Odgovori 148 postova
Neka igre pocnu...(UN)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Uh juce dan, bas je UH :D Sve je nekako s brda s dola islo, pocevsi od frizera u pola 8, pa do toga da je mm morao ici da radi, i da smo se nasli u NS, dolazeci iz razlicitih pravaca, pri cemu sam mu zaboravila poneti cipele za preobuku, pantalone i majicu sam mu uredno spremila i opeglala :D No, sve u svemu, svadba je bila divna, jako sam se prijatno osecala, djuskala, pevala, ruckala. Zgresila jesam. Predjelo, bilo vec spremno i naseckano svakom posebno na tanjiru, proja, pita sa sitom, prsuta, kobasica i po dva koluta nekog sira. Pojedoh projicu i pitu, i krenem na onaj sir i prsutu i stanem. Tacno mi nije islo, tj nije mi trebalo. Valjda je mozak bio uprogramiran. Onda kafica, pa vodica. Ponosna sto me ne vuce nista drugo. Malo se djuskalo pevalo druzilo. Pa ulsedila supica, pojedoh pola tanjira a zatim i pecenje sa nekim krompirom i salatom. Svi za stolom zvacu i ja blejim okolo :D Kao nisam gladna. A onda kad su svi zavrsili, krenem ja nesto da razvlacim ono pecenje i uzmem bukvalno na viljusku jedno parce, probam i to je to. To je bilo nesto sto mi nije bilo neodovljivo. Bockam malo onu kupus salatu pa se bacim na krompir, a on leeeeep. Valjda povedena jucerasnjom musakom i skrobnim danom, pojedom onako par parcica, da me zelja za hranom mine. I toliko od hrane. Onda opet red muzike, red djuskanja, i red bambusa :D popih cini mi se 3 case (pola vino pola kola). I opet red djuskanja red pevanja, i torta. Necete verovati ali od torte pojedoh samo cokoladnu glazuru od gore i ostalo sam ostavila. Inace, ja sam (izgleda se vec bila) od onih zena koje na svadbama-rodjendanima jede i po dva parceta torte :020: Valjda me je onaj bambusa zasladio dovoljno da mi se slatko nije ni trazilo. Eto, toliko o tome i mom UH danu, ali mi drago sto sam se koliko toliko drzala plana. Nastavljam dalje.
    A moram jos da dodam, da sam se uvukla (citaj bukvalno tako "uvukla) u haljinu koju sam nosila i pre 5 godina u jednu svadbu (tada sam imala 69), i osetila problematicna podrucja na svom telu, i tacno mi je to trebalo da me osvesti da od sada, bez vezbanja definitivno nema nista od umanjenja obima. Znaci, ve - zba - ti i ve - zba - ti.

    06.09.2020. - 37.dan - vitaminski
    D: sargarepe
    U: breskve
    U: kostunjavo voce
    R: grozdje
    U: breskve
    V: krastavac
    Sreca prati hrabre!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Svaka cast! Vrhunski si odolela svim izazovima :D
    Bas si lepo prenela atmosferu i izmamila mi osmeh. Od kad je sve ovo pocelo u martu, mislim da nisam bila na okupljanju gde ima vise od par ljudi i to na otvorenom, tako da bas zavidim na provodu.
    A vitamiski dan je vitaminska bomba!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    PB hvala :D Iako sam mogla mnoooogo bolje :roll:
    Vaga kaze 72,1kg, a da dodjem do zeljene mi 6ice, moram misliti pozitivno i hrabro! Minus od 2,2 kg za 20tak dana (do drugog vodenog) je i tek kako moguc. Sve je moguce! Cuda se desavaju :007:
    07.09.2020. - 38.dan - proteinski
    D: dve breskve
    U: casa soka od paradajza
    R: pljeskavica, paradajz krastavac, parce hleba, pileca supa
    V: 2 cevpa krastavac paradajz.
    -2l vode, 3 turske kafe
    Ni ova nedelja ne manjka sa aktivnostima, u smilsu vec utefterenih obaveza, ali bih volela da kasnije popodne smognem snage, uhvatim decu pod misku i odemo u setnju, da iskoristimo lepo vreme, spojimo lepo i korisno.
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao dragaaaa, bravo za svadbu,super si ti to ishendlovala sto se tice jela. A I realno kad krene vaga da te raduje to je vec pola posla gotovo. Imas stimulaciju I ona je obrnuto proporcionalna zelji za hranom. Sto veca stimulacija I skidanje kilograma tim manja zelja za jelom ) E I definitivno koliko god nisam volela ovaj vocni dan, pocinje da mi se svidja jer definitivno ima velikog uticaja na skidanje kilograma.
    Za pljeskavice ti bas zavidim , ja ih imam jako retko na meniju, a mislim da bi I'm se bas radovala da ih jedem cesce... :013:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco draga, zongliram i balansiram. U ovoj dijeti je sve tako lepo programirano da mi se sve vise svidja :D Pljeskavica posle vitamina, nista lepse. I da dodam, jedna pljeskavica, od cca 125gr je i vise nego dovoljna, i osecam da mi nije ni cela trebala. Setih se cezar salate pa cu za sledeci proteinski to jesti /ako mi se ne prohte nesto drugo/.
    I meni danas ludilo na poslu, toliko da sam posle posla i kombinacija sa decom, otisla sa njima u soping, kad ono stize mi poruka na Viber, Dobar dan, vase cerka nije dosla danas u muzicku skolu, da li je sve u redu? :shock: I onda bas ova faca :shock: pa ova faca :nasilan: Zaboravila sam dete da vodim u muzicku na cas !!! :D :o kakav ponedeljak! Eto, koliko se nekad sludim.
    I da dodam da su mi u firmi, nekako lepo sapostili, da s obzirom da sam bila u svadbi, naredne dve nedelje ne dolazim u firmu nego da lepo ostanem kuci i radim od kuce :shock: Kuda li ide ovaj svet... :neznalica:
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Danas imam plan a s obzirom da radim od kuce imacu i vremena i prilike za kuvanje.

    08.09.2020. - 39.dan - skrobni
    D: dve breskve
    U: kostunjavo voce
    R: pasulj bez mesa parce hleba
    V: solja paradajz soka

    Sinoc sam umesto cevapa popila solju domaceg soka od paradajz i bas mi je prijalo. To ce mi biti i danas vecera i bice vecera sve dok mi prija.
    Pasulj kuvam odvojeno od mesa pa cu u jednom momentu izvaditi porciju za mene a u ostatak cu ubaciti meso. I eto plana.
    :mahalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Jaoj za muzicku skolu te apsolutno razumem. I ja sve vise zaboravljam. Trudim se da drzim u glavi, al sve slabije ide. I muz se ljuti, tera me da zapisujem u telefon, a mene bas to mrzi. Moram nekako da aktiviram mozak da manje zaboravlja. Najgore je, sto sam decu navikla da ja na sve mislim , pa su one opustene za masu stvari...
    Sto se tice ostajanja kuci, gledaj to sa pozitivne strane, bices malo vise posvecena sebi I deci... Ja sam po tom pitanju opustena, ali bio je I moj rodjeni brat opusten pa je zaradio tu cumu... Sta da ti kazem kad mu je trebalo skoro 2 meseca za oporavak. Nedaj Boze, nikome, samo toliko mogu da kazem.
    Sto se tice klope, super si, da znas da mi se jede pasulj, ali ga ovde nesto I nema nekog kvalitetnot. Mozda cu se I ja resiti na njega, kada mi skrob bude padao u neku subotu ( npr. ovu )
    Puno te pozdravljam I evo ponavljam jos jednom da sam bas srecna sto sam te upoznala ovde I sto smo zajedno od pocetka , jer je tako mnogo lakse... :headbang:
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Mozda i nije lose sto ces raditi od kuce, verovatno je jednostavnije za pripremu i planiranje.
    Super za veceru i sok od paradajza.
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Ah devojke moje kako je sve lepse u drustvu :) Volim sto ste tu! :009:
    Kupila sam kus kus, prvi put u zivotu (!) i danas cu da ga istrazujem. Skuvacu ga pa cu praviti kombinacije sa karijem, sa soja sosom, a pripremicu i kombinaciju sa dinstanim pecurkama mozda dodam i koju papriku, a mozda i sok od paradajza i malo origana... Danas cu da budem kus-kus gurman. :D

    09.09.2020. - 40.dan - UH
    D: dve breskve
    U: kostunjavo voce (kolicine su sve manje i manje)
    R: kus kus kombinacije
    V: kad vec moram sladoled :D i red crne cokolade
    -2l vode, 3 turske kafe
    -25 minuta uz Julian vezbe, 10minuta vezbe za trbusnjake
    Uslikala sam se na pocetku dijete, a to cu uciniti i na kraju dijete, pa da uporedim (pre-posle) 8)
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Jaoj I kod mene danas kus-kus na meniju. KAd vidis kako se lako I sto je najvaznije brzo sprema, mislim da ce ti postati sastavni deo mnogih ruckova. I deca mi ga sa zadovoljstvom jedu... Ja jedino odvojeno njega skuvam I odvojeno izdinstam pecurke sa belim lukom , pa ih sve onda pomesam kad kus kus bude gotov. Tu smo I borimo se dalje... Idemo ka 2 vodenom danu ) :D
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    Super sto si pocela da vezbas! :013:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco draga hvala sto si mi otkrila jelo koje se sprema u dva minuta! Igracu se sa kus kusom i u narednim UH danima.
    Nekako me podseca na krupan griz, ili sitnu sitnu taranu. Napravila sam juce tri kombinacije, ni jedna me nije odusevil, ali brzina spremanja je nesto sto ce me terati da istrazujem dalje i nadjem pravu kus kus kombinaciju.

    PB sa vezbanjem pocnem pa stanem, pocnem pa stanem, a moram vezbati. Gledam raaaazne slike na fb o transformacijama tipa "pre i posle", naravno uz neke lude programe vezbanja...imam cak jednu prijateljicu koja postavlja slike i to u razmacima od po 5 dana, i taaacno se vide promene, i to mi se nekako urezalo i daje podsrek da krenem u tom pravcu.

    10.09.2020. - 41.dan - vitaminski
    D: dve breskve
    U: jabuka
    U: kostunjavo voce
    R: banana
    U: jabuka
    V: paradajz sok
    -2l vode, 3 turkse kafe
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao draga, sad bi ja da doktoriram kod tebe na temu 8 sati jela... I ja sve vise razmisljam o tome, mada , da budem iskrena ne bi uplitala u taj princip UN-ku, jer je suvise to rigorozno. Mislim, ja sam bre bas nekad gladna. Mada , ruku na srce, to nije do dijete, vec do moje neorganizovanosti. Rucak je bio kuci, a stigla sam tek oko 19h do njega. Tako da sam do 19 razvlacila neko voce, a onda kad sam nalegla u 19h na jelo, sve je bilo odjednom I rucak I vecera u 15 minuta. A do 19h sam prestala da razgovaram jer je glad bila tolika da sam sa mm mogla samo da zaratim da mi je rekao I jednu pogresnu rec )
    Elem, da se vratim, ja razmisljam o tih 8 sati, doduse mozda kada zavrsim ovaj process od 3 meseca. Prvo , zeludac nam se smanjio I to je fakat, a drugo mislim da bi nam trebala tri normalna obroka. Ne naravno prejedanje, al neko mesanje mesa I krompira obavezno ) Ajde da mozda razmisljamo na tu temu ubuduce, a da se skoncentrisemo na 1/11 ako nam bude ostalo jos "zaliha" za skidanje.
    Sto se tice FB I ja pratim slike onih "do" I posle I stvarno me cesto bas podignu kad razmisljam dal mi ovo sve treba I sta se desava kada vaga malo ukoci skidanje kilograma ...
    Tu sam, pratim te , uz tebe sam )
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Gde si mi, drugarice?Ko te nervira, da mu ja dodjem))) Salu na stranu, nadam se da je sve ok, cekam te!
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 251
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Pali Debela » pre 3 godine

    I mene nesto kopka autofagija, ali moram prvo ostalo da dovedem u red, tako da necu skoro, ali mi zvuci skroz realisticno za neko buduce vreme.
Odgovori 148 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju