Odgovori 5 postova Stranica 1 od 1
Odgovor Autorica UN dijete na napad od strane nutricionista
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Pismo autorica Rina's90 (UN) Brede Hrobat i Mojce Poljanšek

    od 314pezos » pre 15 godine

    Odgovor Autorica UN dijete na napad od strane nutricionista koje prenosim u celosti:

    Nakon 90 dnevne dijete živećete bolje nego ikad!

    Breda Hrobat i Mojca Poljanšek

    Izjave nekih dietetičara i nutricionista nas je, kao autorice priručnika Rina's 90 (1. i 2. deo) potakla na odgovor, za kojeg verujemo da ćete i objaviti.

    Za svakoga, ko tvrdi da naša dva priručnika Rina's 90 (1. i 2. deo) imaju nedostatke, možemo samo reći da ih uopšte ne poznaje. Ako se neko odluči kritikovati, za očekivati je da predmet svoje kritike bar pročita. Rina's 90 temelji na pravilnoj kombinaciji prehrambenih proizvoda. Naši recepti uvažavaju principe WHO o smanjenom unosu masti, šećera, soli, mesa, konzervirane hrane i umetnih dodataka prehrani, a istovremeno preporučuju povećani unos voća i povrća te kvalitetnih UH, koje pronalazimo u skoro svakoj vrsti hrane. Naša dijeta nije bez masti, ona sadrži pravu količinu kvalitetnih masti, čak i tokom vitaminskog dana.

    Podsetimo se kako su se ljudi nekada prehranjivali, šta su kuhale naše bake ili kako je bilo nekada kada su frižideri bili prava retkost. Tada je meso na stolu bila retkost. Kriške hleba su mazali samo s domaćim džemom, salame su bile specijaliteta samo za izabrane. Tako je i debljina bila retkost, a danas se uvažava kao bolest. Razlog tome je obilnost prehrane i fizička pasivnost. Autorice s potpunom odgovornošću stojimo za našom tvrdnjom, da je prehrana svih nas, koji uvažavamo preporuke oba naša priručnika, kvalitetnija i raznovrsnija, nego što bi to inače bila. Da ne govorimo o načinu ishrane mladih kod kuće ili u školi te većine ljudi koji imaju napeti radni tempo! Naši recepti nadmašuju sve načine ishrane, kako po raznovrstnosti tako u zdravstvenom vidu.

    Rina's 90 zapravo i nije dijeta nego je način života. Svi koji su izgubili više od 10 kg su izveli ciklus od 90 dana po preporukama prvog priručnika, a svi oni koji su postignutu težinu hteli i zadržati su nastavili sa zdravom kombinacijom prehrambenih proizvoda po principima navedenim u drugom priručniku, kojeg također preporučujemo onima koji žele izgubiti samo 5 do 9 kg.

    Za sve one, koji možda tvrde da naši priručnici ne spominju uvažavanje fizičke aktivnosti koja je jedina i najučinkovitija za gubljenje masnih naslaga: autorice se također slažu da je kretanje najbolji deo prehrane, u prvoj knjizi bodrimo korisnike da se što više kreću i to već na prvoj stranici uvodnih uputa u poglavlju: VODITE RAČUNA O SEBI, gde se navodi:

    »Pokušajte nešto novo. Budite fizički aktivni svaki dan: hodajte po stepenicama, trčite, plivajte, igrajte se, vozite rošule, bicikl … Učinite nešto i za svoju dušu: meditirajte, bavite se jogom, čitajte, obrazujte se, družite se … Ali, pre svega razgovarajte i usput rešavajte nastale probleme.«

    Također svaki put na DAN VODE (povremeni post poznaju sve kulture, jer je dokazano da pomaže ne samo čišćenju organizma nego i poboljšanju zdravlja i razpoloženja, s čime su upoznati i svi nutricionisti) tako u 1. kao u 2. delu dijete preporučujemo:

    »Šetajte!

    Odgledajte pozorišnu predstavu!
    Posetite izložbu!
    Pođite u kino!
    Razgovarajte s prijateljima!
    Meditirajte!
    Šta kažete na saunu ili masažu?
    Provozajte se biciklom!
    Posvetite se porodici!
    Čitajte!«


    Inače je 2. deo Rina's 90 pun saveta za više kretanja. Već u uvodnim uputama u rubrici FIZIČKA AKTIVNOST piše:

    »Bez kretanja nema uspeha! Za svakoga se može nešto pronaći. Neko si može priuštiti skuplju rekreaciju, drugi će radije prošetati. Radite to redovno, svaki dan, i po kiši i po snegu, najmanje pola sata. Nešto brže kretanje čudotvorno pridonosi zadovoljstvu, zdravom izgledu, emotivnom i duševnom zdravlju. Naučite pravilno disati, uspravno hodati i samouvereno sedeti. Sunce, zrak i dobro raspoloženje najbolji su doktori. I s malo para možete imati gipko i lepo telo. Ne zaboravite: fizički izgled utiče na samopouzdanje!«

    Na određenim stranicama 2. knjige te u rubrici SAVET potičemo na čim više kretanja sledećim rečima:

    »Svaki dan se dobro preznojite. Neka vam srce brže bije.« (dan 2 i 29)
    »Lenčini u vama pomrsite račune: vežbajte, hodajte, trčite, igrajte se, plešite!« (dan 16 i 34)
    »Znajte: Kauč ne sme biti vaš najbolji prijatelj. Ustanite i protegnite se!« (dan 31 i 75)
    »Izborite vreme samo za sebe! Svaki dan pronađite bar sat vremena za kretanje. Obavezno za dušu, zakletva za zdravlje, balzam za telo.« (dan 50 i 68)


    … i još mnogo odličnih saveta za lepši i bolji život u istoj rubrici.

    Sve to, naravno znači da Rina's 90 ne potiče samo na raznovrsnu i za organizam idealnu prehranu te fizičku aktivnost nego potičemo sve korisnike dijete na poboljšanju kvaliteta života, ličnog i porodičnog!

    To su dokazali i brojni korisnici dijete u Sloveniji, verujemo i u Hrvatskoj (pravi uzor su g. Milan Bandić, gradonačelnik Zagreba i gđa. Vesna Škare Ožbolt, političarka, bivša ministrica pravosuđa, Indira iz Colonije te mnogi drugi) te u svim drugim državama u kojima su objavljene knjige … dobar glas o našoj dijeti i dalje se širi, a verujemo da to ne bi bio slučaj da je dijeta na bilo koji način štetna za zdravlje.
    I zadnje, ali ne manje bitno, u našem uredništvu posedujemo ogroman broj dokaza korisnika, kojima je dijeta pomogla izgubiti kilograme, te mnogim bolesnicima vratiti zdravlje. Pored toga, o zdravom načinu gubitka suvišnih kilograma učimo i u našoj školi mršavljenja, čije će vam polaznice bez ustručavanja ispričati, koliko fizičke aktivnosti sadrže naši susreti.
    I još nešto: u Sloveniji je dijeta bila objavljena pre 5 godina i mnogi korisnici uspešno održavaju težinu koju su stekli i pravi su dokaz da su ih naše smernice o zdravom načinu prehrane odvele na pravi put. Nastavili su s pravilnom kombinacijom prehrambenih proizvoda s čime su dokazali da se ne radi samo o dijeti nego o zdravom načinu ishrane.
    Slika
    Slika
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    Gigo hvala ti sto si ovaj tekst podelio sa nama pazljivo sam ga procitala i zaista se slazem sa svim ovde napisanim. Pre ove dijete sam isla na sve moguce preglede jer sam mislila da je uzrok moje gojaznosti stitna zlezda jer nikako nisam uspevala da smrsam. Rezultati su pokazali da mi je T3 ili T4 nisam sad bas sigurna ispod normale al kad sam krenula sa ovom dijetom kilogrami su polako poceli da se tope. Posle prvog kruga dijete sam ponovo isla da vadim krv i svi rezultati su mi bili odlicni. Zahvaljujuci ovoj dijeti ja vise nema 92 kg.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Jedna mala, T-celije su pokazatelji imuno-sistema tako da si ti zapravo imala snizen imunitet... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    moguce da je i to al znam da se to uvek vadi kad proveravas stitnu zlezdu uglavnom bitno je da je posle dijete sve bilo ok
  • Nena3110
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 748
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Odgovor Autorica UN dijete na napad od strane nutricionista

    od Nena3110 » pre 14 godine

    Kritika i polemika ce uvek biti.
    Ne gledam na kriticare i one koji sve vide negativno, izbegavam takve ljude.
    Meni je vazno da mi odgovara, a znam da ne moze svima odgovarati isto.
    Ja sam zadovoljna! :skakutalo:
Odgovori 5 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta