Atkinsonova dijeta
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonova dijeta

    od dudank » pre 13 godine

    Sad ne mogu ni ja da ne dopišem još koju u korist Atkinsa... zapravo male dopune, jer izgleda da si ti sebi zacrtala malo strožu varijantu, a Atkins u suštini pruža mogućnost za vrlo raznovrsnu ishranu.

    blucbluc napisao:tako se u Atkinsu ne sme voce


    U Atkinsu se sme voće, već posle dve nedelje uvode se borovnice, jagode, maline... a nakon toga jabuke, breskve, šljive, lubenica, trešnje, grožđe...

    blucbluc napisao:Dobro je sto moze da se jede i dinstano, i kuvano, i peceno, bilo na masti ili na ulju.


    Mala ispravka - Atkins uopšte ne podržava mast, već forsira omega-3 masnoće, npr. maslinovo ulje i ulje od repice, buter u malim količinama...

    blucbluc napisao:Ono sto je izuzetno dobro u ovoj dijeti jeste da se sve jede u neogranicenim kolicinama.


    Ovo nažalost ne važi... dešava se da neko smrša i uz velike količine kao što se tebi desilo, ali Atkinsova dijeta propisuje unos od oko 1800 kcal dnevno za žene prosečne građe. Ne znam koliko si pratila promene koje je dr Atkins tokom decenija uneo, ali na kraju se mnogo više približila opštim osnovama zdrave ishrane, sa manjim procentom mesa a više vlakana, sa mnogo manje masnoća, manje soli, manje konzervirane hrane, manje holesterola... Jedino što se može zameriti Atkins lancu jeste što podmeću svoje proizvode s veštačkim zaslađivačima, ali pošto ih kod nas nema, zasad smo bezbedni od tih nezdravih iskušenja. ;)
  • blucbluc
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkinsonova dijeta

    od blucbluc » pre 13 godine

    Nisam citala o Atkinsonovoj dijeti, drzala sam je po preporuci....i moje iskustvo je takvo da sam zbilja jela i masno, i puno ulja, u veeelikim kolicinama.......ali sam isto tako jela i mnoooogo salate, i povrce na razne nacine.....A voce nisam ni okusila, osim limuna...... Kad sam pocela da drzim Atkinsa, znala sam samo za ovaj tip dijete Atkinsa koji ne podrazumeva voce, a nakon godinu dana sam cula verziju sa vocem, i da Atkins ima vise faza dijete.... Meni je ova moja verzija bila sasvim ok, i korisna i sita :)
    Ostala sam nakon toga - zdrava! :) i vitka :)
  • Mother_chucker
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkinsonova dijeta

    od Mother_chucker » pre 13 godine

    Drzao sam atkinsa i ta dijeta nikako nije laka, ali ako resite neke stvari u glavi jako je zahvalna...
    Postoje 2 saveta, a to je
    budite mastoviti kada je u pitanju hrana, i ne razmisljajte o onome sto ne mozete da jedete.
    Ne jedite koliko hocete, jer onda mrsavljenje ide znatno sporije.....

    Jednom sam skinuo 10kg atkinsom , a sada sam skinuo 6 kg za malo vise od 7 dana....
    Brza i efikasna dijeta....
  • marija23
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkinsonova dijeta

    od marija23 » pre 13 godine

    da se pridruzim i ja utiscima i iskustvima Atkinsove dijete
    ja sam dijetu drzala pre dve god imala sam 115kg i oslabila na savrsenih 75kg za 8meseci znaci 40kg sam skinula zahvaljujuci ovoj dijeti...znam da su neki imali losa iskustva ali ja sam zahvalna Atkinsu:0 jer od svih dijeta nijedna nije mogla da mi pomogne. za ove dve god nisam se toliko ugojila +- od 2 do 7kg ali problem svih nas jeste da se zalimo na jo jo efekat ali to nije zbog dijete vec zbog nas samih jer ne umemo da kad smrsamo kontrolisemo sta jedemo...ko je uspeo da odrzava kilazu posle ove dijete nije se ugojio ...ja sam uvek nabacila neki kg ali uvek se vratim na ovaj rezim i tako sam mesec dana drzim mesec uzivam i jedem normalno i nisam se popravila nikad...nikad nisam imala vrtoglevice,nikad mi nije bilo lose cak posle tog gubitka kilaze imala sam bolju krvnu sliku i svi nalazi su mi bili najbolji
    e u cemu je problem,jeste sto ljudi misle da jedu samo meso i jaje a nije tako
    prvih 14 dana drzi se samo na mesu i jaju,posle 14 dana jede se svo povrce osim pasulja,graska i buranije i kukuruza. izmesas povrce i meso distans,peces sve mozes da kombinujes,pije se limunada cajevi kafe,cak sam i vitamine redovno pila,obavezno salate kao sto su cvekla,zelena salata koji su ti davali onako pozitivne enrgije
    jela sam u vecim kolicinama mesa,narezaka,ajvar sam jela,kisele krastavce,kobasice sve osim virsli i nisam jela mleveno meso jer ima dodataka soje a to ne moze
    prvi mesec skinula sam 14kg posle sve manje po 10kg pa 7kg pa 4kg ali uglavnom za osam meseci 40kg i onda sam sve odrzavala ovaj nacin ishrane
    a svaka dijeta ima jojo efekat,tj lako je skinuti ali teze odrzati kilazu...upravo najveci je uspeh odrzati i poboljsati rezim
    ja sam za za drzanje ove dijete ali se preporucuje iskljucivo osobama koje su prekomereno gojazne,ova dijete ne sme osobama ispod 75kg onda su negativne posledice,samo za gojazne osobe vise od 80kg cak najbolje deluje ko ima preko 100kg
    uglavnom koga zanima vise ova dijeta ja imam dosta recepata i iskustva tako nek me pita sve sto zeli
  • Incognito
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 19
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkinsonova dijeta

    od Incognito » pre 13 godine

    ja sam 2002.godine drzala atkinsa i sklinula sam za dva meseca oko 10kg, sto je tada bilo 58kg... imala sam 27 godina i skoro kilazu iz srednje skole (55kg), ali svi su mislili da sam bolesna, izgledala sam ispijeno, opadala mi je kosa, lomili mi se nokti... analize krvi pokazale su tesku anemiju i zbog toga se nikada vise nisam usudila da drzim atkinsonovu dijetu, iako meso obozavam... kilazu sam pocela da vracam tek posle posle 5-6 godina, i evo do danas dogurala na 79kg :(...
    bilo mi je lako da drzm tu dijetu, ali sada me je strah zbog zdravlja, a treba tek da radjam... radije cu da povedem racuna da se zdravo hranim, kao sto to trenutno uvodim.
    Jedimo da bi ziveli, ne zivimo da bi jeli!
  • *Nina*
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Atkinsonova dijeta

    od *Nina* » pre 10 godine

    Postoje ljudi kojima jednostavno organizam tako funkcioniše da im prija ova dijeta.
    Moj nije od te vrste :)
    Pre jedno 3-4 god sam je držala.Nakon samo 6 dana takvog režima,probudila sam se sa užasnom
    tahikardijom i vrtoglavicom,malo je falilo da završim na hitnoj :(
    Dakle,što se mene tiče...ne,hvala!! :)
    1.cilj - SA 96kg NA 87kg Misija uspela!
    Da,to sam ja...
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonova dijeta

    od dudank » pre 10 godine

    Kod Atkinsa realno postoji mogućnost pojave hemolitičke anemije, ali ona se javlja ako se preteruje s proteinima, zato treba poštovati preporučene mere mesa i drugih visokoproteinskih namirnica. Podsetnik - Atkins nije "mesna dijeta", već dijeta s normalnim unosom svih grupa namirnica osim onih koje se u krajnjoj liniji svode na šećer. Ukoliko se dijeta sprovodi pravilno (normalne količine proteina, velike količine povrća), krvna slika bi trebalo da bude upravo idealna.

    Kod tahikardije i vrtoglavice na dijetama obično je prvi krivac naglo smanjivanje unosa soli, mada ne mora da znači da je to posredi. U svakom slučaju, kod SVAKE dijete bi trebalo konsultovati lekara ako se bilo šta slično dogodi.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta