Odgovori 1227 postova
UN pa dokle stignemo
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Dushice i Lana potpuno ste u pravu :) i eto kako ljudi posle dijete vrate kilazu pa onda kazu " ma jbg ne vredi ovo" i nastave da zderu pa josh i nabace i vishe... :crybaby: Juche bio povod taj "Mother's day" (koji je danas u stvari) ovde i ja se raskuvala kao da se pochastimo sa mojom unukom al kao nas dve cemo samo tu svinjetinu i podvarak.Djavola :nasilan: Ona ikebana na stolu mami pa kao "ajd samo po parche pite sa sirom i sa jabukama"...da smo bar ostale na tome :evil: Kasnije nam zivot nacedi neki "limun" a mi umesto da napravimo " limunadu" mi onako kako smo uvek naopako radile na "nervnoj bazi" dokusurimo one pite uveche :cry: .
    E pa necesh ga majci :nasilan: Ne kuvam vishe nishta shto nam nije na rasporedu i vracam se na strogo odrzavanje ( kao na UNci)...nema meshanja ni koliko je dozvoljeno.
    Vama koji kuvate za porodicu posebno, jasno mi je, nije ni malo lako da odolite...Volja se mora jachati ...ne znam kako ...ali ja cu je jachati "iz inata" . Nekako mi zivot namestio da u svemu moram opstati "iz inata" sudbini pa daj onda da tu sposobnost iskoristim i kod jela. Dacu sve od sebe...Hvala vam shto me bodrite :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Jao bakice... nema vise ni limunade :D najbolje je da se drzite i dalje strogih pravila kao na unki, jer pocinje brljanje opasno... vidim to po sebi :005:
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Danas je UH proshao dobro.
    5/91 UH dan
    D krushka
    U malo semenki
    R pola vegetarijanske pice
    V malo parche torte i crna chokolada
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 7 godine

    Drz' se, bakice! Ja prestala da pravim kolace "na veliko" bas iz razloga da ne bih brljala, vec kupim ili napravim malu kolicinu samo za taj dan. Ovako me navlaci na brljanje. Tako isto i sa slanisima, pitama, pecivom...
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Meni muz kaze malopre kako mu se jedu palacinke, kazem moze al za tri dana kad mi pada uh :) nista ne pravim ranije jer bih dosla u iskusenje... :D
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Danas vocni dan. Idemo strogo po pravilima :)

    6/91 VOCNI DAN
    D vocka
    U semenke
    R povrce (videcu kako) spanac, tikvice,shargarepa... vocna salata
    V vocna salata , povrce
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Vocni dan prolazi prilichno dobro :)
    Sutra cemo musaku od tikvica ali pravu sa jajima i mlekom zalivenu. Jedino ne znam kako da ispohujem tikvice bez ulja, haha. Probacu neku varijantu sa rernom ( umesto u tiganju) .
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Dakle sita sam se ismejala sad. Odem na kalkulator za BMI i pokaze mi ovo:


    BMI (Body Mass Index)
    red circle mark

    You are obese.
    To obtain a normal body weight, you should lose between 36.73 and 53.94 kilograms.

    Underweight: < 18.5

    Normal weight: 18.5 - 24.9

    Overweight: 25 - 29.9

    Obese: ≥ 30
    Kaze treba da izgubim od 36 do 53 kg da imam normalan BMI . Zaista besmislica. Ovi kalkulatori ne uzimaju u obzir nishta osim tezine i visine ( ni pol, ni godine, ni gradju choveka...) Pa ja kad bih pala na 50kg kako predlazu ja bih bila ali bukvalno zivi lesh ( ukoliko bih prezivela ali verovatno i ne bih pa bih bila "mrtvi lesh" haha. OK moze se reci da bi moja idealna tezina ( ali u mladosti i jednom sam je samo i imala nakon oba porodjaja i dijete od godinu dana) bila neshto ispod 70 kg ali ja vec decenijama nisam ni blizu te tezine a sada su mi 62 godine...plus zaista imam "teshke kosti" , takve sam gradje i uvek sam i u mladosti bila znachajno teza od drugarice koja je izgledala potpuno kao ja ( chak su neki mislili da smo bliznakinje).
    Vocni dan proshao pa skoro bez brljanja ( sem shto sam voce jela kasnije uveche).
    Danas Proteinski
    7/91 PROTEINSKI dan
    D vocka
    R musaka od tikvica ( sa jajima i mlekom), salata od kiselih krastavaca sa kiselim mlekom , 2 mala parcheta proje sa sirom
    V pola musake i sir i salata
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Heh, taj kalkulator je samo za manekene :D bakice ti znas sta je najbolje za tebe, ali ne sumnjam da bi mogla da skines i tih 30 kg :D ako zelis :D ja imam svadbu kod kume u oktobru u Crnoj Gori, pa sam se zainatila da cu biti opet zensko u haljini, a ne u pantalonama kao ovih predhodnih dve godine :D
    Slika
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 7 godine

    Ma kak'i kalkulatori, kak'i bakraci... dok stignemo do kraja ima da bidnemo macke :pivo: :ZZ10:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    E jbg sve je lepo ishlo danas dok ne napravih onu proju :nasilan: .Lepo pojedoh dva mala parcheta uz ruchak ( umesto hleba) al djavola , ne da djavo mira pa posle par sati onako za uzinu pojedem josh dva parcheta i komad mesnog nareska...pa bar da sam tu stala :nasilan: :evil: Onda za vecheru pojedem onaj ostatak musake i salatu pa da potpuno zabrljam sad pojedem i dve kockice crne chokolade koja mi uopshte ne ide danas ( po kockicu i dalje ponekad pojedem pred spavanje i ako ne bih trebala a i shecer mi vishe ne pada nocu odkad sam josh smanjila insulin pa nemam opravdanje...i da me chovek pita zashto to radim- ne znam).
    Ne bih ni pravila tu proju da moj senilni muz nije kupio nove 4 l mleka poshto je zaboravio da je juche kupio 3 l :crybaby: I sad da se ne baci ajd pravi proju da utroshim mleko. Pola sam stavila u friz za njega da uzima za doruchak kasnije ali pola stoji tamo i mami me iz kuhinje :zid: :prasence:
    Malo sam rashchishcavala friz i frizider i sutra pravim djuvech bez mesa da utroshim neko povrce dok ne istrune :roll: Cera sutra nece biti tu no nadam se da nece puno brljati :) Ne znam nekako nam se na ovom odrzavanju gubi motivacija jer ne osecamo da slabimo kao na UNki :cry: U stvari ja ipak nisam jutros izdrzala pa stala na vagu da vidim shta se deshava a ono isto kao i pre 7 dana kad sam krenula na odrzavanje :cry: Dobro je i da je isto jer od tih 7 dana valjda samo dva nisam uopshte brljala :oops:
    Ne verujem da cemo nastaviti odrzavanje sva tri meseca...sve mi se chini da cemo nakon mesec dana da idemo na neku rigorozniju i kracu dijetu (mozda onu od 13 dana) da bre izgubimo neko kilo pa onda nastaviti odrzavanje. Posle zavrshetka odrzavanja ponovo na UNku. Moramo kako znamo do kraja avgusta da sidjemo do tih 95kg. Ali kao shto rekoh chini mi se da nam do Nove godine ne gine neka vrsta dijete ili odrzavanja ( a to ce biti skoro godinu dana kako smo pochele). Valjda se dotle doteramo i adaptiramo potpuno organizam na nove principe. Shto se kolichina tiche tu smo se adaptirale prilichno...nema ozderavanja kao pre UNke ali brljanja ce imam utisak uvek biti :020: Bar da ne bude mnogo :roll:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Recept za chaj protiv zatvora:
    Caj koji melje sve sto pojedete je u radnji kirkolina, ali najbolje da kupujete na pijaci kese biljaka -sipurak, krusina kora, sena, kukuruzna svila! Ta kombinacija odmah vas tera u vc! :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od cacacac » pre 7 godine

    Ja sam izgleda imuna na kirkolinu... :neznalica:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Evo ja otishla kod Kineza i kupila neki "fajbr" u prahu za probavu. Navodno to kad uzmem jednu kashiku dnevno razmucenu u vodi (soku) trebalo bi da odradi posao.Ukus je odvratan ali zapushih nos i popih.i proradilo :D .Ni to nije kinesko ( australiski proizvod) tako da ni Kinezi nisu vishe shta su bili ( kad su baratali s travkama).Kaze ako to ne upali da dodjem da uzmem neke pilule magnezijuma...ma ajde bre.Sve to skupo ko otrov. Da i Kinez mi izrichito rekao da MORAM da pijem BAR 2 l vode dnevno. Uh :crybaby: odoh sad da se nalijem :evil:
    Imam jednu radosnu vest a ta je da sam iz coshka ormana povadila neke stvari koje chuvam a vec deceniju ne mogoh da nosim kao i neke nove stvari koje sam kupovla usput da imam kad oslabim :wink: ....i...sve mi super stoji a neke su mi chak i velike :headbang:
    E sad imam stvari koje sam skorije kupovala pre dijete i naravno sad su mi ogromne :( Ajd sad za bluze i ako vise, nije bitno , ali sam neke shortseve i pantalone morala da suzavam oko struka jer mi bukvalno padaju.Neke stvari su sad samo za po kuci.Tako da sam danas opet kupila par stvari za zimu u novoj velichini ( ovdashnju zimu koja je kao rana jesen u Srbiji :) ) . Samo da sve to ne zavrshi u coshku ormana opet :nasilan:
    8/91 SKOBNI DAN
    D vocka
    R djuvech bez mesa sa kashikicom pavlake
    V pola od ruchka

    Danas mi bio dobar dan, bez brljanja ( do sada).
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Cacacac pokushaj da nadjesh taj "fajbr" u prahu (ne znam shta je srpska rech za to ne mogu da se setim :( ...radi se o onim vlaknima shto ima u zitaricama i nekom povrcu). Vi bre tamo nema shta nemate pa sigurno ima i toga. Jer meni evo proradilo nakon dva sata a sve su prilike da cu provesti noc u WC-u :shock: jer stomak vrti li vrti ( a nisu grchevi). :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 1227 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju