Odgovori 165 postova
naučiću i ja
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Bakica » pre 7 godine

    Kako vam zavidim na treshnjama pa josh ubrane s drveta :crybaby:
    Juche vidim u piljari prodaju treshnje ...26 dolara kilogram ...skuplje od mesa i to onog skupog :nasilan: a da su bar chemu pa da uzmem makar shaku da zadovoljim dushu...polusvele...ma necu ih kupiti vala ...Jedva chekam da se za dve godine ( ako pozivim :? ) na duze vreme stacioniram u Beogradu i Srbiji pa kad krenem na treshnje, jagode, kajsije... :headbang: Trebalo bi za dve godine da bude ono " Lesi se vraca kuci" :D bar na poduze periode vremena :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 7 godine

    ja ispisala svasta a nije otislo :cry:
    Rado bih dosla na branje tresanja, mogu da se popnem na vrh drveta (nemam veliku kilazu :wink: ) i mislim da bi mi bas prijalo tako nesto. Jedino nisam sigurna, da li bi sve pojela sto uberem ili bi uspela poneku da ubacim u korpicu :D
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Kako vam zavidim na treshnjama pa josh ubrane s drveta :crybaby:
    Dobro ... nema trešanja, ali ima drugog, egzotičnijeg voća (ja sam se u Kini slatko najela svežeg ličija :D )
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Bakica » pre 7 godine

    Svo mi je to ovdashnje voce dojadilo a treshanaja sam pravo zeljna :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    evo i ja da se vratim i da se aktivno prikljucim. Pratim vase dnevnike i svima cestitam na uspehu (za one koji uspevaju) i zelim cvrst karakter za one koji posustaju :009: .
    Konacno se smirilo ludilo u kojem sam se nalazila (bice tu jos muke ali mislim da od sada mogu bar ishranu da iskontrolisem). Ludilo se zavrsilo na 54,4kg (juce ujutru izmerene). Posto ocigledno nemam dovoljno jak karakter da se pravilno hranim i/ili da smanjim kolicine, ukinem slatkise i sl. moram da se vratim na UN i opametim se. Puno sam naucila o ishrani (izmedjuostalog uz pomoc foruma), ali jednostavno nisam sazrela da savladam nesto sto je ukorenjeno u meni i u mojoj okolini. Jos uvek mi izbor namirnica nije dovoljno raznovrstan i jos uvek nemam dovoljno vremena da se pozabavim novinama ali mnogo se trudim :roll: Dijeta nije prava stvar za moju (nasu-u smislu svih nas koji smrsamo pa se ugojimo) situaciju i treba da kontrolisem ishranu kao Leonida, Dudank, Narcisa, Debelicka, Kufi ...i jos njih koji su promenili nacin ishrane i osecaju se odlicno, ali za sada mislim da je bolje UN nego dovesti sebe u situaciju sa mnogo +kg.
    90/1 P - juce:
    dorucak: kajsije
    rucak: pecena piletina, paradajz, paprika i krastavac (salata), parce hleba i supa
    vecera: isto ali bez hleba i supe

    Jucerasnji dan je prosao dosta dobro, nisam ni kolicinksi mnogo pojela. Ja u sustini ne jedem mnogo kada na stolu nisu kolaci i testa :020:
    90/2 S - danas:
    dorucak: kajsije
    rucak: pasulj, parce hleba, paradajz, paprika i krastavac (salata)
    vecera: isto sto i za rucak ali bez hleba
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    90/3 UH
    dorucak: kajsije
    rucak: djevrek i kifla + salata (paradajz, paprika, krastavac)
    vecera: verovatno sladoled i crna cokolada
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Dusica29 » pre 6 godine

    Samo napred dado :D
    Slika
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    juce ipak nista od sladoleda :bas_tuzan: ali sam pravila neke kolace (cokoladne oblatne) deci i taman iskoristila za UH dan.
    danas 90/4 V
    ne znam kako ce da izgleda. imam kajsije, banane, kikiriki i verovatno ce to biti dok ne dodjem sa posla pa predvece neko povrce paradajz, krastavci...sutra cu ispisati :)
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    juce V dan
    dorucak: kajsije
    rucak: grilovano povrce+krastavac salata. malo kikirikija
    Vise nisam sigurna da li to grilovano povrce moze ili ne moze za V dan. Meni je mnogo prijalo iako je kupljeno u radnji
    uzina: tresnje
    vecera: malo tresanja i kikirikija i pola krastavca.
    Ja kao dete kad krene da brlja (od svega po malo). Kad me strefi glad onda trpam u sebe sve sto smem ali bez ikakvog smisla. Plan je bio da napravim salatu od paradajza i krastavaca i koje zrno kikirikija. Medjutim, salatu pojela deca i ja onda dohvatila sta mi je bilo pod rukom.

    danas P dan:
    dorucak: tresnje
    rucak: peceni pilec batak i varivo od tikvica (ja mislim da u tom varivu ima pavlake i jaje) ali posto ne mogu da biram...pojescu to sto imam. Mozda umesto tikvica napravim salatu
    vecera: e tu je problem...nemam nista spremljeno a verovatno necu ni biti kod kuce pa ako ostane pojescu varivo od tikvica i mozda jedno kuvano jaje. Ako od toga ne bude nista...onda ce vecera biti jedan zestoki brlj :crybaby:

    Sutra cu se javiti kako sam se izborila sa ne pripremljenom hranom. Problem svake kontrole ishrane je kada ne smislis unapred sta ces jesti :bas_tuzan:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Ja smishljam i pishem po dva tri dana unapred ( dokona bakica :oops: ) ...pa onda menjam :roll: ...pa ispravljam i dodajem i oduzimam.Ali opet to mi daje bar neki utisak da kontrolishem stvari :) A i inache sam poznata kao " control freak" :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    tako bi trebalo ali nemam uvek vremena za razmisljanje o hrani. ili smislim jedno i onda ne stignem da nabavim sve potrebne namirnice....i ceo plan mi propadne. Meni se to cesto desava :( Srecom pa nemam puno viska pa i ako malo omasim...nije strasno. Bitno je da jedna omaska ne napravi haos za naredne dane...po principu "prekrsio sam dijetu...sve pada u vodu".
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Tachno Dado...samo to ne.Treba nastaviti i doci ce sve na svoje. Bash zavidim vama shto nemate puno vishka :oops: pa cete vremenom ( mozda malo duzim) doci na svoju zeljenu tezinu.Nama koji imamo mnogo da skinemo trebace mnooogooo duze vreme pa valja zadrzati motivaciju kada se dugo stagnira. Moja motivacija , jer sam jedna od tih sa mnogo vishka, je trenutno da se adaptiram potpuno na novi nachin ishrane a kada skupim malo vishe volje da odradim josh neku kracu i rigorozniju dijetu pa onda opet da se adaptiram na postignutu tezinu i odrzim je i tako dalje. Chini mi se da cu jedino tako uspeti da se dokopam te zeljene kilaze.Videcemo. Tek odustati se ne sme ni kada se brlja.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    Tako kako sam mislila tako je i ispalo.
    petak P 5/91
    dorucak: tresnje
    rucak: peceni batak, salata (paradajz, krastavac) i parce hleba (bez supe :( )
    vecera: varivo od tikvica sa 3 jajeta. Imala sam skuvano varivo od tikvica i unutra sam ubacila 3 jajeta

    subota: S 6/91 brljcic dan
    dorucak: banana
    uzina: grickala leblebije i neki jecam sa cimetom (lepo slatko :020: )
    rucak: krompir iz rerne (pecen na pek papiru) i salata (paradaj, paprika, luk, krastavac)
    uzina: kolacic sa cokoladom (ostao zalogaj od deteta)
    vecera: ja nemam pojma sta sam jela. bila sam gladna a nista spremljenog... krenula sam sa pavlakom i salatom (paradaj, paprika, luk, krastavac) i onda se tu zadesio i koji zalogaj hleba i neki zalogaj kolaca i opet jecam sa cimetom...uzas

    nedelja: UH 7/91
    dorucak: banana
    rucak: trebale su da budu tortilje sa povrcem ali sam nakraju pojela tortilje sa pavlakom i mesom (malo mesa i par krompirca) i puno salate (paradaj, paprika, luk, krastavac)
    uzina: sladoled
    vecera: kompletan obrok, od mesa i kupus salate do torte i sladoleda :bas_tuzan:

    razmisljala sam sta cu danas jer sam ova dva dana bas zabrljala i verovatno ce toga biti cesto za vikend. Zgodno mi je da sam na dijeti jer pratim dane pa uglavnom mogu da planiram, ali ako brljam svaki vikend...to je onda blize nekom cik-caku kao sto je drzala yo-yo i dudak. I tako ...sludila sam se. :?
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    Nesto nam zamro forum. Verujem da mnogi citaju i prate ali nemaju vremena da pisu. Ja sam jedna od takvih :020: Tu sam, citam, pratim ali ne stignem uvek da pisem.
    Sto se mene i moje dijete tice. Nastavila sam, pratim UN ali mi se desi da zabrljam. Kilaza mi je na istom ali se osecam lakse.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Samo nastavi Dado i kad brljash...ne mora to da bude striktna UNka ali se drzi onih znanih nam principa barem kod kolichina i vechernjeg jedenja . Ja sam skontala da i kada brljam ako su to male kolichine ( zalogaj dva ovoga ili onoga) barem se ne gojim nego se odrzavam na istom. Pa kad smognem snage i volje za rigirozniju dijetu onda cu da navalim pa da skinem josh kilograma . Bitno je da sam skontala sa ovim brojanjem kalorija kako da ne vracam kile a da jedem shta mi je volja jer choveku je potreban i odmor od dijeta. :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 165 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 41 gost