Oslobođenje
  • Kimura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 6 godine

    Oslobođenje

    od Kimura » pre 6 godine

    Kao sto naslov kaze, ovo je moje oslobođenje.
    Sutra ujutro cu se izmjeriti, slikati i izvagati i objaviti (sve osim fotki) i osloboditi omu mrsavu sebe koju osjecam da bi se rado pokazala ali joj smeta 15ak-20ak kg viska.
    Imam 40 godina, bavim se sportom, znam kako s prehranom, ali jedno je znati, a drugo je moci to primijeniti.
    Zadnjih skoro 3 mjeseca sam na pauzi od treniranja (ali ne i jedenja) i to je rezultiralo rezultatom :)
    Sutra ujutro ide suocavanje s istinom i odbacivanje krivih navika i usvajanje dobrih i zdravih za mene. Bit ce tesko, ali moram. 41 godinu zelim docekati fit, zdrava i vesela!

    Kako?
    - sport
    - zdrava prehrana
    - manji obroci
    - puno vode
    - slano (obrok), slatko (smoothie)
    Rok: godinu dana

    Prvi rok je 1.8. Ocekujem barem 3kg dolje. Tada krecem s treniranjem...
    Za godinu dana (mozda i prije) ima da ponosno stavim fotku prije i poslije.

    Veselim se druzenju (pisanju) s clanovima foruma.
    Mozda ima jos netko tko na ovakav nacin mijenja navike i rjesava problem zdravlja i izgleda.
    Pa... krenimo!
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od Bakica » pre 6 godine

    Dobrodoshla i samo napred :headbang: . To shto se bavish ( ako nastavish da se bavish) sportom moze ti neverovatno pomoci :headbang: Prochitaj ( ako vec nisi) Kufijev dnevnik. Chovek je ne samo skinuo neverovatan broj kilograma nego sad zeljenu tezinu odrzava upravo sportom i naravno nekom vrstom discipline sa jelom. Moguce je sve ako neko ima volje. Mozda je najteze (teze i od same dijete) odrzati tu volju ali i to se moze.Ima ovde svetlih primera. Dobro je da si zadala sebi duzi rok jer kilogrami se mogu skinuti brzo ali se isto tako brzo i vrate (i josh dodaju) kada se chovek koncentrishe na kratak rok. Ako budesh chitala dnevnike ovde videcesh da bez obzira koju dijetu neko drzao ima par stvari na koje se trajno moramo navici svi a to su: uobrochavanje ( pauze izmedju obroka a ako uzimash uzinu to mora biti neshto lagano i zaista malo i najbolje ne uzimati uzinu popodne i uveche ako mozesh) , smanjenje kolichina narochito za vecheru ( za vecheru hleb i testa valja iskljuchiti), ne jesti posle 8 uveche ( i ako morash onda to mora biti neshto minimalno zalogaj dva , neka salata najbolje), od slatkog najbolje samo kockica ili dve crne chokolade a ako bash morash slatko onda ga jedi malo i za doruchak , pokushati koliko se moze da se proteini i UH i skrob ne meshaju bar u jednom obroku, neutralno povrce moze se jesti u neogranichenim kolichinama kao i salate...itd . To su neki principi kojih bi se valjalo drzati.
    Takodje volja se nekako prikupi da se odrzi dijeta ali odrzavanje kilograma nakon dijete i ne vracanje na stare navike mnogima je pomrsilo rachune :crybaby: Navike se stichu vremenom ( dugim vremenom) tako spremi se na maraton :013: Kad se navike ustale sve je onda mnogo lakshe. Puno srece ti zelim.Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od Bakica » pre 6 godine

    Dobrodoshla i samo napred :headbang: . To shto se bavish ( ako nastavish da se bavish) sportom moze ti neverovatno pomoci :headbang: Prochitaj ( ako vec nisi) Kufijev dnevnik. Chovek je ne samo skinuo neverovatan broj kilograma nego sad zeljenu tezinu odrzava upravo sportom i naravno nekom vrstom discipline sa jelom. Moguce je sve ako neko ima volje. Mozda je najteze (teze i od same dijete) odrzati tu volju ali i to se moze.Ima ovde svetlih primera. Dobro je da si zadala sebi duzi rok jer kilogrami se mogu skinuti brzo ali se isto tako brzo i vrate (i josh dodaju) kada se chovek koncentrishe na kratak rok. Ako budesh chitala dnevnike ovde videcesh da bez obzira koju dijetu neko drzao ima par stvari na koje se trajno moramo navici svi a to su: uobrochavanje ( pauze izmedju obroka a ako uzimash uzinu to mora biti neshto lagano i zaista malo i najbolje ne uzimati uzinu popodne i uveche ako mozesh) , smanjenje kolichina narochito za vecheru ( za vecheru hleb i testa valja iskljuchiti), ne jesti posle 8 uveche ( i ako morash onda to mora biti neshto minimalno zalogaj dva , neka salata najbolje), od slatkog najbolje samo kockica ili dve crne chokolade a ako bash morash slatko onda ga jedi malo i za doruchak , pokushati koliko se moze da se proteini i UH i skrob ne meshaju bar u jednom obroku, neutralno povrce moze se jesti u neogranichenim kolichinama kao i salate...itd . To su neki principi kojih bi se valjalo drzati.
    Takodje volja se nekako prikupi da se odrzi dijeta ali odrzavanje kilograma nakon dijete i ne vracanje na stare navike mnogima je pomrsilo rachune :crybaby: Navike se stichu vremenom ( dugim vremenom) tako spremi se na maraton :013: Kad se navike ustale sve je onda mnogo lakshe. Puno srece ti zelim.Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od cacacac » pre 6 godine

    Mah-mah i od mene! :mahalo: :mahalo: :mahalo:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od dada77ns » pre 6 godine

    Pravila znas...samo napred u pobede :)
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Oslobođenje

    od Kufi » pre 6 godine

    Pozdrav i od mene!
    Ja sam smrsao kroz fizicku aktivnost i korekcije u ishrani, ako treba neki savjet/konsultacija tu sam. :)
    Nisi nam rekla kojim sportom se bavis.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Kimura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Oslobođenje

    od Kimura » pre 6 godine

    Wooow! :31: Baš ste me ugodno iznenadili! Hvala svima na prisutnosti, savjetima i dobroj volji za pomoć - trebat će mi! :009:

    Bakice :D , baš sam ulovila jednu super knjigu "Zbogom navike", pa se nadam da će mi i to pomoći da se malo priberem. Prije sam bila normalna osoba s normalnim navikama (jedenja) i eto, nekako se desilo (životne situaccije) da sam počela jest glupo i krivo da si uljepšam stresne dane i to prešlo u naviku. Treba zatvoriti usta, prestati mlatiti po tjestenini, njokama, siru, šećeru i može se jest i zdravo i fino. "SAMO" loše zammijeniti dobrim. :005: Pripremljena na maraton-čak životni jer ovako dalje ne može.

    cacacac :mahalo:

    dada77ns , hvala!

    Kufi!!!! Tenx!! Super hvala! Brasilian jiu jjitsu, teretana i trčanje (teretana i trčanje kombiniram 1-2 put tjedno, nekad i preskočim nešto od navedenog). Trenutno sam slomljenih rebara... već 2 mjeseca na mirovanju... Pucam po šavovima!!! Ne mogu više ležati! Jedva čekam 1.8. - tada ću smjet opet krenuti lagano s treninzima i jeeeeeeedva čekam!

    Nisam očekivala nikog ovdje, pa ste me sad zbunili i šta sam ono htjela reči... 8) Hm da.

    Evo suočavanje s istinom (uf):

    Dob: 40godina
    Visina: 160cm
    Težina: 66,5kg


    ... još nisam spremna javno objaviti mjere ... KATASTROFAAAA!!!
    Zadnjih mjesec-dva sam nakrcala 4,5kg na sebe, tako da... Eto, takva sam. :prasence: I još nekretanje... rezultati su tu. Mislim da ću početi pisati jelovnike.

    Ovih dana sam preskočila večere (poslije 18) i nisam jela čokolade, kekse i kolače (inače sam u stanju roknut cijelu veliku milku u 15 minuta par dana za redom), aLi sam obične hrane jela turbo previše.

    Sretno! (Trebat će mi!) 3, 4 sad!
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Oslobođenje

    od Kufi » pre 6 godine

    Brasilian jiu jjitsu
    Tacno sam znao. :D Sto nema neka kladionica ovdje mogo sam pare uzeti, cim sam vidio nick Kimura odmah sam pomislio Brasilian jiu jjitsu. :D

    Koliko sam shvatio iz tvog pisaanja ti generalno i nemas problema sa kilazom, samo te taj lom rebara unazadio. Kad odbolujes i vratis se na stari rezim treninga i ishrane to bi trebalo da spadne glatko.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Kimura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Oslobođenje

    od Kimura » pre 6 godine

    :D Ma imam ja viška... Mislim da imam lagane kosti i onda je sva ta težina zapravo realno mast i tkivo koje mi ne koristi.
    160 visoka (zapravo 159cm-zaokružila sam na 160), bilo bi mi idealno da imam 52kg ili ajd ok mi je i 55.
    ALi polako. Ja neću, nit ne mogu držat neku konkretnu dijetu, samo moram popraviti količinu i izbor namirnica i... jedva čekam opet treningeeee!!!!

    p.s. Kufi, pratim te i trebat ću te za neke promjene u teretani. Nadam se da nećeš otić-mislim da je dobro da je jedan takav ovdje.
    Pogotovo meni jer sad još jedvije čekam teretanu i sve! Malo mi se ne da sve iz početka. Plan mi je drillat doma solo 8.mj, radit sklekove, čučnjeve i sl i 1.9. evo me, draga moja teretano! (nekad i nedraga 8) )
  • Agnna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Oslobođenje

    od Agnna » pre 6 godine

    Dobrodosla i srecno! :D Kad pogledam u tvoju kilazu izgleda bas malo, ali svako je drugacije gradjen i verovatno svakom drugacije stoje iste kile. A najbitnije je kako se ti osecas i nista vise. Za sport sam odusevljena, kad bih ja mogla samo upola toliko da ga volim. :013:
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od Bakica » pre 6 godine

    Kimura sve ce biti mnogo lakshe kada ponovo pochnesh da vezbash. U medjuvremenu probaj da se uobrochish i jedesh malo uveche ( uglavnom proteine i salatu). Slatkishe samo sporadichno i u malim kolichinama. Kada steknesh te navike i pochnesh da vezbash kilogrami ima samo da se tope :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Kimura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Oslobođenje

    od Kimura » pre 6 godine

    Agnna... jep, ja sam najgore građena. Ja sam jedna od onih koja zavidi ženama s oblinama na pravom mjestu-na dupetu i bokovima! Meni sve ide u trbuh. :bas_tuzan: I to ne izgleda nikako. Široke majice i hlače. O suknjama i haljinama mogu samo sanjati. Trebam tih 52 sad jednom zauvijek. Baš trebam.
    Što se sporta tiče... mislim da se natjeraš na 3-4 dobra znojenja, gotova si. Na to se (fala svetimm silama) lako navuč. Onaj osjećaj nakon nečega kad si umoran da "Može sve!"... tad mi i najveći neprijatelj može reć šta hoće... uopće me ne dira ništa. I onda još tuš poslije, neki zdravi obrok i zasluženo opušanje na kauču... aaaaaaa.... :D

    Bakice, nadam se da će tako nekako biti. Veselim se nedjelji.

    Pa evo, današnji dan proglašavam prvim. Razmišljala sam o tim brojevima dana.. dal da ili ne, ali ipak da.

    1.dan 5.7.2017.
    8.30 naranča
    10.00 smoothie od borovnica i banane (750ml)
    13.30 prženi tofu (2 kom veličine dlana s prstima), proso s graškom (oko 2,5 šalice), 4 keksa (domaći keks)
    20.00 svježi krastavac 2 kocke feta sira


    Ne znam dal sam zadovoljna ili ne prvim danom. Imam osjećaj da bi se trebala osjećati gladnije da bi mršavila.
    ALi dobro, vidjet ću u nedjelju šta će vaga reći.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od cacacac » pre 6 godine

    Ne mora da znaci, bitno je ne mesati tip namirnica. Ponekad imam utisak da cu da puknem od hrane, ne ogladnim izmedju obroka, mislim ko zna koliko sam dodala, a vaga pokazuje minus! :013:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od dada77ns » pre 6 godine

    KOliko sam citala po forumima, cesto se desavalo da onaj dan kad zabrljaju izgube na kilazi. Valda se pokrene metabolizam nakon nekog vremena smanjene kolicine hrane. I onda kad ga sokiras jednom nedeljno...rezultat negativna u smislu pokazivanja vage :)
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Oslobođenje

    od Bakica » pre 6 godine

    Da da i meni se chini da kad se ustalish na jednoj dijeti organizam kao da primi poruku " to je sad to" i krene da "chuva" masti tj uklapa se, ali kad ga shokirash ( a on se nije nadao :D ) dok se on snadje ode neko kilo 8) .
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gosta