Odgovori 110 postova
Run Forest, run!
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Drina » pre 6 godine

    Pa ljudi moji,
    danas mi je 14 dan dijete, pa da li je moguće da je sav trud kod mene isključivo u subjektivnom osećaju?
    Vaga ne mrda. Mislim, ok, jeste da sam bila u pms-u poslednjih pet dana, i dva dana imam te ženske dane, ali stvarno počinjem da se obeshrabrujem. Help! Jel i vama toliko variranje u te dane ili ja radim nešto pogrešno? Da nije problem do količine? ne brljam, pridržavam se, vežbam...
    vidim da mi spada salce ali ne mogu da verujem da se napredak meri u gramima a ne u kilogramima...
    :(
    Srdačna i smorena,
    Drina
    Početna: 85, trenutna: 77 cilj: 70kg
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Run Forest, run!

    od ivaiva » pre 6 godine

    Sada sam ponovo citala sta si jela od prvog dana i ja tu ne vidim gresku.Kolicina ne bi trebala da bude problem,bar kod mene nije bila,jela sam baaas dosta u pocetku i u prvom mesecu(najuspesniji pokusaj) izgubila 6 kg.Budi strpljiva,cesto se desi da se ne desava nista i onda odjednom ode par kilograma.Samo guraj dalje...
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Bakica » pre 6 godine

    Drina mora da su u pitanju kolichine. Ovde mnogi "proturaju " teoriju da mozesh kolichinski koliko hocesh ako jdesh "pravu" hranu. Ja ne mislim tako. Ja jesam u pochetku na UNki jela vece kolichine ali su se one spontano smanjile vremenom jer ti se ta rutina nekako smuchi pa i ne mozesh mnogo pojesti. Ne znam da li se to desilo kod tebe.Moguce je da za vecheru jedesh previshe ili prekasno jedesh.Obrati paznju na to. Takodje ja sam u pochetku jela previshe semenki izmedju obroka a one su kalorichne. To jedenje salata i neutralnog povrca ima za cilj da popuni stomak a niskokalorichno je. Na kraju se sve opet svede na broj kalorija koje unosish. Dobro one se troshe vezbanjem ali ako ih unesesh previshe onda morash i "previshe" da vezbash a to retko ko radi.
    Teshko je uterati metabolizam u red. Evo ja se patim vec 9 meseci i on se i dalje "rita" :roll: :nasilan: Samo sam ja tvrdoglava ko mazga pa cemo videti ko ce pobediti :005: Drzi se i nastavi dalje. Morace da popusti.Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Drina » pre 6 godine

    Guram dalje, šta ću.Količine sam od danas počela da smanjujem.
    14.juče sam jela:
    - nisam doručkovala, pobeg'o mi doručak pila sam kafu
    - krompir salata
    - kafa
    - krompir salata

    15. danas:
    - jedna i po pomorandža
    - kafa
    - špagete sa paradajz sosom i matovilac salatom, šampinjonima dinstanim na vodi, sa malko m. ulja
    - parče torte
    - kafa
    nemam čokoladu ali imam sirovi kakao u zrnu pa ću pojesti dva zrna, to je to otprilike ako je za zdravlje

    nastavljam dalje, čekam dan kada će ujutru da se pojavi brojka 75. To je recimo moja želja za novaka. Jel to preterano?
    Poslednja izmena od Drina u 18 Nov 2017, 21:05, izmenjeno 1 put ukupno.
    Početna: 85, trenutna: 77 cilj: 70kg
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Pali Debela » pre 6 godine

    Cao Drina!

    Malo sam na preskok procitala, ali vidim da te obeshrabruje brzina kojom mrsavis. Medjutim ti si vec dosta kilograma skinula. Po mom misljenju + svemu sto sam procitala i proucila, 2 kg mesecno je odlican tempo da se mrsavi. To je citava 24 kilograma godisnje!!

    Ako je manje od toga, a sve radis kako treba + vezbas onda ne znam. Ima i toga da je salo gusce od misica, pa kada dosta vezbas, nabijas misicnu masu, smanjujes obime ali ne gubis toliko kg.

    Tako da eto, moj savet bi bio, ako gubis oko 0.5 kg nedeljno, samo napred, to je odlicno, to je veliki napredak! A ako je manje od toga, pocni da meris obime, pa ako i tu nema promene, onda bi trebalo malo detaljnije prouciti situaciju.
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Drina » pre 6 godine

    Puno vam hvala što ste podrška, baš mi je teško. Kao da sve radim uzalud. Vodim se mišlju da će se kad-tad pokazati neki rezultat i na vagi, pošto vidim po stvarima da se nešto preoblikovalo. Moguće je da su i vežbe učinile svoje. Oduvek sam bila teška kategorija, i uvek sam imala jaku mišićnu masu. ali, sad imam oaj stomak na sve to, od posle porođaja, i to nekako baš nema estetsko opravdanje.
    Danas se nisam proslavila, ne znam da li je posledica ovog pada motivacije ili je stvarno zato što sam ceo dan bila vezana za kuću u kojoj nije bilo ništa pametno za pojesti. Ovako izgleda današnja brljotina:
    16.
    - slata od jednog krastavca i jednog velikog paradajza sa peršunom
    - kviki-gric i šolja jogurta
    - dinstana piletina, 50 gr

    sramota
    kakav blistav ručak, jel da !? :oops:
    Početna: 85, trenutna: 77 cilj: 70kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Bakica » pre 6 godine

    Ne obracaj paznju na brljeve ali pazi da ne budu obimni i da se ne ponavljaju prechesto. Shvati brlj kao odushak i nastavi dalje gde si stala. To je tajna svake dijete jer vecina kad zabrlja krene kao "e sad zabrljah pa cu da krenem sa dijetom opet kasnije".I to kasnije se oduzi a kilogrami se josh nadodaju.Nemoj tako. Ovo je maraton, idemo na duge staze :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Run Forest, run!

    od ivaiva » pre 6 godine

    Ja ti i dalje savetujem da ne smanjujes kolicine jer ces onda biti gladna,a brljevi proisticu vecinom iz gladi. Ne savetujem ti da pojedes kilo mesa,ali ako je dozvoljeno 250g ,pojedi 250g.Ako je dozvoljen pun tanjir pasulja,pojedi toliko,dozvoljeno je i 250g testenine za rucak(to je cela podloga za pizzu),za vitaminski dan ubaci kikiriki,bademe,lesnike,suvo grozdje(do 100g podeljeno na 3 dela).Krenuce kg na dole sigurno,ne sumnjaj u to. :mahalo:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Drina » pre 6 godine

    17. posle onakvog vitaminskog dana sledio je normalan proteinski
    - dva kivija
    - zelena salata sa dinstanom piletinom i karijem
    - isto

    nisam se još merila, juče sam bila neeenoormalno naduvena, verovatno od onog đubreta od hrane prepunog soli, kojim sam brljala
    P.S. Posle ovih svih dana dijete, i posle svih pročitanih dnevnika i menija, pitam se kako neko ikada jede normalno, opušteno, i kako se neki ljudi ne goje.
    Pitam se i kako se ja nisam još više ugojila jer kad jedem ovako kontrolisano kao sada, a ne mršavim, mora biti da je mom organizmu nekadašnja količina i kakvoća sigurno bila više nego uvišna...
    Početna: 85, trenutna: 77 cilj: 70kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Bakica » pre 6 godine

    Ma ne pitaj...ja sam u jednom momentu pre nekih 4-5 godina tako opushteno jeduci dogurala do 130kg. Zaista ne znam kako jer nisam (sem u nekim etapama) jela razlichito nego sada ali kolichine su sigurno bile enormne ( secam se da sam znala da sipam po 2-3 puta kolichinu koju sada jedem) i narochito ono prokleto nocno jedenje....ubitachno. Lako se chovek zaboravi i postane mu to normalno da jede dok ne "pukne" umesto dok se oseti sitim. Navikla sam se sada na normalne kolichine i nadam se da se vishe nikad necu vratiti na staro. Josh samo da se izborim sa nocnim jedenjem ( a pre svega sa nesanicom).
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Drina » pre 6 godine

    Javljam se ovog puta sa dobrim vestima! Jutrosa sam se merila i sada, konačno, vaga pokazuje brojku koju nisam videla do sada - 77,8!
    Dakle, od početka UN dijete sam izgubila oko 1,5 kg! :veseljak:
    Dakle, za osobe koje budu ikada držale ovu dijetu, evo pouke na mom primeru ako kilaža ne mrda desetak dana - samo nastavite!
    Početna: 85, trenutna: 77 cilj: 70kg
  • Drina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 90
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Drina » pre 6 godine

    18. juče:
    -trening slabijeg intenziteta 1h
    -dva kivija
    -rižoto sa koneskom mešavinom i prazilukom
    -rižoto od ručka
    Početna: 85, trenutna: 77 cilj: 70kg
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Run Forest, run!

    od ivaiva » pre 6 godine

    Bravo za minus!!!!Moralo je da krene! :veseljak:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Bakica » pre 6 godine

    Dobro je.Bravo. :veseljak: Samo guraj dalje...uvek se seti da idemo na duge staze jer se na kratkim dijetama moze izgubiti dosta ali nove navike se ne stvaraju pa se brzo sve vrati i nadoda. Kad razreshish te stvari u glavi ( da u stvari menjash navike na dugi rok) onda je lakshe motivisati se. Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Run Forest, run!

    od Pali Debela » pre 6 godine

    Svaka cast!! Samo napred! Zrno po zrno pogaca, kamen po kamen palaca!
Odgovori 110 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gost