Odgovori 10 postova Stranica 1 od 1
Novi početak za moa :-)
  • Geelady
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 7 godine

    Novi početak za moa :-)

    od Geelady » pre 7 godine

    Cao svima, hm odakle početi pa kazu svi najbolje od početka :-). Imam 30god udata sam i kao sto možete da pretpostaviti imam i problem sa viskom. Moj visak se nakupljao vec poprilično dugo poslednjih evo skoro 8 god od kako sam počela da se zabavljam sa sadašnjim suprugom. Posto sam sada dosla do te cifre koju mi je tesko i da izgovorim rešila sam da po prvi put u zivotu istrajem u dijeti i da uspem. Ovde mi se svidja jer mi je ovo vise neki nacin ishrane nego klasična dijeta. Neke stvari me bude tipa da li supa ide pre glavnog jela ili posle :-) dijetu držim od 23.01.2017 i za sada sam skinula 2,5 kg sto je sasvim ok. Jedem raznovrsno i trudim se da svaki krug bude drugačiji. Ono sto me zanima da li je dozvoljeno grickanje npr lesnika ili badema između obroka?
  • Geelady
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od Geelady » pre 7 godine

    Takođe me zanima kombinacija za proteinski dan npr meso i sir? Za uh dan da li striktno mora jedna podloga za pizzu ili nekad moze npr parce vise. Ukoliko se odlukom za integralno brašno da li ti ulice jer mi je puno bolje suze me drzi sitom. Prosli uh dan sam pravila palačinke sa integtalnim brašnom bez jaja i bile su fantastične i bas su me dugo drzale sitom, juce sam za skrobni dan npr pirinac sa meksičkom mešavinom povrće naravno. Interesuje me da li ispravno kombinujem?
  • grazia
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od grazia » pre 7 godine

    Nela ti je sa srecom. Sa ovom sjajnom ekipom ovde sve ide mnogo lakse.
    o kombinacijama neka ti govore iskusniji. Ja kad je proteinski dan jedem samo jednu namirnicu ne kombinujem ih. A skrob sam pravila isto kao i ti rizu sa tim raznoraznim mesavinama.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Dobro nam dosla Gee!

    Ja nisam na UN-ki, ali sam bila ranije, pa ovako:

    Za proteinski dan biras jedan protein za taj dan. Dakle, ako je meso, jedes istu vrstu mesa (od iste zverinje ;) ) i za rucak i za veceru. Supu pijes posle jela da produzis sitost. Ako jedes sir, umesto supe mozes jogurt.

    Za skrobni dan biras jedan "glavni" skrob i uz njega mozes da dodas malo nekog drugog skroba, "da bude sareno". Ima i kolicinsko pravilo, mislim da je 2/3 glavnog i 1/3 sporednog, ali to ce ti reci verovatno Giga.

    Prava integralna brasna (ne ona jeftina bojena) drze sitost duze kod mnogih, pa ako tebi to radi - nema razloga da ne primenjujes.

    Sto se tice kolicina, pitanje je: kolika je podloga za pizzu. Neke podloge su deblje, neke tanje, pa nas tako vise ili manje zasite. Ne znam tacno koje je pravilo za kolicinu, ali po meni (sto mozda nije tacno po pravilima UN-ke, da se ogradim) je bolje uzeti jos 1 parce i biti sit nego dovesti sebe u situaciju da pojedes jos 1 celu pizzu kad djavo dodje po svoje.

    A znas sta je najbolje? Da na pizzu (i uz meso, sir, pasulj, pirinac i sve ostalo) ubacis gooomilu neskrobnog povrca koje ce te sigurno zasititi!

    Badem, lesnik i ostali orasasti plodovi spadaju u prvi deo dana, tj. do rucka (i u vitaminski dan), a zbog kaloricnosti je kolicina ogranicena na nekih 30g (cini mi se) i vaze pravila kao za svo voce - 2h pre rucka moze biti poslednja uzina. Ako ti se gricka nesto izmedju rucka i vecere, biraj sveze povrce ili nesto iz tursije.
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Dobila si sva uputstva. A od mene dobrodoslica.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Novi početak za moa :-)

    od 314pezos » pre 7 godine

    Dobro nam došli i sretno 8)
    Slika
    Slika
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od oliveras » pre 7 godine

    Dobrodosla i srecno :mahalo:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • Geelady
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od Geelady » pre 5 godine

    Cao svima, evo mene opet posle duzeg vremena :-) prethodni put sam nazalost morala sa prekinem dijetu pa se nisam ni vratila u medjuvremenu sam ostala u drugom stanju i porodila se i sad sam krenula ponovo. Dosta sam citala posto dojim pa sam htela da budem sigurna da mi nece stetiti e sad vodeni dan iz tog razloga ne dolazi u obzir a zanima me i ovaj vocni dan da li moze da steti na kolicinu i kvalitet mleka? Ukoliko ga se ne pridrzavam ili ga preskocim znaci drzim samo proteinski, skrobni i uh dan da li mi to remeti napredak? Znacilo bi mi jako da mi neko odgovori i posavetuje me, jer pored dojenja koje je iscrpno ne znam da li mogu izdrzati samo na vocu a opet ne bih sa dodjem u situaciju da se mleko smanji. Hvala ☺️
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od Debeliccka » pre 5 godine

    Kada bi mene pitala, ja bih ti rekla da uopšte ne držiš UN dijetu s ozbirom na to da dojiš, a ti uradi kako želiš.
    Pozdrav i srećno!
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Novi početak za moa :-)

    od Bakica » pre 5 godine

    I ja mislim da ti sada nije vreme da pochinjesh dijetu bilo kakvu. Sachekaj malo pa kad zavrshish sa dojenjem. U medjuvremenu jedi zdravije i manje onoga shto nije korisno tek toliko da se ne opustish.Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 10 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gosta