Odgovori 1289 postova
Krećem i ja
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Vi tamo imate probleme jedne vrste, mi druge ... kod nas se, nažalost, u sve većoj meri pojavljuju egzistencijalni problemi (tamo bar znaš za šta radiš). Pola mojih prijatelja (u mojim godinama i stariji od mene) već pobegoše kud koji u inostranstvo ... a niko se u mojim godinama na to ne odlučuje lako i bez preke potrebe... tako da svako ima svoje muke, ali nekako moramo da pronađemo lepotu u svakodnevnom životu :D .
    Mislim da me hvata grip.
    Juče mi je sve što sam jela (osim one ćureće pljeskavice) imalo odvratan ukus, sve me boli, uveče me uhvatila neka mučnina, pomalo kašljucam ... nadam se da će se završiti samo na tim blagim simptomima (dešava se meni da imam nekoliko dana samo te blage simptome gripa, a nekad se desi da me i ozbiljno uhvati :( )-
    Ipak ne izdržaš do petka, već danas stala na vagu, jedno kilo otišlo dole.
    Za danas nemam ama baš nikakav plan za hranu, prespavala juče bukvalno celo popodne i celu noć kako mi je bilo loše ... smišljaću nešto u hodu. Videću kako ću se osećati. Obično kad imam ove blaže simptome izguram pre podne, pa se onda posle posla dočepam kreveta i spavam, budeći se dva-tri puta na kratko do narednog radnog dana (raditi se mora, na posao se uglavnom odvučem ma koliko mi loše bilo, za sve ove godine mogu da nabrojim na prste dane kad nisam radila ...).
    Ipak ne odoh na posao ... ceo dan(i noć) sam provela u krevetu i čini mi se da mi je jutros bolje. Obukla se za posao, krećem i razmišljam kako sam prošli grip izgurala na nogama i posledice vukla 2 meseca (ceo novembar i decembar sam imala sasvim pristojne napade kašlja). Kako je januar, na poslu nije bilo ama baš ništa što ne može da sačeka jedan dan, pa ćemo videti da li je strategija odleži jedan dan uspela (doduše i sad kijam i pomalo kašljucam, ali ništa strašno).

    Jučerašnji elovnik:

    D: kupovna ovsena kaša
    U: oko 15 gr orašasstih plodova
    R: ćureće pljeskavica od juče, oko 200 gr, ostatak karfiola, možda 150 gr, parče dvopeka
    U: supa iz kesice (koliko god bila protiv stvari iz kesice, kad sam prehlađena i nemam snage da kuvam, dobro dođe).
    V: šolja jogurta

    Dobro sam pregurala dan. Inače, kad sam bolesna i ležim u krevetu, imam neverovatnu potrebu da jedem griz, keks sa mlekom, koh i slične stvarčice (mislim da je to na psihičkoj bazi, probudi se u meni dete koje očajno želi da neko brine o njemu :D pa poželim i tu bebi hranu). Inače, u uobičajenom životu nisam preterano zahtevna (ili ja samo imam takav utisak o sebi :D ), ali kad se razbolim sam užasno pekmezasta ... valjda se osećam užasno bespmoćna :neznalica: .
    Kilaža je potvrđena, ja zadovoljna.
    Ja očekujem da gubim u proseku 3 kg mesečno, što znači da ću polovinom maja, kad krene lepo vreme, biti na svojoj kilaži (doduše, prošle godine je lepo vreme krenulo već polovinom aprila, ali tih par kila viška koje ostane neće smetati da se uvučem u svoju letnju garderobu ... na moju visinu je 5 kg otprilike 1 konfekcijski broj (prošli put kad sam skinula 32 kg sa broja 48 sam sišla na 42/40, u zavisnosti od proizvođača).

    Za danas, naravno, nemam ništa skuvano, pa ću imrpovizovati u hodu:

    D: kupovna ovsena kaša
    R: povrće koje nađem u prodavnic/na pijacii sa jajima
    V: nešto mlečno
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Ma Leonida i ovde vecina ljudi radi ( i to svashta) samo da prezivi i placa dugove.Svi su u duznichkom ropstvu i do kraja zivota se iz njega nece izvuci. Beneficije koje je ova drzava davala ljudima polako se ukidaju ( to je ono "kuvanje zabe" na tenane da "zaba" ne oseti odmah ) . Nominalno kad kazesh koliko ljudi ovde zaradjuju izgleda mnogo al kad vidish koliki su im troshkovi i da imaju bezbrojne viza kartice i kredite da ih pokrivaju onda vidish da je razlika neznatna izmedju vas i ljudi ovde. Chak verujem da vi tamo zivite kvalitetnije jer se druzite, slavite stalno neshto, putujete i idete na odmore , jedete kvalitetniju hranu itd. Mozda nemate ovako velike kuce ( ovde malih i nema i da hocesh da kupish) , ne vozite dzipove u tolikom broju ali ovi ljudi ovde sve to imaju i rade na kredit. Vec se pojavljuje i ovde jedan sloj sirotinje ( uvek je bilo ali sad u vecem broju). Moze biti razlichito tumachenje sirotinje ovde i kod vas ali ako ti kazem da ovde i neki ljudi koji rade ipak idu u dobrotvorne organizacije po besplatnu hranu (shto nikad ranije nije bio sluchaj) onda znash da vishe ni ovde ne cvetaju ruze.Beskucnika vec ima po velikim gradovima koji spavaju po ulicama u centru gradova toliko da postaju problem drzavi (prevashodno jer kvare turizam a ne da iz humanitarnih razloga brinu zbog njih). Nije josh uvek toliki broj kao u Americi ali se uvecava rapidno. Ovde dok chovek radi nekako i gura uz pomoc kredita ali posla je sve manje a kad nemash posla onda si na ulici bukvalno . Vi bar josh odrzavate te porodichne odnose pa porodica pomaze onima koji su u nevolji a ovde se porodica raspala i svako gleda sebe. Druga su sada vremena...Josh kad pukne cela ova piramida koju su banke napravile i josh odrzavaju tek tada ce biti veselo. Moja generacija ce nekako i da se dogura do kraja ali sledece generacije su da prostish naje*ale tako da neka revolucija ne gine ako stvari nastave ovim tokom.
    Nadam se da ti je bolje sada. Jedino shto mogu da ti preporuchim je da svoje zdravlje stavish na prvo mesto. Jeste da a posebno kad si privatnik posao ne sme da trpi ali ako ode zdravlje onda chemu sve ostalo.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    E, nažalost, dosta toga se pojavilo i kod nas.
    Ono što je najtužnija činjenica ... ni ovde više nema druženja ... svi su nekako pogubljeni, depresivni, rade po dva posla, premoreni, a ta druženja često i koštaju više nego što sebi mogu da priušte ... drugo je to kad se pojaviš ti, ti si neko koga ljudi nisu videli godinama, svi se iskreo obraduju, otkažu svoje obaveze i žele da provedu vreme sa tobom, pa ti se čini da ima puno druženja :D . Nije to možda stvar ni para ... sećam se onih devedesetih, kad su zaista bile teške godine, pa smo se nekako družili ... možda je prosto moja generacija postala nekako depresivna, evo, klinci se druže ...
    O kvalitetnijoj hrani bi se dalo raspravljati. Kvalitetnije je ono što sam uzgojiš. Ja imam to neprskano voće (poprskam ga samo plavim kamenom, to je zaista neophodno na ovim prostorima). Oko voćki nema preterano posla kad ga imaš za svoje potrebe i ne uzgajaš za prodaju, pa ti je ama baš svejedno da li će jabuke biti male ili velike, da li će u njima biti crvića ili neće ... za uzgajanje povrća, pa i za sopstvene potrebe, potrebno je vreme koje retko ko od nas može sebi da priušti. Nekada davno si na pijaci mogao da nađeš bakice koje su iznele svoj višak domaćih jaja u cegeru (onaj starinski, pleteni), koju koku, paradajz koji su same uzgojile (nisu imale tezgu, stajale su onako sa strane sa svojom skromnom ponudom, ali to je bio domaći, a ne industrijski uzgoj). To, nažalost, inspekcija više ne toleriše. Da bih prodala npr. svoj višak džema od svog neprskanog voća, morala bih da registrujem poljoprivredno gazdinstvo, što naravno uključuje određene obaveze prema državi ...
    Eto ... raspisasmo se o stvarima koje nemaju puno veze sa dijetom, a s druge strane možda baš i imaju. Svi ti stresovi i te kako mogu da utiču na kilažu. A da ne pričam o tome da nisi u mogućnosti da se kvalitetno hraniš ako sebi možeš da priuštiš samo krompir, kupus, luk, pasulj i brašno ... a nekako nam dođe i lakše kad se izjadamo ... kao što sam više puta rekla, ovaj forum i te kako ima ulogu psihologa.

    Sve u svemu, moj jučerašnji jelovnik protekao manje-više po planu
    D: kupovna ovsena kaša
    R: pakovanje pečurki (300 gr), 3 jaja, sve proprženo zajedno na neka 3 gr maslaca, 2 tonusa
    (ne volim baš pečurke spremljene na ovaj način, ali ništa drugo nije bilo u lokalnoj prodavnici od povrća koje se moglo na brzaka spremiti, a ja sam žurila na izložbu koju sam želela da vidim - u sklopu proslave 267 godina Rusina na ovim prostorima, bila je izložba 3 međunarodno priznata autora - 2 slikara i jednog vitražiste, pa sam imala želju da je vidim, a i da u spomen na moju mamu čujem jezik koji, nažalost, nisam slušala uživo od detinjstva - eto, ipak ima onih sitnih lepih stvari koje te mogu usrećiti )
    U: 20 gr orašastih plodova
    V: čaša obranog jogurta + 100 gr domaće kobasice + 50 gr hleba
    (ove kobasice i hleb mi baš i nisu trebale, mrzi me da računam, ali mislim da nisam kalorijski nešto preterala, pošto su pečurke prilično zanemarive ...)

    Današnji jelovnik:
    D:čaša nemasnog jogurta, parče tonusa
    R: pečeni pileći karabatak, dinstana boranija sa lukom na malo maslaca (5 grama na 800 grama boranije i 500 grama luka ja sam pojela otprilike pola), začinjena sa malo pavlake (2 kašike pavlake na celu količinu), 2 tonusa.
    V: videćemo ... jutros mi iskoči datum, pa se setih da nam je godišnjica braka (22 godine), pa se eto krempita mota po kući i mami ... možda joj odolim, a možda i ne ... nisam naročito lakoma na kolače, ali krempite i princes krofne su mi slabost. Zasad odolevam.
    P.S. Za večeru pojela jednu narandžu i oko 20 gr orašastih plodova, što se tiče krempite, pokupila malo fila koji je otpao dok sam sekla ... zaista u zanemarivoj količini, koliko da me želja mine :D :D
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Današnji jelovnik: (dočepala se domaćeg mleka, pa malo preterah kalorijski, tj. nisam preterala, opet sam u manjku, ali vrlo malom ... čudan jelovnik sa oko 1500 - 1600 kcal, ali nikog srećnijeg od mene (to koliko ja volim mlečne proizvode zaista nije normalno ne znam da li to ima veze s tim što sam krvna grupa B, postoji teorija da su pripadnici moje krvne grupe obožavaoci mleka i mlečnih proizvoda ili je prosto u pitanju navika iz detinjstva ...)
    D: šolja nemasnog jogurta, parče tonusa
    U: 3 dcl domaćeg mleka, parče tonusa
    R: čorba od spanaća
    (250 gr spanaća i 200 gr praziluka dinstano na 1 kašiki masl. ulja sa 3 čena belog luka, naliveno vodom, na kraju dodala oko pola l mleka sa dve kašike pirinčanog brašna, himalajsku so, biber, perš. list, celerov list) - pola navedena količine, ćuretina 100 gr, parče tonusa
    U: 1 grejpfrut
    V: ostatak čorbe

    Sve u svemu, pošteno se nauživah u mleku :D .
    Inače, koristim već dugo tu himalajsku so ... nemam pojma da li je zaista zdravija ili nije, ali daje neki lepši ukus jelima, a bez obzira koliko je skuplja od obične ... meni kilo soli traje mesecima, pa je zapravo cena zanemariva :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    Deluje interesantno ta corbica. Nisam probala himalajsku so ali sam pre neki dan gledala u prodavnici i razmisljala da kupim. Super mi ovaj forum jer svakave interesantne obroke procitah. Jos nisam nista novo pravila ali mi dosta toga deluje interesantno.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Himalajska so ... kao i o svakoj namirnici, i o ovoj ima suprotnih mišljenja da li je zdravija ili nije od obične. Meni je interesantna zbog te roze boje, a kako već godinama ne koristim gotove mešavine začina (Vegetu i slične), ona mi da (uz dodatak začinskog bilja) interesantniji ukus jelima nego obična so.
    Moj jelovnik danas:
    D: parče tonusa, 100 gr švapskog sira
    R: 150 gr svinjske džigerice, 1,5 parče tonusa, dinstana boranije
    U: narandža
    V: 125 gr švapskog sira, 1 kašika mleka i 2 kašičice džema od višanja, sve umućeno u blenderu (jelo mi se nešto slatko, pa sam napravila neki slatki krem sa sirom) :D
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od cacacac » pre 6 godine

    Cula sam da je dobra cak i kod bolova u grlu i kod pojave afti. Nisam je probala, ali vidim da je ima u Idei pa cu da kupim.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Današnji jelovnik:
    D: kupovna ovsena kaša
    R: čorbast pasulj (sa šargarepicom, peršunom, paštrnkom, lukom ... ) 2 tanjira, karfiol iz turšije oko 150 gr, 2 parčeta tonusa
    U: grejpfrut
    V: 3 dcl jogurta


    Kažu da je zdravo jesti jedanput nedeljno mahunarke (pasulj, grašak, sočivo), pa, eto, malo za promenu skuvah pasulj, čak i mm se obradovao (ostalo mesa od juče, pa je bez problema prihvatio posni pasulj sa hladnom zaprškom - dosta domaće aleve paprike, malo pirinčanog brašna i malo ulja od košpoca grožđa ... sve dodala na kraju, da ulje ne bi izgubilo na nutritivnoj vrednosti). Inače i oko toga ulja od košpica grožđa ima različitih mišljenja, da li je zdravije od običnog ili nije, ali daje jelima neki fin orašasti ukus, pa ga ponekad koristim, onako malo za promenu - ja u stvari suncokretovo ulje uopšte nemam u kući ... kupim ga isključivo kad, vrlo retko, pržim ribu ukućanima, pa tako koristim ovo od košpica grožđa, maslinovo, susamovo ... prosto imaju puno lepši ukus ... za spremanje jela uglavnom koristim malo masti ili maslaca ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Plan jelovnika za danas:
    D: moja potopljena mlevena pšenica oko 30 gr sa 2o gr oraha. pola male jabučice, 2 vinogradarske breskvice iz kompota (ostalo mi samo par mojih neprskanih jabučica, ali zato brdo kompota koje sam ostavljala letos ... u nedostatku svežeg voća, moram da prelazim na ovo iz tegle ...)
    R: veza blitve sa 3 jaja i nekih 5 gr maslaca, turšija oko 200 gr , tonus 2 parčeta
    V: jogurt 3 dcl)
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Jelovnik danas:
    D: potopljena pšenica 3 kašike (oko 30 gr), oraha koliko zahvatim šakom (oko 20 gr) - ovo merila par puta, pa sad samo odokativno ... breskve iz kompota oko 100 gr, malo cimeta
    U: jabuka oko 100 gr
    R: pećeni pileći karabatak, pečeni onaj piramidalni brokoli, kiseli krastavci, 2 tonusa
    V: verovatno opet jogurt, nešto mi baš prija u zadnje vrem
    e


    Za sutra ... burlala po zamrzivaču, nisam našla ono što sam zamislila, ali sam našla ćureći karabatak, pa ću očito sutra imati ćureće pečenje, ostao mi još jedan onaj piramidalni brokoli pa ću možda da smućkam varivo uz pečenje ... stvarno mi se jako sviđa ukus ovog brokolija (nahvalih ga ja pre nekoliko dana :D ), juče ga ugledah na pijaci, ženica traži 35 din za komad, pa ja uzeh 2 kad sam već naletela na njega ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Juče ujutru vaga pokazala minus 1 kg, ja zadovoljna.

    Inače, imala sam juče neplanirani VK dan.
    D: moja standardna pšenica sa orasima i breskvama
    R: stigla domaća slanina i sveža lepinja i tu se nije moglo odoleti :D ... sve u svemu, unela ove dve namirnice u sam bog zna kojim količinama + 1 čašu jogurta
    V: morala da probam i čvarke, pa 2-3 čvarka i zalogaj hleba.

    Sve u svemu, kalorijsku vrednost namirnica koju sam juče unela mi ne pada na kraj pameti da računam, ali narednih par dana moram jako pametno i oprezno i sigurna sam da neće biti nikakve štete.
    Elem, ljudi ne mogu da odole kolačima, ja mrtva hladna pravim palačinke, štrudle, krempite, rolate sa džemom ... i apsolutno nemam neku želju da ih probam, ali ... domaćoj slanini i čvarcima ne mogu da odolim :D . U stvari, sad sam mirna, najela sam se i neću imati želju tog tipa vrlo dugo.
    P.S. Ne pamtim kad sam jela ovako ukusnu slaninu :D i ne grize me savesti ama baš nimalo.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Za vikend nisam baš jela najpravilnije, pa ću jelovnike preskočiti :D

    Danas:
    D: ovsena kaša kupovna
    U: jabučica oko 100 gr
    R: supa, piletina oko 150 gr, turšija, parče tonusa
    V: švapski sir oko 150 gr, breskve iz kompota (4 vinogradarske breskvice)


    Nije baš idealan jelovnik, ali mi se čini da je kalorijski korektan, mrzi me da računam.
    Guram dalje ka cilju, polako, uz blage zastoje, aii bez odustajanja :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Današnji jelovnik:

    D: mleven pšenica, orasi, kruške iz kompota
    R: domaća pečena kobasica, mešavina brokolija, karfiola i šargarepe barena na pari, parče tonusa
    V: kajsije iz kompota
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Krećem i ja

    od 314pezos » pre 6 godine

    A mandžovnika od juče i danaske nema :neznalica:
    Slika
    Slika
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Sve sam neka nikakva ovih dana, prosto nemam volje ... (presaberem svake godine na kraju januara u kolikom smo minusu, pa padnem u bedak :( ). Što je najcrnje, ni februar mi zasad ne miriše na puno bolje :crybaby:

    Sve u svemu, evo jelovnik:

    Prekjuče vrlo haotičan i nepravilan:
    D: moja pšenica sa kruškom i orasima
    Ručko-večera oko pola 7 uveče: belo meso, kulen, turšija, lepinja (o količinama me ne pitajte, kad ne stignem da jedem ceo dan, uveče sam glaaaaadna)

    Juče:
    D: kupovna ovsena kaša
    U: mala jabuka
    R: pakovanje spanaća proprženo sa 3 jaja i 30-ak grama fete (1/4 onog malog pakovanja od 125 gr) na nekih 5 gr maslaca, 2 parčeta tonusa.
    V: čorba od luka, karfiola, brokolija, šargarepe, malo pavlake, malo ražanog brašna (naravno, ne ceo lonac, ostalo za danas za ručak, a možda i večeru, zavisi koliko će ukućani biti zainteresovani za čorbicu).

    Danas:
    D: kupovna ovsena kaša
    U: mala jabuka
    R: čorbica, krmenadla (čistim zalihe mesa iz zamrzivača, više ni igla ne može da stane, pa je ovo bilo na vrhu), tonus, neko povrće koje nađem u lokalnoj prodavnici (čini mi se da ovih dana imaju samo pečurke ...).
    V: čorbica ako je bude, ako ne nešto mlečno


    Na vagu ne stajem do idućeg petka ... ova nedelja mi je bila totalno haotična :(
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 1289 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 15 gostiju