Odgovori 294 postova
Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 6 godine

    Nego kad je treci vodeni, ne mogu da se setim...
    Po nekoj mojoj racunici trebalo bi da bude 87. dan, prvi je 29. dan, drugi nam je bio 58. dan, posle turbo, a treci 87.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 6 godine

    Kada i ako se budemo selili ( imamo neke planove za dve godine da prodajemo kucu i uzmemo neshto manje) rekla sam da ce mi trebati jedan veliiikiii kontejner samo da pobacam gomilu gluposti koju sam nakupovala tokom ovih 20 godina a koje mi je sad zao da bacim :( . Nameravam potpuno da idem u minimalizam i pobacam sve dzidzubidze koje mi samo skupljaju prashinu :D Ostarilo se...ko ce to vishe brisati :(
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Hvala cacacac na odgovoru, ja nesto nisam mogla da se setim...

    bakice, leonida jao selidba je brzo prosla, mislim nismo se daleko odselili, nekih 50 km od prvog mesta, suprug dobio novi posao pa je preseljenje bilo nuzno... preselili smo sve za dan, prvo videli kucu, onda se vratili da pakujemo stvari, prvo uspavam sina pa pakovanje, prvu turu muz vozi dok ja pakujem sledecu i cistim kako praznim sobe, sin se budi, ja i dalje sve rasturila po kutijama i kesama on brlja, vadi, trazi da jede....muz dolazi pakuje sledecu turu i vozi 50 km da istovari pa se vraca... taj dan je tri puta isao tamo-ovamo i cetvrti smo svi zajedno otisli... pa onda pakovanje u novoj kuci, oko dvanaest uvece sam sve spakovala i legla mrtva da spavam, tek sad posle 4dana sam odmorna malo :D :D inace ovo mi je peto preseljenje i dosta je, taman se skucili u Srbiji onda u inostranstvo, pa mali stan, pa kuca pa sad grad... od mene je dosta preseljenja, sreca pa nisam tip za skupljanje stvari inace se ne bih nikad preselila :D

    Al se ja raspisah... :005:

    Danas 70/90 UH DAN
    dorucak- banana
    Uzina- bademi
    Rucak- pizza
    Vecera- tri palacinke i litar vode, ovo slatko li bas trazi vodu, puna sam vode :D
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Cure nemam puno mb da bih kuckala puno i da pisem u vasim dnevnicima dok ne stigne nas net, zato samo pisem svoje jelovnikeali i pratim vase 8)

    71\90 VITAMINI
    Dorucak- dve jabuke
    Uzina-lubenica
    Rucak-corba od povrca
    Uzina-semenke i jagode
    Vecera- corba od povrca

    Za sutra planiran rostilj za useljenje, al ce po svoj prilici pasti kisa, al ima da ga napravimo :D
    Slika
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 6 godine

    Ne znam kakve su lubenice kod tebe, kod nas su ove prve najsladje (grcki i makedonski bostan), a posle toga krecu "kalemljene tikve" da prodaju. Spolja gladac, a iznutra jadac!
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Cacacac ova je bila polu plasticna, ko zna odakle je uvoze, al su zato jagode najsladje a tresanja ina vrlo malo i to je cena paprena...
    Danas 72/90PROTEINI
    Dorucak- jabuka
    Rucak- najavljeni rostilj i salata, supa, naravno kisa je padala al smo uspeli da ispecemo piletinu
    Vecera- pola rucka i salata
    Vaga varira do +500 grama pa opet nazad, ja mislim da gresim sto nekad nemam jutarnju uzinu pa rucam ranije i onda mi je i vecera ranije a lezem posle12 i onda naravno oko 9 pocinje glad i tad brljam, danas nisam ali sve cesce uhvatim sebe da mislim kao ako uzmem nesto, nece da utice, a utice veoma i onda se iznerviram.
    Najdisciplinovanija sam na vocni dan jer napravim corbu i ona me pored voca i semenki zasiti, svesna sam da ide sve polako ali ovaj zastoj skoro 15 dana traje, u cm je isto mali pomak nizbrdo, nije kao na pocetku. Resena sam da guram dalje ovaj rezim ne mesanja namirnica, al kad bi spalo bar jedno kg dole imala bih vise samopouzdanja :cry:
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 6 godine

    To se i nama desilo Dushice, to dugotrajno stagniranje na kraju UNke ( shto zbog brljanja a shto zbog toga kad se izgubi 12 kg onda kile teshko padaju na istoj ishrani i treba "dugo" da pada sve po malo a mi strpljenja nemamo :nasilan: ). Mi smo odradile UNku ( pomogli su na kraju ti vocni i vodeni dan te skinusmo josh koje kilo) ali kad na odrzavanju nikako nije ishlo dole chitavih 20 dana bilo nam je bash razocharavajuce. Tako odluchismo da prekinemo odrzavanje i odradimo ovih 13 dana DANSKE dijete.I rezultati su dobri ( skoro 4 kg za nekih 8 dana). Ne predlazem ti to, nemoj pogreshno da me shvatish nego samo kazem. I onda razmishljam...kad se odradi UNka a ako smo josh daleko od cilja ( to ne vazi za one koji imaju josh par kila da izgube, oni najbolje da nastave odrzavanje ja mislim) mozda ( ali samo mozda) bi lek bio da se umesto odrzavanja bar na neko vreme predje na neku sasvim suprotnu dijetu od Unke , recimo Hrono ili Atkins pa chak i ovu Dansku gde se jedu pretezno proteini jer ima necheg u tome da se kilogrami najvishe gube kad se "shokira" organizam razlichitom ishranom od prethodne ( na prethodnoj dijeti). Naravno nisam nikakav ekspert i nikom nishta ne preporuchujem vec samo razmishljam. Dobra stvar je da smo se na UNki vec navikli na manje kolichine i relativno dobro uobrochili pa prelazak na drugu dijetu nije drastichan kao kad se pochinje sa dijetama. Mi cemo kad odradimo Dansku, par nedelja da idemo na normalnu ishranu (bez restrikcija u hrani osim shto cemo vecinom gledati da ne meshamo proteine sa UH) ali cu pokushati da brojim kalorije da ne bismo previshe zabrljali. Mislim se neshto mozda bi i tebi bilo najbolje da nakon UNke ( to morash izgurati) kao Leonida shto je uradila predjesh na brojanje kalorija. Znachi jedesh sve ali brojish kalorije...Mozda bi to pomoglo. Drzi se :headbang:
    I mi smo tako teoretisale da cemo pomeriti vreme ruchka i vechere ali nismo uspele :( jer glad te natera da jedesh ranije :(
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Kufi » pre 6 godine

    Moja drugarica cesto smanjuje unos ugljenih hidrata do te mjere da joj organizam udje u stanje ketoze. Pa se onda vraca na staro i opet u krug. Sto ljudi sebi znaju iskomplikovati ishranu... :zuba:
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 6 godine

    Pa zato je mozda najbolje brojati kalorije pa napraviti neki mix svih potrebnih sastojaka...ne znam. Za nas koji josh imamo mnogo da gubimo a ne troshimo se fizichki dovoljno ne dolazi u obzir da "ofrlje" rachunamo shta smo pojeli...moramo imati neku kontrolu da ne povratimo kile na "normalnoj " ishrani.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Bakice hvala na savetima, al ja se sama divim sebi i ovu dijetu kako izdrzavam jer je ovo prva koju guram do kraja i jako mi prija...ali ovaj zastoj me malo remeti, a i kao da sam se izbaksuzirala sa onom vagom, od kako sam je kupila nisam mnogo mrdnula sa kilazom, a do tada islo super. Nekad kad se pogledam u ogledalo odusevim se a nekad haos. Imam osecaj da sam se opustila jer su prvi kg isli brzo a ovi sad ni da maknu, ali vidim po sebi da se polako ali sigurno smanjujem u cm :D svesna sam da cu da guram ovako bar jos sest meseci...

    Juce 73/90 SKROB
    dorucak- dve sargarepe, nesto su mi bile slatke tako da sam ih umesto te dve vocke
    Uzina- semenke suncokreta
    Rucak- pilav, salata
    Vecera- krompir iz rerne i salata

    Znam da nije dozvoljeno, al sam napravila malo pilava i ostatak mi pojeli ukucani tako da nisam imala izbora nego krompir.
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 6 godine

    To je ok Dushice :( samo da pilav nije bio sa mesom :(
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Nije bakice, bez mesa za mene, sa mesom za njih :D

    Juce je bio 74/90 UGLJENI HIDRATI
    Dorucak- banana
    Rucak- makarone sa pecurkama i kecapom
    Vecera- sejk od banane, mleka i keksa i crna cokolada

    Danas vitaminski, corba se vec krcka :D :D
    Slika
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 6 godine

    Tako i ja pravim pilav, podelim tepsiju na pola :D :D :D
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Nista mi ne pada na pamet za skrobni dan sem krompira i pilava, a pilav bas volim i bez mesa je super.... sad cu opet uzeti kiseli kupus da pravim, mnogo mi se svidja, kod nas je hladno tako da nemam osecaj da je leto, tako da mi kiseli kupus ide sa ovim vremenom :D :D
    Slika
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 6 godine

    Grasak, boranija, socivo, pasulj......? Ja imam punu serpu pasulja, valjda ga ovi moji muskarci nece pojesti do sutra.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
Odgovori 294 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gost