Odgovori 1227 postova
UN pa dokle stignemo
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od dada77ns » pre 6 godine

    Zasto cete kombinovati socivo i protein? zar protein ne spada u skrob? :neznalica:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Upravo sam gledala "Praktichnu zenu" emisiju preko satelita. Ta Natasha voditeljka objashnjavala je kako ona ima i odrzava tu manekensku liniju a jede sve shto pozeli. Svodi se sve zapravo na principe nashe UNke o kombinovanju namernica i razmacima izmedju obroka. Nije htela da reklamira UNku pa je rekla da je svojevremeno prochitala jednu knjigu ( ne seca se kako se zvala :wink: ) i pronashla to o kombinovanju namernica. Poenta je da se proteini ne meshaju ni sa chim drugim vec samo sa neutralnim povrcem. Jedino oko slatkisha je rekla da i ako ih jede u kolichinama nikad ih ne jede uveche ( a nama bash dodju za vecheru) .Nutricionista je samo dodala da ih treba jesti za uzinu i da se nakon njih mora popiti mnogo vode. Voce se nikako ne jede posle jela ( kako smo uvek radili) vec iskljuchivo na gladan stomak . Sve principi UNke. Zena tako jede vec godinama i izgleda kao maneken ( dobro i visoka je i jeste manekenski tip :D ).I ako nikad necu dostici idealnu tezinu ali nameravam da se tako trajno hranim po principima UNke :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Jeste Dado ali je PONEKAD dozvoljeno na skrobni dan ZA VECHERU dodati proteine. Ne uvek ali ponekad.Na odrzavanju.
    https://www.dijeta.net/forum/un-dijeta-f1/un-dijeta-rina-s-90-odr-avanje-t1582.html
    Inache protein ti je meso :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od dada77ns » pre 6 godine

    koja sam ja curka :zuba: , uleteli mi neki klijenti u kancelariju pa ja brze bolje da zavrsim post :020: . Htela sam da napisem: zar socivo nije skrob? Znam da je postojala diskusija na forumima, da socivo ima puno proteina...ali eto da pitam jos jednom.
    Ja sam socivo jela kada mi je skrobni dan. Po mom, kombinujete skrob i protein i to za veceru :neznalica:

    Slazem se da razdvajenje namirnica mnogo znaci kada je odrzavanje kilaze u pitanju (bar kod sto smo skloni gojenju i preterivanju u hrani). Ja od kako sam pocela sa UN-kom pa do danas jedem voce za dorucak. Nekad budem brzo gladna a nekad lako izguram do rucka (koji je izmedju 12-14h - u zavisnosti od obaveza). Nikad nisam mogla da jedem "jak" dorucak i zato ne mogu da se baziram na Hrono ishranu. Kada razdvajam namirnice i ne jedem slatko...nikad mi nije tesko u stomaku.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Videla sam ja da je bio lapsus :D Dado. Istina je da i neke nemesne (biljne) namernice imaju proteina. Pa chitala sam ja ove diskusije dosta i ima raznih mishljenja.Knjigu nisam chitala pa najvishe verujem Gigi koji je prouchavao to sve :)
    No bice dobro i da se drzimo sa malim greshkama ako treba...da ne pricham da ce biti i brljanja :D :x :oops: :(
    Poslednja izmena od Bakica u 11 May 2017, 12:18, izmenjeno 1 put ukupno.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Neshto me zeza sajt trazi mi da se ulogujem svako malo.
    :evil:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od dada77ns » pre 6 godine

    i meni :? cak neki put "izgubim" poruku pa moram sve ponovo da pisem :evil:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 6 godine

    I meni je nekako logicnije da uz npr meso jedem salatu nego neki skrob. Totalno sam se odvikla od one kombinacije meso i krompir, to je samo moja baka pravila, to se kod nje podrazumevalo da meso ne moze bez krompira :D mogu reci da sam zadovoljna sadasnjim nacinom ishrane i ne bih ga menjala, eto nekad mi se trazi npr makarone sa kackavaljem ili mlevenim mesom, al me brzo prodje... ipak mi cinimo dobru stvar devojke, za nase zdravlje a onda i za izgled :009:
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    I ja sam se odvikla od krompira sa mesom ali mi recimo treba da mogu da koristim jaja , mleko i sir sa krompirima i rezancima i testom.
    Gledacu da i kad mesham to na normalnoj ishrani stavljam bash po malo i da jedem malo ali necu definitivno moci da to ne mesham uopshte ceo zivot :shock:
    3/91 SKROBNI dan
    D vocka
    R krompir zapechen sa malo mleka , pavlake , salata , supa ( ako se setimo)
    V pljeskavice/taliri od krompira sa povrcem (paprika, tikvica shargarepa )
    (predomislila se za vechru pa smo jeli zachinjen krompir iz rerne sa lakom pavlakom i kestenje i kesten pire sa shlagom brlj :oops: )
    Poslednja izmena od Bakica u 12 May 2017, 14:49, izmenjeno 1 put ukupno.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od ivaiva » pre 6 godine

    Kako pravis te pljeskavice od krompira?
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Iva mislila sam da pravim ovako:

    https://www.dijeta.net/skrobni-taliri/
    Ali se predomislih pa smo ipak vecherale ono shto ovde prodaju kao "vedzis" a u stvari krompir isechen na krishke pa zachinjem nekim zachinima.Ja ga pekla u rerni (a peku ga i u dubokom ulju) . Umakali ga u posni mileram :oops: .Pojele smo stvarno malo pa smo se dojele pechenim kestenjem ( po 8 komada).Plus sam ( prvi put takodje) pokushala da napravim kesten pire (koji se sad hladi) po nekom receptu sa interneta. Nisam odushevljena i ne lichi mi mnogo na pravi. Pojeshcemo i malo toga sa malo shlaga :oops: Brljamo li brljamo :oops: ali valjda je kesten skrobna namernica...Jeste nadjoh ovde da je kesten neverovatno zdrav i dobar za mrshavljenje:
    https://www.femina.hr/clanak/index/r/4/c/3195/se/vitkost_kesten-topi-kilograme-i-ubija-anemiju
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Sutra je proteinski .Pechemo parche svinjskog buta u rerni namazano senfom, zachinjeno belim lukom ruzmarinom i svakakvim zachinima.
    Imamo goste :) pa cemo njima krompir a nama podvarak uz meso.
    4/91 PROTEINSKI
    D vocka
    R svinjetina sa podvarkom, parche hleba (supu samo za vocni pijemo i nekad na UH)
    V opet svinjetina i podvarak ako ostane :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 6 godine

    Eh opet sam zgreshila :crybaby: Pojedoh parche pite sa sirom i parche pite sa jabukama nakon one svinjetine :nasilan: Nece da valja :cry: Opustih se previshe na ovom odrzavanju :bas_tuzan:
    Sutra na UH necu nishta da zgreshim i pojeshcu samo malo rezanaca a i vecheras se mislim da ne vecheram. Ne smem da se igram.Nisam se ja ozdrala, jela sam umereno i tu svinjetinu i podvarak ali opet mesham shto ne bih smela. A opet neshto se mislim pa nisam jela ono parche hleba shto ide uz ruchak ( a koje chesto preskachem) pa valjda mi ono malo UH iz kora nece napraviti haos. Videcemo za dve nedlje.Ne merim se dok ne prodju dve nedelje.
    PS Ja sam ovde dezurna :D Zbog razlike u vremenu ja dezuram i kad vi spavate 8) a i dokona sam :roll:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Bakice, ja imam utisak da nam svima kad vidimo neke rezultate pocinjemo bas da brljamo sa opravdanjem kao ma to je samo zalogaj dva, to nece da utice na kilazu...lazemo same sebe :cry: opustile smo se mnogo, vreme je da se malo rigoroznije drzimo ovog rezima ishrane...
    Slika
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Jana-Lana » pre 6 godine

    Ja sam ziv primer. Dok nisam skinula ni grama mesec ipo dana nisam brljala nista. Cim sam videla -5kg ja se opustila brljala kako sam stigla jedva da sam krenula ispocetka. Kao u fazonu sta je to jos 5kg da skinem. Jedva se sada odvikavam od brljanja i vracam se u normalu.
    Slika
Odgovori 1227 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju