tim sto su umele da mi urastaju. Na preponama mi je bio rokenrol, pa sam prestala da ih depiliram.
    Onda su mi zatvorili taj jedini salon u kraju, pa sam presla na masinicu i ekstra je. Jos brze proredjuje dlake jer bolje iscupa, i ne urastaju uopste.

    Cesto se i obrijem, pa opet masinica....kombinujem.
    I da zakljucim kao i do sad na ovom podforumu....


    Jako sam zadovoljna :D
  • Cveja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 64
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Cveja » pre 15 godine

    Ja vec cetiri godine idem na depilaciju toplim voskom, ali sad planiram da kupim braunom epilator.

    Moja koleginica ima isti takav i rekla mi je da je odlican.
    Dozivotno zaljubljena
  • Lujk@
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lujk@ » pre 15 godine

    Joj... ja imam Braunov epilator. Nervira me sto dan, dva kasnije opet moram da prodjem njim preko nogu (posto uvek neka dlacica nova izraste). Prvi put je bilo ispadanja ociju, posle dva epiliranja bilo je podnosljivo (ne vazi za prepone, to je uvek za ne podneti :16: ). Jednom sam zaboravila epilator kad sam isla kod mojih na dve nedelje... ponovni osecaj posle dve nedelje i nekoliko brijanja je bio isti kao i prvi put... boli da se ubijes! Doslo mi da placem, samo da nisam htela da ispadnem faca pred samom sobom :16: U salon ne idem iz prostog razloga sto bi prvim trzajem trake radnica dobila samar ili sut... ne podnosim kad mi neko drugi zadaje bol :16: I pomisao na to da je tim istim voskom skidala dlake s nekog.... brrrr...
    Sad nesto razmisljam da probam egipatsku depilaciju... vidim fensi smensi saloni debelo naplacuju... a materijal je dzabaka... mislim, od cega se pravi pasta za depilaciju- smehotres!
    Cu probam ovih dana, pa cu javiti utiske.
  • BeogradjankaONLINE
    Amater
    Amater
    Postovi: 362
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Depilacija

    od BeogradjankaONLINE » pre 14 godine

    Meni od 35-te godine dlake na nogama uopste ne rastu, valjda sam unistila koren depilacijom. Tako da vas chitam .. i smeskam se :)

    Prepone i pazuh brijem, nausnice voskom jednom mesecno, reda radi, jer nemam ni tu nikakve dlake ..
  • amella_usa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 51
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Depilacija

    od amella_usa » pre 14 godine

    Depilacija...ouch...jos uvjek boli al sve manje(presla sa britvice na depilaciju prije 2 godine)
    zadovoljna sam i svaka cast britvici al depilacija je zakon
    It's not about MOTIVATION, it's about COMMITMENT
  • Etaine
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Depilacija

    od Etaine » pre 13 godine

    Noge - hladna depilacija od početka, i to kod kuće, nikad nisam išla po salonima mada mislim da ću početi jer mi se u zadnje vrijeme stvaaaaarno ne da zagrijavati onu kutijicu s voskom... Obrijala sam ih jednom i nakon toga su dlake toliko potamnile da sam rekla sebi - zaboga, nikad više :shock:

    Pazduh brijem, svaka dva dana otprilike i nervira me na smrt tako da sam razmišljala o tome da i to počnem depilirati voskom mada su me razuvjerile neke priče da se tako mogu poremetiti znojne žljezde koje se tu nalaze i još svašta nešto tako da... Ako neko ima iskustva s tim, nek' se javi :D

    "Princezu", khm, je li :D isto brijačem, i isto tako me nervira jer stvarno rijetko kad to odradim perfektno, uvijek se barem malo zasiječem i koža mi se malo iziritira kad dlake počnu da rastu :x Al' trpim :)
    Da li je iko probao brazilsku?

    Isto razmišljam o tome da počnem stomak da depiliram jer imam jednu liniju dlačica zbog koje se ljeti u kupaćem osjećam pomalo nesigurno, al' kad počnem onda ću morati stalno tako da to odlažem što duže mogu :)

    Ne znam koliko su koga zanimali detalji, al' ja stvarno ne mogu da sastavim neki kratak post, kad me krene baš se raspišem, tako da se izvinjavam ako sam kome uništila ručak ili večeru, nije mi to bila namjera :D
  • Kiwi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 21
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Depilacija

    od Kiwi » pre 11 godine

    Imam svoj depilator. :020:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 2 gosta