Odgovori 148 postova
Neka igre pocnu...(UN)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    E pa tako te volEm kad tako pises, a i pricas sa sobom :D

    Ja sam danas u krizi i vec par puta sam naglas rekla sebi E neces vala! I uzela flasicu sa vodom i nategla vodu :D Ne garantujem poslusnost do kraja dana. I moram da vratim onu staru parolu - Danas je sutra o kojem si brinula juce!

    Inace rekla sam NE juce vagi, jutros pala u iskusenje i opet joj rekla NE, tako da se difinitivno zaobilazim sa njom. Imam nekog opasnog u glavi kojeg sam aktivirala 8) i za sve mi vice ne ne ne...

    A isla sam i kod zubara, izmedju ostalog zbog proteze, i lepo mi zena sve ispricala. Ako se odlucim za protezu, moracu vaditi jedan zdrav zub da bi ostali imali mesta da se lepo rasporede, i da se ne kvare tako brzo + bih protezu trebala nositi dve godine a zatim i neku providnu navlaku za zube, koju bih trebala nositi dozivotno (samo dok spavam). Elem, to mi je danas tema za razmisljanje. Nekako mi puno dve godine, a posle se mislim da sam to uradila jos pre dve godine sad bi bilo sve ok. I tako dolazim do zakljucka da sto pre pocnem sa tim, pre cu i zavrsiti.

    Danas nista kreativno.
    18.09.2020. - 49.dan - vitaminski
    D: dve jabuke
    U: kostunjavo voce
    R: banana
    U: maline
    V: casa soka od paradajza
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Samo da ozvanicim jucerasnju poslusnost, ovaj sto mi radi o glavi i stalno vice ne ne ne, je ucinio svoje. Mislim da je ovde na delu stokholmski sindrom.
    Jos sinoc sam isplanirala danasnji jelovnik koji ce definitivno biti riba! Imamo leeepog sarana u zamrzivacu,i isto tako lepo cu da ga odmrznem i nadam se pripremiti a u slast, sigurno, i pojesti. Idem da nadjem neki recept :wink:
    Plan za danas izgleda ovako.
    19.09.2020. - 50.dan - proteini
    D:dva mandarine
    U: jabuka
    R: dve potkovice sarana, i neka salatica, paradajz corbica
    V: jedna potkovica sarana i salata
    -2l vode, 3 turske kafe
    -25 minuta uz Jilian, 10 minuta vezbe za trbusnjake

    Danas je sutra o kojem si brinula juce!
    Pridrzavaj se pravila i bices zadovoljnija rezultatima i sobom!
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Evo i mene, malo kasnim, al vazno je da se javljam)Bravo za tebe i jucerasnji dan, ha sam uglavnom juce bila dobra) Jefino sto sam kada sam stigla kuci napravila smuzi od kruske, banane, smokve , oraha i sce to na kokosovom mleku.A da i sa malo meda..To mi je dalo energiju i utolilo glad.Vagu od juce ne poznajem) I u pravu si, necu vise da se opterecujem sa njom, bar do sledeceg vodenog.
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Uh sto ja volim smutije, a ti si ga bas smutila :D I znam, bas su puni energije. U maju mesecu kad je bila sezona jagoda, mislim da nije prosao dan bez smutija,mmmm :007:
    Sto se dijete tice, zainatila sam se. Utisao mi se onaj glas u meni sto je glasno vikao ne-ne-ne..i sad radi inat a i volja je tu!

    20.09.2020. - 51.dan - skrobni
    D: dve manje banane
    U: dve manje mandarine
    R: kuvani pirinac, kiseli krastavci
    V: kuvani pirinac, ajvar
    -2l vode, 3 turske kafe

    Upravo "nakuvavam" deci i muzu sve ruckove ZA preko nedelje (gulas, preliv za spagete, punjene paprike, djuvec), pa cu tokom nedelje da im samo vadim i podgrevam. Jedan dan sam im ostavila za lovacki rucak :evil: :D Mada znajuci moje, to ce biti ili cevapi ili testo sa sirom... A moje jelovnike cu planirati iz dana u dan.

    Danas je sutra o kojem si brinula juce!
    Pridrzavaj se pravila i bices zadovoljnija sobom i rezultati nece izostati! :mahalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Ponedeljak i gle cuda sam se uspavala, sve tri smo se spremile u 15 minuta :D
    Ponedeljak i opet farmerice :shock:
    Ovu nedelju cu pretvoriti u nesto obecavajuce!

    21.09.2020. - 52.dan - UH
    D: dve jabuke
    UČ kostunjavo voce
    R: kus kus
    V: sladoled, red crne cokolode
    -2l vode, 3 turske kafe
    -30 minuta voznje bajsa
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Evomene,malo redhe u poslednja dva dana, al sam ipak tu) Nesto u konstantnoj guzvi i jos danas nisam bila na poslu...Muz je slavio juce rodjus pa sam bila u brlju a i sams pocinjem da shvatam da mi i nije do pisanja kad napravim glupost...Al ko priznaje, pola mu se prasta...Valjda :shock:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Prodje puna tri dana i sa njima i kriza, I am back to the track. Isto tako je prosla kriza i sa naskakanjem na vagu, sto je doprinelo umanjenju krize. Sa njom mi je zakazan dejt u pondeljak ujutro, a dotle inat jenjava, volja i zelja jacaju.
    22.09.2020. - 53.dan - vitaminski
    D: dve jabuke
    U: kostunjavo voce
    U: mandarina
    R: banane
    U: maline
    V: krastavac i pola case paradajz soka
    -2l vode, 3 turske kafe
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Ma I meni je taj dejt zakazan za ponedeljak ujutru, al sve mi se vise cini da ima neka frka u sistemu pa kod mene ne pali to sto pali kod ostalih.Samim tim ce I vaga tek malo da stucne na moju kilazu, misilm daj boze da bude I 100 grana nanize u odnosu na prosli mesec, kako je bilo bzv poslednjih 20-tak dana. Mozda vise nemam ni nekog motiva, bem li ga. A mozda je svoju ulogu u minimalnom gubljenju kilograma ( da ne kazem ostajanje na istim kilogramima u poslednjih 20-tak dana ) imalo I ostavljenje cigara, ko ce ga znati..,
    Drago mi je sto se drzis principa, ja sam sve vise u fazonu da mi je sve sve jedno, al Bogu hvala da si ti tu pa eto imam razlog da po nesto napisem I da se pridrzavam datog nacina ishrane.
    Danas voce, jednom recju, nista novo nema.
    Hrono nije uopste losa ideja, pa jos kad bi je ubacili u varijantu od 8 sati, mislim da bi imalo efekta. Nego samo ukratno, sta se ono bese ne jede kod nje? Cek, to nije ono da samo jedes meso dok ti ne pozli, to je valjda Keto, ili sam opet nesto pobrkala :shock:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Joj pa da, ti si i cigare ostavila, i vrlo moguce da ima nekog uticaja i to na kako tvoje raspolozenje i volju, tako i na kile.
    Nemamo onu bezbriznost dvadesetogodinjakinja, nego imamo okidace na sve strane, na poslu, u kuci... Ali imamo ove nase klince, kojima smo za primer. Pazi sad ovo, moje cure vec znaju da ne mogu da jedem slatko svaki dan (posto sam do pre pocetka dijete, slatko jela svaki dan) pa me nekad ponude i ja odbijem, a one kazu a daaaa, ti danas ne jedes slatko :D Isto tako vide da ne jedemo cesto isti rucak i veceru, ne objasnjavam im ja zasto, nego samo kazem to danas mama moze da jede samo to i to. Pa znaju da mi udele neki kompliment, poput "izduvala si se". Ili legnemo na krevet, pa mi stomak upadne, i bude kao "ravan" i pitaju me A ti zelis da budes ovako mrasava? :D Vecinu puta od njih dobijem energiju da istrajem i izguram ovu dijetu. Jer vide da se trudim i da zelim da promenim nesto. I kad god idemo u setnju i voznju uvek ama bas uvek im kazem kako je to divna setnja i kako ja uzivam sa njima u tome.
    Eto raspisah se sada :roll:
    Danas plan.
    23.09.2020. - 54.dan - proteini
    D: dve jabuke
    U: kostunjavo voce
    R: gulas, kiseli krastavci, parce hleba
    V: dva cevapa, paradajz i krastavac
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Decica su nase najvece blago, snaga I nas najveci pokretac... I razumem te bas, bas. I meni su velika podrska svo troje I svako na svoj nacin. Mislim da nisam rekla da , kada smo slavili muzevljev rodjendan u nedelju, cvrleta ostavili sa sestrama... I to bogami uvece od 12 sati. Kad smo stigli on je vec spavao sa mladjom, uspavale ga I svi srecni I zadovoljni. E sad se setih, posto sam naravno uzivala gledajuci ti slike,shvatila sam da si ti mladju lutkicu rodila u julu 2014 ako se nevaram. Ako je tako, nevernovatno je koliko imamo slicnih stvari u zivotu ) Ja sam cvrleta rodila sam krajem jula 2014-e)))
    Sto se tice dijete , I ja sam sve vise zainteresovana za hrano, ali moramo detaljnije da je obradimo pred zavrsetak ove. On je ok, koliko se secam , jedino sto stalno treba da se prave hlebcici , sto u principu I nije tako lose... Ajde detaljnije da je zajedno razradimo pa da krenemo.
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Nadam se da je sve ok I da je nejavljanje posledica guzve ) A to cu da te jurim po svim mestima na kojima mogu da te nadjem LOL ) Ajde danas je lagano skrob, ja jos nisam smislila sta cu , ali mi se neki grasak vrzma po glavi ) :009:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Ma guzva je na sve strane 8) Tu sam ja, i bicu tu! Ova nedelje je u znaku odmrzavanja vec (nekada) pripremljene hrane, uglavnom od vikend nakuvavanja.
    Klincima spagete a za MUA (franc.) pasulj bez mesa, a za veceru cu neki grasak, uvrtela si mi ga Jeco sad u glavu :007:

    24.09.2020. - 54.dan - skrobni
    D: dve jabuke
    U: breskva
    R: pasulj, kiseli krastavci, parce hleba
    V: grasak,krompir sargarepa mirodjija.
    -2l vode, 3 turske kafe
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco draga, juce sam listala malo o hrono hlepcicima, i mislim da cu danas da testiram jedan s obzirom da je UH dan. Nasla sam neki sto ne treba da "odmara". Kupih razano brasno, semenke razne vec imam i nadam se da ce mi se dopasti. Videla sam da se ti hlepcici najcesce prave od speltinog brasna, tako da i to imam u vidu za shopping. Kod hrono mi jedino taj "obilan" dorucak, odnosno prvi jaci obrok, ne odgovara. To znaci da ce nam trebati dobra re-organizacij uz planiranje i pripremu dan ranije. Ili eventualno "nakuvavanje" preko vikenda i onda odmrzavanje pred odlazak na posao. Uh, vec se umorih od ovog kombinovanja :D

    25.09.2020. - 56.dan - UH
    D: dve jabuke
    U: breskva
    R: spagete sa paradajz prelivom, test hrono hleb
    V: sladoled, redak crne cokolade
    -2l vode, 3 turske kafe
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Super je ta ideja sa hlebom I sa pravljenjem istog . Ja sam I to jedno vreme radila ( nakupovala I dovukla knjige iz BGD-a) I bilo je to sve dosta brzo I pravilno, plus sto sam uvek pravila vece kolicine hleba ( vise kao pogacice ) zamrzavala I odmrzavala pred upotrebom.
    Malo me je mucila ta kupovina raznog brasna, ali sada je stvarno sve to dostupno da I te kako ima smisla razmisljati u tom pravcu. Sto se tice dorucka I meni je on uvek bio slab, da ne kazem da ga nije ni bilo, ali realno to bi morale da promenimo. Secas se one izreke: Dorucak pojedi sam, rucak podeli sa prijateljem, a veceru daj neprijatelju.... E kod mene je sve bilo suprotno )
    Idemo ka ovoj nedelji, vec se psihicki spremam, super sto si tu uz mene !!!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Samo da prijavim da je test-hrono razeni hleb uspeo. Iznenadilo me sto je mekan, ukusan sa sve smenkama unutra koje grickam naknadno... sto se mekoce tice pipacu ga sutra i pratiti stanje :D
    Sledece ce biti te pogacice, tzv zemljicke,a njih cu od speltinog ili neke kombinacije.

    Nego reci mi Jeco, jesi li zamrzavala vec peceno ili zivo testo? Izvini ako je nelogicno, ali nisam sva svoja veceras...peeeetaaaak...mozak mi je vec na pasi...eno livada me zove....muuuu :D :D

    I da prijavim ja sutra vitaminski dan.
    26.09.2020. - 57.dan - vitaminski
    D: banana
    U:kostunjavo voce
    U: jabuka
    R: banana
    U: krastavac i pola case soka od paradajza
    -2l vode, 3 turske kafe

    Nego da se vratim na horno, ona kaze da je no-no dan poceti sa kafom :placljivko: I da kafa ide posle dorucka :neznalica:
    Jel to bas bas mora tako? Evo vec vrdam :roll: :nasilan:
    Sreca prati hrabre!
Odgovori 148 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju