Odgovori 412 postova
Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od 314pezos » pre 7 godine

    Ne znam kako sam nekada ranije mogao da funkcionisem na ovakvoj hrani.
    Pa kako, pa baš lepo, bilo ti je kul :D :D :D ... kao i meni tada, al mene ni sada nije greota da kažem da to i sad povremeno čalabrcnem kad nisam na dijeti :D
    Jedna stvar mi je zapala za oko vezano za UN dijetu. Citajuci jelovnike u dnevnicima vidim da je skoro svima dnevni unos hrane oko 1100-1300 kcal. Ljudi moji za to vam nije potrebno nikakvo posebno kombinovanje namirnica. Sa toliko malo kalorija smrsali bi i pilici. :D
    E zato se u ovom načinu ishrane kalorije ne računaju ... i uopšte se na razmatraju i polemišu nelogičnosti koje funkcionišu :D
    Slika
    Slika
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od leonida » pre 7 godine

    Kufi, ne greši dušu, ima nas raznih! 8)

    Naravno da promena ne nastupi preko noći, ali vala odlično pamtim kako mi je bilo. Bukvalno sam bila invalid koji ne može dugo da hoda, ne daj bože da potrči ili zaigra, zadihala bih se pri najmanjem naporu, zaradila sam išijas, stradao mi je desni meniskus... pa kad se setim toga i uporedim sa ovim sad, i te kako imam utisak da sam svalila sa sebe bar džakče. A išijas čak radi vrlo precizno - do 56 kila ga nemam, preko 56 se uključuje na dugme.

    Da se razumemo, ti si mlađi i pretpostavljam da se u mladosti i kilogrami nose mnogo lakše, pričam u svoje ime, ne u tvoje. :)
    Moram da citiram ovaj dudin post. Mi malo stariji od tebe i te kako osećamo da smo skinuli džakče sa sebe ... kad se setim zadihavanja, preteranog znojenja (bukvalno sam po celo leto presedela ispod klime), bolova u kičmi i kolenima ... da bih se popela do kancelarije na prvom spratu morala sam da napravim pauzu na polovini stepenica (ne preterujem) ... uh, naježim se pri samoj pomisli da bi to stanje moglo da se vrati ...

    Usput budi rečeno ... ne dam da ti dnevnik istekne. Vidim da se javiš tu i tamo ... ipak ti nedostajemo :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Kufi » pre 7 godine

    Nedostajete mi, priznajem....ali ovaj novi dizajn foruma je toliko ocajan da sam bio u velikoj dilemi da li da se javim. :)

    Vidim ima nekih novih ljudi, pravo se raspisali...
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Bakica » pre 7 godine

    Doshli divlji isterali pitome :D
    Pa vi stari ste postigli cilj pa pobegli :nasilan:
    A mi novi se raspisali kao vi nekada...chitamo vas :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od leonida » pre 7 godine

    Mani se dizajna ... dizajn je stvar ukusa. Meni je skroz OK.
    Imala sam prilike da dizajniram neke suvenire. U startu ti je crtam sve fino i elegantno ... nema neku prođu. Onda totalno okrenem priču. Cvetići, šare ... što šarenije to bolje :).
    Ja lično volim ovu nijansu zelene, a psiholozi kažu da su različite nijanse zelene najbolje za prostor u kome se provodi najviše vremena, tako da je meni dnevna soba u vrlo sličnoj nijansi, a sve prostorije u poslovnom prostoru u nekim nijansama zelene :). Navodno smiruje i utiče na bolje raspoloženje.
    Uvek je dobro kad se neko od starih članova koji je uspeo da dostigne svoj cilj muva po forumu. Može da da neki koristan savet onima koji tek kreću i, sasvim prirodno, zapadaju u krize.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od dada77ns » pre 7 godine

    Mnogo nam znace saveti svih vas koji ste skinuli kg i odrzavate tu kilazu :009:
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Kufi » pre 7 godine

    Ja mislim da sam jedini ovdje koji se registrovao na forum nakon sto je rjesio problem sa kilogramima. :D

    Za savjete sam uvijek dostupan, samo ne znam koliko vam mogu biti od koristi posto se ovdje sve vrti oko hrane. :)
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Bakica » pre 7 godine

    Pa vrti se oko hrane jer nemamo svi ni takvu volju, snagu, mladost a ni slobodno vreme kao ti. Svaka tebi chast na svemu gore navedenom i shto uspevash da se baveci se sportom i teretanom odrzavash na zeljenoj kilazi i zdravlju. Ipak takvi kao ti su retki.
    Ovde ima mamica sa bebama a i nas starijih ( ja mislim da sam ja najstarija kako mi i ime kaze :D ). I mi bi neshto da uradimo za sebe pa makar kroz kontrolisanje hrane. UNka je samo kapisla koja nas je trgnula a borba nam predstoji ceo zivot. Ti si svoju formulu nashao da se borish sa kilogramima i steknesh/povratish zdravlje...mnogi od nas je tek traze. Moze ti biti dosadno ovde s nama ali ipak navrati kad god hocesh :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Kufi » pre 6 godine

    Opstenarodna zabluda je da je vjezbanje rezervisano samo za mlade ljude. I starijima je ono potrebno i te kako, ako ne i vise, zbog mnogih bolesti koje dolaze sa godinama (hipertenzija, osteoporoza, dijabetes....). Prema tome, ako neko nema medicinski razlog zbog kojeg ne smije da vjezba (npr. tesko oboljenje srca), bolje bi mu bilo da se prihvat posla. :)
    Vrijeme se uvijek nadje, pitanje je samo sta je prioritet.

    Ovdje se samo pise o spremanju hrane, receptima, kuhanju....sto nas muskarce nesto pretjerano ne zanima (bar ove heteroseksualne orjentacije :D ), tako da je ovo u sustini zenski forum. Ali posto svakom kokosinjcu treba jedan pjetao, tu sam da preuzmem odgovornost. :D

    P.S. UN dijeta vam je los nacin ishrane. Mozda su se neki od vas toliko ocajno hranili da im UN dodje kao melem, ali nadam se da ne planirate dugorocno da je praktikujete.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Bakica » pre 6 godine

    Ja lichno ne planiram da praktikujem UNku stalno (ona mi je samo zamajac da krenem :) ) ali cu se nekih principa POKUSHATI drzati stalno. Recimo uobrochavanje, razmak izmedju obroka, male kolichine ulja u jelima i ono najvaznije NEMESHANJE PROTEINA SA UH I SKROBOM. U mom sluchaju ne razlikuje se UNka toliko drastichno od onoga shto sam normalno jela...naime povrca onog neutralnog sam dosta jela i ranije ali nachin pripreme i kombinacije su mi bile loshe. I naravno kolichine...UNka mi je pomogla da kolichine hrane svedem na neku normalu a da ne ostanem gladna. Bogat doruchak nisam nikad jela ( nisam uopshte doruchkovala pa mi i ova vocka kao doruchak bash odgovara) i ne mogu se naterati da bogato doruchkujem jer nemam nikakvog apetita ujutru, tako da tu i na normalnoj ishrani necu moci neshto da promenim. Vechere su mi bile kasno nocu... to sa teshkom mukom uspevam da suzbijem tako shto posle rane vechere pred spavanje uzmem samo par kashika ajvara da bih mogla da zaspim...uchim se kako da suzbijem alavost i jedem samo dok nisam sita a ne kao ranije dok ne "puknem"...tako da neshto cu od UNke usvojiti a neshto ne jer jednostavno ne mogu ( kao da recimo jedem brdo salate koju inache volim uz jelo ali ne mogu jesti bez jela) ...I tako...Mislim da ce svako naci neku svoju formulu da normalno jede a da ne vrati izgubljene kilograme...bar se nadam.
    Vezbam i ja ( najvishe brza shetnja, malo dizanje tegica onih ruchnih, ponekad na stepeniku predjem nekoliko "spratova") ali ozbiljniji fizichki napor u mojim godinama mislim da bi mogao biti i opasan ...ali mladji mogu i treba da nadju vremena ako ne za teretanu a ono za malo ozbiljnije vezbe samostalno. Naravno da je fizichka aktivnost umerena blagotvorna za nas starije :) slazem se :mahalo:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od leonida » pre 6 godine

    Ja nisam stručanjak za vežbanje, ali u bakicinim godinama radije bih preporučila šetanje i vežbanje u bazenu (te vežbe u vodi daleko manje opterećuju kosti). Naravno da su sasvim druge strategije i očekivani efekti dijete kod starijih i kod mlađih ljudi. Mladi bi, sasvim prirodno, voleli da budu mišićavi i utegnuti, nama sa malo više godina to (uglavnom) nije od presudne važnosti.
    Vežbe su i te kako korisne, ali pod uslovom da ti neko dobro objasni kako se te vežbe rade. Pogrešno vežbanje zna da izazove kontra efekte. Kad sam ja imala svoje izlete u teretanu, draga vlasnica mojih godina me je forsirala da radim lagane vežbe za kičmu (naravno da je kičma iskrivljena kad već 30 godina sedim za kompjuterom, i to nepravilno sedim :oops: ) i da se obavezno zagrejem i istegnem pre bilo koje vežbe (to mi, onako neukoj kad je o vežbanju reč ne bi palo na pamet, a kad malo bolje razmisliš veoma je važno). Tako da je tvoja uloga, dragi Kufi, na ovom forumu jedinstvena ... ti možeš da objasniš kako se pravilno vežba ... većina nas ovde je i završila zbog fizičke neaktivnosti,a bogami i da nas poteraš da se malo aktiviramo (lenčuge smo mi ovde ... treba nas malo prodrmati :D ).
    Ja sad od obaveza definitivno ne mogu da nađem vremena za aktivnosti tog tipa, ali računam da je (skoro svakodnevno) branje voćkica i petljanje oko voćnjaka prirodna zamena ... neće se baš mišići pravilno razvijati, ali ... fizička aktivnost jeste, i to ne baš zanemariva.

    P.S. Ne bih rekla da recepti nisu za muškarce. Većina vrhunskih kuvara su (nažalost, moram to da priznam) muškarci, i to ne onaj tip muškaraca koji ti zamišljaš ... zapravo koriste, i te kako uspešno, svoje kulinarske veštine da fasciniraju žene :D . Moj sin je jednom, na moje veliko iznenađenje, tražio da ga naučim par jednostavnih recepata (hteo je da sam napravi devojci večeru). Nije loša strategija ponekad, čak štaviše, uglavnom se pokaže vrlo uspešna :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Agnna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Agnna » pre 6 godine

    Kufi, procitala sam i ja tvoju pricu, sa zakasnjenjem. Oduuusevljena sam, bravo bravo. :headbang:
  • Kufi
    Amater
    Amater
    Postovi: 376
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Kufi » pre 6 godine

    Hvala Agnna! :)
    Ja sam malo zakasnio sa registracijom na forum, registrovao sam se kad sam vec smrsao. Medjutim odlucio sam da ispricam svoju pricu, pa mozda nekom bude od koristi.
    Nema sveca bez Velike Petke, ni pištolja bez duge devetke.
  • Kimura
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Kimura » pre 6 godine

    Kufi ima doma teretanuuuuu!!!! I jaaaaaa biiii!!!
    Znači, ti dereš po utezima! Drago mi je da je netko takav ovdje. :D
    Ja nisam baš neki teretana expert, znam nešto malo-ugl se ulovim neke rutine i onda samoj sebi dosadim sa stalno istim, pa odlučim da mi je teretana dosadna i da više NIKAD neću u teretanu, pa ne odem mjesec dana i onda mi fali, pa se vratim i tak... :D Ugl, trebat ću te sigurno za par savjeta kad se vratim na teren. :)
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Kufi protiv opake nemani (Spamuj me Stojane)

    od Debeliccka » pre 6 godine

    Dođoh posle sto godina pa da svratim na piće kod tebe kao nekad! :pivo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
Odgovori 412 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju