Odgovori 148 postova
Neka igre pocnu...(UN)
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Eeee kolicinu moje i tvoje hrabrosti cemo izmeriti na kraju 91 dana i jedinica za hrabrost ce biti kg))) Ili bi mogle da izmislimo novu jedinicu za " biti hrabar i izgubiti suvisne kilograme" :skakutalo:
    Nekako stvarno shvatam, da ako sad nesto ne uradim , ode mast u propast .Plasim se da bi posle , nagomilani kilogrami bili sve veci i bilo bi ih teze skinuti.Sto realno i jeste tako. Inace, trebala bi da proveris zasto te boli glava, da nije pritisak u pitanju? Vidim da se u Srbiji dosta menja vreme, a recimo takve promene mogu da izazovu pad ili podizanje pritiska.Ja sam imala pre pet godina situaciju da mi se naglo zavtelo u glavi i tek posle mesec i po dana i uz primenu lekova se situacija smirila.Isla sam na razna ispitivanja i ono sto hocu da ti kazem je da mi je lekar kod kojeg sam otisla rekao , da cim pocne da boli glava treba uzeti lek , jer ako se uzme tipa posle pola sata od pocetka boli , ima mnogo manje dejstvo.Od tada kako osetim da mi glava nije u najboljem redu pijem kafetin.
    Čekam izvestaj sa vage ) Veliki pozdrav od tvog saborca)))
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    O kako mi se svidja - Budi hrabar i izgubi kilograme, ako smes?! :-P
    Sad malo vise pratim tu glavobolju, pa cu da vidim zbog cega je i od cega je. Ili je do borbe u glavi ili je do promene vremena i pada pritiska, u svakom slucaju pratim je.
    Izvestaj sa vage: 17.08.2020. - 17ti dan - 74kg, tj od pocetka dijete 3 kg manje. Samo neka idu lagano i nek se ne vracaju :D

    17.08.2020. - 17 dan - proteinski
    D: velika breskva
    U: saka kostunjavog voca
    R: paprike punjene sa kombinacijom sireva (mladi sir, feta sir, trapist, persun, beli luk) zapeceno u lerni, jogurt
    V: pola rucka
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Meni se nervoza , cini me se , svakim danom sve vise povecava. Ne znam dal je od gladi ili od bacanja cigara, sto mozda I nije lose jer nisam skoncentrisana samo na jednu muku a I nisam sigurna sta me vise muci :zid:
    Te paprika sa sirom su pun pogodak, ja ih obozavam.I opet bi bilo bolje da sam tako nesto pravila, no sto sam ispekla govedinu. Bila je zilava za sve pare, na kraju sam morala tanko da je isecem da bi mogla da sve pojedem :013:
    Idemo dalje drugarice, u savladjivanju te 2/6 ove nase zajednicke borbe...
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Jeco draga, nemam savet za tebe sto se nervoze tice, ali mene kad tako nesto uhvati, najbolji rezultat mi da setnja, uhvatim decu pod misku i ajmo 1-2h setnja i preusmeris mozak u nekom drugom pravcu.
    Paprike su bile odlicne!
    Planiranje je "majka"!
    I za danasnji dan sam se dobro spremila i pripremila :D

    18.08.2020. - 18ti dan - skrobni
    D: veca breskva
    U: saka kostunjavog voca
    R: "varivo" od graska sa sargarepom i krompirom, (ako mi se prijede jos nesto, jescu i krompir corbe sa istim sastojcima samo je naravno corbastije)
    V: krompir corba
    -2 l vode, 3 turske kafe
    Sreca prati hrabre!
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Danas je dan kojem sam se radovala juce :D
    Bilo je tesno juce popodne. Primetila sam da imam nalete zudnje za slatkim, izmedju rucka i vecere. I nije mi lako :( I zato ubacujem vocku izmedju ta dva obroka, a time cu skratiti i razmak izmedju njih. Cisto da mi se mozak relaksira.

    19.08.2020. - 19ti dan - UH
    D: dve breskve
    U: kostunjavo voce
    R: dve kifle sa ajvarom, i krastavac
    U: grozdje
    V: parce keks torte
    -2 l vode, 3 turske kafe
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Prvo, svaka ti čast štonisi poklekla zovu slatkog.A drugo, ako ti je lakse, i ja to osecam u poslednja dva dana ...I zgrešim. Sa kasikicom , dve, tri meda...Nemam utisak da voce moze mnogi da spasi tu situaciju jer mi treba nesto jace.A to " jace" nalazim u medu... Idemo dalje...U nove pobede :hi-fi:
    UPD:
    E samo da dodam za mumijo, miris je stvarno katastrofa. On se u principu koristi sto se pre nego sto krenes sa kupanjem, ubaci u malo masne Kreme ( odvoji se u neku posudicu krema I u nju se ubaci mumijo ) I dok se ti okupas on se vec rastvario. Malo se pomesa I utrlja se kao krema. Al sto ti kazes od mirisa badema I svega lepog ne ostane skoro nista...
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Cao drugarice, opet ja dosadna ) Nadam se da je kod tebe sve ok I da ovo nejavljanje je samo iz razloga prevelike zauzetosti. Zato cekam danasnji izvestaj I tvoj plan za danas. Volim tvoje jelovnike jer mi daju ideje :)
    Cekam te da nastavimo dalje ka 29-tom danu)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Draga Jeco, volim kad si tu, i volim sto mislis da si dosadna jer nisi! :009: :D
    Zgresila sam juce, a prosli vitaminski mi tako lepo prosao. Zgresila sam sa tost sendivcem i to x2 za veceru. Dan je prosao poprilicno dinamicno, i kako mu se blizio kraj, tako sam se ja opustala i prepustila grehu. Ali avaj, jutros vaga kaze -1kg.
    Retrospektiva kilaze:
    01.08.2020. - 77 kg
    21.08.2020. - 73 kg
    Osecam da sam se "izduvala" i sad pocinje ovaj stomak jos vise da mi smeta. Pocecu sa vezbama pa dokle izguram, i kojim tempom videcemo. Vezbanje sa Jilian Michaels mi je oduvek islo uz UNku i zato opet biram njen program. Moram istrajati! Prevalih vec 20 dana, kako-tako, i idem do kraja!

    21.08.2020. - 21.dan - proteinski
    D: breskve
    U: grozdje
    R: juneci gulas, kupus salata, parce hleba
    U: breskva
    V: juneci gulas, kupus salata

    Moram da ubacim uzinu izmedju R i V, da ne bih zbrljala nesto popodne, ali ne znaci da cu je i pojesti.
    Danas radim od kuce 8) sto mi daje dovoljno vremena i za pripremu rucka. Popodne me ceka kuvanje paradajza (iz moje bastice) i praznjenje i pranje bazena...I da ne zaboravim, sredjivanje baste i kosenje trave, pranje prozora... :roll: ali ostavicu nesto i za sutra od ovih aktivnosti :D da mi slucajno ne bude puno :D :D i sve na te-na-ne, bacvanski...imam kAdE, dolazi vikend :mahalo:
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Super si ti sa kg, bez obzira na brljanjac.Samo nemoj moju pohvalu da shvatis kao stimulaciju da brljas od sad pa nadalje i ubuduce))) Salim se, al pohvala je bila iz sledeceg razloga...Da, merim se , al hocu prvi rezultat da napisem posle 29- tog dana.Samo iz razloga sto sam to sebi to postavila kao cilj i zelim da ga ostvarim.Imam strah da , ako budem pisala cesto mogu nesto da ureknem i da prestanem sa dijetom :D Znaaam, najgora sam od sve dece.E sad se opet vracam na poentu svega.Ja uglavnom nisam brljosala, mada odmah da se razumemo da to neznaci da necu, i tananana...Smrsale smo isto .Mozda ja nekih 300 gr.vise, al to nije principijelni toliko vazno.Znaci da pratis ritam i da ,bez obzira na brljeve sve to ima smisla.Pozdravljam i navijam za sve hrabre ljude koji su resili da naprave neki korak u avom zivotu kada je hrana u pitanju.... :hi-fi:
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    E pa drago mi je da se pratimo i u -kg :D :hi-fi: Jutros sam odvezbala uz Jilian, uzasno je kako sam traljava ali sam izgurala prvi dan. Ostao je jos 29 :020: Ah taj broj dobija danas svoju simboliku.


    22.08.2020. - 22.dan - skrobni
    D: breskve
    U: grozdje
    R: "slatki" kupus sa kuvanim krompirom
    U: breskva
    V: pola rucka

    Jeco hvala na ideji za danasnji rucak, nekako mu se radujem :009:

    Pre pocetka dijete sam mislila da ce me kuvanje dva rucka (jedan za mene u skladu sa dijetom a drugi za ostale ukucane) omesti u dijeti, no medjutim otkrih svoje kulinarske sposobnosti. Glavni sastojak je dobra organizovanost i planiranje dan unapred.
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Bravo za vezbanje, vazno je poceti.I ja pocinjem da razmisljam o nekim vezbama, mada moram neku penzionersku varijantu, jer mi je organizam u katastrofalnom stanju.. A pocela sam da razmisljam o njima, zahvaljujuci tebi, eto samo da znas :skakutalo: Za organizaciju si potpuno u pravu ...Ja nekako nikako da se organizujem.Tacno kapiram da moram nekecstvari da izmenim i moracu da razmislim o resenju tog problema.E i jos sam primetila da imam vise energije,a bas sam se bila totalno ulenjila. To me raduje)Nadam se da je i kod tebe slicna situacija)
  • Bacvankaaa
    Amater
    Amater
    Postovi: 138
    Pridružio se: pre 3 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bacvankaaa » pre 3 godine

    Imam neku upalu misica, znate ono - kad vas boli tamo gde ste mislila da nece da vas boli. Juce opet glavobolja predvece i neverovatna kriza za slatkim. Imali smo i goste, pa sam svima delila krempitu koju sam pravila, samo da meni ne ostane u frizideru. Bas je bilo tesko. Brufen resio glavobolju pred spavanje. I da dodam grozdje me je spasilo. Malo sam se podsecala i pronasla da grozdje spada u rang sa lubenicom i bananom pa i ne bi smelo da ide za uzinu, ali avaj...ovo je onako domace, neprskano, ja ga brala :D grozdje versus krempita, pa vi vidite.

    23.08.2020. - 23.dan - UH
    D: gorzdje
    U: breskva
    R: pita sa kupusom
    U: jabuka
    V: sladoled

    Jucerasnji kupus je ispao odlican, cak su ga i deca sama trazila, a nisam im ni nudila! :D Valjda zbog toga, mislile da i me je zabranjeno, a mama ga tako u slast jela :D
    Sreca prati hrabre!
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Bravo za to sto se nisi odala porivu i bacila na krempitu...Nije to sve jednostavno kad si na dijeti a oko tebe se jede sve ekstra ukusno.Razumem te u podpunosti i bas iz tog razloga , stvarno svaka ti čast na karakteru.Grozdje sigurno nije toliko katastrofalno kao kad bi bio kolač...Pri tome još domaće.
    A za potu sa kupusim mogu samo da kazem njaaaaam,,kako bi ja to slatko jela.Idemo dalje drugarice...
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Bakica » pre 3 godine

    Drzi se :headbang: Hoce glava da boli od gladi...ali navici ce se vremenom tvoje telo na manje hrane i drugi redosled i bice bolje.Treba vremena. Ja sam toiko navikla da uveche ne jedem testa niti ishta teshko da kad mi se desi da to uradim bukvalno mi bude muka pa moram da se ispovracam (da prostish). I inache jedem mnooogo manje kolichine nego nekad ali moram se disciplinovati da ne grickam izmedju obroka jer to mi uglavnom vraca kile...
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Jelenab
    Amater
    Amater
    Postovi: 158
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Neka igre pocnu...(UN)

    od Jelenab » pre 3 godine

    Iskreno se nadam da nije glavobolja razlog sto ne pises ) Drzi se drugarice, danas nam je vocko ... Znas onu staru komunisticku :"nema odmora dok traje obnova ") U to ime, idemo dalje ka novoj pobedi :D
Odgovori 148 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju