Odgovori 701 post
Moj dnevnik ...
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Dobrodosla nazad. Visak od tri kilograma i nije nesto puno, a najvaznije da su ti rezultati dobri. Koliko se secam, citala sam divne recepte i kupila ideje iz tvog dnevnika, tako da mi je bas drago sto si se vratila pa te pratim. Samo napred!
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od dudank » pre 7 godine

    Da te pozdravim :31: - super što si se vratila čim je zatreperilo crveno svetlo posle 3 kg, naravno da nećeš čekati 30 da se napakuje... srećno s nastavkom, i da bude još mnogo puta po 1,5 minusa! :pivo:
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od oliveras » pre 7 godine

    Hvala puno devojke, nije veliki plus, ali dudank znamo koliko tesko ide kod mene,
    pa ce trebati maloooo vise vremena :( ali sama sam si to dopustila, pa tako cu i da trpim posledice :wink: :oops:

    Jelovnici :
    03/02 dan10
    D oves,lan,peceni susam,jogurt
    R mesavina brokolj,karfiol,sargarepa, pileci batak 2 kom., paradajz i paprika salata, bistra pileca supa/voda
    V kuvani pirinac, svezi krastavac
    (ostao od rucak, a meni se nije jelo jaja pa uleteo )

    04/02 dan11
    D banana
    U narandza
    R svinsko pecenje, mesavina brokulj,karfiol,sargarepa prelivena sa sosom i pecurke,
    V dve male panirane piroske,sampinjone na zaru,krastavac, casa uzo i 1/3 parce torta
    (bili smo na rodjendan, i ovo mi je bilo najbolja opcija, jer je vec bilo 22:00, a prasetinu i divec nikako nisam mogla da jedem tako kasno...

    05/02 dan12
    D oves, lan, susam, probiotik jogurt
    R jaja , kisela ruska salata, parce rzanog hleba
    V dve porcije supe, ili corbe sa povrcem i sasvim malo testenine


    Danas:
    06/02 dan13
    D oves, lan, susam, probiotik jogurt
    R oslic, dinstana blitva, svezi paradajz i paprika salata i parce rzanog hleba
    V dva kuvana jaja, sir, kasika ajvara


    Dosadila mi je vec mesavina brokulj i karfiol, a jos su cene neverovatno visoke za tikvice i plavi patlidzan :x
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Olivera, koliko kalorija unosis dnevno?
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od oliveras » pre 7 godine

    VecaPereca izracunala sam onako kako sto je dudank objasnila, mislim da je to u tvojem dnevniku pisala, i ispalo je da NK dan treba da mi bude 1380 kalorije (ako sam tacno presmetala) , pa drzim se u tim granicama 1250-1350, nekad malo vise do 1400, ali nikad ispod 1200... nisam jos imala VK jer sam prosli put imala plusa posle njega (pa sad ga nekako izbegavam), ali znam da vec moram, pa planiram ga ovih dana...
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Prema mom (za sad jos uvek skromnom) iskustvu VK dan daje kratkorocan, prividni plus na vagi sutradan, ali zato dugorocno cini cuda!

    Ja sam prethodne nedelje propustila 2 uobicajena VK dana (jedan "mali" i jedan "veliki"), a rezultat je bio plato na vagi.

    Mozda bi bilo dobro da se ne meris (ili barem da to merenje ne uzimas kao reper) neposredno nakon VK dana?
    Slika
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od oliveras » pre 7 godine

    Yo-Yo da ne bi bilo zabune, VK dan/vecera tacno tako i treba da djeluje, megjutim kod mene je situacija drugacija, zbog moje zdravstveno stanje (dijabetis) .... :)
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Iako nisam neki strucnjak, jelovnici ti izgledaju bas dobro. I ja unosim priblizno isti kalorijski iznos. Za VK dan (vereru), da li si probala da uzmes vise kalorija ali ne da baziras jelo na UH, nego da pojedes nesto masnije ili sa mnogo vise proteina? Neku slaninu, pleskavice, przeno meso, podvarak sa masnom svinjetinom.... Moze da bude problem ako ne volis da jedes masno bez hleba, ali time bi povisila kalorije bez unosa ugljenih hidrata.

    Sigurna sam da ce iskusniji clanovi znati da te posavituju bolje nego ja.
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Uh, ti definitivno onda moras da pazis sta i kako jedes za VK, na prvom mestu radi zdravlja. Dok se majstori cik-cakovanja ne jave, potpisujem sto je Veca predlozila.
    Slika
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Kao prvo Olivera, drago mi je što te vidim ovde, odnosno drago mi je što si se aktivirala! :)
    Nije mi drago zbog povoda, ali mi je drago, kad već postoji taj povod od 3 kg, da si se ovde aktivirala pa ćeš valjda problem tako lakše rešavati.

    Što se tiče VK dana, po mom razumevanju, a i po mom iskustvu, VK dan ne donosi kratkoročni plus pa posle minus nego donosi minus - ako se pravilno radi. Ali (!), ukoliko on kod vas radi tako tj po principu prvo plusića pa onda minusa, neka bude i tako dok god je rezultat negativan skor (u kilogramima).
    Kod mene su donosili minus dok sam skidala kilograme. Kasnije, kada ih nisam skidala nego jednostavno povremeno varirala sa tih svojih 57 ili 58, nekad su donosili minus a nekada pomagali u održavanju kilograma (tako što su mi omogućavali te povremene izlete u nešto posebno i kalorično a bez posledica po kilažu).
    E sad, kod tebe jeste specifična situacija.
    Možda se i sećaš, svojevremeno sam ti upravo ja prva i predložila da kreneš da šaraš sa kalorijama tj da se trudiš obavezno da ti ne bude svaki dan isti. Tada si i dobila minus nakon dugog vremena. Međutim i tada je čini mi se neki pravi VK dan doveo do plusa ali se to posle anuliralo.
    Kod tebe metabolizam verovatno funkcioniše drugačije, s obzirom na dijabetes. Ja apsolutno ostajem pri ,,šaranju,, sa kalorijskim unosom u tvom slučaju, možda da VK dani ne budu baš sa nekim bombastičnim iznosom kalorija i ovo što je Veca rekla - da ne budu sa premnogo UH nego da kalorijski budu izraženi a nutritivno što zdraviji odnosno što prilagođeniji nekom preporučenom zbiru UH u gramima na dan (za dijabetičara).
    Ali, šaranje svakako, pa makar i bez VK dana ali da ovi ostali dani budu nejednaki i što manje monotoni.

    Srećno i uspešno da ti bude šta god budeš radila! :)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od oliveras » pre 7 godine

    Pisali smo o moje cik-cakovanje, sjecam se Debeliccka, toga se i sada drzim, imam razliciti kaloriski unos, VecaPereca izostajem UH koliko mogu, skrob imam ponekad kao glavno jelo/rucak sa puno nesrobnog povrca i salate, lagana vecera sa proteinom...
    Mali minus imam uvjek odma kad promenim neki nacin ishrane ( to sam primetila), ali onda to ostane na toliko ...
    VK dan/vecera sam juce imala prvi put ( dorucak i rucak su bili manje kaloricni) i sada nije to bila pizza, vec domace pljeskavice, porcija pomfrita sa sirom (ne secam se kada sam zadnji put jela), sve przeno na domacu mast, kisela ruska salata i za dezert jedan snikers (nemam pojma zasto, tako mi je doslo), nisam nista mjerila i nemam pojma koliko kalorija je bilo... :oops:
    Ujutro se nisam merila.... :pivo:

    Jelovnik za sutra:
    D oves,lan,susam,jogurt
    R musaka sa plavim patlidzanom, svezi krastavac salata, hleb parce
    V crvene paprike sa jaja, sir
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od Debeliccka » pre 7 godine

    E pa ti onda cesto nesto menjaj, kad ti to donosi male minuse. :-) Naravno, u razumnim granicama.
    Ja sam uvek verovala u tu taktiku i davala takve predloge. Npr ako neko jede jak dorucak a slab rucak, da par dana nedeljno uradi suprotno. Ili promeni dinamiku sa vecerom i slicno.

    Jelovnik ti je lep kao i uvek. :-). Nisam tip za zitarice ali inace su mi se.tvoji jelovnici uvek dopadali.

    P.S. steta sto se nisi izmerila posle tih pljeskavica (sigurno je bila odlicna vecera)!
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • oliveras
    Amater
    Amater
    Postovi: 482
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od oliveras » pre 7 godine

    Tako cu i da uradim ovaj put, izdrzacu jos dve nedelje, pa onda ide nesto drugo :wink:
    Zitarice i ja bas ne volim, ali ova kombinacija mi bas prija zbog usporenog metabolizma (lan cini svoje) i drzi me do rucka (a i nemoram da mislim sta cu za dorucak :wink: )...
    Iskreno, nisam se mjerila jer mi je bilo strah sta ce vaga da pokaze :020:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od dudank » pre 7 godine

    Ako te je trenutno "strah od vage", nek ti ona lepa plava haljina bude reper. :)

    Ne znam koliko se krećeš, umerena fizikalija je mnooogo dobra stvar za razmrdavanje metabolizma i nivoe šećera, to znaš i bez mene, samo podsećam... ne mislim sad da odeš u teretanu ili ne znam šta, mislim prosto na malo aktivnije kretanje, gibanje, hodanje, tako nešto.

    Ja sam se strašno usedela, treba me biti. :nasilan:
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Moj dnevnik ...

    od Kufi » pre 7 godine

    Doktori kazu da intervalni trening povecava inzulinsku osjetljivost, a i kratko traje, pa ga je lako praktikovati.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
Odgovori 701 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju