Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    I ja san se pre merila svaki dan, ali kod mene to ne funkcionise. Stvara mi ogroman pritisak,a kad nesto malo ode odmah dajem sebi oduska i castim se malim brljevima. Zato sam sad ovako odlucila, i nadam se kad skinem nesto sto je primetno da ce mi biti zao da kvarim :) videcemo....

    Inace danas sam bas bila dobra. Sve po ps-u. Jedino me ovaj vetar danas ubi, tako da nisam setala koliko sam zelela. Nisam sigurna da li vise iscekujem lepo vreme zbog Sunca(jako sam osetljiva na ove tmurne dane bez Sunceve svetlosti), setnji ili divnog povrca koje sledi.

    Danas:
    Caj sa limunom
    D:cetiri tonusa sa pecenicom, malo fete i ajvarom
    R:Junetina, podvarak i cvekla i sargarepa
    V:belanca i brokoli

    Bas se dobro osecam. Kad dodje vreme za klopu i nisam gladna. Brzo se zasitim. Zadovoljna sam napretkom :) A i divan je osecaj kad nisi prejeden. Uzivam!!! :)
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Samo tako nastavi!

    Svima nam fali sunca i toplote i sarenila - i u okruzenju i na tanjiru. Ja ovakvo vreme zovem "blah" ili "mnjah" period, ali barem maaalkice se da primetiti da dani postaju duzi.

    Pa onda kad beogradskim asfaltom prosetamo novu liniju u prolece :013:
    Slika
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Sinoc nesto nisam mogla da se dokopam sajta i zapljunem. Bila sam dobra, to je najvaznije :)

    Caj sa limunom
    D:4 tonusa sa humusom i avokadom(ostalo je i za danas)
    R:ostaci junetine i podvarka sa cveklom i sararepom
    V:2belanca i brokoli

    Muz isto primetio da mi je stomak splasao. Super se ocecam!! Idemo dalje :)
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Evo me...
    Moram priznati da mi je sve ovo nedostajalo. Mnogo mi je lakse da vodim racuna o ishrani kad ovde pisem. Brljala sam kad ovde nisam pisala. Zato evo me opet. Prvih mesecc dana je proslo,merila sam se krajem februara, i sa 92.9 otisla sam na 88.4kg. Skor -4.5kg. Ja sam zadovoljna jer sam poslednje, cetvrte nedelje, pred pms malo brljala. Ali obimi i kilogrami idu dole tako da sam zadovoljna. Moram da pomerim tiker samo da se snadjem :)
    Danas me je uhvatila neka nervoza, i brljala sam. Necu da stajem na vagu do kraja meseca ali sam uzela metar i videla da su jos neki cm otisli sto mi je podiglo raspolozenje i evo vratilo za komp. Nastavljam gde sam stala. Imam cilj. POcinjem da radim 3.jula, tako da se opasno priblizava datum kad moram da udjem u svoje stare krpice. A i zaista se odlicno osecam kad vidim da napredujem. Nije bas zabavno biti debeo. Posebno sto ide lepo vreme. Imam potrebu da lepo i izgledam. Zakazala sam i kod frizera u cetvrtak. Samo odlucno napred :D
    Sad cu i vase dnevnike da procesljam, da vidim sta ste radili dok me nije bilo. Dajete mi snagu i inspiraciju. Hvala vam svima :009: :009:
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Svaka cast na rezultatima! Samo polako i strpljivo, do povratka na posao ces biti k'o nova :pivo:

    Brljanja su sastavni deo ljudske prirode i bitno je samo izbeci da se sa brljanjem (kad vec krene) i nastavi. Ja praktikujem "planirane brljeve" koji mi pomazu da preskocim one opasnije, neplanirane ;)
    Slika
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Luna85 » pre 7 godine

    Ivana bravo za minus ali s obzirom na ishranu i očekivan je :)
    Pročitala sam tvoj dnevnik i dopadaju mi se jelovnici, raznovrsni i ukusno deluju. Ja sam imala pokušaj hrono ali sam je na kraju modifikovala po svom i uz tu modifikaciju sam uspela da skinem oko 13 kg za dva ipo meseca. Meni je nedostajao sir pa sam ga uvela u večeru.
    Kakav god pomak da se napravi a da je drugačiji od standardne ishrane koja je dovela do gojenja je poboljšanje. Tebi baš dobro ide i samo napred, zamalo da ti napišem samo jako :D
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Hvala drage zene na podrsci!! Juce je dan prosao lagano, bez iskusenja i brljanja. Kad sam ovde sa vama, bas mi je lakse. Nisam sinoc pisala jer sam se uspavala uspavljujuci dete :)

    Juce:
    D:4tonusa sa fetom
    R:batak sa svezom cveklom
    V: belanca i salata od sargarepe,cvekle i rukole

    Salata za veceru nije po hrono pravilima ali kao sto sam vec pisala ne pridrzavam se striktno svih pravila. Treba za veceru po pravilu belo ili zeleno provrce(cega se ja pridrzavam), ali kad se ovako desi da nemam onda uzmem nesto od povrca koje imam. Mislim da sustinski ne moze nikako da bude neki problem. Bolja varijanta od preskakanja obrokailli brljanja.

    Danas idem kod frizera bas u vreme rucka. Mislim da necu stici da rucam kuci. Ako stignem da spremim rucak da ponesem, bice super ako ne onda cu da ponovim dorucak bez UH tj.hleba pa cu kad dodjem da rucam-veceram :) Danas ce biti malo haotican dan, ali sve za lepotu :)

    Hvala jos jednom na podrsci!! Divni ste :009: :009:
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od ivaiva » pre 7 godine

    Pozdrav Ivana!Citam sada tvoj dnevnik,pa se setih da sam juce u Rodi videla zaledjen "Hrono mix" ,mislim da ima 3 vrste zelenog povrca(ne secam se ko je proizvodjac),pa je fino to imati ,da iskoristis u nedostatku svezeg zelenog povrca.Puno srece ti zelim u nastavku dijete! :mahalo:
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Hvala Ivaiva! Znam da ima, obicno i imam u zamrzivacu tako nesto(karfiol ili brokoli), ali sam skoro to iskoristila i skroz zaboravila da treba da dokupim. A i generalno mi vise prija sveze povrce. Inace uvek imam neku konzerviranu ribu(za svaki slucaj), zaledjeni tonus a ako to iskoristim i zaboravim ili ne stinem da kupim - razano brasno da zbuckam nesto. Tu je i zaledjeni sataras, kao i zalihe podvarka i sl.jela. Najbolje je biti pripremljen i nema krize :)

    Dan prosao ne bas po hrono pravilima ali sam ga izgurala

    D:3tonusa i jaja sa slaninom
    Umesto rucka sam uzela saku badema jer sam izjurila iz kuce da stignem kod frizera i nisam stigla nista da jedem. A kda sam stigla kuci sam jela da li rucak ili veceru nemam pojma sta mu dodje
    R/V junece meso, svez luk, cvekla i pola avokada sa belllim lukom i limunom

    Nije idealna kombinacija ali idemo dalje. Sutra je novi dan :)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Čestitam ti na dosadašnjem uspehu i stavu pre svega, tj pozdravljam tvoj stavi i odnos prema dijeti! :)

    Što se tiče badema za ručak, ispričaću ti nešto...
    Pre neku godinu, spominjala sam to, sam sa drugaricom koja je bila na hrono dva puta išla na te njene konsultacije u H centar. Pravila sam joj društvo.
    Dobro se sećam da su joj tada rekli da, ako je neka vanredna situacija, može da jede bademe za ručak. Predlog je bio ili bademi ili ako je u mogućnosti bademi (ili drugo dozvoljeno koštunjavo) preko salate. Bademi i jesu bogati proteinima i zdravim masnoćama, i ovo ima smisla..
    A za zeleno povrće za večeru.. bar je sada stigla lepa i povoljna zelena salata, zatim blitva, spanać i ostalo.... Kupi nekoliko glavica salate tako da u svakom trenutku imaš zalihe, napraviš lavor salate za večeru i nemaš brigu.... ne kuva se, ne treba mnogo vremena...

    Srećno dalje! :wink:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Hvala Debeliccka na podrsci!! Znam ja da bademi nisu rucak i daleko su od nekog idealnog resenja, ali ovo je bilo u vanrednoj situaciji gde sam mislila da cu stici nesto kuci da pojedem ali nisam i izletela sam kao muva bez glave iz kuce. I da bih ipak nesto pojela odluka je pala na bademe. Cim sam dosla kuci klopla sam kako treba. A sad razmisljam mogla sam neku salatu da kupim u prodavnici, sad ima tih salata i po prodavnicama. Ali eto, nisam se snasla i nije mi iskreno ni palo na pamet. Ali sam spremna za sledeci put. Na greskama se uci :)

    Juce dan prosao ok. Nekako kad pisem ovde i kad se druzim sa vama ni ne padne mi na pamet da mi se nesto brlja. Zahvalna sam sto sam nasla ovo mesto i vas. Hvala vam!!

    D:3 tonusa, neka kobasica przena( to inace izbegavam ali mi se juce bas nesto jela) i paprike u pavlaci (nije po hrono-u ali je bilo za moju dusu. bas mi je prijalo :D )
    R: junetina, sataras sa sremusem i sveza sargarepa
    V: belo curece i malo pecurki (nije idealna kombinacija ali da se ne baci pa rekoh ajde moze da prodje)

    Za veceru nisam skoro uopste gladna. I kad se javi glad posle par zalogaja sam sita. Tako da kolicinski uopste ne pojedem puno za veceru. Bude to par zalogaja.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju