Odgovori 1288 postova
Krećem i ja
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Pridružio se:pre 11 godine
    Horoskop:Cancer
    Krećem i ja

od leonida » pre 6 godine

Moja borba sa kilogramima traje već desetak godina ... raznim dijetama svakog proleća i leta uspevam da skinem 10-ak kila, pa onda zimi vratim 15-ak ... nakupilo se stvarno previše.

Ove godine sam se odlučila za UN dijetu. Držala sam je dva meseca, skinula 9 kg, a onda su došli uskršnji praznici koje nisam uspela da ignorišem i napravila sam veliku pauzu. Sad krećem iz početka - šteta nije velika, krenula sam sa 99 kg, došla na 90, a sad ponovo krenula sa 91,5 kg.
    Dijeta mi odgovara jer je savršeno prilagodjena mom ritmu zaposlene žene, koja nema vremena da svakih par sati uzima novi obrok ... jednostavna, primenljiva, a čini mi se da uneseš u ta 4 dana sve sastojke koji su neophodni za normalno funkcionisanje organizma ... bar sam ja osećam puno bolje, prvenstveno manje umorno dok sam na ovoj dijeti ... problem je samo u mom karakteru i da li ću biti psihički dovoljno snažna da ovo izguram do kraja.

Ono što mi se naročito svidja kod dijete je što me je naterala da promenim svoje navike u ishrani ... vrlo često se dešavalo da preskočim i doručak i ručak, pa onda za večeru pojedem pola frižidera ... čini mi se da je to glavni razlog moje gojaznosti ... sada, nikakav problem mi nije da na posao ponesem dve voćkice i pojedem ih onako usput ... ručak spremim prethodni dan ili, ako sam slučajno na putu, u svakom restoranu možeš naći hranu prilagodjenu konkretnom danu - da li je to meso i salata, pasulj, neko pecivo iz pekare (u tom slučaju nije restoran) ili jednostavno salata za voćni dan (nekad naručim običnu mešanu salatu bez ulja, pošto je to, ako sam dobro shvatila dozvoljeno za voćni dan - sveže povrće uz voće) ...

Odlučna da ovog puta istrajem do kraja, otvaram dnevnik da bi me pekla savest i bilo stid od svih vas ako pokleknem.
    Poslednja izmena od leonida u 29 Apr 2015, 11:07, izmenjeno 1 put ukupno.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac

Re: Krećem i ja

Ono što sam zaboravila je da imam 45 godina, visoka sam 174 cm, pa računam da bi za moje godine i visinu 70-ak kila bilo sasvim pristojno ...

• Korisnikov avatar
    tetamaja6
    Početnik
    Početnik
    Pridružio se:pre 7 godine
    Horoskop:Capricorn

od tetamaja6 » pre 6 godine

dobrodošla :veseljak: :veseljak: :veseljak:
    POČETAK:26.02.2016 pocetak 91,6
    PRVI CILJ:83,0 ostvaren 01.06.2016
    DRUGI CILJ:77,0
    TREĆI CILJ:73,0
    ČETVRTI CILJ:68,0

VREMENSKI PERIOD:GODINA DANA
  • Korisnikov avatar
    MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Pridružio se:pre 6 godine
    Horoskop:Virgo

od MiShīCá Mãllä » pre 6 godine

Leonida dobro dosla... :)
    I ja sam ovde nova,pocela sam 20.04., mozes pogledati moj dnevnik :)
    Tipkacemo :009:
  • Korisnikov avatar
    tamy
    Amater
    Amater
    Horoskop:Scorpio

od tamy » pre 6 godine

Dobro došla :) i srećno :mahalo:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac

Hvala svima na dobrodošlici.

Danas mi je bio skrobni dan.

Trudim se da kad god mogu, kuvam za sebe i ostale ukućane - drugim rečima, kuvam ona jela koji će i ostali pojesti.
    Danas sam kuvala đuveč na moj način, a mesožderima u kući dodala odvojeno pripremljeno meso. Što se mene lično tiče, meni je ovo jelo, uz salatu, kompletan obrok i kad ne držim dijetu.

Za moju ješnu četvoročlanu porodicu, potrebno je pola kg pirinča (najbolje okruglog zrna), jedno pakovanje zamrznutog povrća za đuveč, pola litre paradajz soka (ukusnije je sa slatkim nego sa kiselim paradajz sokom), soli ili vegete - kako ko voli - sve ovo staviti u jednu posudu sa poklopcem za pećnicu, naliti vodom - ja stavim otprilike duplo vode, pa dolivam naknadno koliko je potrebno (zavisi od pirinča), staviti u pećnicu na najjaču temperaturu i ostaviti da se krčka - povremeno proveravati da li je gotovo i dolivati vode po potrebi. Kad je gotovo, dodati jednu kašiku maslinovog ulja (može i obično, ja prosto volim maslinovo) i promešati. Divno se slaže sa mladim lukom, rotkvicama, zelenom salatom ... a od mesa (za one gore navedene zaklete mesoždere u mojoj porodici) sa ćuretinom, piletinom ili natur šniclama. Jelo je ukusno i kad se ohladi .

• leonida
    Profesionalac
    Profesionalac

Preživela prvomajsku roštiljijadu grickajući svoj tonus hleb i rotkvice za ručak i jedan sladoled za večeru.
    Voćni dan - dve sveže jabuke, dve pečene jabuke i dve šake mešavine orašastih plodova i suvog grožđa.

• Korisnikov avatar
    Tija
    Amater
    Amater
    Pridružio se:pre 9 godine
    Horoskop:Aries
    Kontakt:

od Tija » pre 6 godine

Pozdrav! Po tome kakvo navodiš ovih par jelovnika u dobranom kalorijskom deficitu si. Posledice: usporavanje metabolizma, anemija, poremećaj metabolizma.. Čim završiš sa dijetom biće problema.. Pojačaj slobodno jelovnike, 1200kcal je i dalje malo, a ti ne dođeš sigurno ni do 900...

Nemoj da shvatiš ovo kao gunđanje, pričam za tvoje dobro :) jer sam prošla kroz UNku

Srećno! :hi-fi:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac

Nisam ja nešto obraćala pađnju na količine ,,, jednostavno jedem koliko sam gladna ... ova dva dana sam bila u pokretu, pa je sve bilo zbrda-zdola ...

proteinski dan
    ćevapi, mladi luk i rotkvice (znam da ćevapi nisu baš najposnije meso ...), kriška integralnog hleba
    večera isto, manja količina, bez hleba

juče varivo od graška, krompira i šargarepice (količinski tanjir i po, baš sam bila gladna), mladi luk, dve kriške tonus hleba - ovog tonusa mi nekako nije dosta jedna kriška, ima kad pojedem i tri ... tvrde da je niskokaloričan)
    večera isto, dve kutlače variva, bez hleba.

Doručak podrazumevam, ovih dana su to dve jabuke, to mi je nekako pri ruci ...

• Korisnikov avatar
    MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater

Leonidaaaaaaa.....vidim lepo ti ide Un :)
    Nisam ni ja pratila kalorijsku vrednost onoga sto pojedem, ali verujem da je i to bitno....
    Meni je danas vocni i nije tako strasno, ali jucerasnji je bio haos...ceo dan sam bila glaaaadnaaa...na kraju dana sam bila ponosna na sebe sto nisam brljala,ali trebalo je izdrzati...
    Zelim ti jos puno minusaaaa iiiiii :009:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac

Nisam odustala, samo od obaveza nemam vremena da pišem ...

Imala sam zastoj u metabolizmu, sad je ponovo krenulo ... ovaj zastoj nije bio od dijete, već od nervoze, što se kod mene često dešava samo ovaj put nisam reagovala na vreme ... tek me je nesnosan bol u želucu opomenuo da nešto ne štima (taj dan sam pauzirala sa dijetom, mogla sam da jedem samo suve stvari, nikako voće kao što je bilo po planu), ali sam naredni dan normalno nastavila sa tim preskočenim voćnim danom ... naime, tek bol me je upozorio na činjenicu da sam imala zatvor danima, sad pijem probiotik i sve se regulisalo već sa prvom popijenom tableticom ...

Idem dalje ...

• ZEDA
    Početnik
    Početnik

od ZEDA » pre 6 godine

Leonida tebi super ide vo samo naprijed, a mi smo tu da se podrzimo prateci i kuckajuci :* :009: :009:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac

Hvala puno, ide malo sporije nego što sam se nadala, ali ... ovi kilogrami su se godinama skupljali, pa ih nije baš tako lako ni skinuti ...

Jedini problem je što me ujutru, posle voća, pa sve do ručka, ponekad boli želudac, sve mi se čini da samo jabuka ne izaziva taj efekat ...

Inače, jedini dan kad sam gladna je ugljeno-hidratni, ja posle testa brzo budem gladna, pa grickam šargarepu, kelerabu, kupus ...

Moram se boriti, evo, već je stiglo toplo vreme, a nije baš lako vući ove kilograme po vrućini ...

• Korisnikov avatar
    MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater

Vidis kod mene je skroz suprotno iskustvo sa jabukom,...jutros sam pojela dve za dorucak i za pola sata sam vec bila gladnaaa kao vuk...i to nije prvi put :(
    Jos nesto sam primetila.Napisala si da posle testa,sto je ruckic - grickas sargarepu.Mislim da su uzine (poslepodnevne) dozvoljene koliko sam ja shvatila samo na vitaminski dan. Izmedju rucka i vecere ne sme biti uzina, ostalim danima.
    Naravno ako gresim neka me neka zeMska ispravi :oops:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac

Ja sam shvatila da to spada u neutralne namirnice koje možeš grickati svaki dan ... bilo bi dobro da nam to neko razjasni ...

Što se tiče voća, nije problem u tome šta me zasiti, nego sam u nekoj nervoznoj fazi, tj puno obaveza na poslu, a samim tim i stresa, pa me muči želudac, a voće koje u sebi sadrži kiselinu izgleda pogoršava bol ...

Odgovori 1288 postova