Odgovori 1227 postova
UN pa dokle stignemo
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Hahaha Kufi :D pa naravno kada ti na tvojoj teretani i kosharci potroshish sve to za par sati a ja sedim ceo dan kao kvochka na jajima i jedino shto proshetam to pola sata dnevno :oops: Te kalorije moje prema tablicama bile bi u redu za odrzavalnje kilaze ali predamnom je tezak zadatak da skinem josh 15 kg a da bih to postigla moram jesti upola manje kalorija. Spremam se na jednu kracu rigorozu tamo od 10-og jula.
    Shta cu danas da jedem pojma nemam. Nemam nishta gotovo a tako me mrzi da kuvam ishta samo za sebe sad kad mi cera nije tu. Ona je digla ruke ali chini mi se da se drzi tu negde na postignutom jer ako nishta manje jede sada. Videcemo...kada dodje da bude s nama tih par dana nedeljno probacu da je malo disciplinujem i ukljuchim u moj rezim :wink:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Danas
    10 dan Normalno brojanje kalorija

    D- kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    - pita sa sirom 80 gr (280)
    U - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    R -1/3 jagnjece chorbe (110)
    - 1 parche razenog hleba 50gr (75)
    - morski plodovi kuvani pa na belom luku (100) +1 kashika ulja (115)+ beli luk (13) + zachini (10) + 1/2 kashichice pavlaake ( 15) +- kiselo mleko 50gr (27) = 280
    -suva govedina 100gr (141)
    - bareni pirinach 50 gr ( 65)
    U - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    V - povrce mix zaledjeno bareno (130)
    - 10 gr putera (75)
    -slanina 30 gr dva shnita (171)
    - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    -- 1 parche razenog hleba 50gr (75)
    UKUPNO 1510

    Brljam samo tako , jedino shto su kolichine male pa se ne prezderavam :oops: Sve se teshim od 10-og cu opet na Dansku pa cu da skidam kile pa onda opushteno brljam :nasilan: Nemam ni mashte ni volje da spremam neku hranu pa jedem shta se nadje po kuci.
    Al ajde kile ne dobijam pa cu da guram tako do 10-og jula.
    Kod vas odmori, svi se razbezali a kod mene zima pa ni u shetnju ne idem sem po shoping centru :roll:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 6 godine

    Dzaba odmori kad nigde ne mrdamo (mislim na sebe). Listam skoro FB i naletim na sliku koja kaze ''Provedite svoj godisnji odmor na Vasem radnom mestu za samo 200 evra'', rekoh ovo je moj slucaj!
    I kod mene kile stagniraju, pa nesto razmisljam da opet krenem sa dijetom da pokusam da skinem jos koje kilo :26:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od dada77ns » pre 6 godine

    Nema opustanja. Cim se malo opustis sa hranom, kg krenu gore. stalno mora da se pazi ili da se radi cik-cak o cemu su mnogi pisali na forumu.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Ma Dado ja se ne opushtam previshe po pitanju kalorija (osim vrlo retko) ali me chisto sramota od sebe same a kamoli od vas :oops: :crybaby: da pishem shta ovih dana jedem. Jesu to manje kolichine pa se u kalorije uklapam manje vishe ali od onoga shto sam govorila shta cu i kako da jedem nema nishta . Skoro da sam se vratila na moju "normalnu" ishranu jedino shto srecom sam uobrochena i kolichine su znatno manje. Tako da kilograme ne dobijam ali ih i ne gubim ( mozda cu ih gubiti na duzi rok , to ne znam). Plus je zima pa praktichno nemam nikakvih fizichkih aktivnosti chak sam i shetnju batalila :x .
    Cacacac shto se tiche godishnjih odmora ja ne pamtim kad smo negde bash ono pravo ishli na odmor da samo odmaramo (istina sada u penziji nemamo ni od chega da odmaramo vec samo da chovek promeni sredinu i pobegne od svakodnevnice). Ne bih imala ni zivaca da se negde przim na plazi i sedim u jednom mestu vishe od 3 dana :cry: . Istini na volju mi zivimo praktichno na moru ( do chuvenih plaza imam jedno 40 minuta voznje) ali na plazu idem jedno dva -tri puta godishnje na dnevni izlet...dojadilo i to. Odem ponekad do prijatelja u Melburn ili Sidnej i to vishe da ih vidimo i malo promenimo sredinu. U Srbiji postoji kult godishnjih odmora i tog odlaska " na more"...znam , zivela sam to, pa ako chovek ne ode na more propala mu je godina :cry: . Uz malo mashte moze se "odmarati" i u blizini svog mesta. Bitno je da se "ubije" svakodnevnica.Medjutim kad radish redovno i bez pauze to je teshko.
    Evo shta sam juche jela
    11 dan Normalno brojanje kalorija
    D - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    - 10 gr putera (75)
    - 1 parche razenog hleba 50gr (75) +-vegamite ( 5)
    U - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    R - pileci batak pohovan (268 )
    - spanac 100gr (23) + 50 gr brashna (175) + 1 kashika ulja (115) + mleko kravlje 100gr (60) + luk beli 20 gr (17) = 390
    -pomfrit 1/2 krompira (162)
    U - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    V - - jedan zalogaj torte 10 gr (30)
    - jedan trougao sa ssirom =- 1/2 kashike ulja (57)+-50 gr brashna (175) + sir 10 ge (25) + 1/5 jajeta (30) =287
    UKUPNO 1373

    Kao shto rekoh sramota me i da pishem :oops:
    Sa probavom cu morati neshto ozbiljno da preduzmem...dal pomazu ti probiotici? Moracu da kupim. Plus kupila sam izmleveno seme lana ali stalno zaboravim da ga pospem po hrani :roll:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od dada77ns » pre 6 godine

    strp tamo strp ovamo :) Dokle god su male kolicine...pod kontrolom su. Sva pravila znas pa pokusaj da se iskontrolises bar u vecernjim satima po principu "to cu pojesti sutra ujutru". Ja sam juce pekla neke hrono hlebcice (po prvi put) i jako jako su mirisali i mogla sam da pojedem sve ali sam uspela da se iskontrolisem i samo sam uzela jedan zalogaj sredine da bi bila sigurna da je peceno. Pobegla sam napolje iz stana da ne osetim miris. :roll:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Kimura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Kimura » pre 6 godine

    Hej Bakice! Evo da se i ja Tebi javim! :009:

    Nisam sigurna da li samo brojiš kalorije ili i još imaš neka druga pravila u prehhrani i da li će se ovo slagati s tvojim načinom prehrane... alli mene ovaj recept ful zasiti i napuni da sam mirna neko vrijeme. Jako brzo gotovo i nema puno pranja suđa.

    Smoothie:
    Neko biljno mlijeko (ja umjesto toga stavim malo zobenih pahuljica-oko5 žlica, izmeljem ih u mixeru na suho, onda dodam vode)
    Mango (mango je pun vlakana-super za probavu, napuni želudac, dobiš vitamine, minerale iz voća...)
    2-3 datulje (da bude slađe, ali ne moraš to ako nećeš)
    kakao (gorki-onaj za kolače)

    Dodam vode da kad izmiksam bude toga oko 1,5L i Kad to sve roknem, nema više mjesta za ostalo.
    Ako ti se ne sviđa mango, možeš i banane. Meni se čini da mango više zasiti.
    Super šta je ljeto, pa kad je toplije pašu smoothiji.

    AJde, drži se. Nema te šta biti sram... čekaj da vidiš šta ću ja danas jesti. :) I već znam unaprijed. Samo ću manje. hehe
    Treba nekad pojesti nešto što nije baš ok. U okviru si svojih kalorija... jedino što je loša hrana kaloričnija (i fiiinijaaaaaaaaa) pa se manje najedemo, nego što bi se kalorijski najeli zdave hrane. Ali kad je fino! Znam! Treba nekad i to! :D
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 6 godine

    Pobegla sam napolje iz stana da ne osetim miris. :roll:
    Ja se zatvoprim u drugu sobu, skoro sam izasla da prosetam da ne bih dosla u iskusenje da pojedem koji brownies koji sam napravila. Cela kuca mirisala na vanilu i cokoladu. Izasla napolje, krenula niz ulicu i osetila miris pohovanog hleba! E, u p. m. ! :prasence: :09:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Hvala na savetu probacu taj smoothi mada sada trenutno nema manga nije mu sezona a doktor mi zabranio banane zbog potasijuma pa videcu vec shta cu.
    Ma nisam ja gladna uopshte i sa tim manjim kolichinama ali to bre brate nije uopshte ona hrana kakvu sam obecala sebi da cu jesti :nasilan:
    A danas drage moje bila BRUKA pravo...Ovo se ne sme ponoviti :nasilan: Ishli smo na izlet sa unukom , bio predivan dan kao letnji a u sred zime smo ali od jutra sam pochela stravichno da brljam. Pre polaska sam u pola lepinje koknula jaje i bejkon/posnu slaninu pechene na ulju i tu spiskala 782 kalorije :nasilan: :shock:
    Planirala sam da u restoranu kasnije za ruchak pojedem stejk i malo salate ali avaj...bilo je rano za tkz "dinner" kada sluze stejk ( ovde nema a la kart restorana puno i preskupi su a ostali nece da drze kuvare ceo dan vec u odredjeno vreme za lunch i dinner, ma kako se to zvalo po nashki). I tako sam bila prinudjena da jedem ribu i morske plodove i chips sa tartar sosom , sve pecheno u dubokom ulju :crybaby: . E tu sam u ovoj porciji ubila bar 1020 kalorija ( a josh sam pola chipsa ostavila i sa mojima podelila malo morskih plodova , ono da probaju).
    E da ga zachinim uveche pojedem komadic svinjskog pechenja i jednu i po palachinku. Tako izguram na 2363 kalorije
    B R U K A :nasilan: :crybaby:
    12 dan Normalno brojanje kalorija

    D - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    - pola malog turskog hleba (297) + przeno jaje (143) + slanina posna/bejkon 2 parcheta (200) +- 1 kashika ulja (115) = 782
    U - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    R riba i chips (u dubokoj masti pecheno) 342+280 + tartar sos 80 gr (168 )+ 2 kashike ulja (230) =1020
    U - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    V - svinjsko pechenje 50 gr (140)
    - 1 i po palachinka (90) + 20 gr sira (50) + 1/5 jajeta (30) + nutela 20 gr (100) + orasi 10 gr (70) = 340
    UKUPNO 2363

    Jedva chekam petak da krenem na Dansku dijetu opet dok nisam pochela da vracam kile :placljivko:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Agnna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Agnna » pre 6 godine

    Gledaj pozitivno, bila si u prirodi pa si sigurno i potrosila koju kaloriju vise nego inace. Kako se cerka drzi? :pivo:
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Cerka se nikako ne drzi.Digla ruke ( a grize je savest) i sigurno vratila 4-5 kg. Necu da se ubedjujem sa njom . Kad vidi slike i mene koja se ipak drzim valjda ce joj doci u glavu :(
    [img]http://i68.tinypic. com/sfbguc.jpg[/img]
    U ovome srnju ovde je preko 1000 kalorija :nasilan: Strashno :shock: pa makar je riba i morski plodovi...A josh sam pola od ovoga dala mojima da pojedu. Retko jedem tu brzu hranu al nisam imala izbora :roll:
    Evo i jedne predivne slike sa ovog izleta. Na njoj su tkz. Glass House Mts i moja cera i unuka. Kaze mi unuka da je chitala da je kapetan Kuk kad je otkrio Australiju i ovo mesto rekao da ga ove planine potsecaju na Glass houses u Engleskoj i tako su dobile ime. Predivan pejzaz :)
    [img]http://i66.tinypic. com/15oxrtk.jpg[/img]
    A ovo je plaza u tom jednom obliznjem letovalishtu. Sumrak i zima... ipak bilo ludaka koji su se kupali. Dodushe ovde je okean topao i zimi ali kad izadjesh iz vode nije prijatno.
    [img]http://i63.tinypic. com/2jfyd7r.jpg[/img]
    PS Ne dozvoljava sajt da stavim sliku tj url tako da koga zanimaju slike neka samo kopira link s tim da primakne ono com prema tachci i otvorice se tinypic sa slikom. Morala sam da odaljim to com jer neda da se stavlja url :nasilan:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od dada77ns » pre 6 godine

    uf, plaza. a za onu hranu...i ja bi slatko pojela sve iz tog tanjira :D
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 6 godine

    Plaza je bozanstvena, a sto se tice onog tanjira sa pomfritom :12: rado bih ga ispraznila jer nisam ljubitelj morskih plodova. Slike su predivne, primecuje se razlika kod cere u odnosu na prethodne slike i to u obrazima.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Danas za kaznu mnogo manje kalorija :nasilan:
    13 dan Normalno brojanje kalorija
    D - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    - 1/4 malog turskog hleba + 1/2 przenog jajeta + slanina posna/bejkon 1 parche + 1 kashika ulja = 341
    -svinjsko pechenje 25 gr (70)
    U - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    R - barena blitva 200 gr ( 38) + baren krompir (90) = 128
    + 10 gr putera (75)
    V - svinjska shnicla na roshtilju (119)
    - kiselo mleko / jogurt 100gr (54)
    -suva govedina 100gr (141)
    -jedna mandarina (15)
    - kafa sa zasladjivachem i mlekom ( 27)
    UKUPNO 1024

    Cera je danas pokajnichki uglavnom jela shto i ja ( s manjim brljevima) ali sutra ide pa onda pomozi Boze.
    PS Nabavila sam Probiotik i krenula s njim, uzela sam i ovsene pahuljice pa cu njih za doruchak, i jogurt cu redovno da konzumiram, plus da pijem vodu a valjda cu se jednom setiti i ono laneno seme da sipam u hranu :crybaby: (josh ni jednom se nisam setila) pa valjda cu i probavu nekako da reshim.Mada to mogu tek nakon Danske...
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Kimura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Kimura » pre 6 godine

    Nemoj da te brinu onih 2300 kalorija. U najgorem slučaju stojiš na mjestu. SIgurno nećeš od toliko kalorija dobit kile.
    To je bio dan odmora.
Odgovori 1227 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju