Predjela (samo recepti bez komentara)
  • boki 66
    Amater
    Amater
    Postovi: 438
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Predjela (samo recepti bez komentara)

    od boki 66 » pre 12 godine

    SLANI ROLAT SA TANKIM KORAMA ZA PITU

    600 grama praziluka
    600 grama mlevenog mesa
    200 grama mariniranih sampinjona (ja sam stavila sveze)
    22 lista tankih kora za pitu
    4 jaja
    malo ulja
    zacin , so biber

    Na malo ulja izdinstaj praziluk, sampinjone i mleveno meso. Dodaj zacin, malo bibera i soli.

    Jaja umuti i ostavi sa strane.

    Uzmi pleh namazi ga debelo maslacem , zatim uzmi jednu koru rasiri je ,premazi cetkicom celu koru pa na nju stavi drugu koru i prenesi na podmazan pleh i sve ostavi sa strane.

    Uzmi dve kore, premazi jajima , stavi jednu na dugu , zatim stavi fil i urolaj tanki rolat.Tako uradi sa svim ostalim korama , da dobijes 10 rolata.

    Zatim uzmi pleh i slazi : u prvi red (na one dve kore) slozi cetiri rolata jedan do drugog, zatim drugi red tri rolata, pa treci red dva rolata i cetvrti red jedan rolat. Svaki red premazuj cetkicom sa umucenim jajima.(po receptu neide , ali ja sam dodala malo ulja u jaja)

    Sad sve to lepo uvij u jedan veliki rolat sa one dve donje kore. Sve pramazi jajima , pospi malo susama i peci na 180 stepeni 35 min

    Slika
    Ko se bori, taj može i izgubiti, ali ko se ne bori, taj je već izgubio. (Bertold Breht)
  • alfa
    Amater
    Amater
    Postovi: 228
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Predjela (samo recepti bez komentara)

    od alfa » pre 8 godine

    Zlaticine kiflice
    - 1/2kg brašna
    - 2,5dl mleka
    - 2 dl ulja
    - 1 jaje
    - 1 kvasac
    - 1 kašičica soli
    - 2 kašičice šećera

    Kvasac potopiti u malo mleka uz dodatak šećera i kašičice brašna. Kad se zapeni, pomešati ga sa ostatkom mleka, uljem, jejetom i zamesiti sa brašnom uz dodatak soli.
    Testo podeliti na tri dela i svaki deo razviti u krug. Krug iseći na osam delova i na kraj svakog staviti komad sira i uviti u kiflu. Kifle ređati u pleh premazan margarinom i između kifli poređati tanke listiće margarina. Sačekati da narastu, premazati svaku kiflu razmućenim jajetom i peći.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost