Odgovori 676 postova
Making my dream come true
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    Pozdrav svima!

    Imam 26 godina, visoka sam 157cm i imam 73kg.
    Nikada u životu nisam bila zadovoljna svojim izgledom. Bila sam baš gojazna kao dete i proživaljala mnogo maltretiranja od strane vršnjaka. Sa 18 godina sam uspela brojanjem kalorija i redovnim trenizima da smršam na 53kg što sam održavala samo 2 godine. Ni tad nisam bila u potpunosti zadovoljna ali su to ubedljivo bile 2 najlepše godine mog života :D Ali malo po malo sam se vratila starim navikama i evo me na svojoj maksimalnog kilaži, nikada nisam imala više nego sad :cry: :cry:

    Pre nekoliko dana sam doživela vrlo neprijatnu situaciju zbog svoje debljine i od tad sam prelomila! Javila mi se snaga i motivacija koju odavno nisam osetila! :013:

    Odlučila sam da brojim kalorije i da se držim brojke od oko 1200kcal, s tim da će neki dan verovatno biti 1100 a neki 1300, mislim da mi tako najviše prija.
    Što se treniranja tiče, radiću kod kuće uz pomoć raznih klipova i aerobik i pilates, a i ići ću na trčanje.

    Meriću se na svakih 10 dana.
    Počela sam 18.04.2016.

    Svaki savet je dobrodošao! :) :mahalo:
    visina 157cm, godine 26
  • strelica0
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od strelica0 » pre 8 godine

    Konačno još jedan brojač :013: Već sam počela da se osećam usamljeno...hehehhe
    Imaš moju punu podršku i srećno :mahalo:
    početak:11.04.2016.-65kg
    25.04.2016.-61.4kg
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    Hvala puno strelica0!

    Probala sam i UN dijetu i HRONO ishranu, nekada se hranila i po ZONI... Ali nekako mi je brojanje kalorija najbolje! Ne osećam ograničenje kao kod drugih dijeta. Npr. u UN ako treba da jedem meso, jede mi se testo, a ako treba testo umirem za mesom :D Sve je to pshiloški. A kod brojanja kalorija osećam da imam kontrolu 8)

    Mnogo pametujem, videćemo kako ću se pokazati na delu :oops:

    Baš mi je drago što ima još brojača! :013:
    visina 157cm, godine 26
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Making my dream come true

    od leonida » pre 8 godine

    Dobro došla!!!
    Nije to tako puno kila, može se to sasvim lepo skinuti pametnim planom.
    Plan je dobar, ali uz to nije loše držati se onog kombinovanja namirnica koje preporučuju i UN-ka i hrono zbog varenja, pošto ti je materija već poznata, mislim u jednom obroku držati se dozvoljenih konbinacija ... mogu ti reći da ima nećeg u tome. Takođe, iskreno preporučujem da jednom u 7 dana šokiraš organizam malo većim unosom ... ako se organizam navikne na isti unos kalorija, počne da štedi i kile mnogo teže idu dole ... (ja sam prošla brojanje, pa otprilike znam zamke).

    Kao što sam već rekla, brojanje kalorija jeste dobar način da jednom za svagda naučimo čega smemo jesti pomalo, a čega koliko god želimo.

    Ovde ćeš podrušku imati. Srećno!!!
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Sax
    Amater
    Amater
    Postovi: 289
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Making my dream come true

    od Sax » pre 8 godine

    Dobro nam došla i srećno :mahalo:
    Pre više godina sam isprobavala brojanje, pa hrono i sad kad se osvrnem koristim iz oba iskustva po nešto. Brojanje je super što stekneš osećaj o količini, a hrono zbog kombinacija.
    U svakom slučaju bitno je da si ovde, a vremenom ćeš već videti šta tvom organizmu najviše prija.
    Samo napred!
    • start........ 79,9kg, 14.08.2020.
      trenutno.. 78,4kg
      cilj 68,5kg pa 65kg
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    Leonida, za početak moram da ti čestitam na fantastičnom uspehu!!! Svaka čast!

    Baš to sam i planirala, da recimo jednom u nedelju dana pojedem oko 1500-1600kcal, čisto da malo šokiram organizam. Nekada će to biti zdrava hrana ali veće količine, a nekada ću dozvoliti sebi cheat day i pojesti neki slatkiš. Tek sam počela a već planiram kako ću da varam :020:
    Planiram da se malo detaljnije upoznam sa hrono iskranom pa da polako uvodim kombinovanje hrane.

    Sax, hvala puno na podršci, mnogo mi znači!

    Tek prvi dan, a već toliko podrške, hvala puno sviiiima! :020:
    visina 157cm, godine 26
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    21.04.2016. DAN 4

    Doručak 375 kcal

    kafa 100 kcal
    jagode 72 kcal
    pahuljice 140 kcal
    med 48kcal
    pšenične klice 15 kcal

    Ručak 385 kcal

    pileće belo meso 174 kcal
    tikvice sa mirođijom 97 kcal
    beskvasni hleb 82 kcal
    zelena salata, luk 30 kcal

    užina suvo grožđe 25kcal

    večera ukupno 485 kcal

    jaja 170 kcal
    pileća viršla 140 kcal
    jogurt 85 kcal
    šargarepa 43 kcal
    keleraba 50 kcal

    TOTAL 1270 kcal

    FA: trčanje/hodanje naizmenično 45 min
    visina 157cm, godine 26
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Making my dream come true

    od leonida » pre 8 godine

    Jelovnik mi se sviđa, naročito ove tikvice sa mirođijom (ja obožavam mirođiju).
    Jedino bih izbacila tu pileću viršlu ... u viršle stavljaju sve sem mesa (ovo nema veze sa kalorijskom vrednošću, nego sa tim da želim da jedem hranu, a ne zamenu za hranu ...)
    Inače, i slatkiš može biti i te kako zdrav ... puter umesto margarina, med umesto šećera gde god je to moguće ... mada, iskreno, ja adekvatnu zamenu za šećer kad pravim kolače još nisam našla ... kažu da sa fruktozom nije dobro preterivati ... ali kako ja najviše volim voćne kolače, nemam ni potrebe da koristim previše šećera .... kakao je takođe jedna korisna namirnica, a o orašastim plodovima i da ne govorim !!!
    Poslednja izmena od leonida u 21 Apr 2016, 22:53, izmenjeno 1 put ukupno.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    I ja isto obožavam mirođiju! :)

    Znam, nije mi bila pametna ta viršla, ali baš retko jedem mesne prerađevine pa se tešim :D

    Isto mi nije pametno što mi je večera kalorijski najjača, to ću pokušati da promenim.
    visina 157cm, godine 26
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Making my dream come true

    od leonida » pre 8 godine

    Ima ljudi na forumu kojima je večera uvek najjača, tako im odgovara zbog prirode posla, s tim da ne jedu ugljene hidrate uveče, već samo proteine i povrće i sasvim lepo su smršali i održavaju kilažu ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    Sigurno ću ubaciti taku neku varijantu zdravijeg slatkiša na dan sa 1500-1600kcal.

    Npr. volim da izgnječim bananu, dodam med i kakao i pomešam. Ima ukus skoro kao čokolada :D
    visina 157cm, godine 26
  • Eleonor
    Amater
    Amater
    Postovi: 230
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Making my dream come true

    od Eleonor » pre 8 godine

    Helen, dobrodoslica i od mene :) Zelim ti veeeeliki minus na ovom polju :)
    Bas sam pocela da se interesujem za kalorijske vrednosti, ali mi to izgleda jako komplikovano, pa cu evo, pokusati da se edukujem kod tebe :)
    Svako dobro :mahalo:
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    Hvala puno Eleonor!

    I meni je brojanje na početku (pre 8 godina, kad sam smršala uz pomoć brojanja) bilo baš komplikovano, ali zapravo je vrlo lako!

    Koristim tablicu kalorija sa ovog sajta, samo izmerim gramažu hrane i preračunam :)
    Svakako jeste komplikovanije ako su u pitanju neka jela sa mnogo sastojaka, ali onda izmerim gramažu svega što stavim u jelo npr:

    paradajz 500 grama = 95 kcal
    paprika 500 grama =140 kcal
    luk 200 grama = 70 kcal
    ulje 10 ml = 90 kcal

    ukupno 1210 grama = 395 kcal
    što znači 100 grama = 33 kcal


    Ili ako npr. praviš lazanju (ne baš preporučljivo za mršavljenje :D ) sabereš sve sastojke i dobiješ npr 4200 kcal i podeliš na npr 6 parčiča u plehu i znaš da je jedno parče 4200 / 6 = 700 kcal

    Eto :D
    visina 157cm, godine 26
  • Sax
    Amater
    Amater
    Postovi: 289
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Making my dream come true

    od Sax » pre 8 godine

    Kad si već spomenula da voliš izgnječenu bananu sa kakaom i medom verujem da će te ovaj recept oduševiti:
    http://www.coolinarika.com/recept/911027/ tzv. bananoled :)
    Leonida mi je poslala link pre možda čak i mesec dana i sad malo, malo pravim bananoled, kad mi banu gosti bude brzo gotovo (stalno imam zaleđene banane u frizu :roll: ) a svi se oduševe.
    Moje omiljene kombinacje su kao i kod tebe sa kakaom i medom ili sa malinama, sve zdravo, ukusno, a i izgleda odlično. :D
    • start........ 79,9kg, 14.08.2020.
      trenutno.. 78,4kg
      cilj 68,5kg pa 65kg
  • Helen
    Amater
    Amater
    Postovi: 390
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Making my dream come true

    od Helen » pre 8 godine

    Sax baš mi se sviđa bananoled! :D Ovih dana ću ga probati sigurno! Hvala! :009:
    Moj najveći problem su slatkiši, u stanju sam da pojedem neverovatne količine i uvek mogu još :oops: Tako da će mi ovakve zamene jako trebati da ne bih upala u krizu i proždrala ceo frižider (ili celu Slatku kuću :roll: )

    Nisam izdržala da ne stangem na vagu jutros - 2 kg manje! :013: Znam da mi se samo ispraznio stomak, voda itd ali ipak je lep osećaj :D
    visina 157cm, godine 26
Odgovori 676 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju