Odgovori 1227 postova
UN pa dokle stignemo
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Mogu da pokusham Leonida , mozda u pretis loncu da ga kuvam kad vec ide u kashu...jer ovako kako sam ja probala to nije valjalo za nishta i tako sam odustala od njega :(
    Danas pravim prebranac ali poshto sam rekla muzu da pazi na pasulj dok se kuva u pretisu ( inache je odlichan za kuvanje pasulja) a on se zablentachio u kompjuter i pasulj se raskuvao nachisto :nasilan: ima da bude kasha od pasulja /prebranca :roll: Ostalo mi i neshto pirincha od juche pa cu da preguram ovaj skrobni. Cera danas nije tu . Juche je pretvorila dan u normalnu ishranu ali nije mnogo jela a danas kaze vraca se na dijetu :wink: Videcemo. Napushta je volja i to mi se ne svidja :( ali poshto ja nastavljam vidim da i ona tera sebe da nastavi). Imamo mi obe josh dosta da skidamo ( mada je ona skinula praktichno 20 kg) pa bi bila shteta da sad vrati sve i nadje se opet na pochetku...taman se malo doterala :) Moram da je " vuchem" kad poklekne :roll:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 6 godine

    Bilo bi jako dobro kad bi i ćera htela da otvori dnevnik.
    Dnevnici imaju funkciju psihologa
    Ne mislim da kritikujem njihov rad i profesiju, naravno da ima puno situacija u kojima je njihov savet dobrodošao, ali ... ima situacija kad ti bolji savet može dati čovek koji prolazi kroz iste probleme i krize i nađe neki svoj način da taj problem i reši .... isto kao što ćeš ponekad tebi ukusniji i praktičniji recept naći kod komšinice pored nego kod profesionalnog kuvara u najboljem restoranu...
    Ja nikad ne bih izdržala bez dnevnika. Podeliš sa nekim, ko je u istoj/sličnoj situaciji, svoje nedoumice, svoje padove (niko nije bezgrešan), a ... nekako te i sramota od sapatnika da iz dana u dan ponavljaš istu grešku pa se trudiš da poštuješ pravila ishrane koja si odabrao. A i nauči se puno korisnih stvari. Da ne pričam o tome koliko zdravih, praktičnih recepata, novih načina pripreme jela sam našla na ovom forumu. Jednostavno, većina nas ovde smo gurmani i trudimo se da svoj obrok pripremimo što ukusnije znamo sa raspoloživim namirnicama. A dokle god mi je jelo ukusno, ja nemam nikakvu potrebu da jedem nezdrave dodatke ...
    Velika kilaža vuče mnoge zdravstvene probleme sa sobom. Cilj skidanja kilograma nije samo promena fizičkog izgleda (naravno da nama ženama, a i muškarcima prija da nam neko kaže da dobro izgledamo, ali to je sporedan efekat procesa). Ja ne mogu da opišem koliko mi se kvalitet života poboljšao (pisala sam to na nekoj od mnogobrojnih stranica mog dnevnika). Naše kosti su predviđene da nose određenu težinu. Sa preteranim opterećem propadaju. Iz dana u dan. I tu nema povratka. Što je propalo, propalo je, ali ... bolovi se više ne osećaju ili se puuno manje osećaju kad se težina smanji. Visok šečer, holesterol, pritisak, srce koje se "guši" u salu ... sve to dovodi do mnogo ozbiljnijih oboljenja. Neverovatno, ali kad nađeš optimalni način ishrane svi ovi pokazatelji se normalizuju ili bar dovedu na puno optimalniji nivo. Ovde ne pričam o višku od 5-10 kg koji je više estetski problem ... da li ću se uvući u haljinu od prošle godine ili neću (mrzi me da kupujem novu garderobu, sviđa mi se ona prošlogodišnja, a i ne bih da imam dodatne troškove :D ). Ovde pričam o onom višku od 32 kg koji sam ja nosila i koji je bio strašan teret.
    Sigruno je da se i tvoja ćera puno bolje oseća kad je izgubila 20-ak kila. To uopšte nije malo. To je veliki uspeh. Naravno da krize dolaze. Dnevnik bi joj pomogao da tu krizu i prevaziđe i nastavi sa UN-kom ili nekim drugim optimalnim načinom ishrane ako joj je UN dosadila. Zaista bi bila šteta da odustane. BMI je još uvek velik i rizici po zdravlje su još uvek tu. Pokazala je da ima volje i da može.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Ja nemam neki zelju za integralnim pirincem, ovaj obicanme sasvim zasiti i drzi dugoo sitom, ja sam tip koji ne voli bas da eksperimentise sa hranom i jedem samo provereno... ali ako dize secer, onda bi morala bakice da trazis druge nacine... a to za cerkin dnevnik, jeste da je lakse, ali ako ona ne zeli, onda je niko ne moze naterati, jer mora imati volju za necim pa ce to i ostvariti...
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Nije da cera nema volju...u pochetku a i sad pochesto je rigoroznija od mene da ne brlja i moram priznati kolichinski i dalje jede chak i manje od mene ( ona ostavi trecinu a ja slistim moje do kraja :oops: ). Ali povremeno dobije " napad" da ozbiljno zgreshi ( opet ne kolichinski) jer ako joj se sad jako jede meso ona ce ga pojesti i na neproteinski dan PONEKAD ( ovo nije chesto ali me uplashi da ce bataliti dijetu jer ne moze da se suzdrzi). Ali nece recimo tada jesti hleb ili krompir uz meso. Drzi se ona...i nije ona vratila nishta od kilaze ali kako treba i zeli josh dosta da skine ne smem dozvoliti da poklekne.
    Dosta smo se navikle na manje kolichine ( narochito ona bash malo pojede...osim kad je meso u pitanju :D ...voli meso a ja pa ne marim za meso...ja vishe za testa :oops: ).Guracemo nas dve :) Nece ona da otvara dnevnik , nije sad u tom raspolozenju da komunicira oko toga a ja pa opet jesam za obe nas :D . Jedemo isto osim tih njenih povremenih brljeva.
    Sutra PROTEINSKI

    16/91 PROTEINSKI DAN
    D voce
    R cevapi i urnebes salata, parche hleba i supa
    V pola od ruchka ( ako ostane cevapa a ako ne onda neki drugi protein ...mozda jaja ...pozelela sam ih)

    Neshto sam zeznula sa brojanjem dana...pochele smo odrzavanje 10 maja i meni izgleda da smo 16-dan...a ticker pokazuje 15-i....Dal zbog razlike u vremenu...nemam pojma.
    Poslednja izmena od Bakica u 25 May 2017, 03:39, izmenjeno 1 put ukupno.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Kufi » pre 6 godine

    Odakle proteini u vocu? :D
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od slonche88 » pre 6 godine

    Bakice, predivne su slicice! Posebno mi se dopadaju Love for life, par koji seta Skadarlijom (bar izgleda kao da je Skadarska ulica u pitanju). Ima daska impresionizma u njima, a to mi je omiljeni umetnicki pravac u slikarstvu :D

    Svaka cast na postignutom uspehu! Skinuti dvadesetak kila je kao da prestanes da nosis dete od nekih... ne znam, pet-sest godina, a koje si dotad konstantno nosio. :D Ogromno olaksanje.

    Sad ste vec u kondiciji sto se dijete tice, samo gurajte dalje. Pratim vas :mahalo:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 6 godine

    Dusice, ajde ipak probaj da eksperimentišeš. Iznenadiš se kad otkriješ nove začine i načine pripreme jela koje ti se mnogo više sviđaju nego oni koje si dosada jela ... postoje namirnice koje ćitavog života ne voliš iz jednostavnog razloga što ih nisi probao na način na koji se tebi sviđa. Dok ne probaš ... ne znaš zapravo šta voliš.
    Ja sam svoje prve eksperimente sa hranom imala sa kineskom kuhinjom i to mi je bilo iznenađujuće ukusno ... jednostavan način pripreme, ali masa nama čudnih začina ... bila sam oduševljena i morala da naučim da spremam pokoje jelo na približno njihov način. I turska kuhinja je vrlo interesantna, zapravo mi smo neka svoja tradicionalna jela pokupili iz njihove kuhinje, pa prilagodili svom nacionalnom ukusu ... treba probati ... nikad ne znaš šta će ti se svideti.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Isprobavam ja njihove norveske jelovnike, oni mesaju sto se ne moze mesati nikako :D evo na proslavi njihovog dana drzavnosti 17. Maja smo bili na veceri i naravno svedski sto, gomila razlicitih salata, zapadne meni za oko jedna, vidim da je grozdje al ne znam sta ima jos, kad sam probala, bilo me sramota da pljunem, stavili su grozdje, majonez, luk i neki njihov sastojak, nemam pojma sta je... :D jedva sam progutala taj zalogaj, a onda se bacila naravno na dobro proverenu piletinu 8) 8) 8) ili se ja jos nisam navikla na njihovu hranu ili oni jedu i mesaju sve sto im stigne pod ruku :D
    Slika
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 6 godine

    A da ... ja sam navikla na takve ukuse. I u Vojvodini jedu kompot, sos od višanja ili jabuka uz meso :D . A u Mađarskoj je svaka salata slatka (da ne idem dalje od najbliže susedne zemlje).
    Poslednja izmena od leonida u 25 May 2017, 12:36, izmenjeno 1 put ukupno.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Kufi i ja se pitam to isto :D :mahalo:
    Dushice ni ja ne mogu te dzemove sa mesom i ako volim nekad i u nechem tu meshavinu ukusa (slatko, kiselo npr.) . Ili kad mi ovde stave ananas na picu...moram da pobacam onaj ananas da bih je pojela :x
    Ali mnoge zachine koje ranije nisam koristila sada koristim. Kada sam prvi put probala korijander bio mi odvratan a sada ga obozavam i "turam" ga gde god moze :D Kari mi se odmah svideo i njega pa makar po malo sada stavljam gde god moze ( narochito sa piletinom i pirinchom). Soja sos takodje makar nekoliko kapi uspem u mnoga jela. Onu indijsku meshavinu zachina ( ne mogu da joj upamtim ime , neshto kao karamasal) u kojoj ima i cimeta takodje stavljam u neka jela...ruzmarin i nanu koristim u jelima mnogo vishe a bazil koji ranije nisam ni koristila sad stavljam svuda pa i u salatu...Menjaju se ukusi i lako se naviknesh na novo. Ovde sam nekako bila u prilici da probam mnoge svetske kuhinje pa mi se poneshto i dopalo a onda i ja sama malo improvizujem da jela ne budu dosadna.
    Ne da mi djavo mira pa pogledavam vagu tu i tamo...ali ona stoji , ne mrda ... :cry: ...najgore shto mi ne spadaju ni cantimetarske mere ...no i to je dobro jer se makar odrzavam na istom :? Vidim da ce se za dalje skidanje morati ici na neshto rigoroznije :cry:
    Slonche hvala na podrshci. Jeste onaj par je bio jako interesantan u Skadarliji...onako elegantni i neobichni a ona je dobila i cvece...preslatki su mi bili :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od dada77ns » pre 6 godine

    Kad uzmem "kuhinju" u svoje ruke moracu da isprobam raznorazne varijante sa raznoraznim zacinima. Za sada jos uvek jedem nesto tradicionalno (iz porodice pokupljeno) ali sam izuzetno raspolozena za eksperimentisanje. Na zalost, nemam vremena za tako nesto ali kad citam vase postove...svasta nesto bih probala :D
    Za vagu ne brini, ako se pridrzavas pravila...krenuce na dole. Citala si sta Leonida kaze, rezultata ce biti ako se pravilno hranis a u to si se i sama uverila.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 6 godine

    Ja dosta koristim sarenu so i cubricu, kari, kako krene akcija na kotanyi zacine, ja tako napunim korpu. Sarenu so i cubricu donosim iz MKD kad odem kod mojih, oni tako koriste neku italijansku mesavinu zacina koju ovde nisam uspela da nadjem.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 6 godine

    Napravi mešavinu sama ... ako je italijanska/dalmatinska pretpostavljam da sadrži: origano, bosiljak, ruzmarin, peršunov list, beli luk ... uz ovu kombinaciju obično se dodaje limunov sok i dobiješ fantastičan preliv za ribu/morske plodove ... ili paradajz pa dobiješ osnovu za preliv za špagete npr.).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Gledala sam "Praktichnu zenu" vashu tamo sa RTS-a i bila jedna mlada zena koja pravi neverovatne KNEDLE svih zamislivih i nezamislivih vrsta i napravila je dobar biznis od toga. Ja se jednom setila da bih mogla na UH da napravim knedle a onda zaboravila :nasilan:
    Sutra nam je UH pa sam reshila da ih pravim...e sad ja ih volim najvishe sa sirom i sa shljivama , mada sam se shokirala sa chime sve mogu da se prave .U emisiji je demonstrirala knedle sa MAKOM. Maka nemam (vec sam objashnjavala oko shtrudle sa makom) a sa sirom ne smem na UH pa cu da napravim PRAZNE i da ih posolim kao slani deo obroka a kao slatki sam mislila da prvi put probam sa orasima.
    Pitam se dal bi bila greshka da napravim neku i sa shljivama ...suvim smokvama...moze li se kombinovati UH sa vocem?
    Napravicu manju kolichinu jer muz ne voli knedle a cera onako a i da ja ne bih navalila na njih ko mutava :nasilan:

    18/91 UH DAN
    D voce
    R knedle razne (supu smo potpuno eliminisale a mozda ne bi trebalo :? )
    V opet knedle ali samo slatke

    Nisam odavno jela knedle...e sad problem moze biti shto u testo ide jedno jaje a ja cu ga izbeci...umesto putera stavicu malo biljnog margarina u testo. Videcemo kako ce ispasti. Ma kako god da ispadne TESTO je a ja sam u testo "zaljubljena" :D :crybaby:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 6 godine

    Evo ... može i bez jaja (nisam probala, ali mi deluje OK)
    http://www.posnajela.rs/2013/03/knedle-od-krompira/
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 1227 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost