Moja UN borba
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od dada77ns » pre 7 godine

    Primi moje saucesce.
    Jako je stresno izgubiti nekog bliznjeg ali Yo je upravu, mozes misli zaokupiti smisljanjem jelovnika. Time ces se hraniti zdravije, sve i da odustanes od dojete i neces dozvoliti sebi da zapadnes u jos vecu tugu i ne daj Boze depresiju :009:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • SMILE
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od SMILE » pre 7 godine

    Malo je reci da ste zajista divni. Hvala vam svima od srca, beskrajno.
    Dijetu cu svakako nastaviti, treba mi malo da se priberem. Danas smo se vec vratili na posao, zivot ide dalje. Mene zeludac boli ovih dana, nisam ni sigurna kako cu podneti vockice za dorucak, ali potrudicu se. Danas sam planirala da pravim junetinu za sutra, pa cu tako sutra dodati svoj jelovnik. Obzirom da je proslo vec par dana, ja cu poceti da brojim od pocetka, lakse mi je radi orjentacije tako. Hvala vam jos jednom na bezrezervnoj podrsci :009: :009: :009:
    Biti jaci od svojih izgovora!
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od Bakica » pre 7 godine

    Drzi se... :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • SMILE
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od SMILE » pre 7 godine

    Juce sam probala voce za dorucak, ne ide, pravi mi smetnje i kiselinu i definitivno trenutno ne prija. Cak me je i zeludac poprilicno boleo, pa sam resila da napravim malo drugaciji pla, da malo voce eksiviram neko vreme. Iako sam ja mogla bih reci emotivno vezana za UN dijetu, moracu se malo okrenuti drugim rezimima. CItala sam o hrono, delimicno znam pravila, nema tu nista ne zdravo, pa ako i ne smrsam, valjda ce mi se malo tegobe smiriti. Problem je sto ja nisam neki mesojed, ali dovijacu se salatama, dok malo ova faza sa zelucem ne prodje. Planirala sam ovako:

    JELOVNIK 1

    Dorucak: dva sendvica od razanog brasna sa kuvanim curecim prsima, paradajizom i jogurt
    Rucak: kuvana junetina sa paradajiz krastavac salatom
    Vecera: skusa i zelena salata


    Molim sve one koji imaju iskustva vise nego ja (a ja ga i nemam), da pomognu u korekciji :009:
    Biti jaci od svojih izgovora!
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od Bakica » pre 7 godine

    I nama je teshko tu vocku da pojedemo ujutru ( a kamoli dve :( ) . Nemamo tegobe ali ni apetita da to jedemo.Jedemo na silu po jednu bar. Ne znam skoro nishta o hrono dijeti , verovatno neko drugi moze pomoci a ima i puno saveta na sajtu ako imash vremena da chitash.
    Nisam josh probala ali mislim da cu uskoro probati da tu vocku za doruchak zamenim recimo shargarepom ili nekom salatom. Znam da ta vocka nije tu bez razloga ali bash teshko ide :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od cacacac » pre 7 godine

    Ja sam razmisljala o hrono dijeti, izracunala koji sam tip, ali iskrena da budem, UNka mi je jeftinija :D
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od Bakica » pre 7 godine

    Ne znam da li mi je UNka jeftinija jer ovde voce i povrce u zadnje vreme nije bash jeftino ali ja nisam neki mesozder (vishe sam UH osoba) tako da mi vishe UNka odgovara. Probala sam ranije razne dijete pa i Atkinsa ali ne secam se ni da mi je prijao niti da sam neshto izgubila mnogo...jesam izgubila na kupus dijeti ali smo je ja i muz drzali dosta dugo tako da mi se kupus smuchio za sva vremena :x Inache na kupusu chovek na kraju dodje do toga da ga vishe ne moze pa jede samo ono ostalo u dijeti :D
    Meso volim u principu ali ne da mi to bude glavno u jelu. Ovako na UNki zazelimo ga se pa mu se obradujemo na proteinski dan.
    Ako se osecash slabo onda je dobro da ili modifikujesh malo UNku ili da kao shto si uradila predjesh na hrono ukoliko ti to prija.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ja sam probala hrono pre godinu dana dok je sin bio beba, mogu reci da jeste skuplja, jer sama pravis hleb, pa kupovina cvaraka, slanine, i svega ostalog jer onaj ko to nema domace mora da kupi. Islo je dobro u pocetku ali tada sam bila jako iscrpljena jer sam sve sama radila oko bebe pa nekad sam spavala kad god i beba spava, tako da je pocelo preskakanje pravljenja hleba ili nisam mogla otici u prodavnicu i ubrzo je batalila, skinula sam nesto malo ali nije bilo dovoljno. I ono sto mi je najgore bilo npr kad sam htela da idem na nekoliko dana kod mojih morala sam da nosim se vrste brasna, semenke, blender...a i mislim da me je ubila okolina tipa, to sto jedes te samo jos vise goji, gde smes cvarke u dijetu itd. A meni je kao i sada potrebna moralna podrska koju tada nisam imala. Sada za ovu un nikom nisam rekla, sem vama i suprugu, i lakse mi je sto zivimo u inostranstvu pa nema tetki, strini, baba i majki koje stalno nesto kuvaju pa zovu na rucak :D :D :D . Sa un sam zadovoljna kako ide i bolje je da niko i ne zna 8) sama kuvam, sama jedem :D :D :D zelim ti uspeh u bilo kojoj dijeti :D
    Slika
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Moja UN borba

    od ivaiva » pre 7 godine

    I ja skoro nikome nisam rekla da sam na dijeti,da me ne bi smarali.Pre neki dan smo isli kod svekrve na rucak i rekla sam joj da spremi krompir i jos nesto,posto je meni bio skrobni dan,a ona napravila musaku. :nasilan: Jela sam samo salatu,a musaka mi je sajala u tanjiru dok nije izasla iz sobe,pa sam je pretovarila muzu u tanjir. :D
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • SMILE
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od SMILE » pre 7 godine

    Apsolutno skuplja verzija, definitivno i takođe neprikladna za poneti. Ja zelim samo da nadjem neku alternativu do mi se malo zeludac smiri, l za sada mi je to Ok, a onda definitivn krecem na UN-ku, jer sa dolaskom proleca veci mi je i izbor voca na meniju, pa cu te citruse koji mi definitivno prave problem moći da izbegavam u širokom luku.
    Biti jaci od svojih izgovora!
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moja UN borba

    od Bakica » pre 7 godine

    Ja retko jedem citruse jer mi pomarandza nije dobra za shecer a i ne ljubim je neshto :( . Ovde u ovim subtropskim krajevima gde zivim u Australiji imamo voce i povrce cele godine (mada i ovde sezonski se pojavi neshto pa ga nema posle). Ja jedem shljive i nektarine i bananu najradije. Jagoda ima stalno ali ne valjaju nishta ( mi ovde kazemo kad zagrizesh jagodu zmureci ne znash dal je jagoda ili paradajz :( ) Kivi volim ali ga ne jedem regularno. Ima ovde i nekih chudnih vocki koje za ovih 20 i kusur godina nisam chak nikad ni probala a neke sam probala i odustala da ih jedem i ako nisu loshe. Vapijem za treshnjama iz moje bivshe beogradske bashte jer ovde em su papreno skupe em ne valjaju nishta :( . Pa one slatke kajsije i breskve sa Kalenic pijace...mmm. Ovde mi je sve bez ukusa i mirisa. Valjda pesticidi koje rokaju ovde ubiju sve :crybaby: A organsko em je skupo em ga teshko naci.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju