Opšta diskusija o KONTRA receptima
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Pa zato i jeste u kontra-receptima... Medju dijetalne ne moze... :evil:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    :D :D :D
    Slika
    Slika
  • Gagisha
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 39
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Gagisha » pre 15 godine

    Meni se baš sviđa recept, ja pravim nešto slično tako što izmešam kornflex, gomilu raznoraznog seckanog suvog i koštunjavog voća i sve to povežem otopljenom menaž čokoladom pa kašikom stavljam u papirne korpice. Kad se stegne bude hraskavo i vrlo prijatno za jelo. Ko voli slađe može i med da se doda ali ako mene pitate nema potrebe. Sigurno ima mnogo kalorija ali avaj, svaki kolač ga ima, a ovakvi kolači su bar zdravi.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    I ja to pravim Gagisha i obozavam... :09:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Gagisha
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 39
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Gagisha » pre 15 godine

    E hajde da se udružimo i da pravimo zajedno tako raznorazne zdrave igrarije. Možemo da osnujemo biznis i otvorimo kao neki kiosk ''brze'' a zdrave 'rane gde će ljudi moći da pregrizu nešto usput. Ali da sve bude po razumnoj ceni pa da imamo mušterije a ne kao što obično dignu cene u nebo čim nešto bar malo podseća na zdravo :D
  • ankica
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 372
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od ankica » pre 14 godine

    Jao Gagisha, da znaš da si mi maznula ideju......time sam se ja zanosila neko vreme i to stiglo u mojoj glavi čak i do restorana zdrave hrane (kao ne morate da kuvate kod kuće, pojedete za povoljnu cenu...em zdravo, em nema sudova :mahalo: ....) Ali narode bankrotirala bih......pa niko neće da PLAĆA da jede zdravu hranu....svi hoće na "papke u saftu" kao što negde pročitah (bože moj ja ne znam ni kako to čudo izgleda al zvuči "mesarski"!?).....a da ne pominjem gnjavažu oko kuvara, inspekcija, ulaganja u profesionalne kuhinjske aparate koji koštaju đavo i i po, pa nabavka hrane pa tenderi pa ne daj bože trovanje pa higijensko bacanje nepojedene hrane....ma gnjavaža i po!!!!
    Više se meni isplate saveti od praktičnog kuvanja :roll: , nego kad smo kod saveta za recepture evo jednog:
    pašteta od tunjevine
    Sastojci: tunjevina 30g (oceđeno ulje)/150-jedna konzerva
    šaragrepa 5g/50
    list peršuna,
    crni luk 5g/50g
    pavlaka 10g/50
    kuvano jaje 10g/50-jedno jaje
    Priprema: sve sastojke pomešati i promikserati u blenderu.
    prve količine su za jedno parče hleba-najpametnije je da sve pomnožite puta 5 pa dobijete vrednosti iza /.
    Ukusno, zdravo ali nije dijetalno!
    Ovo je dobro kao namaz za doručak!
    :wink:
    na ovaj svet dolazimo ne donoseci nista i svi cemo ga napustiti na isti nacin. Najbolji nacin da ostavimo traga u tom svetu je da ga ucinimo boljim onim sto cinim negde izmedju pocetka i kraja!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od lasata » pre 14 godine

    Ne mogu a da vas ne pohvalim sto ste toliko vredni u pisanju recepata od pocetka avgusta... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Ruzica
    Amater
    Amater
    Postovi: 234
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od Ruzica » pre 14 godine

    jos ne zmam da li da prikacim slicice ili ne ???
    Poslednja izmena od Ruzica u 12 Sep 2009, 23:21, izmenjeno 1 put ukupno.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od lasata » pre 14 godine

    Naravno Ruzice... Sve za sta imas slicicu stavi... Tako je lepse... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • mica66
    Amater
    Amater
    Postovi: 209
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od mica66 » pre 14 godine

    Ja ne zelim da budem ovde ...
    ja ne zelim da budem ovde ...
    ja ne zelim da budem ovde ...
    Slika
    kako da odem odavde ..
    kako da odem odavde ..
    sto me ovaj ticker nervira, stalno mi nabacuje da mi je idealna 55kg !
    ovo nam je staro stanje - dok nam je Djolence bio veseo. a onda smo zavrsili sa veseljem ...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od lasata » pre 14 godine

    Madam Mim, svaka cast za Markonaski tazin... :23:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • madam mim
    Amater
    Amater
    Postovi: 165
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od madam mim » pre 14 godine

    Hvala Las, tek sad vidim ovu pohvalu :020: - pravila sam i sa jagnjetom i sa junetinom, odličan je. Nije od onih slatko slanih gde imaš utisak da su zveknuli kašiku džema na šniclu, baš je sve dobro izbalansirano.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od lasata » pre 13 godine

    Gigo, bas ti hvala za ovaj recept za Akaru... Sta sam toga pojela u Nigeriji... :roll: I to bas onako dobro ljuto... Doduse, nije bilo dodatka egzoticnog voca vec su dodavali marsalu ali je fantasticno... Sad si me bas lepo podsetio... :009:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od 314pezos » pre 13 godine

    Drago mi je što sam ti evocirao lepe uspomene iz davnih dana :009:
    Po originalu iz Nigerije ide samo paprika i eventualno mesnati deo paradajza, jaje se dodaje u smesu pasulja i paprike i prži se samo u vrelom ulju bez prezle.
    Slika
    Slika
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Opšta diskusija o KONTRA receptima

    od lasata » pre 13 godine

    Praveci veliko spremanje na forumu ponovo naleteh na Ruzicin recept za Bramborak... Bas sam se odusevila... Narocito nakon sto sam imala priliku isti da degustiram u Ceskoj u jednom izuzetno prijatnom restoranu, opet zahvaljujuci Ruski... Hvala Ruska, odoh da pravim Bramborak... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju