Odgovori 9033 postova
Puževska dijeta (slike str. 3, 78)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Gadno zvuci... :cry:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Sani
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 26
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Sani » pre 15 godine

    Ovo za corbu ti je super, moram da zapamtim, ako zatreba :shock:
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dudank » pre 15 godine

    Nije toliko strašna kao što zvuči - tj. dok se ne navikneš... AKO se navikneš... i ako imaš dovoljno mašte da zamišljaš da je rendani krastavac testenina. :D Zapravo ima ukus kao tarator salata, samo što je razvodnjena bistrom supom. Može da se jede i topla (ko voli), ali tradicionalno se jede hladna, kao npr. ruska okroška i njoj slične letnje supe/čorbe. Ali em što ima minimum kalorija, em zaista... prosvira kroz probavni sistem. (Originalna bugarska varijanta pravi se sa ajranom, tj. kiselom mlaćenicom, koja još žešće deluje, i veoma je zdrava, ali kod nas nažalost ne može da se nađe.) Dakle, "cevol" za organizam, i toplo je preporučujem... ja sam danas već srubila pola šerpe. :D
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Ubedi me... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dudank » pre 15 godine

    Ne ne ne, hvala, ne usuđujem se nikog da ubeđujem... :D Samo preporučujem. Da je zdrava - zdrava je, i ja je zaista volim, ali da su me već dve drugarice psovale zbog dotične bugarske čorbe - i to je tačno. :D Mada ima i kom se svidela, da ne grešim dušu. (Pošto je to nacionalni bugarski specijalitet, turisti je masovno jedu, uglavnom na silu, i glume da su oduševljeni... ;) )
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Ja cu da napravim malo malkice pa cu da vidim kako ide... U sustini, znam ja od ranije za hladnu corbu od krastavaca ali nisam znala da tako deluje... :16:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dudank » pre 15 godine

    Uh, imala sam ovih dana gadan problem i još ga nisam do kraja rešila, možda neko zna da mi pomogne?

    Sad moram od Kulina bana. Ove moje dijete (DD, opisana na početku) držim se periodično, po mesec-dva (ili duže), dok ne skinem nekoliko kilograma, zatim polako uvodim obična jela i trudim se da održim istu kilažu jedući sva "normalna" jela koja jedu i moji ukućani (takav način mi pomaže da ne postanem zavisnik od brojanja kalorija, i da naučim šta da sipam sebi u tanjir a šta ne, tj. da jedem zdravo i onda kad je spremljena najobičnija hrana), a i samu dijetu ponekad malo promenim da bih razdrmala metabolizam, npr. namerno pregrešim dva-tri dana, pa onda udarim nekoliko dana malo pooštrenog režima, i tako se pomerim s mrtve tačke. (Dosad je uvek delovalo.) E sad, pre 8 dana vaga je pokazala 56 kila, pa sam počastila sebe nekim nesrećnim mini picama, a onda sam se sutradan častila gorepomenutom čorbom "prosvirušom", koja mi se toliko usladila da sam nastavila s njom i sutra. Tu je meni palo na pamet da i inače unosim premalo tečnosti (oduvek) i da ne bi bilo loše da ja to malo povećam, pa sam se bacila na probu, da vidim kako će da deluje - izbacila sam privremeno svu čvrstu hranu osim salate (dakle, hrana bazirana na čorbama retkušama i kiselom mleku / siru), počela da pijem tone vode i tečnosti, unos kalorija bio mi je minimalan (ne baš ubitačan, pazim da ne idem ispod nekih granica, ali jeste bio nizak), i tad sam počela da otičem. Ne mislim samo na stomak, počelo je da mi otiče lice, ruke, noge. I u nekom trenutku vaga je pokazala 60 kg. Sad se već nekoliko dana mučim da izbacim vodurinu (čak su me i bubrezi boleli, jednostavno nisu navikli na toliku vodu), morala sam da minimizujem tečnost, rokam paradajz (nesoljen), jabukovo sirće, čak sam uvela i dodatni kalijum u tabletama, i zasad sam (jedva) uspela da izbacim neka tri litra, sad mi vaga pokazuje 57, ali to nema veze sa životom; realno sam toliko malo kalorija unosila tokom ove golgote da bi sad verovatno trebalo da imam jedno 55. Još sam sva... bljak.

    Ukratko, ima li neko isti problem, tj. da mu organizam jednostavno ne može da savlada veću količinu tečnosti, i KAKO rešava tu muku? (Znam da se i u dijetama za mršavljenje i inače preporučuje što veći unos tečnosti... ali ne vredi, kad neće - neće.)

    Tiker ne diram iako trenutno pokazuje malo manje od stvarne težine, pošto još živim u nadi da ću da se otarasiti ove H2O. :( (I koji me đavo terao da eksperimentišem...)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Organizam moze da zadrzava vodu iz mnogo razloga... Jedan od njih je kada unosimo mnogo soli usled cega dolazi do nadutosti stomaka ali i ruku i nogu... Uzrok oticanja moze da bude i dugo stajanje ili nagli prelaz u vremenu... Mislim na nagli porast temperature... Ne znam da li si skoro proveravala svoj hormonski status ali hormoni znaju da izazovu takav problem... U svakom slucaju ne bi bilo lose da konsultujes doktora... A sto se tice ishrane i sama znas da je potrebno da izbacis so, sve preradjevine jer su i one pune soli... Pokusaj da jedes malo agruma, lubenicu ili dinju... To su dobri diuretici... Takodje pomaze i caj od ive koji mozes da kupis u svim apotekama i da ga pijes po uputstvu...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dudank » pre 15 godine

    Hvala na savetu, Lasata, tačno je da nisam baš skoro kontrolisala hormone... tj. kontrolisala sam ih toliko davno da me je sramota da kažem. :cry: A iskreno, nisam ni znala da hormoni mogu da utiču na to. I hvala za uvin čaj, nisam ga se setila UOPŠTE!!!

    Prerađevine takoreći uopšte ne jedem, trudim se da sve bude što prirodnije (pomenula sam već, čak i dvopek sama pravim od odabranog hleba, neću one s tonama aditiva), ali ono što me je zbunilo jeste upravo suprotan efekat - tačno je da volim malčice slaniju supu nego što bi trebalo, ali npr. salate ne solim; ako jedem sir, onda se trudim da nađem skroz neslan - a nadula sam se upravo kad sam krenula da unosim čistu vodu... možda je to moj usoljeni i bezvodni organizam pretrpeo nekakav šok? :(

    Šta god da je, još stojim zakucana na 57... Ne znam da li bi IPAK bilo poštenije da pomerim tiker. :( Ili da sačekam još dan-dva... da vidim hoće li uvin čaj da mi malo propere bubrege... Za agrume znam da su dobri, naročito limun, njega sam već počela da konzumiram naveliko. Ništa, od danas ukidam so, furam uvu i limunadu bez šećera. Javljam uskoro ima li napretka!

    (Napomena: posle ovog neuspešnog eksperimenta, dijeta od danas i dalje ista kao u prethodnom USPEŠNOM periodu - čorba od mnogo vode, malo laganog povrća i 200 g junetine dnevno, 2-3 niskokalorična jogurta (ili 2 kisela mleka, ili malo nemasnog sira), dva dvopeka dnevno, tona salate - i više kretanja.)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Hvala na savetu, Lasata, tačno je da nisam baš skoro kontrolisala hormone... tj. kontrolisala sam ih toliko davno da me je sramota da kažem. A iskreno, nisam ni znala da hormoni mogu da utiču na to. I hvala za uvin čaj, nisam ga se setila UOPŠTE!!!


    Obrati paznju... Za izbacivanje vode nije uvin caj nego caj od IVE... Biljka se zove IVA... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dudank » pre 15 godine

    Uuuuups... pogrešno sam pročitala (a logično mi je zvučao uvin čaj jer su mi ga propisivali kod upale bešike). Samo da proverim, to je ona takozvana "trava iva", nema nikakve veze s drvetom koje se takođe zove iva? Da mi ne uvale nešto pogrešno...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Drvo koje se zove 'iva' je vrsta vrbe i to ti nece dati... Samo ti trazi u apoteci caj od 'ive' i nema greske... :)
    Ali bez obzira na stanje stvari nemoj da ne pijes vodu jer moze da se dogodi nekad da nakon dehidracije zadrzavas vodu u organizmu sto bi kod tebe mogao da bude slucaj... Znaci ipak treba piti vodu a uz to i caj od ive...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dudank » pre 15 godine

    Samo da prijavim da čaj od ive odlično radi svoj posao. :) Hvala još jednom, Lasata. Čak sam krenula dodatno nadole... ali lalicu na mom tikeru pomeriću tek kad se (i ako se :D ) ta manja težina ustali.

    Dijeta i dalje ista... dosadna... dosadna... ali deluje. ;) Sporo, ali nema gladovanja.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Drago mi je ako sam pomogla... :wink:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dudank » pre 15 godine

    Danas sam ponosno pomerila tiker na 56. :D Zapravo imam 55,5 - ali to znači da mi se sad težina ustalila i da variram na relaciji 55,5 - 56. (Bolje da pišem više nego manje. ;) ) Dijeta radi svoje, i dalje unosim redovno sve namirnice (juče mala izmena - čitav dan prženi mladi krompirići, uz jogurt i salatu, žrtvovala sam meso zarad krompirića), i slabim spooooooro ali i dalje odlučno. :) Btw, primetila sam (KONAČNO) da mi se topi celulit. (Kojem ranije uopšte nisam bila sklona, ali se pojavio u poslednjoj fazi gojenja.) Sad ćemo da uvedemo i malo masaže... i mackanja anticelulit gelovima... što ranijih godina nije imalo baš mnogo dejstva, ali mislim da će ovog puta da pomogne da suzbijem napast.
Odgovori 9033 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju