Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1
UN podrska muzu
  • lenka debelka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 50
    Pridružio se: pre 13 godine

    UN podrska muzu

    od lenka debelka » pre 6 godine

    Veeliki pozdrav svima!
    ja sam staara prastara clanica koja se druzila i smrsala na ovom forumu pre nekih 6 godina. Tada mi je puno znacilo sve sto sam saznala i procitala, mnoge stvari su ostale u secanju, pa izmedju ostalog i veliki uspesi postignuti UN dijetom od strane raznih clanova.
    Ovog puta se javljam ne zbog sebe, vec zbog mog muza. (ja imam postpraznicnih 3 kg viska, to svakog proleca redovno skidam bez problema :mahalo: )
    Moj suprug ima 43 godine, visok je 185cm i ima trenutno 105 kg. Cilj mu je 87.
    On je inace sklon gojenju, i prosli put kada sam bila na forumu smo zajedno drzali dijetu (to je bila posttrudnicka, oboje smo bili trudni :evil: ). Tada je smrsao na 86, pa se gojio do 95, pa jedno 2,5 godine u kontinuitetu nije jeo zitarice uopste sem sto je povremeno popio po flasu piva (ni pasulj,pirinac ni kukuruz, od skroba samo krompir, morala sam sa krompirovim brasnom da kuvam) i u tom periodu je odrzavao kilazu na 86-87 kilograma bez problema. Jeo je i slatkise i przeno, sve sem zitarica i te tri namirnice.
    E, onda je promenio posao leta 2016 i tu je sve palo u vodu. Od aktivnog posla na kom je prelazio po zgradi po 15000 koraka dnevno, podizao, nosio (ljude u domu), presao je na sedeci posao. Ili sedi u birou ili u autu. Tu se javlja i problem sta jesti na poslu, jer su u domu imali veliku kuhinju, a ovde mali biro svi nesto ustogljeni, a kad po ceo dan mora da vozi da ne govorimo. Tako je poceo da jede polako testo, pa sve vise i vise. To se najlakse kupi.
    Sve to je dovelo do trenutnih 105kg, koje je poslednji put imao, pa eto, kad sam ja poslednji put bila na forumu. Ja moram da mu pomognem, on nije jedan od nas internet moljaca, on ce da radi sve sto ja kazem samo da ne mora on da cita po forumima.
    Predlozila sam mu UN i pristao je. Najveci problem ce biti odricanje od piva, tako da je prvo sa tim poceo. poslednjih par dana ne pije pivo, krenuo je da radi sklekove uvece, trci 2 puta nedeljno. Obroke je za sada smanjio i psihicki se sprema za D DAY, koji ce se desiti nadam se do kraja ove nedelje.
    Eto, uvod je bio poduzi, tiker jos necu stavljati dok ne budem znala tacan datum pocetka dijete. Poenta je da se ozbiljno upustimo u podvig zvani UN dijeta, ne sad eto od sutra cu pa prekosutra prvi brlj.
    Puno vam hvala unapred na svakoj reci podrske, i unazad na svim savetima i receptima koje sam vec iscitala. :mahac:
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN podrska muzu

    od Bakica » pre 6 godine

    Dobrodoshli vas dvoje :mahalo:
    Sve znash , nema chemu da te nauchimo vishe jedino da vam pruzamo podrshku :headbang:
    Poshto si uspela da se odrzish chitavih 6 godina ochito si nauchila shkolu. Sad josh da "obuchish" i muza :)
    Ja sam starija jedna dama al josh uvek shkolu nauchila nisam tako da evo sada uskoro ulazim u drugu godinu odkad vodim ovu borbu da skinem i shto je josh teze odrzim postignutu kilazu. Chovek se uchi dok je ziv :oops: :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN podrska muzu

    od leonida » pre 6 godine

    Dobro došla.
    Obično se problem i pojavi kad nismo organizovani i završimo u pekarama :D . Kad poneseš doručak na posao, sve bude u redu.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN podrska muzu

    od dada77ns » pre 6 godine

    dobrodosli :pivo: pa da slavimo svaki pomek kg na manje :mahalo:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • lenka debelka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 50
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: UN podrska muzu

    od lenka debelka » pre 6 godine

    Hvalaaa na divnoj dobrodoslici! Bakice, tvoj dnevnik sam pomalo procitala, nisam stigla sredinu samo pocetak i kraj. Bravo! Svaka cast na disciplini, znam da to nimalo nije lako ni u mladjim godimama a kamoli kasnije.
    A za "skolu" koju sam ja naucila, heh, variram ja gore dole po par kilograma, a odrzavam ih, iskreno, merenjem :shock:
    Imam naviku jos od onomad da svako jutro stanem na vagu. Tako sam naucila sta mi od namirnica prija a sta ne, sta samo prodje kroz mene a sta mi zadrzava vodu. Vrlo dobro znam da za jedan ili 2 dana je nemoguce da sam se stvarno ugojila 2kg na primer, ali onda zapamtim sta sam to jela da tako odreagujem pa pazim da te namirnice izbegavam.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN podrska muzu

    od cacacac » pre 6 godine

    Dobrodoslica i od mene! Drzim fige! :mahalo: :pivo:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • lenka debelka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 50
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: UN podrska muzu

    od lenka debelka » pre 6 godine

    Cacanac, hvala!

    Evo prvog pitanja:
    Sta bi mogao da kupi u radnji da jede na skrobni dan? Nece da nosi od kuce rucak pa to ti je.
    Meni je palo na pamet krompir salata, pasulj salata, vegetarijanski suši. To ima ovde u marketima. (Mi zivimo u nemackoj). Napominjem da to ne bi bio svaki skrobni dan, samo par dana u nedelji je on do kasno u birou. Za ostale dane nije problem da nadje nesto da kupi.
    Evo upravo smo u raspravi, trebalo bi sutra da bude prvi, proteinski dan, ali njemu je vec prekosutra problem. Kaze rekla si da ces da mi smislis :nasilan:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN podrska muzu

    od leonida » pre 6 godine

    U mom gradu čak i gril restorani imaju u ponudi posni pasulj ... obično cena nije strašna ... neki čak i donose po porudžbini.

    Ništa drugo mi ne pada na pamet, a da ne poneseš obrok ...
    Mada, ja sam znala da odem na meni ručak i zamolim da meni daju samo veću količinu priloga bez mesa ... i to je neko rešenje ... obično imaju krompir ili pirinač, grašak ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • lenka debelka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 50
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: UN podrska muzu

    od lenka debelka » pre 6 godine

    Leonida, ti si car! Nekada nam obicne stvari prosto ne padnu na pamet, npr izaći iz prodavnice i ući u restoran! Elem setili smo se grckog restorana koji je u blizini posla (sem njega ima samo picerija) i izguglala sam meni. Pronasla sam sarmice od vinove loze punjene pirincem, pasulj nekakav, krompir pecen u foliji (to su veliki krompiri u ljusci pa u foliji peceni u rerni) i gomilu nekih kukuruz salata.
    Tzatziki pretpostavljam da ne dolazi u obzir, a koliko sam procitala mrvicu putera ili pavlake bi smeo sa tim krompirom? On se inace onako vruc rasece pa se puni necim, mljac
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: UN podrska muzu

    od ivaiva » pre 6 godine

    Dobro nam dosli vas dvoje!Sto se tice tog skrobnog dana,ja sam pokusavala sa pirincem ,graskom i boranijom,ali jedino sto me zasiti su krompir i pasulj.Sve to sto ste pronasli u restoranu dolazi u obzir,samo ne znam kakav je sastav tih kukuruz salata.
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN podrska muzu

    od leonida » pre 6 godine

    Mene je, osim pasulja, i grašak sasvim solidno zasitio. Naravno, uz sve te namirnice dozvoljeno je puno salata, pa i salata napuni stomak.
    Inače, te grčke sarmice sa pirinčem sam jela u Grčkoj i zaista su veoma ukusne. Čak sam imala ideju da ih pravim ali me je mm gledao užasnuto :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN podrska muzu

    od dada77ns » pre 6 godine

    u obzir dolazi i obican rizoto sa kojekavim povrcem. toga ima i u bilo kom marketu.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
Odgovori 12 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju