Odgovori 294 postova
Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ja sam sve striktno shvatila, navikla sam se na kafu bez secera i bez mleka, voce mi nije problem ujutru, al eto kad me uhvati pms, onda nastaje haos. Kad nisam u pms, moze da se stavi bilo sta pred mene sto ne smem na taj dan, necu uzeti, al ovako i muza bih skuvala i pojela, naravno sa dosta salate :D :D :D
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Hahaha :D :zuba: :zuba:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    Ja bih mog muza morala tri dana da kuvam, kao pevca, a onda bih od tolikog cekanja pregladnila i na kraju bih pojela samo salatu! :07:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ovaj dan je malo bolje prosao od jucerasnjeg. I dalje sam pogledom trazila sta mogu da jedem, al sam dan uspesno privela kraju.

    38\90 PROTEINI
    dorucak-pomorandza
    Rucak- dve domace kobasice- tako mi bar tvrde, puno salate, bez supe
    Vecera- pola rucka i salata

    Nesto mi se ogadile semenke za uzinu pa je i nemam, mozda je i to razlog moje gladi jer mi je vecera oko 6 a ja lezem posle 11 uvece.
    E sad jedno pitanje, kad ono bese se pocinje turbo, koliko dana pre vodenog?
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Evo ti link za TURBO
    https://www.dijeta.net/forum/un-dijeta-f1/turbo-un-ubrzani-rezim-un-dijete-t2384.html
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    I ja razmisljam o turbo UN.... :05: :26:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Definitivno idem na turbo od 46. Dana, mislim da mi treba malo sokiranje organizma, i trudicu se da je ispostujem bez brljanja do kraja, a do tada

    39\90 SKROB
    dorucak- pomorandza
    Uzina- nema jer sam bila celo pre podne na plazi sa sinom, isli smo peske, tu je otislo jedno 2 km setnje
    Rucak- krompir iz rerne i salata
    Vecera- saka badema i dve palacinke - isli smo peske do drugara iz Srbije na kafu. U jednom pravcu 3 km, dete u kolicima, tako da nije bilo nista skrobno sem badema i palacinki, ali posto sam danas presla 8 km peske, mislim da sam odradila te dve palacinke :020:

    Sutra planiram opet setnju do plaze sa sinom, jer je super vreme, vec sam izgorela u licu, jbg ovo sunce ima bas jake uv zrake, i ako pirka vetar ono przi :D
    Slika
  • Jana-Lana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Jana-Lana » pre 7 godine

    Ako probaj i ja sam vec treci dan na Turbo i nije lose. Samo sto mene vocni dan ubija. Ja ga ne volim. Mnogo brzo ogladnim od voca lakse mi dodje vodeni nego vocni. Do sada sam dva puta drzala menu i bila na vodi 24h i nisam brljala a na vocni imam utisak da slona mogu da pojedem. Uzas. A to sa setnjom ti je super. Sto vise to bolje.
    Slika
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    Ja izgurala vocni bez voca, ceo dan samo povrce, semenke i kikiriki za uzinu, a za dorucak saka oraha. U buduce cu ovako za vitaminski jer mi je bas odgovaralo povrce i najvaznije je da nisam brljala i nisam bila gladna.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Pa to vam kazem cacacac POVRCE za vocni dan. Pojedem ja i malo voca ( u vidu vocne salate obichno) ali ona krem chorba od povrca neutralnog me nachisto spasi. Zadnji put sam skuvala od shargarepe i karfiola a imala i neke ostatke pechurki pa i njih skuvala (prvo proprzila luk na trunci ulja) i sve to izmlela u mikseru ( chak i malo varala sa trunkom pavlake u chorbu) i posula pershunom i korijanderom. Chorba odlichna, ja umirila azdaju :D i pregurla vocni :-P
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    Na slican nacin pravim corbu od brokolija, s tim sto ubacim celer, paskanat, tikvicu, krompir (kad je skrobni), piletinu (kad je proteinski), papriku... ma ima dosta raznovrsnih kombinacija, nego dok se covek seti...
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Celer ovde imamo samo one stabljike sa listovima ( ali ide dobro u chorbu) , pashkanat retko nadjem i nemam ga uvek u kuci a volim ga u chorbi...da kad imam brokuli i njega stavim...ma stavim shta god se nadje od tog neutralnog povrca.Josh nisam probala sa spanacem chorbu ali hocu. Samo ja to ne pravim na skrobni i proteinski ( a mogla bih bar na UH sa krompirom) jer vec pijemo onu bistru supu ( mada je sve cheshce zaboravljamo). Vocni dan odlichno prezivljavam od kad pocheh sa ovom chorbom.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ja nisam nikad pravila te corbe sto vi pravite, al deluju jako ukusno pa cu probati...

    Juce
    40\90 UGLJENI HIDRATI
    Dorucak- banana (postacu majmun :D )
    Uzina- nekoliko semenki bundeve
    Rucak- makarone sa origanom i kecapom
    Vecera- sladoled i kocka crne cokolade, jer su mi ostalo pojeli sin i muz :wink:

    Danas je vocni ide super, veceras pisem sta je bilo od vockica...
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Oh cure moje, da ne rekoste za corbu ja bih crkla gladna danas :D napravila sam corbu po vasem receptu, proprzila luk i dodala sargarepu i miks zaledjenog povrca. Brokoli, karfiol, grasak, boranija. Kad se skuvalo samo sam ga zacinila i izmiksala, odusevila sam se kako je ukusno, a bas sam bila skepticna.

    41/90 VITAMINI

    dorucak- banana
    Uzina- semenke bundeve
    Rucak-corba od povrca
    Uzina-grozdje i jabuka
    Vecera corba od povrca

    Ovo je prvi vocni dan da nisam osetila glad, cak se i sinu svidela corba pa je i on jeo :D
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Dushice , samo jedna opaska, u tu chorbu ne smesh da stavljash grashak, boraniju , kukuruz , krompir i pasulj na taj VOCNI dan (jer to je skrob). Znachi moze: shargarepa, pashkanat, celer, spanac, pechurke, kupus, tikvice, plavi patlidzan, karfiol a mislim i bundevu (nisam sigurna) i svo to NEUTRALNO povrce. Za ostale dane ako pravish tu chorbu da se " dojedesh" mozesh kao Cacacac da ubacish shta vec ide taj dan , mada ja to ne bih preporuchila jer chini mi se da ta chorba treba da ostane neutralna a da ti za glavne obroke bude to shto se jede taj dan. Tako nekako ja to shvatam. E sad nije loshe a i dozvoljeno je da u tu chorbu kad je sipash u tanjir dodash jednu kashichicu milerama ali u tom sluchaju nemoj da proprzavash luk na ulju vec samo obari svo povrce u vodi, samelji u mikseru i onda kad dodash tu pavlaku u stvari je dodajesh UMESTO onog ulja. Pavlaka se smatra masnocom a ne proteinom tako da to je ona kashika masnoce koja je dozvoljena.Ako necesh pavlaku onda proprzish luk na trunci ulja.
    Ja volim da pospem pershun odozgo po supi ili korijander, da mu malo shmeka , takodje gurnem u chorbu ponekad malo origana, pa chak i karija ponekad , znachi mozesh zachine koje volish.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 294 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju