Odgovori 1227 postova
UN pa dokle stignemo
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od slonche88 » pre 6 godine

    Bakice, odmah da dovedes cerku ovde! :) Idemo svi zajedno, pa kud puklo da puklo :D
    Sta je nju toliko demotivisalo?

    Nego, jeste da sam na dijeti, ali mene zanima koji su slatkisi najpopularniji u Australiji. Koje njihove slatkise volis kojih nema kod nas? :)

    Je l' si razmisljala da se vratis na UN dijetu, makar na mesec dana? Mozda ti pomogne da se otarasis tih pet kilograma koje zelis da smaknes.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Evo krenula sam danas sa nekom vrstom modifikovane Danske dijete ( ona brza :D ). Elem necu se pridrzavati dana pa ni kombinacije obroka ali cu se pridrzavati onoga shta se jede u njoj u najvecoj mogucoj meri...pa da vidimo hoce li pomoci.Napravila sam gomilu kupus salate sa shargarepom pa cu da se "dojedam" sa njom.Samo da izdrzim tih 13 dana.
    Ivana ne mogu da utichem na cerku nikako ( osim primerom mozda). Ona ima gomilu svojih problema pa kao ja nekad "tugu davi hranom". Poshto sam isto radila dugo ne mogu da kritikujem nikog previshe...tako mozda se dozove pameti ako vidi da ja istrajavam i borim se.Shto se tiche shtitne zlezde ja sam na toj pilulici vec preko desetinu godina. Za to vreme sam se i gojila i mrshavila tako da mislim da je na kraju ipak to sve u glavi. Kod mene je bio manjak hormona pa ga nadoknadjujem pilulom.Drugi je potpuno problem kad je vishak hormona (to je mnogo ozbiljnije).
    Slonche , nemam s kim da drzim UNku a nju sam proshle godine odradila zahvaljujuci tome shto smo se cerka i ja bodrile i izdrzale. Plus meni UNka u stvari ne odgovara zbog dijabetisa jer dva dana skroba i UH plus vocni dan nikako nisu zgodni za mene. Tako da idem sad na ovu vishe proteinsku ( uz salate i neutralno povrce). Danska je kratka ali nadam se dace mi motiv koji mi nekako nedostaje vec podugo. Shto se tiche slatkisha ( chiji ja inache nisam ljubitelj mada me u zadnje vreme spopalo da ih jedem :nasilan: ) meni lichno se nishta ovde ne svidja od toga. Ima svashta od ovih industriskih keksova, chokolada i sl. ali od svega toga ja jedem samo crnu chokoladu (chak i onu sa ljutom paprikom u sebi :D ) i jaffa keks. Od kolacha i torti ja jedino volim Tiramisu ( al kad je napravljen u domacoj varijanti a ne industriski) i volim tkz.Pavlovu tortu ( kore od pene od belanaca filovane filom od bele chokolade sa gomilom voca na njoj, moje omiljeno voce na njoj je pashn frut, koga kod nas ja mislim nema). Inache oni ovde uglavnom troshe te chiz kejkove i nekakvu blato tortu koja je u stvari najobichnije testo natopljeno chokoladnim sosom. Ja retko pravim kolache i torte ( za praznike i rodjendane) i nisam neshto ni veshta ali onda su to nashe torte (keks, vasina, reforma i sl). Juche cerka napravila tkz. " tri dana u plehu" kolach po receptu moje majke. To je za mene najbolji kolach na svetu ( pun oraha) i naravno nisam mu odolela vec sam ozbiljno podigla shecer :crybaby: .
    PS Vesti me razbijaju...ne mogu da ne gledam pa i da pratim na internetu sve moguce sajtove gde se neshto moze saznati a pogotovo jer treba da putujemo za Beograd u junu pa nit znam dal cemo putovati nit ako i putujemo shta cemo zateci tamo...i hocemo li se moci vratiti.Neko ( a znamo i ko) non stop potpiruje rat na sve strane gde god ima kriznih zarishta ( a gde ih nema oni ih naprave).Uzas.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Nishta od moje Danske dijete...odustala posle dva dana i dobila dva kila od onda :nasilan:
    Ali ima dobra vest :) i moja cerka a ovaj put i moj muz odluchili su da svi troje od ponedelka idemo na UNku :headbang: Ja cu morati manje UH i skroba ta dva dana ali cu nadoknaditi sa salatama.Valjda cemo uspeti kada se budemo bodrili svi zajedno...proshli put smo nas dve uspele...
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od slonche88 » pre 6 godine

    Jeeeeeej! :) Bravo za odluku! :013:

    Druzimo se onda i razmenjujemo ideje i recepte :009:
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 6 godine

    Bravo bakice i sa srecom novi pocetak! Meni je sutra proteinski, taman cemo se poklopiti sa danima. :013: :pivo:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Evo krenuli smo :)
    1/91 PROTINSKI
    D banana
    U kafa
    R musaka od karfiola sa mlevenim mesom (bez jaja i mleka) , 1 parche hleba, salata od paradajza,1 parche razanog hleba, bistra supa
    U kafa
    V pola od ruchka, salata od kupusa i shargarepe
    Picemo chaj vecheras...puno chaja i josh neka kafa verovatno.
    Da napomenem da necemo ici svih 91 dan jer treba da putujemo za Beograd polovinom juna tako bice mesec i po dijete al ako skinemo i pola od onog shto smo skinuli proshli put bice odlichno.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Danas
    2/91 SKROBNI
    D banana
    U kafa
    R 2 crvene babure punjene crvenim pasuljem prebrancem i sochivom pa zapechene u rerni, salata od kupusa, malo ajvara
    U kafa
    V pasulj prebranac ( bez brashna), ajvar
    Kasnije josh jedna kafa i chaj
    Drzimo se :headbang:
    Sad bilo ovde na TV-u jedna je izgubila 100kg tako shto je bila na 1200 kalorija ( verovatno jako dugo). Navodno je jela i junk food ali onda mogu da zamisli da ga je jela u minimalnim kolichnama jer jedan onaj minijaturni mc donald hamburger nosi 265 kalorija.A on nije ni za zub a kamoli da utoli glad ( sve su manji i manji). Ja sam se uverila da se brojanjem kalorija moze polako skidati ali je trik u tome shto pochesto predjesh 1200 :(
    Da zaboravila sam da kazem da startujem sa 92.5 kg a cerka nesme ni da stane na vagu ali nije vazno koliko ima vazno je da se drzi a rezultati ce se videti.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Danas
    3/91 UH dan (moj omiljeni i najopasniji)
    D dve mandarine
    U kafa
    R domaca pita sa pechurkama i plavim patlidzanom i parche sa krompirom koji bash nije po propisu (naravno da sam malo preterala sa kolichinama ali sam bar jela iz dva puta s pauzom od 3 sata) , malo paradajza
    U kafa
    V bundevara (samo malo parche) i kuglice od banane, oraha i keksa zamochene u crnu chokoladu (2 kom)
    kafa, chaj
    Sutra ce biti zeznut vocni dan ali namervama da napravim chorbu od povrca (neskrobnog) pa da se njome dopunjujemo.
    Za sad ide dobro. Ne brljamo neshto sem shto tu i tamo maznemo po neku maslinu ili kashiku ajvara. Guramo dalje :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    4/91 VOCNI
    D dve kashike vocne salate
    U kafa
    R chorba od povrca ( neskrobnog) , vocna salata
    U kafa
    V chorba od povrca , vocna salata
    kafa, chaj
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 6 godine

    Bakice, maslina i kasika ajvara po meni i nije neki brlj, teraj dalje! :hi-fi:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Prva 4 dana odradjena...nismo brljali mnogo sem shto smo jeli po neshto kasno uveche ali od onoga shto je dozvoljeno.
    Nisam preterano happy jer izgleda da sam izgubila ispod 1 kg (oko 900 gr) , ochekivala sam vishe al obzirom da sam s onim pitama na UH dan malo preterala nije ni chudo. Idemo dalje :headbang:
    5/91 PROTEINSKI
    D pola avokada
    U kafa
    R 2 shicle , spanac, parche hleba, salata, supa
    U kafa
    V morski plodovi, salata
    Spanac pravim sa mlekom...i onako mleko pijemo u kafi i toga ne mogu da se odreknem.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    6/91 SKROBNI
    D 6 zrna grozdja
    U kafa
    R kao kelj (kineski kupus sa krompirom), parche hleba,salata, supa
    U kafa
    V malo kelja, kuvani kukuruzi,salata
    Probava opet slaba :( Reshila sam da se ne merim svaki dan nego na 4 dana (duze ne mogu da izdrzim :D )
    Za sada guramo.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    7/91 UH
    D komad pite sa plavim patlidzanom
    U kafa
    R hleb sa belim lukom i puterom, prepechen
    parche pite
    U kafa
    V parche pite, jedna bombica (banane, keks,orasi,) parche crne chokolade
    Nije ovo danas bash valjalo.Prvo jer sam za doruchak umesto vocki jela pitu pa smo onda za ruchak ishli sa unukom u restoran i dok je ona jela stejk mi poshto smo na dijeti nismo nashli nishta shto bi bar malo odgovaralo UH danu pa smo jeli taj hleb sa belim lukom ali i sa puterom. Onda sam ostatke one pite od pre neki dan izvadila iz friza pa ih dokusurila i to i za vecheru. Tako da mogu reci da sam zabrljala ali idemo dalje.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    8/91 VOCNI
    D rotkvice shaka
    U kafa
    R chorba od povrca, ajvar, salata od paradajza i avokada,vocna salata
    U kafa
    V isto kao za ruchak
    Ne mogu da se pohvalim da za vecheru jedem pola od ruchka...naprotiv. To ce naravno imati za posledicu da ce gubljenje kilaze ici sporije.Ipak makar se drzim onoga shto mora da se jede...
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Sax
    Amater
    Amater
    Postovi: 289
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Sax » pre 6 godine

    Zdravo Bakice. Svaka čast za istrajnost i za izubljene kilograme! Mislim da nema ništa važnije od istrajnosti šta god čovek da počne da radi. Kad ima volje, ima i uspeha, što si ti bez ikakve sumnje dokazala. Veliki pozdrav i tebi i ćerki i samo napred u nove pobede!
    • start........ 79,9kg, 14.08.2020.
      trenutno.. 78,4kg
      cilj 68,5kg pa 65kg
Odgovori 1227 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju