Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    I ja imam taj "kombinovani" pa stalno razmisljam koliko je pun hoce li eksplodirati ;)

    Bravo za hodanje, po korisnickom imenu vidim da smo sugradjanke, pa racunam da te je (konacno) otapanje polarne kape na sred Balkana motivisalo da malo promrdas. Samo tako nastavi, valja najvise zbog vazduha i zivaca (osim ako si setala kroz 29. novembra ili kako se sad vec zove, uz sve promene naziva), a za taj kackavalj - ma sigurna sam da je to bilo cisto da sebi mozes da kazes "Eto, jela sam kackavalj, ne gladujem!" Bas tako nesto "nevaljalo" malkice tu i tamo (ili po cik-cak rezimu jednom do 2x nedeljno podosta) nam pomaze da preskocimo kriziranje.
    Slika
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Bas tako Yo-Yo...ne zelim da bude ovo ne smem nista da jedem. Resila sam dugorocno ovako da se hranim, i meni znaci da tako malo "zabrljam"-nije strasno, dokle god nisu slatkisi,jer sam na njih skroz navucena. Ali evo organizam mi ih ne trazi ni malo ovih dana jer valjda unosim sve sto mu je potrebno. Pun mi je ormamar slatkisa jer ih deca dobijaju, nisam mu ni prisla a nije mi ni palo na pamet. Nekako do sad sam terala sebe da budem na dijetama raznim i imala sam osecaj da se borim sama sa sobom. A sad, kada mi je cilj da se resim ovih odvratnih kg a ne samo zelja, i da postanem opet srecna i zadovoljna ovo mi nista ne pada tesko. Tako da je definitivno tacno da treba da kvrcne u glavi i da nas niko osim nas samih ne moze naterati. Ali dok se to ne desi ne kapiras.
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od oliveras » pre 7 godine

    IvanaBg Pozdrav od mene i srecno :mahalo:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Jos jedan dan prosao. Nije bio los. Bili smo na decijem rodjendanu,sedela pored hrane koja mirise. Nisam je ni pogledala....da nisam na rezim sad bih stukla pivo jer su mi deca popila mozak danas. Ali nista od piva. Rekla sam sebi nema alkohola dok se prvi rezultati ne bi videli. U HI je dozvoljeno crno vino, ja nisam bas ljubitelj pa je to olaksavajuca okolnost.

    Danasnji dan:
    Caj sa limunom
    D: tri tonusa sa domacom ribljom pastetom i neka maslina
    R:batak, sargarepa i malo cvekle i barni brokoli
    V:dva belanca i puno brokolija.

    Tolliko za danas :)
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Bravo za rodjendan! Nije lako izgurati iskusenje kad je tu, na dohvat ruke.

    Fakat, ni najgora pretnja i ultimatum (lekara, porodice, prijatelja) nas ne moze "naterati" da ucinimo nesto dok nama ne kvrcne. A eto nas ovde kvrcnutih kolektivno ;)

    Sto se tice vina, evo ja cu umesto tebe veceras popiti jednu casu (tj. vec je pijem) - al' belog, a pivce cuvaj da proslavis prvi minus. I tada kupi svoje najomiljenije i uzivaj bas-bas onako kako dolikuje, pozeljno u dobrom drustvu :pivo:
    Slika
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Danas mi je bio malo tezak dan. Nesto od samog jutra imam utisak da se nisam najela. Da li je to psiholoski efekat ili se zaista nisam najela(a mislima da je kombinacija i jednog i drugog),pa mi je ceo dan pao tesko. Bili smo jos na babinama. Nije mi tesko da odolim hrani pred ljudima,ali kad sam sama kuci a imam utisak da mi se nesto jede-e tu kod mene vreba opasnost.

    7 dan:
    Caj
    D: 3 tonusa sa domacom pastetom od sardine i humus
    R:pecurke(nisam fan,ali rekoh da promenim malo)sataras i sargarepe
    V:skusa i kupus

    Mislim da sam pogresila sto sam pecurke jela uz ovako slab dorucak(mada mi je juce bio dovoljan,ali je rucak bio jaci). Sledeci put drugacije. Bitno da je jos jedan dan prosao....uspesno :)
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Definitivno fale konkretniji proteini u rucku! Nesto sam cula da se na HI pecurke smatraju proteinom i da se ne jedu sa mesom i drugim proteinima, ali sa sadrzajem od nekih 3g proteina u 100g valja pojesti nekih 600+g kao ekvivalent 100g mesa. A protein je u stvari ono sto drzi sitost, a ne kalorije.
    Slika
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Hvala Yo-Yo na informaciji. Istu gresku dva puta necu da napravim :) Videla sam ja da nesto nije kako treba. Inace sam nervoznija ovih dana, ja sam to primetila juce a danas se samo nastavillo. Muz kuka kao crv da uzmem nesto slatko,da ne sikcem tolliko. Ja generalno nisam gladna ni ne jede mi se slatko. Ali sam nervozna kao da sam u losem pmsu,a nisam. Ne znam da li je zbog nedostatka hrane ili slatkisa, ali koji god je djavo nadam se da ce sto pre da prodje.

    Danasnji jelovnik:
    Caj sa limunom
    D:3 tonusa, jaja i slaninica
    R:svinjski but i kupus salata
    V:par snita pecenice, masline i kupus.

    Pecenica ne ide za veceru, ali bili su nam gosti a jaja sam potrosila za palacinke a konzerva ribe mi se nije jela. Generalno na ovo ne gledam kao na neki prekrsaj vec kao prilagodjavanje situaciji. Ispostovala sam satnicu i obrok. Ima ostupanja, protein nije idealan ali sta sad. Idemo dalje, bez izgovora i odustajanja ☺
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Samo polako, proci ce te pocetne krize kada se stabilise nivo secera u krvi. Izdrzi jos koji dan I videces da ce biti bolje i ne slusaj muza! I ja sam krizirala sa slatkim u pocetku. Sada jedem slatko jednom nedeljno i veruj me ni ne padne mi napamet slatko danima. Samo napred!
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Evo me posle dva dana. Nisam stizala da pisem, ali sam se svega pridrzavala. Jedino sam u nedelju popila malo vise od 2dl crnog vina. Dala sam sebi malo oduska. Bas mi je prijalo iako ga bas i ne volim.

    Inace dva dana sam jela sve isto sem vecere
    9 i 10 dan:
    Caj sa limuno
    D:4 tonusa sa puerom,pecenocom i ajvarom
    R:batak,cveklla i sargarep
    Vjedno veca malo soma,drugo pilece bello uz kupus salatu.
    Toliko za danas
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    I danas sve po pravilima. Nemam krize,jedino sto sam nazebla pa se osecam lose.

    Caj sa limunom
    D:4 tonusa sa humusom i pecenicom
    R:belo meso i podvarak
    V:tunjevina sa zelenom salatom

    Generalno se osecam dobro, imam utisak da mi je malko stomak splasnuo a i lice.
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Mirise mi na minus ovde. Kada ces da se meris?
  • IvanaBg
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od IvanaBg » pre 7 godine

    Veco, obecala sam sebi sto kasnije. Ranije sam stajala na vagu i onda se opustim jako brzo. Voda ode, vidi se pomak u brojkama na vagi ali se nista sustinski ne promeni kod mene. A kao izgibila sam neko kilo i onda brlj po brlj i ode sve. Sad sam se sa sobom dogovorila da je bitno da istrajem u ovom nacinu ishrane i da ce sigurno biti rezultata. Probacu da izdrzim mesec dana bez merenja. Na pola sam puta, u petak ce biti 2 nedelje. A ovog puta sam cak i cm izmerila :)
    I danas sam bila dobra,jedino sto svako vece popijem ferveks jer mi je jako lose. Mislim da je ovaj sa secerom, ali ako me on poremeti e onda stvarno...

    Danasnji dan:
    Çaj sa limunom
    D: tri tonusa sa jajima
    R:dinstana junetina i cvekla
    V:malo od cureceg batka i zelena salata

    Eto...id
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    I ja se trudim da "smirim dozivljaj" sa merenjem, pa se merim nedeljno, ali ponekad i vanredno naskocim na vagu.

    Mislim da je Fervex (i bilo koji drugi lek) sa secerom manje zlo od aspartama. U onoj kesici ne moze biti vise od 20g secera (pre bih rekla do 10g), sto je 80 kalorija. To sto je u pitanju secer moze malo da uspori proces i eventualno da ti aktivira apetit, ali nije bas neka kolicina da upropasti stvari!

    Zelim ti brz oporavak!
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Povratak sebi-zadovoljnoj i srecnoj zeni

    od VecaPereca » pre 7 godine

    To ti je dobra taktika! Ja se kao luda merim svaki dan :nasilan:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju