Odgovori 294 postova
Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Kukuruz ne smesh na vocni dan :( To je skrob pa ga jedi na skrobni :) I ja volim kuvan kukuruz :(
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ja totalno zaboravila da je skrob :bas_tuzan: imala sam jedan u frizideru... al dobro, nije mnogo strasno, bolje kukuruz nego meso :D :D
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Pa jest :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Zaboravih sinoc da napisem jelovnik, pa evo sada

    21\90 PROTEINI

    dorucak - pomorandza
    Uzina- semenke
    Rucak- mleveno meso, salata i solja supe (mrzelo me da ista pravim pa sam samo izdinstala mleveno meso na malo ulja i to jela)
    Vecera- pola od rucka i salata


    E sad, imam jesan problem, tootalno sam zaboravila da je danas skrobni, pa sam za rucak spremila projarice sa palentom i bez jaja. Da li mogu danas nastaviti sa UH danom a sutra skrobni pa vocni kao po redu? Bila sam u nekoj guzvl i mahinalno spremila projarice i kad sam rucala ukapiram da sam omasila dan :placljivko:
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Meni su rekli da mozesh ponekad da zamenish dane :) Kod nas se sve izbrkalo ali od Uskrsa pochinjemo novi cklus...po redu.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ovaj dan pun stresa je prosao... ne znam kako, ali jedva cekam da legnem jer danasnji dan me je toliko psihicki i emotivno ubio...al bice bolje nadam se...

    22\90 UGLJENI HIDRATI
    dorucak- banana
    Uzina- nekoliko orasastih plodova
    Rucak- projarice sa palentom i bez jaja sa malo ulja, krastavac
    Vecera- tri cokoladna kolaca ( veoma su mali, velicine karamel bombona ) red crne cokolade i casa soka od pomorandze
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Stres je i ovog dana :crybaby:

    Evo jelovnika za danas
    23\90 SKROB

    dorucak- grozdje
    Uzina- semenke
    Rucak- pasulj posni, zelena salata i parce hleba
    Vecera- pola rucka i salata
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Mene je taj stres i unishtio jer jedem na "nervnoj bazi". Nisam pametna kako da chovek savlada stres ( pogotovo kad stvari ne zavise od njega :( ) . Onaj svakodnevni, redovni stres na koji se chovek i navikne ( posao, deca, kuca, zurba, obavljanje stotinu poslova u jednom danu itd) mene vishe ne muchi ali moze biti gadan za vas mlade , medjutim kad neshto extra naleti shto chovek ne planira ili ne zeli , za mene pretstavlja veliki izazov jer mi je prva reakcija da otvorim frizider :oops: :cry: I tada ne biram, trpam shta stignem :shock:
    Drzi se...moja parola u zadnje vreme kada se nadjem u stresnoj situaciji je " i ovo ce proci". Nauchila sam s godinama da sve prolazi...i prolazi :wink:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Jao bakice i ja sam se navikla na te manje stresove, kucne stresove. Al ovo je pitanje deteta koga su doktori u provinciji mogli upropastiti. Danas je u prebacen u Beograd pa mi odmah lakse, u zadnji momenat su ga spasili, to dete ima tek tri godinne i moj je bratanac. Najgore mi je sto sam ja daleko i sto ne mogu nikako da pomognem, ma da sam makar u Srbiji da sedim pored njih bilo bi mi lakse...strasno sta doktori rade....i juce sam posegnula za gumenim medama, al sam ukocila na trecem medvedicu, a danas voce pa necu moci da brljam jer mi je samo voce pred ocima .jelovnik pisem veceras...
    Slika
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    Draga Dusice, zdravstveni sistem u Srbiji je cudo, naravno cast izuzecima! Ovo ti kazem iz sopstvenog iskustva, zamalo da izgubim dete, sve zbog toga sto dr nije zeleo da odradi carski rez, pa su mi bebu izvlacili vakuumom, polobili mu 4 rebra, desnu nadlakticu i kljucnu kost, imali smo srecu sa ortopedom, inace ko zna sta bi bilo...
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ja jos ne mogu da verujem sta su oni sve rekli... jos se ljute kad potrazis drugo misljenje... cast izuzecima, ali takvo ponasanje je nepristojno, treba im oduzeti licence... ako vec nece da rade posao kako treba, nek sede i gledaju tv. Sva sreca pa ima onih kojima je posao zadovoljstvo a ne samo rutina.
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Joj ne znam shta da vam kazem...i cerka mi se zali na doktore u Srbiji :cry: Kao i ranije tamo se i dalje mora imati veza, podmititi doktori i sestre da odrade svoj posao kako treba. Naravno da ima izvrsnih doktora u Srbiji mada su mnogi otishli u inostranstvo ( mnogi doktori koji su doshli ovde iz Srbije ne samo da su se dobro pokazali ovde nego su se i bukvalno nabogatili otvarajuci svoje privatne prakse nakon nekog vremena). Medjutim ta apataija u Srbiji ubija ljude svih zanimanja jer nema adekvatnog sistema. Ovde u Australiji teshko je uopshte doci do drzavnog doktora ...drzava ih ne zaposhlajava dovoljno a taman kad se ispraksiraju prelaze u privatnu praksu da rade za sebe i zgrcu pare jer ni ovde u bolnicama nisu adekvatno placeni ( u poredjenju sa zaradom u privatnoj praksi). Tako ti chesto zapadne neki pripravnik da te operishe ali uz superviziju iskusnog doktora.Vecina doktora u drzavnoj sluzbi ( a i lekara opshte prakse u privatnoj) su Kinezi, Indijci, Egipcani i ostali stranci) tako da nije imigracije ne bi imao ko da nas lechi. Na vejting listama sa specijalistu u drzavnoj sluzbi ( oni su samo pri bolnicama) gde ne placash iz svog dzepa jer postoji drzavno osiguraanje srecom , se cheka GODINAMA za stvari koje nisu urgentne. Ako je urgentno idesh u hitnu pomoc i odande te vode na operaciju ili smeshtaju u bolnicu. Ipak...ovde ima jedna dobra stvar - POSTOJI PROCEDURA- i nema shanse da se neki doktor ne drzi procedure. Dakle sve je propisano shta se i kako radi. Moja prijateljica koja je ginekolog rekla mi je dok je josh radila u bolnici ( sad ima svoju praksu) da ovde nema "kreativnosti" u radu doktora. Nema shta da smishljash vec morash sve po proceduri. To je tako zato shto oni/bolnica placaju debelo osiguranje za te doktore u sluchaju da neshto zeznu velike su odshtete i sve je uredjeno da bude shto manje greshaka.Deshavaju se i ovde...i to velike greshke. Skoro su u jednoj prestiznoj privatnoj bolnici u Sidneju greshkom prikachili dve bebe umesto na kiseonik a oni na onaj gas za anesteziju. Jedna beba je umrla a duga ima oshtecenje mozga...
    Moja unuka se rodila prerano sa 29 nedelja i samo 1330gr jer je moja cerka dobila preeklempsiju u trudnoci. Shta god da su radili u bolnici HVALA IM (pre svega shto su na vreme otkrili) jer su mi spasli i cerku i unuku koja nije imala nikakve posledice (shto se chesto deshava kod ovako prerano rodjenih beba).
    Nigde nije idealno zdravstvo ali srpska provincija izgleda ne moze doci do kvalitetnog lekarskog kadra. Ali isto je i ovde. U zabachenim krajevima lekara ljudi (kad hoce da zivi tamo) gledaju kao Boga. Nego ovde postoji ta sluzba koja hitne sluchajeve prebacuje hitno u grad avionima i helikopterima...ovo je velika zemlja.
    Muz ove moje ginekologicharke koji je nachelnik u bolnici u Nju Kastlu kaze : kad dodjesh kod nas u hitnu, samo ti Bog moze pomoci :cry: U hitnoj se cheka od 6-12 sati da te vidi doktor ako sestra koja te prima oceni da nisi hitan :crybaby:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ne zna se gde je gore :x Evo prodje vocni dan, uskoro se blizi vodeni, mislim da nece biti problema izdrzati ga :D danasnji jelovnik je:

    24\90 VITAMINI
    dorucak - ananas
    Uzina- mesavina semenki
    Rucak - dinstane pecurke i brdo salate ( paradajz i krastavac)
    Uzina - kruska
    Vecera - solja supe ( nisam sigurna da li je dozvoljena )
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    HRISTOS VOSKRESE DEVOJKE :009:

    Dan je bio prelep, suncan, jednom recju bozanstven. Posto smo za danas planirali rostilj, morala sam biti rostilj majstor, jer je suprug izasao iz trece smene pa je morao da spava. I dete je spavalo, a ja pustila Sasu Matica, nasula sebi casu vina i uzivala dok sam pekla rostilj. Malo sam zadimila Norvezane al nisu se bunili :D :D i naravno nagutala se dima i nisam mogla puno ni da jedem :) evo jelovnika za danas:
    25\90 PROTEINI
    dorucak - dve kruske i moralo je prvo jaje :020:
    Uzina-semenke
    Rucak- dve male snicle svinjskog i jedno pileceg belog i gomila salate (paradajz i krastavac) bez hleba
    Vecera- pola od rucka

    Supu nisam ni pravila, jbg, zaboravila sam je :nasilan:
    Slatkise nisam ni probala jer sam bila preeesita od vecere tako da u sustini sem case vina i jednog jajeta, nemam neki veci brlj.
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Bravo Dushice. Ti ga (skoro) isposhtova :)
    Kako je malishan u Srbiji? Nadam se da je bolje :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 294 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju