Odgovori 885 postova
Lunin dnevnik "Ješću sutra"
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Evo mene opet - kakav ti je taj zbrlj? Mene u prolece (po teoriji mog dragog zbog toga sto kad god nema posla, ja nekud vitlam pa mi treba vise energije) zvekne apetit, pa reko' da se raspitam - ne moze da skodi :D
    Slika
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 7 godine

    Zbrlj je nastao kao posledica istraživanja šta ubrzava metabolizam i doprinosi da apetit nestane. Treba piti ovo ili ono na prazan stomak pa sam ja iskombinovala sve od toga i ispalo je odlično, samo se treba igrati sa merama. Devojke sa pilatesa su napravile isto i kažu da im reguliše probavu odlično. Uglavnom kombinujem zeleni čaj, limun, med, cejlonski cimet, kurkumu, čija semenke, lan i djumbir. Valjda je to sve. Napravim od svega jedan veliki zbrlj koji čuvam u tegli u frizu i svako jutro popijem par kašika toga sa čašom tople vode i pre ručka i večere isto. Čija semenke vezuju UH iz hrane i daju osećaj sitosti, djumbir ubrzava metabolizam, med je antiseptik i što šta još, cimet je doobar za varenje i vezuje masti iz hrane, lan za probavu, zeleni čaj sadrži kofein pa ubrzava metabolizam a limun ko limun, vitamini i za ukus.

    Dan 3
    D - dve galete od juče
    U - ovsene pahuljice, mleko, čija semenke, malo mešanog suvog voća
    R - spanać, pire, pola pljeske
    V - izrendane pečurke, zelena salata i malo tunjevine
    FA - pilates
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 7 godine

    Danas je malo brlj dan, ceo dan sam provela u spremanju kuće, ribanju prozora i pločica pa me je dočekao ručak na brzinu.

    Dan 4
    D - spanać, jaja, sir u rerni ali sam presolila jedva sam pojela :shock:
    R - makarone sa sirom i kačkavaljem sa malo šunke
    V - moraću nešto lakše, recimo tikvice
    FA - generalno spremanje kuće
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Pa nije to ni tako loše, to sa smanjenim obimima! Naprotiv. :wink:
    Spašće i kilaža.

    A te e cigarete, ja nešto nisam za to... (što ne znači da mislim da su ove druge dobre, ali...). Drug je pokušao da me nagovori još odavno, ja se nisam dala i tako...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 7 godine

    Ludilo zvano pms je dokazalo svoje. Juče sam imala nekontrolisan apetit iako se po jutru to nije dalo primetiti :)
    Prošetala sam sa ćerkom i pojela jednu princes krofnu koja je bila očajno neukusna puna neke hemije ali me to nije sprečilo, pa sam grickala integralne štapiće, one lepe masne. Ručak je kasnio i jela sam neku testeninu, preskočila pilates jer mi nije bilo do života i u ponoć pojela sendvič. Dakle brlj dan u potpunosti.

    Dan 5
    D - tortilja od spelte, kačkavalj, šunka, zelena salata
    U - princes krofna, integralni štapići
    R - neka testenina, malo ovoga malo onoga
    V - sendvič

    Dan 6
    D - parče hleba i malo čvaraka
    R - pečeni krompir, salata
    ,V - ?
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od leonida » pre 7 godine

    Da ne istekne dnevnik ... ima tu puno prelepih recepata.
    Budi se, Luna, baš je lepo vreme napolju, idealno za šetnje, ima svežeg povrća na pijaci ....
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Luna85 » pre 6 godine

    Baš sam došla na forum da vidim da li je istekao slučajno, kada ono leonida spasić :)
    Tu sam ja ni tam ni vam, nisam ni kao što sam bila u najgorem a nisam ni kao što sam bila u najboljem izdanju, neka zlatna sredina, kotrljam se, malo pazim, malo jedem i tako u krug ali više ka minusu :)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od leonida » pre 6 godine

    Ama vraćaj se, treba nam malo tvoje pozitivne energije :D .
    Ja sam sva nešto tmurna ... taman se malo izvučem, opet me nešto poremeti ... ima takvih perioda u životu :(
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    Jao kako zavidimm vama koji imate da izgubite 5-8 kg mada znam da je vama to isto teshko kao i meni da izgubim 20kg :cry:
    Luna vracaj se jer nam svima fali pozitivne energije :oops: Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od leonida » pre 6 godine

    Ma ... nije teško izgubiti kilograme kad naučiš kako. Samo traje ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    E to je problem shto dugo traje a narochito kad imash mnogo da izgubish a ti bi shto pre :020:
    Ti kazesh Leonida da ti je trebalo otprilike godinu dana da skinesh onih 32kg sa pochetka. Ako ostvarim cilj znachi da sam skinula 35kg isto tako za oko godinu dana :headbang: ali izmedju mene i cilja stoji ono AKO :D Za sada se drzimo i ja i cera no dokle cemo :005:
    Sada se zaklinjem da nikad vishe necu dozvoliti sebi da se ozderavam ali vidim da su mnogi chak i ovde nastavili po starom i vracali kilograme ( na srecu nisu mnogi vratili sve kilograme vec se na vreme trgnuli pa ponovo na dijetu ali sad manje imaju da izgube).Ja sad kazem da cu kad prestanem sa svim dijetama i mada kanim da vodim rachuna shta i kako jedem, chim vidim da sam dobila 2-3 kg opet na dijetu...prichamo mi svi to ali praksa pokazuje da mnogi ne uspevaju. Ma nije meni ovo prvi put da gubim kile, bilo je tih Yo-Yo efekata celog zivota :oops: No nadam se da necu sad pod stare dane da se opet brukam i upropastim sav ovaj trud.Videcemo.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od leonida » pre 6 godine

    Ja se nisam vratila na staro. Navikla sam da kuvam zdravije i tu naviku sam zadržala.
    Prosto sam imala period depresije, koji je dugo trajao, a koji je uključivao po jednu kutiju keksa ili čokoladu ili kolače ili nešto slično svako veče. To nisu moje navike od ranije ... to je prosto bio moj način da se izborim sa tugom. Slažem se da nije opravdanje, ali svako pronađe svoj mehanizam samoodbrane u teškim situacijama... meni je ovaj bio najlakši, ali svakako nije najbolje rešenje.
    Poenta je u tome da su ove čokolade/slatkiši bili jednom u 5-7 dana ... nikakve posledice ne bih imala. Pošto su bile svaki dan, kalorijski unos je konstantno bio prevelik (i ja jesam bila svesna toga, ali mi je to bio lek).
    Čim sam se vratila na normalnu ishranu (ja nisam na dijeti, ja se normalno hranim) kile idu dole ...
    Samo je potrebno normalno se hraniti i shvatiti da se slatkiši ne mogu konzumirati svaki dan.
    Ono što je čudno, ja zaista nisam preterani ljubitelj slatkiša, ali kad sam tužna imam tu neverovatnu potrebu za slatkim. Ne preporučujem nikome da se tako leči, verujem da bi bilo puno korisnije da sam posetila psihologa, ali ... šta je tu je.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    Znam Leonida i ne uzimam tvoj sluchaj ovde kao primer nego govorim uopshteno. Ima svetlih primera onih koji su nakon gubljenja nekom svojom tkz. normalnom ishranom odrzali kilazu (oni su mi zvezda vodilja :) ) ali chinjenica je da su se mnogi opustili i vratili ako ne na pochetnu ono u blizinu pochetne kilaze...to obeshrabruje :(
    Ja kao i ti znam da jedem na "emotivnoj" bazi...naime stresova i to velikih, svake vrste, nije mi falilo a narochito zadnjih desetak godina i...spas sam nalazila u hrani...i cigaretama...TO MI I UPROPASTI ZDRAVLJE :( Shto kazesh nishta to ne pomaze , naprotiv, ali chovek oseca potrebu za nekom utehom :cry: E sad shto kazesh nisam sigurna da je to opravdanje da se chovek zapusti ali u tom vremenu nije choveku ni do chega. Mi sa ovom manom verovatno treba da nauchimo da se od tuge i stresa branimo na drugi nachin :005: ali ja do sada nisam pronashla tachno kako da ne pokleknemo...ja i danas vidjam psihologicharku i mada mi jeste puno pomogla u najtezim trenutcima ( toga sam svesna tek sada kad su stvari Bogu hvala krenule na bolje) ipak mi se na momente chinilo da bih i nju oterala gde se ljudi ne bi trebali terati :oops: .
    A opet ko u zivotu nema i stresova i tuga...nema toga, rodio se nije :cry:
    Vreme ( kao i kod ovih nashih dijeta) nekako odradi svoje i sa tim tugama i stresovima...ali je teshko...
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od leonida » pre 6 godine

    Moje skromno iskustvo na ovom forumu (ima ih ovde koji daleko duže prate ove dnevnike i imaju da kažu puno pametnijih stvari od mene, ali sad su nešto utihnuli :( ) me je dovelo do zaključka kome se kile brzo vrate, a ko uspešno održava kilažu.
    Ako se neko strogo drži dijete ... bila to UN, hrono ili neka treća, ne trudeći se pri tom da malo proučava ishranu uopšte, savete nutricionista (ima ih na sve strane), da proučava kako koja namirnica deluje na njegov organizam lično, on će kile skinuti, ali budući da se nije potrudio da nauči nešto o ishrani i svom organizmu ... te kile će se vratiti kad se vrati na staro.
    Ko se malo potrudi i nauči nešto o ishrani i pri tom poštuje pravila koje je sebi uveo, a koje smatra normalnom, zdravom ishranom koja njegovom organizmu prija (nismo svi isti i ne prijaju nam identične stvari, globalna pravila jesu ista, ali neke sitnice prilagođavamo sebi ... npr. ako neko ne voli karfiol ili ga teško vari besmisleno je da se na silu kljuka njime, nekom prija jači doručak, nekom jači ručak, a nekom jača večera ... itd) nema šanse da vrati kilograme. Kilogrami se vraćaju u tom slučaju isključivo ako ne primenjujemo naučeno iz ovog ili onog razloga.
    Luna, ja se raspisah u tvom dnevniku, a sve u nadi da se vratiš sa tvojim divnim kulinarskim idejama :D.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Lunin dnevnik "Ješću sutra"

    od Bakica » pre 6 godine

    Ko se malo potrudi i nauči nešto o ishrani i pri tom poštuje pravila koje je sebi uveo,
    Nauchimo mi svi dovoljno ( pa nije nuklearna fizika :D ) kljuch je u onoj crveno podvuchenoj rechi...malo ih POSHTUJE i primenjuje naucheno ( tu naravno ubrajam i sebe jer znanje odavno imam ali nisam ga primenila i isposhtovala josh nikad do sada :nasilan: ).Nadam se da ubuduce hocu :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 885 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju