Odgovori 885 postova
Lunin dnevnik "Ješću sutra"
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 6 godine

    Pozdrav :)
    Čim krenem sa pilatesom odmah dobijem motivaciju i da promenim ishranu. Leto baš nije prošlo kako treba kada je ishrana u pitanju, nisam se vratila na staro ali nisam ni u najboljem izdanju već vučem tu neku srednju kilažu cele godine. Uglavnom, uvela sam neke sitnice, izbacila neke krupne stvari pa polako :) Nisam se merila mesecima, primetila sam da me to samo više deprimira ali ću ujutru stati na vagu čisto da znam gde sam. Nemam ciljeve, nemam planove, pa da počnem po ko zna koji put

    Dan 1
    D - lepinje od speltinog i ražanog brašna (susam, kikiriki, lan) i humus
    R - piletina, sos od pečuraka, kupus salata
    V -
    FA - pilates
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    Dobrodoshla nazad Luna. Bash nam treba vishe podrshke ovde u zadnje vreme :) :mahalo:
    Ja se josh borim ovde i odrzavam vatru :D Josh sam daleko od cilja nekih -10 kg ali sad sam naravno usporila :crybaby: Medjutim ne odustajem. Veca mi je zagonetka kako cu kad se dochepam cilja da odrzavam to ali nameravam da se trajno ne opushtam i da reagujem na vreme (neshto tako kao ti).Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od happyhappy » pre 6 godine

    Dobrodisla!
    Manje je bitna konkretna metoda od same odluke, samo napred!
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 6 godine

    Pa koliko god da nas ima, vidim da je forum na samrti...
    Što se tiče održavanja, da se ne lažemo, dosta je teško, ponekad i nemoguće (govorim u svoje ime) jer čim me napusti motivacija, odmah mi nije bitno i jedem sve. Međutim ono što je dobro, je što to traje neko vreme i čim primetim da sam preterala nešto regulišem, tako da nije potpuno nemoguće samo je teško. Životne navike se teško menjaju, leonidi naravno skidam kapu, često je se setim :)
    Moja motivacija da krenem sa kontrolisanjem je definitivno povezana sa vežbama i pilatesom, pa eto bar nekog konkretnog pomaka i neke usvojene životne navike. Za sve ostalo, za održavanje i kontrolisanje potrebno je mnogo svesti.
    Postoje te neke sitnice koje sam usvojila trajno pa ne mogu da kažem da sam se potpuno vratila na staro što je naravno veliki pomak.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 6 godine

    Dobrodisla!
    Manje je bitna konkretna metoda od same odluke, samo napred!
    Odlično rečeno, hvala :)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    Forum je bio na samrti josh pre 5 meseci kad sam ja doshla :placljivko: U stvari vidim da je u punom sjaju bio josh pre nekoliko godina a onda zamro. Stari chlanovi postigli ciljeve pa ili im vishe dosadilo da prezvakavaju isto novima ili i oni vratili kile pa im sad bruka da se vracaju :020: Novi chlanovi dodju, neki postignu neshto blizu cilja pa se udalje ali vecina rekla bih proba , ne uspe i odustane. Meni lichno bez obzira na "pustosh" ovde ipak dobro dodje makar da se sita ispricham sama sa sobom :roll: :wink: Tako nekako i sama sebi dajem podrshku :headbang: I kad bih odustala kazem sebi "shta cu onda da pishem na forumu" :D I tako guram. Istina nema ih (srecom po njih) slichnih meni ovde koji su izgubili mnogo kilograma ali imaju josh mnogo da izgube :prasence:
    Moderator tj Giga "gnjavnik" , (ako je on moderator bio) je ispario tako da se sami dovijamo ovde :cry:
    Ko smatra da mu ovo moze biti od pomoci ( kao ja) ipak ce dolaziti ali ne verujem da cemo opet videti guzvu kakva je bila pre dosta godina. Ali idemo dalje. :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 6 godine

    To je zbog novog foruma, jeste malo nepregledan i loše urađen a navike su čudo. Ne znam da li i na ovom forumu važi pravilo da dnevnici ispare posle 3 meseca...
    Inače, planiram da kombinujem ono što je kod mene davalo rezultate, a to je neki improvizovani "hrono" doručak, odnosno dobre integralno ražano crne hlebne varijante sa nekim proteinom, ručak mi nije mnogo bitan a za večeru salate, sirevi, povrće ili kako se već dogovorim sama sa sobom. Međutim one usputne stvari kod mene imaju odličan rezultat, recimo ujutru kefir napravljen sa kozjim mlekom i sa malo lana, između obroka zeleni čajevi sa limunom i cimetom, pre obroka malo limuna, čija semenki i po neki začin a za krizu orasi i semenke iz koštica kajsija (imam dva puna džaka istih, ali ovo nisu one gorke koje su ogrničenih dnevnih količina a odlično zavaravaju glad)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od dada77ns » pre 6 godine

    zdravo Luna, evo i mene u tvom dnevniku.
    Iako je forum zamro, i samo nekoliko ljudi pise o svojoj ishrani, ja sam tu kao "leteci clan" Sve citam, pratim i pisem samo kad imam nesto da dodam. TI sva pravila ishrane znas tako da od tebe mozemo svasta da naucimo. Dobrodosla nazad. :)
    Ne znam da li se dnevnici brisu posle 3 meseca, ali smatram da za neke dnevnike bi bilo mnogo lose da nestanu. Mislim, dnevnicima je sve jedno :020: , ali mi koji iz tih dnevnika mozemo da naucimo o ishrani....steta da se obrisu.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 6 godine

    Hvala dado :)
    Na starom forumu su ih članovi "oživljavali", iskreno sumnjam da se to prenelo i na ovaj forum jer ima malo članova trenutno aktivnih.

    Danas sam se merila i jesam se malo šokirala, mada vidim i ogledalo kaže isto, malo "kipim" - 67,4 :010:

    Danas sam rešila da izbacim proteine, odnosno meso i jaja jer sam zaređala sa mesom mesecima unazad. Naišla sam na zanimljiv recept za mleko od integralnog pirinča i naravno da sam provela sinoć 4 sata u kuhinji da ga spremim. Elem, kuvanje nije strašno ali ceđenje na kraju :zid: Današnji dan dakle, pirinčano mleko sa voćem i povrćem, malo oraha, malo semenki a za ručak sam mislila rezance sa krompirom večera opet to mleko sa nečim ili ovsene pahuljice sa suvim voćem i čijom i lanom.
    Nešto me je uhvatilo da pravim starinske recepte pa sam se nameračila na knedle sa šljivama i na rezance sa krompirom i lukom. Vojvođansko jelo klasično :)

    Pirinčano mleko je jako hranljivo, u suštini to i nije klasično mleko jer se skuva integralni pirinač, koji se izblendira pa procedi kroz gazu da se dobija gusta tečnost koja se onda razredi vodom. Dakle to mu dođe kao da piješ integralni pirinač a ne bih bila ja kada ne bih isprobala tako nešto :D

    Dan 2
    D - pirinčano mleko sa višnjama, malo cimeta.
    U - nekoliko semenki kajsije
    R - rezanci sa krompirom i uprženim lukom :D
    V - pirinčano mleko sa povrćem, verovatno i nekoliko oraha
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    Blago tebi kad mozesh testa, krompir, pirinach :( Ja bih zivela na tome ali me sprechava moj dijabetis. To su upravo stvari koje nesmem ili smem samo u tragovima :placljivko: Kako nisam neki mesarosh izbor mi je dosta suzen :shock: Srecom da volim sva ostala povrca koja smem pa se gura. Nisam ni sladokusac...kafa sa zasladjivachem mi je dovoljan "desert". Medjutim UH su mi uvek bili slabost :( a sad ih ne smem pa se osecam bash uskracenom.
    Samo napred sa novim idejama ali vodi rachuna o kolichinama. Nemash mnogo da izgubish pa cesh kao stari znalac ti to lako :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 6 godine

    Više ne znam ni šta volim, ranije sam mislila da ne mogu bez testa, pa sam se onda odvikla i izbacila potpuno. Međutim nije ni to rešenje jer kada prestanem da pazim šta jedem, ne mogu da se zasitim upravo toga. Zbog toga ovaj put konzumiram manje više sve, ali uz neke trikove, pa gde doguram :)

    Elem, forum je toliko loš da mi je jasno zašto su svi nestali. Obaveštenja mi ne rade, u potpis više ne mogu slike ni linkovi, da bih videla nove poruke moram da obiđem pola foruma, apsolutno nepregledno i razočaravajuće.
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    Ja sam stigla na ovakav forum pa ne znam kakav je bio.Meni ne izgleda losh jedino shto su ukinuli linkove pa ne moze da se stavlja ticker niti da se stavljaju linkovi i slike. To je stvarno bezveze :shock: :cry:
    Da i kad postiram , post ode ali meni prazna stranica pa moram da se vratim na pochetak da vidim svoj post.Neko bi stvarno trebao da sredi ove stvari.Ali chini mi se da je ovde trenutno "bezvlashce" tj niko ne odrzava ovaj sajt izgleda :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od dada77ns » pre 6 godine

    nisam preterano korisila stari forum, tada sam iskljucivo citala postove, tako da mi ni ovaj nije strasan. I meni se cini da nema vise nikog ko odrzava forum. po meni, velika steta jer se zaista puno nauci citajuci raznorazne komentare, zakljucke, iskustva...
    Luna, ako ti uspevas sa testom sa krompirom, slicnim testastim varijantama i skrobnim mlekom da skines kg....sjajno. Ja sam takodje neko ko obozava testa i slatkise i pokusavam da se "skinem" sa istih". Napisacu koju recenicu u svom dnevniku :D
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Debeliccka » pre 6 godine

    Elem, forum je toliko loš da mi je jasno zašto su svi nestali. Obaveštenja mi ne rade, u potpis više ne mogu slike ni linkovi, da bih videla nove poruke moram da obiđem pola foruma, apsolutno nepregledno i razočaravajuće.
    Jao jeste, strašno.... Ja sam baš razmišljala o tome još ranije... Ok, ja ionako nisam aktivna na forumu još odavno (i kad je bila stara verzija, tj to koliko sam bila prisutna nije moglo da se računa u redovnu aktivnost) ali kada bih recimo želela da budem aktivna, da pratim svakodnevno nečiji dnevnik i jelovnik, da pišem svoje dnevne jelovnike.... teško da bih mogla. Sigurna sam da to ne bih mogla. Nepregledno, veoma nekako ,,neforumski", nije ni ,,mobile friendly", strašno... Baš totalno ,,neudobno". Ovako, bacim pogled ponekad na par minuta i to mi je maksimum...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od leonida » pre 6 godine

    I meni smeta što mi ne stigne poruka na mail kao ranije da imam odgovor na neku od tema koje pratim ... onda svratiš, pogledaš ... ovako .... ko će to kontrolisati ako u tom momentu nije na nekom režimu ishrane ....
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 885 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju