Odgovori 2547 postova
Srećna, sita i sve manje debela
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Malo sam se dozvala od (prijatnog) šoka gledanja tvojih slika….. Neverovatno! Kao da te nisam videla uživo toliko puta u međuvremenu, u ovih 2-3 godine od početka… Ove slike i ovaj rezultat, pa to je potpuno zadivljujuće. :pivo: :14: :01: I da znaš da si me zaista rasplakala. :020: Prelepo izgledaš i napravila si ogromnu stvar!
    Ovo je takoreći čudo, a nije ni fotošop ni liposukcija ni rezultat izgladnjujućih dijeta ni bilo šta slično…. Čestitke i naklon do poda!

    A da te pitam nešto…. kad vidiš ove slike, više ti nije svejedno? :-P (kao što ti je možda pre nekoliko godina bilo svejedno da li ćeš smršati ili ne...) Da li bi se vratila u onu kožu?! 8)
    Naravno da ne, pa zato znaš šta ti je činiti… ali ne sumnjam u tebe ni sekundu kao što nisam nikad ni sumnjala.


    A što se tiče ove zgode kada te baka, kako ti kažeš, sabotirala, pa si sebe poredila sa narkomanom:
    Jucerasnji dan bio, ne ponovio se. Baka me sabotirala najstrasnije. Prvo me navabila pitama, to sam kao i mislila da zazmirim, ali mi je spakovala za puta hrpu djevreka i cokoladu. Dzaba sam ja govorila ne-ne. I u putu djavo namirisa zrtvu, i ja projedoh=pojedoh. Rekla sam joj danas da sam sve stukla i da je to isto kao da je narkomanu dala napunjenu spricu.
    Mislim da nema potrebe za tolikom samokritičnošću. Verujem da ima još ljudi kojima se dešava (ja sam recimo jedna od takvih ljudi) da kada putuju, dakle tokom vožnje (u kolima ili autobusu) imaju neki poriv da jedu maltene stalno… Meni jednostavno bude neki pritisak u glavi, neki nedostatak kiseonika ili šta već i, ako bih imala neke zalihe u torbi, sigurno bih ih pojela, bez obzira što sam objektivno sita i što sam npr jela pre polaska na put. Mislim da se to ne tiče tvoje ,,zavisnosti,, i slabog karaktera nego tog sindroma puta.

    Inače, povremeno si se izjašnjavala da još uvek ne veruješ u sebe 100% u smislu svog karaktera po pitanju hrane i da ti je potrebno da imaš konkretne smernice i slično… Mislim da nisi u pravu i da si mnogo stabilnija nego što misliš da si. :23: Dokaz je tvoj rezultat, tvoja konzistentnost, tvoje navike koje su već postale konstantno stanje…. Da nisi stvarno stabilna i sigurna u sebe i u svoj cilj, ne bi postigla ovo što si postigla, a na ovako postepen, uporan i dosledan način.
    :skakutalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od oliveras » pre 7 godine

    Neverovatno! Prelepo izgledaš i napravila si ogromnu stvar!
    Ovo je takoreći čudo, a nije ni fotošop ni liposukcija ni rezultat izgladnjujućih dijeta ni bilo šta slično…. Čestitke i naklon do poda!
    Bravooo narcisa, sve je vec receno, nemam sta da dodam, samo cu da ti se poklonim, stvarno si ovo odlicno izdrzala i divim ti se, ti si nas heroj foruma :headbang: :headbang: :headbang:

    Na slikama izgledas odlicnoooooo, da nema one od pre niko ne bi reko da si stvarno to ti :pivo: :veseljak: :hi-fi: :veseljak:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od narcisa » pre 7 godine

    Hvala vam od <3.

    Jetrvo naravno da se ne bih vracala na staro. Ovo vracanje na pubertetsku tonazu mi sasvim odgovara.
    Sto se tice jedenja u prevozu ja imam teoriju da je to usadjeno zbog izleta i ekskurzija u osnovnoj skoli gdje sva djeca isucu sendvice, kiflice, keksice i sokice vec na prvoj okuci, a na dvadesetoj krene povracanje.Khm... Nije me udebljalo, i znala sam da nece, ali me nekako iznerviralo jer nije bila voljna radnja. Danas sam recimo vrlo voljno popila cokoladni nes sa sve slagom, a malo kasnije i pivo sa nekim tjestastim slanim stapicima. Kajanja bez. Da nije sutra kumina slava vjerovatno bi pala neka opasna vecera.

    76/91 P-dan
    D: banana
    R: cevapi, luk, puno paradajza i zelene salate, hljeb
    U: pivo, slani stapici, nes sa slagom
    V: cevapi, zelena salata


    Juce sam bila u teretani. Bas sam zadovoljna treningom. Danas sam drugovala, sutra idem na slavu, a sumnjam da cu i prekosutra stici... Khm. Mozemo zakljuciti da sam nikakav sportista, a veliki hedonista.

    :mahalo:
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Ja samo da upadnem, kazem WOOOOW i da bi trebalo da gostujes po raznim talk show emisijama (tipa Doctors) kao pozitivan primer da moze!

    Planiram da ti iscitam dnevnik "od korice do korice", a ono sto mi pozitivno upada u oci je pivce tu i tamo. Ako ga do sad nisi probala, preporucila bih ti Niksicko (vidim da volis brend) nefiltrirano. Poznavaoci piva koje poznajem (dakle: poznavaoci, ne pivopije uz trafiku ;) ) kazu da je najpribliznije starom nacinu proizvodnje piva, a i da sadrzi brdo vitamina iz B grupe. (Disclaimer: Jedinu afilijaciju sa Niksickom pivarom imam kao potrosac :D ).

    :009:
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Danas sam recimo vrlo voljno popila cokoladni nes sa sve slagom, a malo kasnije i pivo sa nekim tjestastim slanim stapicima. Kajanja bez.
    Ovo je pomalo frapantno iz razloga što se ness zove frape u nekim zemljama :wink: ... Šalu na stranu, frapantno je iz razloga što posle ness sa šlagom pa piva može malo čoveku da se ,,sloši,,... a inače ne zavređuje bilo kakvo kajanje....
    Znaš verovatno da alkohol i slatkiši nisu baš dobri prijatelji kako god okreneš a i da generalno UH uz alkohol čini lošu kombinaciju što zbog mamurluka što zbog gojenja. Idealni uz alkohol su proteini, sir, dakle tipično ,,meze,,....
    :mahalo:

    Lepotice! :D
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od narcisa » pre 7 godine

    77/91 P-dan (kako da ne)
    D:....
    R: tri sarme, 4x5 cm sirnice, kuruza, vinski stapici, visnjevaca
    U: kolaci sitni - razne vrste
    V: 2 sarme, kuruza


    Joja, dobrodosla u moj dnevnik. Nefiltrirano nisam jos probala, nekako mi se nije namjestilo. U mom selu sumnjam da ga ima, tj na mjestima gdje ja idem sigurno nema :D , ali cu ga liznuti prvom prilikom :pivo: .
    Jetrvo, razmak izmedju nesa i piva je 4 sata, tako da nije bilo nus pojava.
    Za danasnje bahanalije to vec ne mogu da tvrdim. Kod moje kume NE bas nikako ne prihvataju kao odgovor. Za hranu se i nekako izboris jer se svi sami posluzuju, ali case su non-stop pune. Ne volim sto ne mogu da udjem u trag koliko sam popila. Ovi stapici su sjajni. Kumin brat je radio u pekari i "ukrao" recept. Pravicu ih za rodjendansko slavlje, eto toliko mi se svidjaju. Nije mi bio pita dan, samo jedno parcence, ali me zato sarma oduvala.
    Cim sam dosla izvagala sam se i vidjela 93,3. Bucka mi po stomaku ali ne osjecam tezinu. Mislim da cu sutra biti ok, a da cu kilazu spustiti do rodjendana. Imam zelju da na rodj osvanem sa 88.
    :mahalo:
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Svi mi imamo neku takvu kumu, tetku, strinu, ujnu... Na nasim prostorima (exYu) generalno vazi to pravilo gostoprimstvo = gosto-tovstvo.

    Uzivaj u mutnom Niku kad ga se do'vatis, a za merenje punog stomaka mogu samo da ti kazem: :nasilan:
    Slika
  • samara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od samara » pre 7 godine

    Upravo sam pregledala sličice, neverovatna promena! :veseljak: Oduševljena sam. Ne znam da li si pisala već negde o tome... da li se pojavio višak kože?
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Najsrećniji rođendan zgodnoj devojci želim! :009: :pivo: :skakutalo:
    Sve najbolje da ti bude na svim poljima! (ne moraš više da rasteš.... :wink: )
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Ne znam jesam li se ja zabrojala ili je nekome danas rodjendan? Srecan ti bio i da svaki sledeci proslavis u sve boljem raspolozenju i drustvu :veseljak:

    Procitah ti ceo dnevnik, opet kazem WOW!

    Posto imamo jednu zajednicku crtu - migrene, reko' da ti bacim par mojih trikova...

    Vidim da pijes kafetin koji generalno sadrzi kofein (efektivan za migrene), a da kafu konzumiras samo kao izgovor za razgovor. Vidim i da ti meteoroloski uslovi i "oni dani" uticu na napade migrene, kao i na nizak pritisak. Problem sa nama migrenoznima je sto nam treba blaga, konstantna doza kofeina u rizicnim periodima. Meni za te potrebe dobro dodje ultra-blag crni ili zeleni caj, spremljen po principu ledenog caja. Ovi cajevi sadrze tein, ekvivalent kofeina. Na 1 l vode stavim 2 kasicice caja u rinfuzu (kesice sadrze vise piljevine i gluposti nego korisnih listica/cvetica), ubacim u flasu, dooobro protresem, pa u frizider. Kad god otvorim frizider, opet protresem. Nakon 24h procedim i pijem. Mozes dodati limun ili nesto aromaticno. Djumbir je takodje dobar za migrenu. Mozes na sitnom rendetu naribati malkice u caj, mozda za kasicicu. Taj ledeni caj pijuckas tu i tamo tokom dana.

    Drugi savet je aromaterapija. Ne, ne mislim na onu skupu u spa salonima. Mislim na njuskanje aromaticnih biljcica i etericnih ulja. Vec pomenuti djumbir je odlican (odlomis komadic korena i stavis ga negde blizu, da ti mirise), a pomaze i kod mucnine i mamurluka. Sledeci favoriti su mentol, eukaliptus i borovina. Ja koristim etericna ulja (kupujem ih u apoteci, oko 2e za bocicu od 10ml, ali traaaje) u gorioniku za ulje (ono cudo gde dole stavis svecicu a gore ima kao posudica u koju uspes par kapi ulja), ili ih njuskam pravo iz bocice. Mogu biti od pomoci i da umesas po kap-dve svakog na dlanu, pa da umasiras po celu i slepoocnicama. Lavanda takodje ume da pomogne, ali nju zasebno pominjem jer je veoma umirujuca aroma i nije "za dan" - narocito zbog tvog povremeno niskog pritiska. Dobro dodje za njuskanje ako te uvece zalomi migrena.

    Neki povezuju migrenu sa neadekvatnim dovodom kiseonika "u glavu", tj. sa losom vratnom cirkulacijom. Ovde bih ti preporucila par vezbica, koje ce ti oduzeti mozda 5min dnevno.
    - Sleganje ramenima. Stani pravo, tako da ti ruke slobodno padaju pored tela, pa podizi ramena ka usima (kao kad slegnes ramenima kad hoces da signalizujes da nesto ne znas). U istom stavu, kruzi ramenima u napred, u nazad, istovremeno ili suprotno. Ruke i dalje ostaju uz telo tokom svih vezbi.
    - Klimanje glavom. Lezi na ledja, na ivicu kreveta/kauca, tako da ti glava pada preko ivice. Pusti da ti glava padne na dole prirodno, pa kreni lagano da podizes glavu, tako da ti brada dodje do grudi. Kad stignes do maksimuma tako da su ti ramena i dalje zalepljena za podlogu, vrati se u pocetni polozaj. Ponovi 10-ak puta. Okreni se na stomak i ponovi isto. Pa onda jos 2x isto na svakom boku. Na ledjima i na stomaku mozes i da pravis krugove glavom - po 10 u svaku stranu. E sad, upozorenje: ako zaista imas neki problem sa protokom krvi u vratnom delu, prvih nekoliko puta (narocito ako prebrzo radis pokrete) ti se moze desiti vrtoglavica, pa mozda cak i blaga mucnina. Zato se potrudi da ti (barem u startu) neko bude pri ruci.

    Meni takodje pomaze da nanesem kremu ili gel koja sadrzi analgetik i mentol na celo i slepoocnice kad teror krene.

    Od suplemenata, magnezijum je idealno resenje. Ako nisi za pilule i tablete, nabilduj unos spanaca i blitve, dodaj semenke bundeve u salate i peciva i gricni koji badem.

    Pored svega ovoga, stabilan nivo secera u krvi (slozeni UH, manje prostih secera, znas pricu) pomaze dosta jer migrena ume da nastupi i kada secer ozbiljno padne.

    I za kraj, bacila sam pogled na fotke i odusevljena sam, ali kao jos jedna crvenokosa (ne bas toliko intenzivna, vise ruzino drvo) moram da pitam: gde je famozna intenzivna crvena na najnovijim fotkama? :crybaby:

    Eto jos jednog "esejiste" u tvojim dnevnicima...
    Slika
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od dudank » pre 7 godine

    Slika
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od oliveras » pre 7 godine

    Srecan rodjendan narcisa, sve najbolje :06: :veseljak: :pivo: :13:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od leonida » pre 7 godine

    Gde ti nestade?
    Nisam navikla da te tako dugo nema na forumu. Jeste da je neki mrtav period, ali bez tebe je još praznije.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Da ti uzvratim posetu. Jos uvek ti nisam iscitala ceo dnevnik a sigurno hocu da vidim sta si radila da bi toliko uspela. Svaka ti cast, to je stvarno fantasticno i pokazuje ogromnu volju i snagu. Svakako znam sta cu citati u narednih nekoliko veceri.
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Srećna, sita i sve manje debela

    od narcisa » pre 7 godine

    Hvala vam svima na divnim zeljama, podrsci i savjetima.
    Ja sam upala u totalni kanal... Krenulo je sa kuminom slavom, nastavilo sa drugaricinim dolaskom, produzilo se na rodjendan-e...i eto me napokon nazad. Nije mi se pisalo, imala sam puno obaveza, a slabo sam se imala cime hvaliti. Malo sam se resetovala. Resetovala sam i 3kg... U odbranu imam da kazem da sam dobila. Imala sam najjeziviji PMS u posljednjih 100 godina. Bukvalno sam htjela da zadavim svakog ko mi se obrati, a vrhunac je bio da sam se izderala na taksistu. Ishrana i simptomi su povezani 10000%. Brljala sam cesce bez stila i sa glupim stvarima. Nutela, Plazma, cevapi i pica jos dodju super izbori, ali cokolada za kuhanje+badem u mrklom mraku, star hljeb sa ribljom pastetom, vocni jogurt...sigurno nisu. Zakljucila sam da sam definitivno tip koji na svakih cca pola godine mora da se otme svakoj kontroli, a onda se ponovo mogu posvetiti projektu
    U to ime:
    1/1n P-dan
    D: banana
    U: par boba grozdja
    R: trooka jaja, ajvar, hljeb
    U: kifla
    V: sir, sir, mrva hljeba

    Cijeli dan se borim da ne jedem gluposti...frizider otvoren 500x. U masti sam cak i brljala. Ova kifla je mala maca sta sam sve "pojela". Trebace mi koji dan da se uhodam, a bice klackavo jer se spremam na put, a na putu minsko polje, pite, pivo i jos sto djakonija.
    Teretanu sam batalila do daljnjeg, a cucnjevima se vracam koliko sutra.
    :mahalo:
    Edit: kao sto vidite opet sam na mUNki. Ponekad ce i skrob biti u igri, moji poste, a corba zna da zamirise, kao recimo danas ...
Odgovori 2547 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju