Odgovori 914 postova
Un.....
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Un.....

    od ivaiva » pre 6 godine

    Da javim novi rezultat :D Trenutno sam na 59 kg,znaci skoro na cilju.Vremena nemam da pisem ni kod sebe ni kod vas,ali svima zelim puno uspeha!!! :009:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un.....

    od Bakica » pre 6 godine

    Bravo Iva :veseljak: :headbang: :skakutalo:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un.....

    od dada77ns » pre 6 godine

    :pivo:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un.....

    od cacacac » pre 6 godine

    Svaka cast! :veseljak: :veseljak: :veseljak:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Un.....

    od ivaiva » pre 6 godine

    Hvala zene!!!
    Evo,nadjoh malo vremena da napisem par redova.
    Verovatno mi ni ovaj put ne bi bio uspesan da nisam unela odredjene izmene u UN dijetu.
    Dorucak je uvek isti-voce,a u ostatku dana ponekad jedem i cetiri puta,ali samo ono sto je dozvoljeno tog dana.
    Na primer,kada je skrob na redu pripremim dosta nekog variva od skrobnih namirnica(grasak,boranija ,pasulj,krompir sam skroz izbacila) i jedem kad god osetim da sam gladna,ali bez hleba i sa salatom.Kada je vitaminski dan skuvam corbu od kupusa i to jedem tri-cetiri puta,a ostali obroci su mi voce i salate.Proteinski i UH budu po svim pravilima i nisam gladna ni malo kada su oni na redu.
    Eto,to je ukratko ono sto sam htela da kazem,dijeta radi i kada dodamo malo vecu kolicinu dozvoljene hrane. :mahalo:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un.....

    od Bakica » pre 6 godine

    Da mora da biramo jedno ili drugo...na UNki kolichine hrane nisu toliko ogranichene ( sem manje za vecheru) i ako se pravi razmak moze i sa vishe zadatih obroka da se skida.Samo je hrana dosta jednolichna (u stvari jednolichan je raspored dana). Opet na brojanju kalorija koga se ja sada drzim hrana je raznovrsna ( normalna) ali su kolichine ogranichene. Nikad dva dobra da se sastave :roll:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un.....

    od cacacac » pre 6 godine

    Ja sam tako od samog pocetka, s tim sto ga ovde napisem kao jedan odrok, a ustvari ga podelim na pola. I pored svih tih ''eksperimenata'' kilogrami su spadali i to mi je drago, jela sam i pohovanu hranu (ne cesto), mesala proteinske namirnice i nisam dodala ni gram. :headbang: Naravno sve to bez trunke hleba i sa dosta salate, suhomesnati proizvodi sem domace pecenice i domacih kobasica izbaceni skroz iz jelovnika.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Un.....

    od narcisa » pre 6 godine

    Heloou Ivo, evo ti se upištoljila, a ja se tek vratila. Hrmpf. Sutra ću malo da te prečitam da vidim kako je tekla dijeta. :009: , za tebe.
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Un.....

    od ivaiva » pre 6 godine

    Auuuuuu kakva je ovde tisina!!!Hajde malo da je razbijem,iako verovatno niko nece procitati sta pisem.
    Moje ponovne muke su pocele krajem avgusta,kada smo otisli na more.Jela sam za sve pare kao i muz i deca. :005: To se nastavilo po povratku kuci i tako sam od pocetka septembra do sada nagurala sa 59 na 65.5 kg. :020: Posto mi se UN smucila za sva vremena ,pre tri dana sam na nagovor sestre pocela sa HRONO i malo je reci da sam odusevljena. Ni u jednom momentu ne osecam glad,rucak mogu da prilagodim tako da spremam za sve ukucane,dorucak je bas onakav kakav volim,kalorican i mastan,a vecera fina,blaga,ali me zasiti do sledeceg jutra.Naoruzala sam se potrebnim mesom,povrcem,ribom i smesom za hrono hleb i sada cekam prve rezultate.Pisacu jelovnik od danas,cisto za sebe,ne ocekujem da se iko javi,vidim da su svi pobegli odavde....
    4 .dan - restrikcija
    D:dve hrono pogacice premazane maslacem,oko 80g pecenice,paradajz,Dukatos grcki jogurt
    R:sladak kupus sa junetinom
    V:tunjevina,hrono mix i krastavci
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un.....

    od Bakica » pre 6 godine

    Evo ja svratim s vremena na vreme ali ne pishem jer nemam shta :oops: :cry: ili bolje reci ne mogu od sramote :oops:
    Poshto sam takodje pochela da jedem opet uveche :nasilan: (mada se ko trudim da ne bude mnogo) ipak sad sam vec izgurala na +2 kg od najnize kilaze :zid: O gubljenju nema ni govora :crybaby: Upravo se svaki dan kanim da ukinem tu "drugu vecheru" i kunem se da necu jesti ali uhvati me "uja" i onda neshto prezalogajim :placljivko: Doruchak i ruchak su mi OK po svim propisima zdrave ishrane i kolichine ali vechera me ubi ( ona druga). Nikakve dijete ne dolaze mi u obzir jer jedva sam sredila probavu i ne mogu s tim da se igram vishe. Ajde valjda cu uspeti da se dovedem u red...ni kalorije vishe ne brojim jer ne zelim da vidim koliko sam ih unela :cry:
    Ako ti prija ta Hrono samo furaj ali ipak pripazi i na kolichine :mahalo: Sretno.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Un.....

    od leonida » pre 6 godine

    Evo i mene opet.

    Od svih dijeta, kad bih se odlučila privremeno za neku (a ne želim na dijetu, odgovara mi normalan način ishrane kad se upristojim), hrono je što se izbora namirnica tiče i načina pripreme istih najukusniji izbor sa moje tačke gledišta.
    Srećno, I pišemo se :009:
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Un.....

    od ivaiva » pre 6 godine

    Kako sam srecna sto ste vas dve ipak tu! :009:
    Da,prija mi Hrono,a bila sam bas protiv ovog rezima,zamisljala sam ga kao gomilu mesa za sva tri obroka,ali ocigledno nisam bila bas upucena.Verovatno mi prija i zbog toga sto slatkise i hleb jako retko jedem i kada nisam na dijeti,a voca se se setim kada pocne da truli,do tada stoji u ciniji kao ukras. :oops: Volim senvice ,a sada imam i tu mogucnost ujutru.Rucak je kao i svaki drugi,samo bez skroba,koji mi ne nedostaje ni malo.Vecera je jedino sto se promenilo,ali mislim da je riba ili pileci file sa povrcem i salatom sasvim pristojna vecera.Samo jos da me vaga uveri da ovaj princip ishrane dovodi do gubitka. :)
    Bakice,nemoj sada da posustajes,znas i sama koliko si se namucila da izgubis sve te kilograme. :nasilan:
    5. Dan - restrikcija
    D:tri hrono pogacice,maslac,pecenica,paradajz,grcki jogurt
    R:mini pizze od plavog patlidzana(umesto testa patlidzan :) ) sa paradajzom lukom i mlevenom junetinom,krastavac salata
    V:file oslica i hrono mix,krastavac salata


    Imam i maleni minus od 600g :013: Nije lose za 4 dana.
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Un.....

    od leonida » pre 6 godine

    Meni ovaj jelovnik ukusno zvuči.
    Bravo za minus!
    Mene kod hrono samo nervira taj spisak namirnica koje moraš jesti do toliko sati, a ne smeš uveče ...
    Svakako za večeru izbegavam ugljene hidrate (pogotovu sad kad skidam kile), ali moja logika je da one 2 kašike pirinčanog brašna koje sam upotrebila da zgusnem ceo lonac čorbe nikako ne mogu da naškode. Prosto mislim da nema potrebe ići ni u jednu krajnost, jednostavno se truditi da se normalno hraniš i ograničiti upotrebu ugljenih hidrata.
    Kvalitetni UH jesu neophodni za normalno funkcionisanje organizma i pravi greške svako ko ih izbaci, ali mi na ovim prostorima jako volimo štrudle, pite, kiflice i pogačice svih vrsta i oblika ... kolače i torte da ne spominjem i to je zaista nešto što treba izbaciti kad želimo da skinemo kile, ili ih svesti na normalnu meru (jedanput nedeljno, koliko da te želja mine). Činjenica je da se sve ono što sam nabrojala pravi od belog brašna + masnoće, i da to definitivno nisu kvalitetne namirnica (ma kako ukusne bile :( ).
    Kao što rekoh, meni se kod hrono jako sviđaju recepti, sviđa mi se što se kod pripreme namirnica koriste zdrave žitarice i zdrave masnoće, hrana je ukusna ... ali mi neke zabrane ne odgovaraju (nema šanse da bacim žumance od jajeta ili da izbegavam paradajz uveče - ako se dobro sećam, ovo sa paradajzom je jedna zabrana koja je meni apsolutno besmislena, ali moguće je i da sam ja pomešala dijete ... davno nisam proučavala tu problematiku).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Un.....

    od ivaiva » pre 6 godine

    Jesu to ta pravila ,ali meni me smeta sto ne smem za veceru nista osim zelenog povrca,jer ga jedem za dorucak i rucak,pa nisam potpuno uskracena.
    Za sada tece bez ikakvih problema i bez gladi u bilo kom trenutku,a minus za 5 dana je 1kg :skakutalo:
    6.dan-restrikcija
    D:przena jaja(3 kom),hrono lepinjica,malo pecenice
    R:podvarak sa svinjskim sniclama,paradajz salata
    V:pilece belo meso,brokoli,krastavac
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Un.....

    od leonida » pre 6 godine

    Bitno je da nisi gladna.
    Uspeha će sigurno biti.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 914 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju