Odgovori 1289 postova
Krećem i ja
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Hvala. Malo te pomere ovakve stvari ... juče sam se osećala bolesno (vrlo moguće da je na psihičkoj bazi).

    I meni je bilo teško da se naviknem na ovoliku količinu povrća.
    Evo, danas sam za doručak napravila eksperiment (našla lepe sveže tikvice u lokalnoj prodavnici po ceni od 45 dinara po kg, pa ih obilato koristim), za one koji broje kalorije oko 260 kcal doručak, vrlo obilan i zasitan.
    1 tikvica oko 300-350 gr
    5 gr putera (koliko da se namaže tiganj)
    1 jaje
    kašika heljdinog brašna (25 gr)
    so
    Narendati tikvice, smućkati smesu, peći na tiganju za palaćinke na 80-90 stepeni, kad se jedna strana zapeče okrenuti (ja sam je pekla kao velku tortilju, ali se u tom slučaju raspadne kod prevrtanja, pa preporučujem više malih pljeskavica).
    Jedina mana što sam morala da doručkujem ranije nego obično ... pa ne smem da zaboravim da ponesem trešnje za užinu da bih izgurala do ručka. Mada, mogla sam i poneti pljeskavice, one su ukusne i hladne, ali ko bi im odoleo onako tek pečenim :D .
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od dada77ns » pre 6 godine

    eto, i ja pravim te tikvice i bas ih volimo svi u kuci. samo sto ja koristim belo brasno :nasilan: jos se nisam opametila. I napravim toliko da jedemo svi a u stvari treba da napravim duplo vise, jedna polovina za ukucane a druga za mene :D
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Zao mi je da je tvoj ujak otishao...mi vernici kazemo "nadamo se da je otishao na bolje mesto"...ovozemaljski zivot mora ici dalje...treba da ih se secamo sa radoshcu mada nije lako...Nash prijatelj , saznali smo, nije se ubio SRECOM da porodica ne nosi na dushi i tu muku...umro je od srca a vec pola godine bio je jako loshe. Ziveo je u provinciji pa sumnjaju da su ga lekari pogreshno lechili a misle da je bio u Beogradu mozda bi mu produzili malo zivot. Medjutim ja sam uverenja da kad "stigne poziv" nema bezanja :cry: Treba ziveti shto bolje dok poziv ne stigne. Pokoj im dushama.
    Pljeskavice od tikvica sam prepisala i pravicu ih na UH dan . Obozavam tikvice u shta god da ih stavish a josh kao palachinke mora biti sjajno. Moje ce biti bez jaja :cry: bar do daljnjeg.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Nisam sigurna da li će se raspadati ako ne staviš jaje. Možda je bolje onda naređati ih na pek papir, pa peći u pećnici ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od cacacac » pre 6 godine

    Moje saucesce, draga... neka Bog podari tvom ujaku vecni mir, a tebi i tvojima dobro zdravlje...

    Sto se tice pljeskavica od tikvica, ja im dodam beli luk i umesto jajeta parmezan ili neki drugi rendani kackavalj i ispecem u rerni na pek papiru.
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Tako cu i da ih spremim ...u rerni..ali bez sira...za sada :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Jučerašji jelovnik:
    D: pljeskavice (tj tortilja u delovima) od tikvica
    U: trešnje
    R; ovo je bilo u par minuta ... oko 50 gr domaće kobasice, parče hleba, 1 paradajz, 1 mladi luk
    V: pečeni batak, ceo omanji kuvani karfiol, 3 paradajza.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Imala sam sticajem okolnosti par neorganizovanih dana, ishrana manje-više pod kontrolom (osim juče, kad sam dodala par kolačića na ionako obilan ručak).
    Baš sam u gužvi ovih dana ... verujem da ću sutra moći da se javim ... danas imam tonu obaveza.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Jelovnik juče:

    D: 2 parčeta hrono hleba, feta sir, zelena salata
    R: gulaš, paradajz, krastavci, 2 parčeta tonusa
    V: 2 čaše soka od višanja :shock:
    (pravila sirup od višanja ... u zamrzivaču ostalo, sad kad smo sve iskalali, 16 kg čistih višanja, pa ih onda sve pretvorila u sirup ... vruće je, klinci će popiti, a evo za koji dan stižu nove višnje, nema potrebe da te stare stoje u zamrzivaču). Ne smatram te domaće sirupe sa puno šećera najzdravijom varijantom, ali ipak je puuuuno zdravija od kupovnih sokova, a zgodna je za pometi, pa će studenti stalno imati soka ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Jelovnik juče:

    D: 2 parčeta hrono hleba, feta sir, zelena salata
    R: gulaš, paradajz, krastavci, 2 parčeta tonusa
    V: 2 čaše soka od višanja :shock:
    (pravila sirup od višanja ... u zamrzivaču ostalo, sad kad smo sve iskalali, 16 kg čistih višanja, pa ih onda sve pretvorila u sirup ... vruće je, klinci će popiti, a evo za koji dan stižu nove višnje, nema potrebe da te stare stoje u zamrzivaču). Ne smatram te domaće sirupe sa puno šećera najzdravijom varijantom, ali ipak je puuuuno zdravija od kupovnih sokova, a zgodna je za poneti, pa će studenti stalno imati soka ...

    Sva sam nešto otečena (verovatno od ove vrućine, nagle su ove promene vremena).

    Jelovnik danas:
    D: pljeskavice od tikvica
    R: pljeskavice od tikvica, paradajz
    U: čaša soka od višanja
    V: džigerica na grilu, tanko parče slanine na grilu, krastavac, paradajz
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Leonida kako ide sa kilama?
    Gledam pa odlichan ti je BMI ...Da sam ja bar blizu odlichnog :( , nemam ni shanse da ga dostignem ni kad stignem do konachnog cilja od 85 kg ( a josh se i smanjujem u visinu :( ).
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Kile trenutno stoje manje-više na istom, nekih 1/2 kg manje nego na tikeru, ali ne pišem dok se ne učvrsti na toj kilaži. Naglo su sletele te 3 kg, pa će sad verovatno ići po 1/2 nedeljno ... ispadne u proseku oko 3 kg mesečno manje ako se normalno hranim (moj metabolizam je prosto takav, više očekivati bilo bi nerealno ili bi za to bilo potrebno gladovati, što meni ne pada ni na kraj pameti :D ).
    Moj jelovnik juče, malo zbrkan:

    D: ovsena kaša
    U: oko 100 gr pogačica :oops: (digli mi šečer na poslu, a pogačice bile pri ruci)
    R: džigerica, paradajz (bez hleba zbog onih pogačica)
    V: 2 kugle sladoleda (nisam odolela)


    Nije baš pravilno, ali kalorijski je OK pa nema veze.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Jučerašnji jelovnik me sramota i da napišem ... sticaj okolnosti, alave oči .. i tako:
    D: ovsena kaša
    R: ostatak džigerice i slanine sa grila, 2 krastavca, 2 parčeta hleba
    U: parče hleba i komadić kobasice
    V: pivo i porcija sladoleda ...


    Idemo dalje ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Krećem i ja

    od Bakica » pre 6 godine

    Leonida gde si? Evo tek sad prochitah tvoje "iskustvo" na sajtu. Krecem sa brojanjem kalorija od subote ( kao ti nekad) i nadam se da cu postici i tvoj rezultat pa ma koliko mi uzelo vremena :D . Mnoge tvoje savete sam usvojila vec a tek cu usvojiti kad dodjem do cilja.
    Hvala ti na njima. Nadam se da se dobro provodish sad kad je leto kod vas. Pishemo se.Pozz
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Krećem i ja

    od leonida » pre 6 godine

    Evo ... javljam se konačno.
    Ja sam zaista bila u haosu. Obaveza preko glave ... a i moja, da je tako nazovem, poludepresija ... sve u svemu ... nisam imala baš lep period.
    Evo ... sad se bliži godišnjica tatinog prelaska u neki lepši svet, a zatim i maminog ... vreme je da se priberem i nastavim život bez pretužnih misli.
    Na vagu stajem od ponedeljka (bojim se da se suočim sa stanjem). Viška definitivno ima, nije ni približno drastičan kakav je bio u startu - u većinu garderobe se uvlačim, ponešto baš ne ide, tako da procenjujem da je bar 10-ak kila došlo zbog moje nebrige prema ishrani. Moraću do ponedeljka da prikupim snage da se suočim sa istinom :( .
    Danas sam počela sa pravilnom ishranom, pa ću početi i da piskaram da ne bih opet poklekla. U društvu je lakše.
    Ne znam koliko ću imati vremena za javljanje, zaista imam više obaveza nego što normalan čovek može da prihvati na sebe, ali ... šta je tu je.
    Eto, krećem ponovo.
    Današnji jelovnik:
    D: natopljene ovsene pahuljice sa 2 omanje strugane jabuke (one moje neprskane), 2 kašičice mlevenih oraha i 1 kašičicom meda (ponekad dodam malo cimeta, ukusno je i sa šargarepicom i sa bilo kojim dostupnim voćem).
    U: 1 jabuka
    R: musaka od tikvica (1 kg tikvica, oko pola kile luka, 400 gr mlevene ćuretine, 2 kašike pavlake. 2 kašičice maslaca) - 1/3 pripremljenog, 1 paradajz, 2 kriške tonusa (i pored svih eksperimenata, uvek se vraćam tonusu - pokazao se najblagotvorniji za moje varenje).
    U: kruška (takođe neprskana) :skakutalo:
    V: Videćemo, ima još musake, a ima i divne čorbice sa karfiolom, brokolijem, šargarepom, lukom, malo pavlake i malo mlevenog ćurećeg mesa za aromu - napravila od 100 gr onog mlevenog ćurećeg mesa (ukrala od mesa spremljenog za musaku), 2 pakovanja carske mešavine, 2 kašike pavlake, 2 kašičice maslaca, puuuno začinskih trava i oko pola kile luka, malo zgusnula sa 2 kašike pirinčanog brašna (pirinčano brašno nije preterano dijetalno, ali na ceo lonac ispadne zanemariva količina, a jako mi se sviđa ukus koji da čorbicama/varivima) pa ću imati par dana ... kad me uhvati glad, čorbica uvek dobro dođe.
    P.S. Za večeru se odlučila za čorbu, jedno 8 kutlača (ja zaista jedem velike količine povrća). Inače, moje čorbe su guste, nešto između variva i čorbe, pa zapravo i jesu kompletan obrok, pogotovu u tim količinama u kojim ih ja konzumiram :D
    Poslednja izmena od leonida u 25 Oct 2017, 07:58, izmenjeno 3 puta ukupno.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 1289 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju