Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Cao svima! Ja sam Ivana, i posle dve vezane trudnoce dostigla sam cifru od 94kg. Nikada sebe nisam smatrala zgodnom, uvek sa sirim bokovima i nekoliko kg viska. Sada sa setom gledam te fotografij, misleci koliko sam bila luda, pa sam resila da se vratim sebi.
    Za koji mesec treba da se vratim na posao i bukvalno nemam sta da obucem. Neko ce reci da i nije neka motivacija ali mi je to jedan od ozbiljnijih razloga. Prvi je naravno zdravlje i povratak energije, samopouzdanja i ljubavi prema sebi.
    Vec sam par puta kretala na dijete i drzalo bi me po 10ak dana, napredka bude a onda mi padne mrak na oci svasta pojedem i razocarana se ni ne vratim.
    Sada sam cvrato resena. Cilj je postavljen a ja resena da pobedim samu sebe.
    Malo je reci da mi je hrana, kao i slatkisi i sve ostale gluposti, postali izduvni ventil. Ali cvrsto sam resena da ne budem vise kanta za djubre.
    Posle prvog porodjaja sam bila na hrono ishrani mesec dana, dok nisam ponovo zatrudnela. Bila sam zadovoljna rezultatima i mojim stanjem. Sutra krecem ponovo!
    Srecno nam svima bilo!!! :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od 314pezos » pre 7 godine

    Dobro nam došla Ivana i sretno ti bilo skidanje kilograma 8)
    Slika
    Slika
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Dobro nam dosla i na posao krenula u staroj garderobi!
    Slika
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od grazia » pre 7 godine

    Dobro dosla, zajednickim snagama cemo prebroditi sve krize. Srecno ti bilo
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Cao dragi sapu(a)tnici! Hvala vam na podrsci i dobrodoslici ☺
    Prvi dan je prosao ok, s obzirom da se nisam nista spremila za dijetu jer sam sve odlucila juce uvece. Jos sam bila kod mojih na rucku i nisam stigla da im kazem da mi spreme nesto posebno, pa sam izabrala sta je ilole bilo za mene. Nije idealna kombinacija ali sam ostala u tri obroka, u dobrom vremenskom razmaku bez krize. Uzela sam i metar da se izmerim i premerim, da bih pratila i obime. Sad sam sebi obecala merenje na mesec dana tako da ce prvo biti 1.marta a do tad cu da se trudim maksimalno.

    Pre D.popila caj sa limunom
    D: tri tonusa, dva jaja, malo slanine i kasika ajvara. Posle kafa
    R:cufte i paprika, posle kafa
    V:skusa i luk

    Znam da sve ovo moze bolje. I bice....samo malo da se uklopim i odem u nabavku. Ali ne dozvoljavam da mi bilo sta bude izgovor. Do sutra veliki pozdrav!!!
  • Eleonor
    Amater
    Amater
    Postovi: 230
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Eleonor » pre 7 godine

    Ivana, dobrodoslica i od mene. Zelim ti uspesnu promenu :)
  • Bob77
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 25
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Bob77 » pre 7 godine

    Dobrodošla Ivana! Želim ti uspešno mršavljenje! :D
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Dobrodosla!
    I svidja mi se tvoja logika "ne dozvoljavam da mi bilo sta bude izgovor". Samo napred!
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Dragi drugari, hvala na podrsci. Pisem ovo vec drugi put, eto koliko sam resena da uspem i nastavim. Nista me nece spreciti pa ni teskoce tehnicke prirode ☺

    Dan polako prolazi. Nije bilo lose mada uvek moze bolje. I danas sam bila na rucku, ovog puta kod svekrve. Ni njoj nisam rekla da sam pocela, tako da sam se snalazila. Jedini problem je bio sto nije bilo svezeg povrca za salatu, ali bilo je zato tursije. Nije idealno ali nije ni lose. Posle smo bilo kod prijatelja. Brdo sokova, slatkisa i pizze. Nista nisam uzela, cak mi nije ni bilo zao. Sve sam podredila cilju. Idemo dalje...Samo da tako bude i oko 10-15dana kad obicno pokleknem. Necu sad da padam jer ovog puta nemam zelju vec cilj ☺

    Dan 2:
    Pre D.caj sa limunom
    D:cetiri tonusa, sa ajvarom,fetom i slaninom;kafa
    R:supa,1.5parce vrata,kasika podvarka i tursija
    V:belance i karfiol iz tursije

    Vecera nije najidealnija,ali zadrzali smo se duze od planiranog tako da sam se snasla. Definitivno cu ranije na spavanje.....hahahaa.... Tecnosti unosim oko2l sto je odlicno jer se inace ne setim da popijem vise od 2 case. Napredujem svakim danom, malim koracima.

    Pozdrav od mene do sutra :)
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Gledam tvoj jelovnik. Da se ogradim, ne znam mnogo o hrono dijeti, to je jedna od retkih nacina ishrane koji nikada nisam isprobala. Ja bih iz dorucka izbacila ili fetu ili slaninu, obe namirnice su dosta masne. Zasto za rucak samo jedna kasika podvarka. Kupus je neutralno povrce, mislim da si mogla da navalis vise. Jel vecera bila samo jedno belance I karfiol iz tursije? Meni to deluje bas malo. Ja bih mogla da pojedem masno cebe posle takve vecere. Ali opet to sam ja, svako je drugaciji. Medjutim, po meni, glavno pravilo je imati rezim ishrane koji ti dozvoljava da budes sita (bez konzumiranja nezdravih namirnica) posto jedino tako mozes da izdrzis. U suporotnom, posle nedelju-dve dolazi do popustanja i vracanju starim navikama.
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Hvala VecoPereco sto te interesuje moj dnevnik. Prihatam sve sugestije, komentare i kritike. Zato samo navali ☺ Zato sam i ovde ...
    Sto se tice dorucka u hrono ishrani, treba da bude pun UH,proteina i masti. Nije bilo puno ni nednog ni drugog, time se tesim(uvek se strecnem sta i koliko pojedem), mada sam vec probala ovo i funkcionise. Moji su inace prosli put padali u nesvest sta i koliko sam jela a ja sam izgubila 5-6kg za mesec dana. Bila zadovoljna i sita.
    Sto se tice podvarka bila je to veeeelika kasika a ja nisam bas ljubitelj kiselog kupusa.
    A za veceru si potpuno u pravu. Bila sam gladna kao vuk, legla sam 2h posle jela samo da ne razmisljam o hrani. Ali morala sam tako jer sam imala samo to gotovo kad sam usla u kucu, a deca i njihovo kupanje i spavanje ne mogu da cekaju mamu (tata pomaze ali mama je neophodna). U HI je bitno da ne prodje vise od 6h od poslednjeg jela. Ovo je bilo manje zlo.
    Ukoliko neko ima neka pitanja, sugestije i komentare tu sam... Hvala puno na podrsci!!!!
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Jos jedan dan ode. I to uspesno! Za sad se osecam dobro, mada na ovaj novi osecaj da nisam prejedena moram da se naviknem. Ucim da uzivam u tome. Da sam sita a ne pretrpana svim i svacime.

    Dan 3:
    Pre dorucka caj sa limunom
    D:tri tonusa tostirana, dva jaja,slanina i ajvar
    R:vrat, podvarak i sveza cvekla
    V:curetina i kupus
    Kafa je bila posle dorucka i rucka.

    Toliko od mene za danas ☺
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Cetvrti dan otisao. Nije bio los. Jedino je rucak bio kao i poslednja dva dana,ali zaista mrzim da bacam hranu tako da sam se odlucila da je manji greh da ponovim rucak nego da bacim hranu. Bili su nam i prijatelji,pravila sam palacinke(i slatke i slane),zu-zu,sokovi i ostave gluposti. Nista nisam ni liznula. Nije mi cak ni tesko palo da gledam sve to. Stvarno sam za sad super!

    Pre dorucka caj sa limunom
    D:tri tonusa,sa ajvarom,slaninom i malo fete
    R:vrat,povarak,cvekla i kupus
    V:curetina,kupus i masline

    Bas se sito osecam. Do sutra :)
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Bravo sto nisi liznula nista!

    A... Ovaj... Imas li ti zamrzivac? Ja trenutno u svom imam 3 porcije podvarka sa piletinom, 2 sa kobasicom i jedno 5 porcija sarme. Sve to moze da se zamrzne, pa odmrzne i podgreje. I bude (bar meni) jos bolje nego kad je tek skuvano!
    Slika
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Hvala na podrsci Yo-yo! Nasmeja me za zamrzivac...imam ga, ali u sklopu frizidera. Onaj mali sa samo tri fijoke. U njemu vec dva pakovanja podvarka, pakovanje sarme,meso i povrce. I nazalost nista vise ne moze da stane. Sanjam o onom velikom zamrzivacu, pa da svaki put skuvam duplo, pola zamrznem i tako 15 dana. A druga polovina meseca samo odmrzavam. Ipak moracu malo to da sacekam ☺

    Inace danas je dan prosao ok. Bez kriza. Cak sam dosta i pesacila.

    Pre dorucka caj sa limunom.
    D:topli sendvici sa dim. vratom, puterom i malo kackavalja (ovo nije bas za hrono,ali meni se jeo, malo sam stavila da me zelja mine, puno se kretala danas-tako se tesim)
    R:batak,bareni karfiol i brokoli,cvekla i neka maslina
    V:dva belanca, puuuuuno kupusa,sta je ostalo od barenog povrca od rucka i par maslina

    Masline mi prijaju, pa sam bas navalila na njih. Sutra ujitru me ceka pasteta od sardine, tome se bas raadujem :)

    Toliko od mene :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju